Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hola! Teneryfa 2 AD2018

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.03.2018 18:09

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Ale jak pokazywalem palmy NIE tonowe na deptaki w Los Cristianos to jakos cicho siedzialyscie nie?

No przecie nie będę takich zwykłych palm komentować :roll: ... :oczko_usmiech:


co tam dobrego dziś na obiadek nagotowałeś? :wink:


Herbatę....
A zalałeś ciepłą czy zimną wodą :?: :lool:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 01.03.2018 23:33

tony montana napisał(a):Herbatę....

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Późnopopołudniowe kolory




Dobrze, że nie zupę w elektrycznym czajniku :mrgreen: :oczko_usmiech:
No piękne te zdjęcia. Nie masz jakichś brzydszych, żeby jakoś zniechęcić do tej Teneryfy. Bo kto wie kiedy mi się uda tam dotrzeć :evil:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.03.2018 07:50

mysza73 napisał(a):A zalałeś ciepłą czy zimną wodą :?: :lool:


Wodą z wanny...może być? ;)


Beata W. napisał(a):No piękne te zdjęcia. Nie masz jakichś brzydszych, żeby jakoś zniechęcić do tej Teneryfy. Bo kto wie kiedy mi się uda tam dotrzeć :evil:


Parę brzydszych też mam, pokażę sukcesywnie :)

8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.03.2018 08:00

Zachód słońca w Costa Adeje

Słońce powoli zaczyna swój spektakl nad południową częścią La Gomery

SŁÓW NIE POTRZA ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wszystkim..
Obrazek

Po kolejnym krótkim spacerze kierujemy się do Plaza del Duque
Obrazek

Stylowo tu nawet
Obrazek

Słońce zaszło, księżyc królem
Obrazek

Dodam tylko dla porządku, że pod tym centrum handlowym też jest parking, natomiast płatny, to tak, gdyby ktoś nie znalazł miejsca w Costa Adeje
Obrazek

Adios
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.03.2018 08:14

tony montana napisał(a):Słońce powoli zaczyna swój spektakl nad południową częścią La Gomery


... nawet niebrzydko ... :wink: ... mnie w tym roku bardziej intrygowały wschody ... :lol: ... jedyny porządny zachód podziwialiśmy w Kadyksie ... :hut: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.03.2018 09:09

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Słońce powoli zaczyna swój spektakl nad południową częścią La Gomery


... nawet niebrzydko ... :wink: ... mnie w tym roku bardziej intrygowały wschody ... :lol: ... jedyny porządny zachód podziwialiśmy w Kadyksie ... :hut: ...
Pozdrawiam.


POKAZUJESZ JUŻ?

:)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.03.2018 09:14

tony montana napisał(a):POKAZUJESZ JUŻ?


... ja wyznaję zasadę chronologiczności - jak skończymy Gozo to przeniesiemy się jeszcze na trzy dni do Gdańska, a następnie może pojawi się Andaluzja ... :) ...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.03.2018 09:32

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):POKAZUJESZ JUŻ?


... ja wyznaję zasadę chronologiczności - jak skończymy Gozo to przeniesiemy się jeszcze na trzy dni do Gdańska, a następnie może pojawi się Andaluzja ... :) ...
Pozdrawiam.

:evil: :evil: :evil:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.03.2018 09:48

mysza73 napisał(a):


... zapraszam do relacji - właśnie byczymy się na Comino ... :lol: ... a przed nami sentymentalny powrót do Vittoriosy, a na sam koniec trzy muzealne dni w Gdańsku ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.03.2018 12:28

kmichal napisał(a):
mysza73 napisał(a):


... zapraszam do relacji - właśnie byczymy się na Comino ... :lol: ... a przed nami sentymentalny powrót do Vittoriosy, a na sam koniec trzy muzealne dni w Gdańsku ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.


Trzy muzealne dni?????

Chcesz stracić czytelników? ;) 8O :lol: :lol: :oops: :evil:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.03.2018 12:44

tony montana napisał(a):Trzy muzealne dni?????


... ale za to nie klasyczne i bardzo ciekawe ... :mrgreen: ...

tony montana napisał(a):Chcesz stracić czytelników?


... faktycznie mogę stracić 2 w porywach 3 czytelników ... :roll: ... hmmm trzeba rozważyć, co bardziej mi się opłaca ... :wink: ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20994
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 02.03.2018 18:24

Zachodzik pierwsza klasa... :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.03.2018 19:26

kmichal napisał(a):... faktycznie mogę stracić 2 w porywach 3 czytelników ... :roll: ... hmmm trzeba rozważyć, co bardziej mi się opłaca ... :wink: ...
Pozdrawiam.


Ja tam będę oglądał! Ale faktycznie - niewiele nas ;)

ajdadi napisał(a):Zachodzik pierwsza klasa... :papa:


Każdy zachodzik jest super, ale te na Kanarkach naprawdę pierwsza klasa - zresztą Twoje w Gr tez przednie
:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.03.2018 19:30

tony montana napisał(a):Ja tam będę oglądał! Ale faktycznie - niewiele nas


... niewiele już tych dinozaurów zostało ... :wink: ... jak będzie dobrze to już w kwietniu będziemy spacerować po Andaluzji ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.03.2018 19:43

Kilka słów o pogodzie + LORO PARQUE

Całe szczęście, że pomni doświadczeń z 2014 roku wybraliśmy tym razem na bazę południe wyspy - prognozy na tydzień 30.01-5.02 na północną część wyspy były tragiczne - non stop deszcze, temperatura słaba. Każdy z nas miał zainstalowaną apkę z inną pogodą, zatem zawsze wieczorem była konsultacja, gdzie jutro, uwzględniając aktualną prognozę na kolejny dzień (i następne).

I tak, na drugi nasz pełny dzień na wyspie, czyli 31.01 (urodziny siostry mojej Żony, które obchodziliśmy hucznie wieczorem) postanowiliśmy zacząć właśnie od północy wyspy, albowiem prognozy choć słabe, były i tak NAJLEPSZE spośród kilku kolejnych dni.

Mieliśmy bowiem zamiar odwiedzić Loro Park. My już tam byliśmy w 2014 roku, ale mimo to, chcieliśmy to fantastyczne miejsce zobaczyć jeszcze raz.
Jak sami widzicie - niebo jest dość słabe, po drodze zresztą na Autostradach wściekle lało i mieliśmy "bad feelings about it"
Obrazek

Obrazek

Bilet dla osoby dorosłej 35 Euro, dziecko 6-11 - 24 Euro :( Bulimy zatem 129 Euro, ale nie żałujemy ani chwilę.
Wpierw wchodzi się przez las palmowy
Obrazek

Po chwili to, co o nas myśli, pokazuje Gorilla
Obrazek

Ten aż wolał wp.... liście, żeby tylko na nas nie patrzeć
Obrazek

Po chwili docieramy już do Planet Penguin. Pingwinki są kochane i spędzamy tam trochę czasu
Obrazek

Specjalnie dla nas pływają sobie ;0
Obrazek

Prowadzą ożywione dyskusje....
Obrazek

Pozują ....
Obrazek

Z tych otworów na górze sypie się lód
Obrazek

Czeka nas tutaj wiele atrakcji: pokaz delfinków, pokaz orek, pokaz lwów morskich, oceanarium, niesamowita zielona różnorodna roślinność oraz niejedna ulewa :)

CDN

Gdyby ktoś był zainteresowany, a kiedyś przeoczył - nasza pierwsza wizyta w Loro Parque
https://www.cro.pl/hola-troche-lata-zima-czyli-2000-km-po-teneryfie-t44377-135.html#p1350985

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hola! Teneryfa 2 AD2018 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone