Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grzecznościowy prezent dla gospodarzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 29.04.2016 22:39

Rysio napisał(a):Aaaa zapomniałem co jeszcze było przebojem na grillu. Frankfuterki pieprzowe z lidla. Zachwyceni nimi byli synowie gospodarza, bo zarówno Ivan jak i ja wolimy barana i świnie z grilla w czystej postaci. Baran z jego hodowli to rewelacja :lol:

oj....
nawet teraz bym chętnie zdegustowała takiego barana z grilla- pewnie pychota ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2016 18:52

Już wiem, co kupić (oczywiście tylko tym gospodarzom, których już trochę znam): płyty z polską muzyką. Lubią, podoba im się, a niektórzy nawet wyłapują słówka :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.06.2016 08:30

AdamBeata napisał(a):Biorąc pod uwagę, że chyba każdy z gospodarzy ma pełne piwniczki alkoholu, a na półkach z reguły roi się od żubrówek i innych co mocniejszych polskich trunków to przywożenie im polskiego alkoholu raczej szału nie robi.

Bywałem już kilka razu w Chorwacji i bywałem u niejednego gospodarza i w jego piwniczkach.
Jeszcze nigdy nie widziałem i nich polskich trunków.
Sam ma zamiar właśnie oryginalną Żubrówkę z trawą kupić jako prezent.
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 15.06.2016 08:34

U nas zawsze się sprawdza polska kiełbasa wiejska, mamy pyszną w okolicy. Pakujemy próżniowo i wio. Gospodarz jeszcze rozpływa się nad czystym zmrożonym krupnikiem. Lubią też nasze piwo, różne piwa ;)
kokos87
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos87 » 09.07.2016 00:26

My Naszemu gospodarzowi przywozimy zawsze Żubrówkę :)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 09.07.2016 03:36

My kupiliśmy po Waszych radach śliwki w czekoladzie oraz żurawinę i jagody z domowej piwniczki :-)
bercia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bercia » 10.07.2016 17:02

Pewna gospodyni powiedziała mi kiedyś że lubi polskie grzyby, więc od tej pory zawsze zabieram słoik suszonych grzybów. A ponadto zapraszam na polski poczęstunek i nie tylko o alkoholach tu mowa :D i o ile mięso nie robi na nich wrażenia to polskie młode ziemniaczki usmażone w pasterkach na patelni i mizeria z z naszych ogórków i naszej śmietniki (koniecznie minimum 18 %) zawsze działa. :oops:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 12.07.2016 21:46

bercia napisał(a): zawsze zabieram słoik suszonych grzybów.

Zawiozłam kiedyś naszym gospodarzom słoik własnych, marynowanych grzybków. Chyba się ich bali, bo stały się elementem dekoracyjnym ich kuchni. Z czasem zapomnieli, że są ode mnie i zawsze chcą mnie nimi częstować. Mnie i wszystkich innych gości. Chętnych jakoś brak :oops:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 13.07.2016 01:11

A pomyśleliście może o szkle?
No nie pełnym ale pustym. :)
Przywiozłem kiedyś szklanki do/na piwo. Z napisem z rodzimego miasta. Ale to w tym momencie bez znaczenia.
Gospodarze się ucieszyli z tego drobnego i kompletnie niezobowiązującego podarunku.
Gospodyni powiedziała, że szkło się z czasem tłucze i takie coś się zawsze przyda.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 13.07.2016 12:06

Magdalena S. napisał(a):
bercia napisał(a): zawsze zabieram słoik suszonych grzybów.

Zawiozłam kiedyś naszym gospodarzom słoik własnych, marynowanych grzybków. Chyba się ich bali, bo stały się elementem dekoracyjnym ich kuchni. Z czasem zapomnieli, że są ode mnie i zawsze chcą mnie nimi częstować. Mnie i wszystkich innych gości. Chętnych jakoś brak :oops:

Trza było kropki z kapeluszy wyskrobać ... :)
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 22.07.2016 22:09

Zawsze zawożę swoim gospodarzom miód z pasieki mojego serdecznego kolegi lub własne konfitury z jagód.

Na ulubionego wytwórcę win w Rogotin mam sposób przed negocjacją cen za trunki - wręczam mu krajową flaszkę Krupnika, a że sprzedawca zawsze na bani to negocjacje idą po myśli :)
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 23.07.2016 19:55

W tym roku ( dokładnie 3 godziny temu) przywiozłem dla córek gospodarzy krówki, porządną swojską kiełbasę, dobry chleb na zakwasie z piekarni z prawdziwego zdarzenia i kilka ciekawych piw dla szefa, a dla jego żony serię kosmetyków z Ziaji z kozim mlekiem i powiem szczerze, że już z pięć razy mnie zaczepiali i dziękowali za te rarytasy.
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 27.07.2016 18:00

A ja powiem szczerze, że tym razem mam problem z podarunkiem. Powód.... brakuje mi już pomysłów na te podarki. Chociaż jak tak czytam posty to chyba tym razem alkoholu brać nie będę. Nasz Vinko ma swojego pod dostatkiem, a przy jego rakiji i polska żubrówka może się schować. ;)
Grizłold
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 27.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grizłold » 30.07.2016 18:23

My raz przywieźliśmy Żubrówkę. Wydawało nam się że będzie to specjał nad specjały. W następnym roku gospodyni powiedziała nam że głowa wszystkich bolała po tej naszej wódce i nigdy więcej do ust jej nie wezmą. I generalnie im nie smakowała. Mnie nie smakował ichniejszy miód. Wolę nasz Polski. Potem już nigdy prezentów nie robiliśmy.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 31.07.2016 04:41

Wszystko zależy od nastawienia gospodarzy. Czy są mili i pomocni czy tylko ukierunkowani na zdarcie z gości euro. Czy mają czyste apartamenty czy prowadzą je niechlujnie. Na siłę nie ma co uszczęśliwiać gospodarzy - bo może to być niezręczne i kłopotliwe dla obu stron.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
grzecznościowy prezent dla gospodarzy - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone