Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grzecznościowy prezent dla gospodarzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 19.06.2017 18:59

oldGIZMO napisał(a):
bigredone napisał(a):Podejmę w tym roku ryzyko dostarczenia naszym drogim gospodarzom małej polskiej świnki, prosiaczka. Żywa oczywiście byłaby najlepsza, ale nie wiem czy dowiozę, bo będę jechał kilka dni. Ale wezmę troszkę siana na podróż i może się uda ;)

... i nie zapomnij jej przewozić w foteliku .... :oczko_usmiech:

I wyrobić paszportu i karty ubezpieczenia zdrowotnego
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2017 19:55

borsalino4 napisał(a):
bigredone napisał(a):Podejmę w tym roku ryzyko dostarczenia naszym drogim gospodarzom małej polskiej świnki, prosiaczka. Żywa oczywiście byłaby najlepsza, ale nie wiem czy dowiozę, bo będę jechał kilka dni. Ale wezmę troszkę siana na podróż i może się uda ;)

liczę na relacje z tego wyjazdu:)

Ja też :-)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.07.2017 14:21

Ja zabrałam skarby z regionu - gdańskie piwa, album o mieście, bransoletki z bursztynem i gdańskie złoto Goldwasser.Wszystko wdzięcznie i z zainteresowaniem przyjęte ,a i rewanż był w postaci domaćich pyszności.

Zestaw podarunkowy:

P8291449.JPG

P8291452.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2017 08:52

Katerina napisał(a):Ja zabrałam skarby z regionu - gdańskie piwa, album o mieście, bransoletki z bursztynem i gdańskie złoto Goldwasser.Wszystko wdzięcznie i z zainteresowaniem przyjęte ,a i rewanż był w postaci domaćich pyszności.

Zestaw podarunkowy:

P8291449.JPG

P8291452.JPG



Świetny zestaw, bardzo atrakcyjny :-)
Ustian
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 18.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustian » 20.07.2017 19:04

Stanley_1985 napisał(a):Ja kupuję regionalną Wódkę Raciborską, 4 piwa Raciborskie Klasyczne i Michaszki Mieszko :D Drugi raz jadę do tego samego gospodarza i myślę że się wpasuję w gust.

Tez biorę taki zestaw:)
antila
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) antila » 22.08.2017 17:55

Nasz gospodarz rozsmakował się w ogórkach kiszonych i paluszkach Lajkonik( tym roku też mu zawieziemy. Poprosił również, byśmy mu kupili krówki( cukierki) nie wiem tylko które są najlepsze i tradycyjnie nasze?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2017 19:06

Wyrocznia napisał(a):
borsalino4 napisał(a):
bigredone napisał(a):Podejmę w tym roku ryzyko dostarczenia naszym drogim gospodarzom małej polskiej świnki, prosiaczka. Żywa oczywiście byłaby najlepsza, ale nie wiem czy dowiozę, bo będę jechał kilka dni. Ale wezmę troszkę siana na podróż i może się uda ;)

liczę na relacje z tego wyjazdu:)

Ja też :-)


Mój pomysł na prezent dla chorwackich gospodarzy niestety się nie udał, a cała przygoda z tym związana skończyła się już na na BP w Gorzyczkach...
Zatrzymaliśmy się tam aby rozprostować kości, skorzystać z wucetu i sprawdzić jak świnka zniosła te pierwsze kilometry podróży. Oczywiście nie tankowaliśmy tam paliwa, bo cholernie drogie.

Świnka została wcześniej zakupiona w szacownej i znanej z produkcji mięsnej gminie Liszki. Posiadała „paszport” oraz uroczy kolczyk w uchu. Miała około 1 miesiąca. Miała nieformalne imię – Peguś...Nie pamiętam kto jej je nadał. Podróżowała w dużej psiej klatce wyłożonej słomą. Na podróż dostała stoperan i lokomotiv jako klasyczny podróżny zestaw dziecinny. W poidełku miała mleko bez laktozy i bio marchewkę bez glutenu w miseczce.

W Gorzyczkach stanęliśmy obok sympatycznej hinduskiej rodziny w oldtaimerowskim mercedesie z rejestracją niemiecką. Nie przypuszczałem, że hindusi są w stanie tak dobrze mówić po polsku. Oczywiście słychać było obcy akcent, ale rozmowa z nimi była naprawdę sympatyczna. Zresztą nie tylko rozmowa. Okazali się na tyle uczynnymi ludźmi, że odprzedali nam swoje Euro w cenie 3 zł. Byłem zszokowany ich otwartością i bezinteresownością. My Polacy naprawdę możemy się wiele nauczyć od nich.

Pakowanie oraz pierwszy postój dokumentowałem aparatem fotograficznym. W Gorzyczkach Peguś przykryta górną częścią klatki leżała sobie na trawce a my jedliśmy drugie śniadanie złożone z jajek na twardo i parówek z Lidla /jesteśmy wegetarianami /.
Potem wymyśliłem, że pójdziemy z rodzinką do toalety a jak będziemy wracać to nasz nowy hinduski znajomy Perhan zrobi nam zdjęcia jak zbliżamy się do samochodu i Pegusi.

I tu nastąpił niespodziewany koniec naszej przygody ze świnką...Jak wróciliśmy nie było ani jej, ani klatki. Nie mam pojęcia co się stało..!? Nie było też naszych hinduskich przyjaciół, ale oni już wcześniej mówili, że się spieszą do Sofii więc pewnie nie mogli czekać.

Niestety w całym tym zamieszaniu zaginął też aparat fotograficzny i nie mam ani jednego zdjęcia z podróży z nieodżałowaną Pegi...O rowerku biegowym naszej córki też nie będę wspominał...

Z chorwackiego kantoru zabrała mnie policja. Dokładnie nie wiem o co chodziło, ale miałem inszurans z opcją pomocy prawnej i wpłacenia kaucji więc już po kilku godzinach mogłem jechać dalej.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 23.08.2017 07:17

szkoda prosiaka ale takie życie
a dalszej relacji nie będzie? jechaliscie dalej czy powrót do domu?
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 23.08.2017 08:06

... dyć godoł co Go wykludziła Policja z chorwackiego kantoru.... czyli wymiana Euro po 3 zł ... też była trafiona; przynajmniej tak mniemam ...
... i tak by ta świnka nie dojechała najprawdopodobniej do celu, gdyż wyhaczyliby ją na granicy z Chorwacją ... chyba, że miała świadectwo i to w systemie TRACES :). ... a ci Hindusi to byli z "malowani" zapewne ....
kamzio
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 23.08.2017 08:12

Ostatnio podarowałem 0,7l Żubrówki
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 23.08.2017 08:23

A ja , jako powyżej pisałem, wziąłem dwa wędzone pstrągi zapakowane w vacum ( próżniowo się znaczy :) - pastrva z pusnicy ), które bardzo smakowały gospodinowi.... przynajmniej tak mówił, chociaż na początku nie wiedział jak się do nich zabrać; pytał czy to ma smażyć czy na grillu przygotować ... :)
antila
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) antila » 23.08.2017 09:08

Ja myślę, że hindusi, którzy w głównej mierze są wegetarianami postanowili odmienić przeznaczenie świnki i dali jej wolność :lol: :lol: :lol:
Ostatnio edytowano 23.08.2017 09:39 przez antila, łącznie edytowano 1 raz
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 23.08.2017 09:33

A ja w tym roku zawiozłam słoik 3l ogórków kiszonych ale takich ok tygodniowych ,więc nawet można powiedzieć małosolnych. Jeszcze przy wyjeździe przyszli do Nas i prosili żeby pamiętać o nich w następnym roku :)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 23.08.2017 10:23

borsalino4 napisał(a):szkoda prosiaka ale takie życie
a dalszej relacji nie będzie? jechaliscie dalej czy powrót do domu?


Szkoda prosiaczka ????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W takim razie co powiemy o dziecku ... bidne bo musiało ciś do Chorwacji na piechotę, bez rowerka biegowego ...
To jest wyczyn :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2017 11:09

oldGIZMO napisał(a):... dyć godoł co Go wykludziła Policja z chorwackiego kantoru.... czyli wymiana Euro po 3 zł ... też była trafiona; przynajmniej tak mniemam ...
... i tak by ta świnka nie dojechała najprawdopodobniej do celu, gdyż wyhaczyliby ją na granicy z Chorwacją ... chyba, że miała świadectwo i to w systemie TRACES :). ... a ci Hindusi to byli z "malowani" zapewne ....


Świnka miała paszport Polsatu, ale wyczytałem na forum, że to wystarczy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
grzecznościowy prezent dla gospodarzy - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone