Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hola! Teneryfa 2 AD2018

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.02.2018 18:40

Puerto de Santiago (Los Gigantes)

Podczas tego pobytu kilka razy znajdziemy się (prawie) u stóp Los Gigantes - majestatycznych klifów położonych na zachodzie wyspy o kształcie kaczki (jak to ujął w swojej relacji Mikeee - pod kuprem kaczki) :)

Warto dodać, że od naszego pobytu w 2014 roku darmowa na całej wyspie autostrada TF-1 została wydłużona w kierunku północnym (od Adeje na północ) o dobre kilkanaście kilonetrów, potem zaś przechodzi w drogę TF-1 o przekroju 2x1 (jadąc na północ w kierunku Santiago del Teide mamy piękne dwa pasy z ograniczeniem do 80km/h, zaś w dół czyli od Santiago del Teide jest pas jeden. Nie dziwię się temu rozwiązaniu, bo wznosimy się na wysokość prawie 1000 metrów jadąc na północ.

Z Los Cristianos na Giganty taka droga przez często zakorkowaną na rondach Alcalę
Obrazek

Najpierw podejmujemy próbę spożycia posiłku w polecanym przez TripAdvisora lokalu San Alfonso (czy jakoś tak), zamawiamy mnóstwo kaw oraz dań, po czym po 20 minutach przyszedł właściciel i powiedział, że nie ma tyle produktów, aby nas wszystkich zadowolić (8 osób) :)
Jesteśmy już tak głodni, że jedziemy po przekąski do jednego z najpiękniej położonych Lidli w Europie (choć geograficznie Teneryfa to Afryka), aby spożyć cokolwiek przed spektaklem, który nas czeka - jest to Lidl z widokiem na Los Gigantes.
Jeszcze fotka ze szmatfona w Puerto de Santiago w oczekiwaniu na potrawy u Alfonsa ;)
Playa Chica
Obrazek

Jesteśmy tutaj
Obrazek

Oraz samo Puerto de Santiago, a konkretnie najbardziej wysunięty na zachód półwysep miasta
Obrazek

Po chwili jesteśmy już na słynnym El Mirador de Archipenque
Obrazek

Jest tu kilka miejsc parkingowych, ale można parkować też na poboczu drogi jadać w dół do miasta
Obrazek

Byliśmy tu dwukrotnie w 2014 roku, teraz będziemy trzy razy :)
Obrazek

La Gomera - stąd mamy do niej 30 km
Obrazek

Uliczki miasteczka Los Gigantes (Puerto de Santiago)
Obrazek

W oddali widać Punta de Teno - miałem ambicję tam jechać, jednak się nie udało ostatecznie
Obrazek

Samotny żagielek na tle odległej o ok. 15 km stąd latarni na Punta de Teno
Obrazek

Mógłbym tak stać i stać
Obrazek

Znowu La Gomera a w dole wspomniany Lidl ;0
Obrazek

Adios
:papa: :papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21033
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 20.02.2018 18:47

tony montana napisał(a):
Taaaaa, to jest już nas 50 osób... :wink:


Im nas więcej tym lepiej i weselej... :wink:
:papa:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 20.02.2018 20:42

tony montana napisał(a):Jest tu kilka miejsc parkingowych, ale można parkować też na poboczu drogi jadać w dół do miasta
Obrazek



Kurcze blade :) Tony, jak widać mijaliśmy się o włos ...

Giganty.jpg


Ja w Puerto de Santiago miałem bazę wypadową i stanowisko leżenia bykiem ... :D :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 20.02.2018 22:53

ajdadi napisał(a):
tony montana napisał(a):
Taaaaa, to jest już nas 50 osób... :wink:


Im nas więcej tym lepiej i weselej... :wink:
:papa:


No 51 przepraszam :mrgreen:

Tony normalnie te widoki są nie przyzwoite. Miałam tam być w te ferie, ale trudno też narzekać nie mogę, będę za rok :!: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.02.2018 23:07

Kusisz, kusisz.... choć na razie Lanzarote dla mnie wyżej. Ale czekam na więcej...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 21.02.2018 00:05

piekara114 napisał(a):Kusisz, kusisz.... choć na razie Lanzarote dla mnie wyżej. Ale czekam na więcej...


A dla mnie chyba jednak chyba Teneryfa. Bo bardziej zielona :lol:
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 21.02.2018 14:06

Te klify są prześliczne!!! :) :) :)

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.02.2018 15:14

Beata W. napisał(a):
piekara114 napisał(a):Kusisz, kusisz.... choć na razie Lanzarote dla mnie wyżej. Ale czekam na więcej...


A dla mnie chyba jednak chyba Teneryfa. Bo bardziej zielona :lol:

Mnie L., patrząc na relacje, kusi przestrzeniami, surowizną i małą ilością turystów...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.02.2018 15:27

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):
piekara114 napisał(a):Kusisz, kusisz.... choć na razie Lanzarote dla mnie wyżej. Ale czekam na więcej...


A dla mnie chyba jednak chyba Teneryfa. Bo bardziej zielona :lol:

Mnie L., patrząc na relacje, kusi przestrzeniami, surowizną i małą ilością turystów...

Je też bym Lanzarote wybrała :oczko_usmiech: ,
tylko czego te bilety takie drogie :roll: :evil:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.02.2018 19:07

Wybierajcie Lanzarote....wybierajcie....

Na Teneryfie za dużo ludzi się zrobiło....










:lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :sm:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8646
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 21.02.2018 19:23

Ja tam wybieram obie :oczko_usmiech: .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 22.02.2018 08:58

To ja zostanę przy Teneryfie jednak :lol: Tony poproszę więc o więcej :!:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.02.2018 19:12

wojan napisał(a):[
Kurcze blade :) Tony, jak widać mijaliśmy się o włos ...

Ja w Puerto de Santiago miałem bazę wypadową i stanowisko leżenia bykiem ... :D :papa:


No naprawdę, bardzo Cie proszę, bierz się za relację! :)
8)

Beata W. napisał(a):Tony normalnie te widoki są nie przyzwoite. Miałam tam być w te ferie, ale trudno też narzekać nie mogę, będę za rok :!: :papa:


Tak, Los Gigantes faktycznie robią wrażenie - A CO DOPIERO NA ŻYWO
:boss:

piekara114 napisał(a):Kusisz, kusisz.... choć na razie Lanzarote dla mnie wyżej. Ale czekam na więcej...

piekara114 napisał(a):Kusisz, kusisz.... choć na razie Lanzarote dla mnie wyżej. Ale czekam na więcej...

piekara114 napisał(a):Mnie L., patrząc na relacje, kusi przestrzeniami, surowizną i małą ilością turystów...



E tam, Teneryfa bardziej różnorodna i urozmaicona (chyba, bo nie byłem na L.)

elfik99 napisał(a):Te klify są prześliczne!!! :) :) :)
:papa:


Nie da się ukryć, że to jedno z najfajniejszych miejsc na wyspie
:papa:

mysza73 napisał(a):Je też bym Lanzarote wybrała :oczko_usmiech: ,
tylko czego te bilety takie drogie :roll: :evil:


Masz prawo się nie znać ;)

marze_na napisał(a):Ja tam wybieram obie :oczko_usmiech: .


O właśnie - to jest myśl, ja jednak wybrałem parę lat temu Gran Canarię zamiast Lanzarote

Beata W. napisał(a):To ja zostanę przy Teneryfie jednak :lol: Tony poproszę więc o więcej :!:


Proszę bardzo, już za chwilę
:boss:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.02.2018 19:53

Playa del Duque (po raz pierwszy)

Na koniec tego pełnego słońca i wrażeń dnia jedziemy (z założeniem "na zachód słońca") do miejsca, które zapamiętaliśmy jako jedne z najciekawszych miejsc na zabetonowanym (trzeba przyznać jednak że nie drapaczami chmur) południu wyspy

Playa del Duque

Jest to część tzw Costa Adeje położone między właściwym Costa Adeje a La Caleta.
Pełno tu eleganckich hoteli, jak choćby Sheraton, Hotel Riu Palace Tenerife czy Riu Arecas.
Obrazek

Parkujemy w znanym sobie miejscu for free, na Avenidzie Brukselskiej ;0
Informacja dla lubiących tak jak w Grecji parkować darmowo - podczas 9 dni pobytu na Teneryfie nie udało nam się zapłacić za parking nigdzie..... :) :)
Obrazek

Obrazek

Gdzie w ogóle się kierujemy? Na Plażę Księcia
Obrazek

A co tu w ogóle jest? Rzeczona Playa del Duque (lewa strzałka), Paya Fanabe - dużo większa - prawa strzałka, Zamek Księcia (El Castillo) oraz Plaza del Duque - bardzo eksluzywnie wyglądające centrum handlowe
Obrazek

Do oceanu mamy około 400-500 metrów do przejścia, jednak spacer jest miły - idziemy chodnikiem pomiędzy apartamentami, kortami tenisowymi. Lądujemy naprzeciwko półwyspu z "zamkiem księcia" (rzeczony zamek jest po prawej od fotki)
Obrazek

Ludzie oddają się rozrywkom kawowym
Obrazek

Ukształtowanie terenu jest tu ciekawe
Obrazek

Jest tu trochę zieleni i stylowych apartamentowców
Obrazek

Znana już nam z 2014 roku Playa del Duque z ukrytym zamkiem na zielonym półwyspie
Obrazek

Jest już dość późno zatem plaża nieco wyludniona
Obrazek

Ścięta góra (1001 m n.p.m.) na tle kościółka
Obrazek

Widziałem orłaaaaaa cień....
Obrazek

Idziemy promenadką kawałek na północ, tutaj więcej zieleni nawet
Obrazek

Mimo tych zabudowań - czyż nie jest tu uroczo?
Obrazek

Obrazek

Półwysep z zamkiem można obejść (na tabliczki z zakazem nikt nie zwraca uwagi), co też później uczynimy kierując się na drugi mini - półwysep na zachód słońca
Obrazek

Playa de las Americas na dużym zoomie - no dobra, tam jest kilka wysokich hoteli
Obrazek

Znowu zieleń
Obrazek

:)
Obrazek

Obrazek

Jest tak koło godziny 18..... u nas, w Trójmieście wtedy była 19 i minus 3....
Obrazek

CDN
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.02.2018 21:58

tony montana napisał(a):podczas 9 dni pobytu na Teneryfie nie udało nam się zapłacić za parking nigdzie..... :) :)

Nie udało mi się zapłacić za parking na Kanarach podczas ośmiu tygodni...

tony montana napisał(a):Ukształtowanie terenu jest tu ciekawe

Mogę się zgodzić.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hola! Teneryfa 2 AD2018 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone