Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grzecznościowy prezent dla gospodarzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Prezes1981
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 07.05.2017 10:32

Jestem po majówce w Cro i...

Zabrałem ptasie mleczko, polskie piwa i żubrówkę.

Gospodyni mnie wyprzedziła i w 3 dzień przyszła z butelką swojskiego wina, a my w zamian byliśmy przygotowani na swoje gifty :D zobaczyła żubrówkę i powiedziała, że oni tutaj mają swoją żubrówkę rakiję i się uśmiechnęła :D więc chyba wszystko OK.
Ninja332
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 04.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ninja332 » 17.06.2017 18:14

Ja jadę pierwszy raz i po przeczytaniu Waszych pomysłów, postanowiłam zabrać ze sobą nasze toruńskie pierniki. Mam nadzieję, że będą naszej gospodyni smakować :)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 17.06.2017 18:38

Była już: Żubrówka, Gorzka Żołądkowa de Lux oraz słodycze dla Pani domu najczęściej Trufle z Wawelu. Biorąc jednak pod uwagę, że nie wszyscy lubią mocne trunki w tym roku mam zamiar zabrać Miód Dwójniak Grunwaldzki.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 17.06.2017 21:51

Ninja332 napisał(a):Ja jadę pierwszy raz i po przeczytaniu Waszych pomysłów, postanowiłam zabrać ze sobą nasze toruńskie pierniki. Mam nadzieję, że będą naszej gospodyni smakować :)

To będzie dobry pomysł...
Kiedy zapytałem moich " gospodinów" co mam im przywieźć z Polski, odpowiedzieli .. tylko nie alkohol
Dlatego zapakowałem wędzone pstrągi ... i ponoć były OK
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 17.06.2017 22:10

Przywożenie im alkoholu, szczególnie jakichś mocnych trunków uważam za mało trafiony pomysł. Po pierwsze raczej rzadko piją mocne alkohole, szczególnie w upały, a po drugie mają dość bogaty rynek własny chyba w każdym przedziale alkoholi. Widzę wszędzie jak butelki żubrówki stoją nieotwarte po kilka lat.

Polecam na pewno polskie krówki na wagę, czasami są też różnosmakowe. W zeszłym roku jak przywiozłem im worek to właścicielka cały nasz pobyt mi je zachwalała i prosiła o większą porcję na ten rok. Dobry ciemny polski chleb z jakiejś dobrej piekarni też się sprawdza. Marnowane przetwory z domowej spiżarni czy porządne wiejskie wędliny, też zrobią robotę.

Co roku przywożę swoim taki miks polskich słodkości i przysmaków polskiej kuchni i jak widzę, że pani domu czasem swoich gości na tarasie częstuje i chwali się tym co od nas dostała to wiem, że dobrze trafiłem z prezentami.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 17.06.2017 22:33

chyba warto coś mieć ze sobą dla gospodarzy choć to zależy
będąc w Baska Voda właściciel przywitał się, dał klucze, wziął eurasy i ...tyle go widziałem.
na Braciu mieszkaliśmy u starszego przemiłe go malzenstwa. przy powitaniu gospodyni dzieciom słodycze dała. jak poszedłem płacić wieczorem to gospodarz mnie wypuścić nie chciał dopuki z nim nie opróżnie butelczyny wina. na moją pigwowkę sprezentowal rakije. pomocni, wspaniali ludzie.
generalnie: flaszkę dla gospodarza, jakieś słodycze dla gospodyni:)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 17.06.2017 22:57

Moi gospodarze zachwycali się przywiezioną śliwką w czekoladzie z Solidarności, kiełbasą gospodarza z Biedronki i jasnym piwem Namysłów Pils w butelce :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2017 23:08

Podejmę w tym roku ryzyko dostarczenia naszym drogim gospodarzom małej polskiej świnki, prosiaczka. Żywa oczywiście byłaby najlepsza, ale nie wiem czy dowiozę, bo będę jechał kilka dni. Ale wezmę troszkę siana na podróż i może się uda ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.06.2017 23:13

bigredone napisał(a):Podejmę w tym roku ryzyko dostarczenia naszym drogim gospodarzom małej polskiej świnki, prosiaczka. Żywa oczywiście byłaby najlepsza, ale nie wiem czy dowiozę, bo będę jechał kilka dni. Ale wezmę troszkę siana na podróż i może się uda ;)

Świnka pasiona sianem :wink:
Ciekawa dieta :oczko_usmiech:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 18.06.2017 06:41

bigredone napisał(a):Podejmę w tym roku ryzyko dostarczenia naszym drogim gospodarzom małej polskiej świnki, prosiaczka. Żywa oczywiście byłaby najlepsza, ale nie wiem czy dowiozę, bo będę jechał kilka dni. Ale wezmę troszkę siana na podróż i może się uda ;)

liczę na relacje z tego wyjazdu:)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 18.06.2017 09:58

Grzecznościowy prezent dla gospodarzy proponuję:
-kabanosy
-ogórki małosolne
-Żubrówka Bison Grass Vodka

W Chorwacji, tego nie ma :( :( :(
Stanley_1985
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanley_1985 » 18.06.2017 21:52

Ja kupuję regionalną Wódkę Raciborską, 4 piwa Raciborskie Klasyczne i Michaszki Mieszko :D Drugi raz jadę do tego samego gospodarza i myślę że się wpasuję w gust.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2017 22:08

Stanley_1985 napisał(a):Ja kupuję regionalną Wódkę Raciborską, 4 piwa Raciborskie Klasyczne i Michaszki Mieszko :D Drugi raz jadę do tego samego gospodarza i myślę że się wpasuję w gust.



Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu firmowego, który mieści się w Raciborzu, . W swojej bogatej ofercie produktów posiadamy szeroki asortyment wyrobów spirytusowych własnej produkcji – m.in. regionalnych wódek raciborskich, preparatów ziołowych, raciborski spirytus nalewkowy, a także szeroką ofertę wódek oraz likierów smakowych i mlecznych. Ponadto posiadamy również wódki smakowe i tradycyjne innych producentów. W naszym sklepie znajdą również Państwo znakomite piwo raciborskie oraz duży wybór win.


Oprócz tego posiadamy w sprzedaży także płyn i koncentrat do spryskiwaczy samochodowych oraz czysty alkohol etylowy rolniczy. Dbając o naszych Klientów, zapewniamy wysoką jakość wyrobów, które są przygotowane wyłącznie z naturalnych produktów – owoców oraz ziół. Gwarantujemy atrakcyjne ceny naszych wyrobów. Dla klientów zainteresowanych zakupem alkoholu w większej ilości przewidziano specjalne upusty cenowe. Szczegółowe informacje dotyczące naszej oferty znajdą Państwo w naszym sklepie.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 19.06.2017 15:46

bigredone napisał(a):Podejmę w tym roku ryzyko dostarczenia naszym drogim gospodarzom małej polskiej świnki, prosiaczka. Żywa oczywiście byłaby najlepsza, ale nie wiem czy dowiozę, bo będę jechał kilka dni. Ale wezmę troszkę siana na podróż i może się uda ;)

... i nie zapomnij jej przewozić w foteliku .... :oczko_usmiech:
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 19.06.2017 16:38

Ja jutro wyjeżdżam i gift naszykowałem, mianowicie jako że jestem z lubelszczyzny to biorę ze sobą 0.5 l bimbru, 2 lokalne Perełki i cukierki z Solidarności jakieś śliwki w czekoladzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
grzecznościowy prezent dla gospodarzy - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone