Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grzecznościowy prezent dla gospodarzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 29.07.2013 20:02

Hej,
Ja od początku od serca zabieram żubrówkę i swojską cieńką kielbache :D w zamian otrzymujemy domową gościnnosc, pelne miski owocow z ogrodu, winko, orakovice, obiadki kawke ciasteczka i tyle sympatii ze na caly rok sie cieplo na sercu robi.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.07.2013 20:04

Kupiłem kiedyś tzw. cytrynówkę, która ma tyle wspólnego z oryginałem, że ma zbliżoną nazwę.
Jadąc klasykiem z Kilerów 2, g... jakieś... :roll:

Moja, robiona domowym sposobem, malyna...
JacaM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 230
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacaM » 29.07.2013 21:21

Jeszcze mamy gamę herbatek na zimowe Chorwackie wieczory
Obrazek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 29.07.2013 21:25

Tyle, że oni herbaty za bardzo nie piją...
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 29.07.2013 21:26

greg1595 napisał(a):Hej,
Ja od początku od serca zabieram żubrówkę i swojską cieńką kielbache :D w zamian otrzymujemy domową gościnnosc, pelne miski owocow z ogrodu, winko, orakovice, obiadki kawke ciasteczka i tyle sympatii ze na caly rok sie cieplo na sercu robi.

czyli w zamian za flaszke trawiastej dostaje kolega olka (oleka?) :P
ktoś tu szukał olka(oleka) na tym forum :mrgreen: :mrgreen:
JacaM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 230
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacaM » 29.07.2013 21:31

To może coś z gamy miodów pitnych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 29.07.2013 21:32

cooleczka napisał(a):czyli w zamian za flaszke trawiastej dostaje kolega olka (oleka?) :P
ktoś tu szukał olka(oleka) na tym forum :mrgreen: :mrgreen:

Oby nie fleka w zadek :)
nailew
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nailew » 30.07.2013 08:14

Byłam dwa razy w tym samym miejscu. Dwa lata temu właściciel na koniec wręczył nam pamiątki. W tym roku jadąc w to samo miejsce również się przygotowaliśmy. :D Nasz właściciel jest człowiekiem bardzo głębokiej wiary. Przywieźliśmy mu więc obrazek Matki Boskiej Częstochowskiej i różaniec, który leżał na grobie "naszego" Papieża. Ucieszył się ogromnie. :) Na koniec jak nas zaprosił do siebie na kolacje zauważyliśmy, że obrazek stoi na honorowym miejscu, a różaniec przewieszony jest na obrazie Jana Pawła II. Bardzo miłe uczucie. :) Na koniec także dostaliśmy upominki. :) Wniosek z tego taki, że dobrze znać upodobania właściciela :D
Kamil287
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamil287 » 01.08.2013 22:08

Ja zawsze kupuję Dębową, ładnie wygląda i dobrze smakuje:)
rabbek
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rabbek » 02.08.2013 10:15

Powiedzcie mi bo piszecie też o gościnności gospodarzy ze na kolacje zapraszają lub czymś obdarowują. Byłem w dwóch miejscach i takiej gościnności nie zauważyłem. W pierwszym miejscu to kobite raz na oczy widziałem mimo że pod nami miała swój pokój a w drugim to jak zaplaciliśmy to powiedzieli że jak będziemy wyjeżdżać to żebyśmy klucz dali do sąsiadki. Czy ja tak trafiłem czy po prostu tylko niektórzy gospodarze tacy są.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.08.2013 13:17

Trzeba było zostawić prezent u sąsiadki.
rabbek
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rabbek » 02.08.2013 19:52

no ale za co miałem prezent zostawić ??? w hotelu raczej też się nie zostawia a to wyglądało jak hotel a nie nocleg u kogoś
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 02.08.2013 19:58

Bardzo dobrym prezentem dla gospodarzy jest Euro za kwaterę :)
jerry.ie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 02.08.2013 20:27

JacaM napisał(a):To może coś z gamy miodów pitnych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miody są zawsze na miejscu , wiem z własnego doświadczenia
KajkaSamograjka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 02.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KajkaSamograjka » 03.08.2013 13:23

Nasi gospodarze nie są za bardzo trunkowi, więc żadnych alkoholi nie wozimy w tamtą stronę :twisted: .
Ale są słodkolubni, więc zawsze jakieś pierniki toruńskie, prince polo, michałki. Z polskich wędlin uwielbiają suchą krakowską i kabanosy. Ale my nie traktujemy tego jako prezent i nie wręczamy z jakąś szczególną oprawą. Ot zwyczajnie przy wypakowaniu samochodu i noszeniu bagaży następuje rozdział wałówki.
Natomiast największą przyjemność sprawiamy im naszą tradycyjną zupą grzybową z suszonych borowików i podgrzybków. Oczywiście nie wiozę jej z Polski w słoikach- zabieram suszone grzyby i gotuję na miejscu.
Ale najfajniejsza impreza jest zawsze przy plackach ziemniaczanych. Pół wsi się schodzi. Jest wspólne tarcie ziemniaków i cebuli. Później mój osobisty partner życiowy idzie to smażyć a reszta luda się miota po chałupie dotrzymując mu towarzystwa lub donosząc na wspólny stół gotowe placki. I co rok jest dyskusja ile by to można na takim tanim jedzeniu zarobić na plaży otwierając budkę z plackami ziemniaczanymi :) . Ot taka nasza mała tradycja ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
grzecznościowy prezent dla gospodarzy - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone