Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grzecznościowy prezent dla gospodarzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grizłold
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 27.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grizłold » 31.07.2016 09:18

Zgadza się. Od nas nigdy mam wrażenie nie oczekiwano prezentów. Zawsze po kilku dniach pobytu otrzymujemy od gospodarzy jakieś drobiazgi np. wino, warzywa z ogródka, oliwę, zaproszenie do wolnego korzystania z winogron czy fig. Nie robimy prezentów, czasem staniemy, porozmawiamy z gospodarzami. Myślę też, że jest to też podziękowanie za przyzwoite zachowanie. Jeździmy z psami i robimy wszystko by nie przeszkadzać innym. Gospodarze na koniec zapraszają nas na następne wakacje i dziękują za to że sprzątaliśmy po psach. Zdarzało się nam też pomóc gospodarzom w jakiejś dla nich kłopotliwej sytuacji. My jesteśmy zadowoleni, oni też.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.08.2016 11:46

Przywiozłem Żubrówkę i jeden z gospodarzy (a dokładniej mówiąc zięć gospodarza) baaardzo się ucieszył bo powiedział, że jak tylko jest w Niemczech to chodzą do polskiego sklepu właśnie po ten trunek bo im smakuje.
Poza tym domowe przetwory to jest to co doceni każdy obdarowany.
W tym roku przywieźliśmy swojskie ogórki małosolne (sam byłem w szoku jak dobre wyszły), a do tego smalec z mięsem (oczywiście również własnej roboty).
Brakuje im tylko dobrego chleba do takich rarytasów.
Następnym razem kupię bochen świeżego, jeszcze ciepłego chleba.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 09.08.2016 12:50

Nasza gospodyni była najbardziej zadowolona z żurawiny w słoiczku, tłumaczyła, że jest ją ciężko dostać, a jest bardzo zdrowa :) w Konzumie widziałam tylko suszoną żurawinę :)
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 25.08.2016 11:50

No nie wiem. Może jakieś polskie słodycze lub polska wódka :wink:
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 25.08.2016 12:44

... proponuję bursztyn....
Przecież już Rzymianie fatygowali się do plemion nadbałtyckich po to "złoto z Bałtyku".
W Jadranie to co najwyżej jeżowca można wygrzebać :)
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 26.08.2016 19:56

oldGIZMO napisał(a):... proponuję bursztyn....
Przecież już Rzymianie fatygowali się do plemion nadbałtyckich po to "złoto z Bałtyku".
W Jadranie to co najwyżej jeżowca można wygrzebać :)


Mówisz o tych chińskich bursztynach zrobionych z żywicy przemysłowej, sprzedawanych turystom-frajerom w nadbałtyckich miejscowościach czy o takim prawdziwym, malutkim i naturalnym z morza, które to bardzo trudno znaleźć? :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 27.08.2016 05:52

Bursztyn można znależć ale w sztormową pogodę. Przestrzegam aby uważać i nie pomylić z grudkami iperytu jaki skrywa się po II wojnie światowej w Bałtyku.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 28.08.2016 16:55

... no to pozostaje Żubrówka ( szkoda, że już rosyjska ) i kiełbasa krakowska sucha... jak żal będzie przekazać to się samemu spożyje; bardzo praktyczne :)
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 02.09.2016 07:34

Dałam gospodyni słoik z domowymi gołąbkami. Myślałam, że będzie efekt "wow", a się okazało, że oni też jedzą gołąbki (tylko inaczej to nazywają) , jako zimową potrawę.
Jeśli chodzi o prezenty dla gospodarzy, to sugerując się wpisami z forum, daliśmy żubrówkę i śliwki w czekoladzie. A my dostaliśmy buteleczkę domowego likieru
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 02.09.2016 12:35

Tak się zastanawiam jak wielu Polaków piję Żubrówkę albo je śliwki w czekoladzie, podejrzewam, że stosunkowo niewielu ;)
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 02.09.2016 16:19

Uwielbiam śliwki w czekoladzie. Dziś mam do kawy :) żubrówkę kiedyś pijałam
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 03.09.2016 07:46

Ja jadam od święta do święta. Nie powiem smaczne są.
ixemek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ixemek » 07.04.2017 10:00

witam,
kiedyś z żoną pojechaliśmy do Wiednia do znajomych ,rodowitych . Zabrałem ze sobą parę butelek wódki Soplicy i swojską kiełbasę:) szamali tą kiełbasę aż się uszy trzęsły:) Wódkę też chwalili ,że dobra. Na pożegnanie dostaliśmy od nich wina i słodycze. W następnym roku pojechaliśmy do rodziny mojej żony do Danii i zapytałem wprost gospodarza co by chciał z Polski, powiedział :skrzynkę piwa Perła chmielona , trochę soplicy i koniecznie żebym wziął swojską kiełbasę:) Zabrałem wszystko co chcieli i wyjazd był mega zajefajny z ich strony:) Teraz jadę we wrześniu do Chorwacji i też coś wezmę właścicielowi apartamentu.
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 07.04.2017 10:40

Zawsze biorę coś naszego. Czy to na narty czy na wakacje. Austriacy to nie mogą wyjść z podziwu jak smakuje dobra polska surowa i chłopska. Moja żonusia jest technologiem w lokalnej małej masarni, także towar prima sort. Jak się taki podaruneczek da to bariera językowa nawet znika. No chyba, że samolotem to nie za bardzo chce się dźwigać.
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2017 14:39

Ja chyba wezmę polską muzykę (tym, których już trochę znam) :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
grzecznościowy prezent dla gospodarzy - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone