Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hotel Labineca w Gradac

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tkus
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 03.02.2006
Hotel Labineca w Gradac

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkus » 23.04.2007 12:33

Witam Wszystkich,

Z uwagi, że w tym roku mam rezerwacje w hotelu Labineca w Gradac-u. Poszukuje informacji na jego temat. Z tego co znalazlem na forum jest nie najlepsza informacja na jedo temat, ale z roku 2005 i 2006. Z tego co sie dowiedzialem w 2006 roku mial byc zakonczony remont tego hotelu. Moze ktos byl juz po tym remoncie w tym hotelu? Moz macie jakies fotki z niego. Jak tam jest? Z góry dziekuje odpowiedzi.
Adam300
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam300 » 24.02.2008 11:29

Witam!
Wybieram się w tym roku (początek lipca) do tego hotelu. Mam jeszcze miesiąc na podjęcie decyzji.
Czy ktoś był i mógłby podzielić się ze mną informacjami na temat tego hotelu? Z góry dziękuję!
Pozdrawiam!
gp72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 25.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gp72 » 24.02.2008 13:44

Byłem tam z żoną i córką w czerwcu przez tydzień. Generalnie wszystko tak jak się spodziewałem. Zależy co kto lubi i co kogo wkurza. Tak jak pamiętam po krótce to:
- Pokój na wysokim piętrze od strony morza (niby wszystkie są takie, bo hotel ma konstrukcję do morza. Ale z dalszych i niższych chyba niewiele widać). Generalnie czysto, takie typowe 3gwiazdki. Zapchana była kanalizacja od wanny. Przyszedł pan w ciągu godziny od zgłoszenia i wlał kreta. Sam pokój bardzo czysty.
- problemem były windy. Po 1 szt na pion. Jak szedłem po coś z basenu do pokoju, to cała podróż ok. 10-15min potrafiła w szczycie zająć. Generalnie szybciej pieszo.
- Basen niewielki ok. 6x12m, obok malutki dla dzieci z wodą po kolana.
Nie był to ideał czystości. Mi nie przeszkadzało, bo to standard trochę taki "Słowacki" niedomyty. Ale byli wybredni, więc piszę. Nie żeby się lepiło, ale czyszczenie chodniczków wokół basenu wodą - tylko wodą :)
Trochę ciasno było, więc przed śniadaniem rezerwowaliśmy leżaki wieszając na nich ręczniki.
- Jedzenie ok. Wybór w miarę duży. Część dań codzień ta sama, ale zawsze było jakieś nowe. Osobiście jadłem w zasadzie tylko ryby i było ok. Był 1 wieczór z owocami morza. Jakość daleka od "restauracyjnej" (pamiętam nie wyczyszczone małże:( ) ale w moich normach się to mieściło.
Pamiętam opinię o "letnich" posiłkach. Myśmy generalnie jadali zaraz po otwarciu na posiłki (czyli chyba o 8:00, 12:30 i 19:00 o ile pamiętam) i było ok.
- Wieczory w mini-barze:) 2 lokalne wina, marnawe piwo i kilka lokalnych trunków troszkę mocniejszych. Wybór mały, ale w tydzień się nie znudziło. Co wieczór były animacje najpierw krótka dla dzieci, potem dla dorosłych. Rewelacja to to nie była, ale czas leciał miło. Generalnie animatorzy sympatyczni.
Czasem tylko od morza zachodził nieprzyjemny smrodek, ale to cecha chyba wszystkich hoteli w Chorwacji - nie są na bieżąco z systemem kanalizacji. Mi nie przeszkadzało.
- Całkiem sensowny parking przykryty bateriami słonecznymi. Tylko trochę ciasny. Raz po wycieczce brakło miejsca i trochę się napociłem zanim coś znalazłem. Tylko proponuje nie stawać na końcu parkingu, bo tam rośnie krzak z którego leci coś, co sie strasznie klei do lakieru. Musiałem na myjnię ręczną jechać.

Pisarz to nie jestem:) ale ponieważ brakowało mi tego typu recenzji przed moim wyjazdem, to dzielę się wiedzą
Udanego odpoczynku.
Grześ
Adam300
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam300 » 24.02.2008 15:10

Dziękuje za informację.
Ja z żoną i córką byliśmy dwa razy z TUI w Primosten. Chcieliśmy sobie trochę odmienć w tym roku (chociaż Primostem bardzo nam przypadł do gustu) i zwiedzić południe chorwacji (w planach Mostar, Dubrownik, Korcula i może Budva). Oczywiście dopiero jak będziemy na miejscu w Gradacu będziemy mogli porównać oba hotele (Zora w primosten).
Podobno część była wyremontowana, w niej byliście zakwaterowani? Klimatyzacja działała bez problemu?
Rozumiem, że byliście z TUI?
Jak wygląda sprawa parkingu? Jest płatny?
A miasteczko?
Widziałem na jakimś zdjęciu, że jest tam zjeżdzalnia do wody (bardzo się spodobała mojej córze), czy to jest przy tym hotelu? Jak wyglądają animacje dla dzieci (9'latka), jakieś mini disco itp. Jakiś SkiJet?

Pozdrawiam!
Adam
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.02.2008 15:34

Dla tych którzy wybierają się do Gradaca ( szkoda tylko że do hotelu :wink: )
- :D
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 24.02.2008 16:18

mkm fotki z Gradaca piękne ,ale ta muzyka...
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.02.2008 17:57

Muzyka rzeczywiście nie z tego klimatu :wink: Ale nie muzyka w tym przypadku jest najważniejsza :D
gp72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 25.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gp72 » 24.02.2008 18:32

Co do Primostenu to byli Państwo z Polski którzy mówili że tam było troszkę lepiej - ja nie wiem - nie byłem.
Nie wiem czy byliśmy w wyremontowanej części, gdyż nigdzie nie było widać śladów remontu. Ale faktycznie nasze skrzydło sprawiało wrażenie "świeżego". W TUI warto dopisać na formularzu (pani z biura wysyła to później podobno mailem) żeby to było jak najwyższe piętro i pokój jak najbardziej w stronę morza. Z moich doświadczeń z tamtego roku (Gradac, Vodice i Pula) wynika, że przychylają się do prośby. Szczegółowo to byliśmy w budynku głównym w skrzydle północnym 4 piętro. Klimatyzacja działała chyba bez zarzutu, gdyż nie pamiętam w ogóle faktu :).
Parking za darmo, ale jak pisałem - ciasno dużo aut stało po prostu na ulicy przed hotelem.
Co do miasteczka, to po pierwsze trzeba mieć świadomość, że hotel nie jest w zasadzie w Gradacu, tylko na jego peryferiach. Na szczęście to mała wioska więc się nie nachodzicie. Do Centrum - czyli do kościoła jest jakiś 1km. I dopiero od kościoła na południe rozciąga się główny deptak nadmorski. Widziałem przy nim zjeżdżalnię - taka spiralka 2 lub 3 piętra. Ale nie korzystaliśmy. Nie chciało nam się z hotelowego basenu do morza chodzić przez ulicę, to co dopiero dalej:) Na plaży przy hotelu (ale nie hotelowej, bo takowej nie ma) były rowery wodne, jetów nie kojarzę (żona i córka też sobie nie przypominają, ale głowy nie damy, bo coś tam wypożyczali - pół plaży przy wejściu było zastawione jakimś sprzętem). Zjeżdżalni przy hotelu i w pobliżu nie zaobserwowałem. Takie rozrywki to raczej w samym centrum i raczej nie w czerwcu - widać było że to jeszcze nie główny sezon. Generalnie przez cały tydzień (połowa czerwca) bardzo zimna woda była - chyba jakiś prąd zimny musiał przyjść. Jak robiłem bączki w wodzie to mi nogi przymarzały.
Co do animacji - moja 9 letnia córka była w zasadzie najstarszym dzieckiem - pech? No i animacje były dla dzieci młodszych siłą rzeczy. W dzień 2 razy dla wszystkich aerobik wodny, dla dzieci ze 2 zabawy co dzień no i wieczorem disco 20:30 do 21:00 co dzień te same 3-4 piosenki i na koniec ciuchcia wokół tarasu w rytm "krokodyla" (dzieci wiedzą o jaką niemiecką piosenkę chodzi). Animatorzy mówią po niemiecku i angielsku.

Generalnie chyba warto wybrać ten hotel, bo to dobra baza właśnie na wypady. Myśmy byli w Medjugorie (obróciliśmy w 6 godzin:) i Dubrovniku. Po drodze na prawdę warto zahaczyć o Aborteum (chyba Trsteno) - przepiękne - znalazłem gdzieś na forum i warto było zobaczyć. Plany były dużo większe, ale temperatura zweryfikowała:)

Więcej mi nic do głowy nie przychodzi ....

Grześ
Adam300
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam300 » 24.02.2008 19:16

Dziękuję!
O takie informacje mi chodziło. My wybieramy się na początku lipca. Szkoda tylko, że autostrady nie będzie wtedy więcej :( .

Pozdrawiam!
avensis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 21.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) avensis » 24.02.2008 21:06

Gradac to faktycznie dobra baza wypadowa. My zaliczylismy Dubrovnik a w drodze powrotnej Peljesac w czerwcu ruch na drogach był umiarkowany. Warto wybrac sie tez na pasmo gór Biokovo gdzie mozna wjechac autem na sam szczyt widoki sa naprawde super. W planie mielismy tez Medjugorie i Mostar niestety mielismy niemiła niespodzianke na granicy okazało sie ze zapomniałem zabrac z hotelu Zielona karte bosniacki celnik kazal zjechac na bok i troche niemiło nas potraktował po pewnym czasie gdy wytłumaczyłem mu gdzie , po co i do kogo jedziemy stwierdził ze karte mozemy kupic u niego ale cena była wzieta z kosmosu. Miałem szczescie ze puscił nas z powrotem, chorwacki celnik powiedział ze u nich to normalka i zawsze do czegos sie przyczepią. Nie pamietam dokładnie jakie było to przejscie ale była to droga podrzedna. Na szczescie widoki które zobaczylismy na tej nie dokonca udanej wycieczce były przecudne. Zaznacze jeszcze ze jadac do Dubrovnika tez mijalismy BiH i nawet nikt nie sprawdził paszportów. Takze nie zapomnij o zielonej karcie :D
gp72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 25.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gp72 » 24.02.2008 23:37

To tak z rad praktycznych to ma 2:
1. W drodze do Medjugorie 3 razy "misiaczki" z "suszareczką" stały. Klimat jak u nas - "mrygali" światłami :) Ale raz bym się prawie nadział ...
2. Jeżeli jedziecie w systemie sobotnim, to na 100% od końca autostrady całą Rivierę Makarską macie korek. Drugi raz bym się chyba nie zdecydował, ale pojechałem górami czyli z grubsza Grabovac, Zagvozd, Vrgorac i wyjazd kawałeczek za Gradacem w Ploce. Widoki przepiękne i frajda niesamowita - gaz/hamulec. Ja się bawiłem jazdą, żona widokami, tylko córka ... zwymiotowała na zjeździe (pierwszy raz w życiu od jazdy, czyli ostro było:)).
Nadłożyłem na prawdę kawał drogi, ale okazało się że wyszło 2 godziny (!!!) szybciej - ja jechałem 2,5 godziny (z wymuszonym postojem) od końca autostrady w normalnej temperaturze, znajomi 4,5 toczyli się w korku przy 32st na zewnątrz. Tylko do tego to mapa potrzebna. Nawigacja (iGO) wysiadała na każdej krzyżówce.

Znalazłem coś takiego:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Fotka jest zrobiona chyba spod kościoła - oddaje odległość do centrum.
tkus
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 03.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkus » 25.02.2008 14:52

Witam,

Byłem a Gradacu w hotelu Labineca od 15.06-26.06. Mieszkalismy w buduku bocznym, ponieważ mieliśmy rezrwacje w pokoju rodzinnym. Po przyjzdzie okoazalo sie ze zamiast pokoju rodzinnego okolo30m2 dostalismy przydzial do apartamentu o wiekosci 66m2. Skladal sie on z pokoju dzinnego okolo 30m2, pieknej nowiutkiej laziennki, dwoch oddzielnych sypialni oraz malego przedpokoju. Pokoj oczywiście z balkonem od strony morza oraz z klimatyzacja. Bylem naprawde milo zaskoczony. Na jedzienie chodzilismy do budynku glownego jakies 20 m. Jezeli chodzi o jedzienie to porownujac do innych hoteli ( byliśmy juz w hotalach Zora w Primosten, Alga w Tucepi, Laguna Materada w Poreczu) jest zdecydowanie mniejszy wybór, ale zawsze jest do wyboru przynajniej trzy różne rodzaje, ale zawsze cieple i dobrze podane. Napoje zimne, lody wino czerwone i biale, piwo, kawa, herbata zawsze pod dostatkiem. Jezeli chodzi o parking to jest maly zadaszony, ale mozna bez problemów zaparkowac obok hotelu po obu stronach ulicy. Ulica jest zresztą bardzo malo uczeszczana. Do miasta jest okolo 1 km troche pod gore i troche z gory, ale w czasie wakacji spacery sa tez wypoczynkiem. W miescie jest wiele kafejek, kantor, poczta, i supermarket. Plaza blisko hotelu jest zwirowa z lagodnie opadajacym dnem, w sam raz dla dzieci. Na prawo od hotelu jest jeszcze plaza z wiekszymi kamieniami jak kto woli. Na plaze mozna przynosic sobie zimne napoje oraz piwo, wina i mocniejsze miejscowe trunki.
W hotelu mozna zamowic suchy prowiant jezeli planuje sie wycieczke na od sniadania do kolacji.
Jezeli chodzi o animacje dla dzieci to generalnie nasza 3-letnia corka nie korzystala z nich, wiec nie bede sie na ten tamat wypowiadal. Wieczorem okolo 20.00 byla mini dyskoteki dla dzieciw miare fajne.
Jezeli chodzi o basen to wedlug mnie byl czysty i zadbany. Z brodzika corka nie korzystla - plywalismy w duzym basenie- wiec sie nie wypowiadam.
Jest to rzeczywiscie swietna baza wypadowa. Byliśmy w Dubrowniku ( okolo 120 km w jedna strone); Splicie (110 km w jedna strone); Mostarze i Medjugorie (okolo 150 km w obie strony ) oraz na polwyspie Peljesac w Orebiciu oraz na Korczuli (okolo 220 km w obie strony). Z gradac pozna poplynac statkiem do Orebicia oraz na Korczule.
Podsumowujac, bylismy zadowoleni z pobytu w tym hotelu oczywiscie jak na hotel trzygwiazdkowy. Blisko morza - piekny widok z pokoju i balkonu, warunki mieszkalne super, jedzienie przyzwoite.
Jezeli bedziecie miec jeszcze jakies pytania - piszcie. Mysle ze takie opisy pomoga innym w wybraniu miejsca na wypoczynek
Pozdrawiam
Adam300
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam300 » 28.02.2008 11:52

Witam!
Bardzo dziękuję za wszystkie informację. Generalnie o to mi chodziło.
Co do Bośni, to byliśmy w Medjugorie dwa razy i jechaliśmy dwoma różnymi drogami. Rzeczywiście "miśków" sporo, na granicy trzeba mieć zieloną kartę, zawsze sprawdzają. I radzę trzymać się znaków z ograniczeniami.
Rzeczywiście jeżeli uda się "ominąć" sobotę to będzie super, jeżeli nie to planuję wyjazd z Katowic nie tak jak zwylke o 20:00 tylko około 15'tej, tak by być w Mariborze około północy. Mam nadzieję, że wtedy będzie trochę spokojniej. Ostatnio w Słowenii straciliśmy 4 godziny. A w tunelu przed Zadarem tylko 1/2 godziny.
Jeszcze tylko krótkie pytania: Ile trwa podróż statkiem na Korcule z Gradacu, i orientacyjnie ile trwa podróż do Dobrownika.

Pozdrawiam
tkus
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 03.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkus » 28.02.2008 14:17

Rejs statkiem na Korczule trwa okolo 2-3 h, tak przyjamniej pisalo na ogloszeniach, w zaleznosci od trasy i lodzi. Do Dubrownika jechalem okolo 2-2,5 h z tym ze byly roboty drogowe i troche sie stalo na swiatlach bo byl ruch wahadlowy.
asik.f
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 12.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik.f » 28.02.2008 20:27

Witam!
Czy to sprawdzona informacja, że z Gradaca można udać się promem do Orebica i na Korculę? Planujemy taką wycieczkę, ale jak dotąd nie udało nam się znaleźć informacji na ten temat :( Będziemy wdzięczni za jakąkolwiek informację.
Pozdrawiam! :)
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Hotel Labineca w Gradac
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone