Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Grecja

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janusz.w.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 16.03.2006 08:49

Jako pierwszą bazę polecam miejscowość Plaka (kilka km. przed Leptokarią), a w zasadzie sam kemping Olympos Beach. Całkiem niezły, nowe łazienki, własna plaża (żwirek, kamienie). Można podjechać w kierunku Masywu Olimpu, do Leptokarii. A potem dalej na południe...!
pozdr
Jacunio
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 16.03.2006 19:03

Im dłużej przeglądam sieć pod kątem Grecji tym bardziej nabieram pewności, że to jest TO. Cro piękna, każdy to wie, ale ileż razy pod rząd można tam jechać?...
Bywalców greckich wybrzeży i kampingów proszę i radzę; radzę i proszę :wink: o dzielenie się swoją przeogromną wiedzą! 8)

PozdraV
J.
AndrzejJ.
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 16.03.2006 19:50

Jacunio napisał(a):Im dłużej przeglądam sieć pod kątem Grecji tym bardziej nabieram pewności, że to jest TO. Cro piękna, każdy to wie, ale ileż razy pod rząd można tam jechać?...
Bywalców greckich wybrzeży i kampingów proszę i radzę; radzę i proszę :wink: o dzielenie się swoją przeogromną wiedzą! 8)

PozdraV
J.

radzisz i prosisz ; prosisz i radzisz :wink: jutro lub pojutrze dwie grube koperty zmącą ci spokój i będziesz tylko radził :wink: :D
Jacunio
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 16.03.2006 20:05

AndrzejJ. napisał(a):jutro lub pojutrze dwie grube koperty zmącą ci spokój i będziesz tylko radził :wink: :D

Czy ja o czymś nie wiem?... 8O

PozdraV
J.
petris
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 16.03.2006 22:22

Jacunio napisał(a):Im dłużej przeglądam sieć pod kątem Grecji tym bardziej nabieram pewności, że to jest TO. Cro piękna, każdy to wie, ale ileż razy pod rząd można tam jechać?...

PozdraV
J.

janusz.w ma racje, swietny camp.jesli chcesz odpocząc i zwiedzic ,pochodzic po górkach i kanionach .Wejśc na Olimp zobaczyc Meteory.No i odpocząc.Aby zobaczyc Grecje-troszeczke- trzeba przynajmniej trzy tygodnie.Mozesz na Olimp nie wchodzić- jest kilka godzin wejscie i zejscia , ale jakie widoki.O Grecjii i wrazeniach ,moż :Dna pisac w nieskonczonosc.
Byłam trzy razy i jeszcze mam zamiar,lecz na razie połnoc.
Wspaniałego urlopu obojetnie jak daleko pojedziesz.Czy to co proponujemy, czy Peloponez, a moze wyspy?? :D :D
sebak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 17.03.2006 08:05

Cro piękna, każdy to wie, ale ileż razy pod rząd można tam jechać?...

Dokladnie! Ja przez ostatnie 6 lat tylko HR z jednym wyjatkiem na Grecje, w tym roku jak juz pisalem na poczatku watku zaparlem sie na Hellade, na razie watek nam sie rozwija i do wakacji moze uzbieramy niezbedne inf do wyjazdu :D
radzisz i prosisz ; prosisz i radzisz jutro lub pojutrze dwie grube koperty zmącą ci spokój i będziesz tylko radził

AndrzejuJ. podziel sie swoja wiedza z nami, jesli jest tego az tak duuuuuuuuuzo prosze na priva: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl , zbieram wszytkie wskazowki pomocne w czasie wyjadu.
Pozdrawiam
niezawodny
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 18.03.2006 14:49

Też studiuję temat Grecji w tym roku (alternatywnie do Korsyki) bo ileż razy można do Cro... To znaczy pewnie nie raz jeszcze do Cro pojadę ale raczej nie w te wakacje.

Co do dojazdu to nie mam wątpliwości że najsensowniejszy jest dojazd autem. Sporo znajomych tak jęździ i twierdzą że jest spoko.

Jeśli chodzi o odległość i czas dojzdu to nie ma wielkiej różnicy pomiędzy trasą do HR czy GR. Rzuciłem "zapytanie" o odległość i czas dojazdu na bardzo wiarygodnym "route planerze" Viamicheline ( http://www.viamichelin.co.uk ) i wychodzi to tak:

Kraków - Saloniki: 1390 km / 16 h 39 min
Kraków - Senj: 984 km / 11h 15 min

Czyli różnica ok. 5 h Można swobodnie dojechać w 2dni bez pośpiechu, z przerwami na drobne atrakcje po drodze typu Belgrad (twierdza turecka Kalemagdan) z noclegiem gdzieś w Serbii. Faktem jest że z Salonik jest jeszcze kawał świata np. na Pelopenez ale jak się nie chce to północna Grecja też jest OK - np. Chalkidiki. Faktem jest że też chętnie zrobiłbym objazdówkę całej Grecji ale nie wiem czy 3 tygodnie wraz z podróżą wystarczą żeby wszystko zobaczyć i jeszcze odpocząć... :?:
petris
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 18.03.2006 16:05

niezawodny napisał(a):Też studiuję temat Grecji w tym roku (alternatywnie do Korsyki) bo ileż razy można do Cro... To znaczy pewnie nie raz jeszcze do Cro pojadę ale raczej nie w te wakacje.

Co do dojazdu to nie mam wątpliwości że najsensowniejszy jest dojazd autem. Sporo znajomych tak jęździ i twierdzą że jest spoko.

Jeśli chodzi o odległość i czas dojzdu to nie ma wielkiej różnicy pomiędzy trasą do HR czy GR. Rzuciłem "zapytanie" o odległość i czas dojazdu na bardzo wiarygodnym "route planerze" Viamicheline ( http://www.viamichelin.co.uk ) i wychodzi to tak:

Kraków - Saloniki: 1390 km / 16 h 39 min
Kraków - Senj: 984 km / 11h 15 min

Czyli różnica ok. 5 h Można swobodnie dojechać w 2dni bez pośpiechu, z przerwami na drobne atrakcje po drodze typu Belgrad (twierdza turecka Kalemagdan) z noclegiem gdzieś w Serbii. Faktem jest że z Salonik jest jeszcze kawał świata np. na Pelopenez ale jak się nie chce to północna Grecja też jest OK - np. Chalkidiki. Faktem jest że też chętnie zrobiłbym objazdówkę całej Grecji ale nie wiem czy 3 tygodnie wraz z podróżą wystarczą żeby wszystko zobaczyć i jeszcze odpocząć... :?:

Z Biurem Podrózy SKARPA trasa Leptokaria- Wrocław została przebyta w 54 godziny. :evil: :roll:
sebak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 18.03.2006 18:07

Z Biurem Podrózy SKARPA trasa Leptokaria- Wrocław została przebyta w 54 godziny.

Skarpa w 2001 uraczylo mnie 36 godz z Krkowa do Kokino Nero :evil: ale swoim autkiem przewiduje zamknac sie w max 24 godz, no chyba ze totalnie pobladze :D
Przy tylko 14 dniach urlopu szkoda kazdego dnia straty, moze jak dobrze zaplanuje trase to uda sie na raz, zobaczymy...
zygmunt
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 18.03.2006 19:32

Ostatni i jedyny raz bylem w Grecji 10 lat temu w 1996 r.Byłem w miejscowości Tolo na Peloponezie.Impreze wtedy organizował Orbis.Trasa wiodła przez Ancone[prom ok 22 godziny] do Patry.Do tej pory miło to wspominam.W tym roku mamy już zaplanowaną CRO ale w przyszłym planujemy własnie północnąGrecje.Tym razem własnym transportem. Narazie połykam wszystkie informacje na ten temat. pozdrawiam
AndrzejJ.
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 18.03.2006 19:58

sebak napisał(a):
Cro piękna, każdy to wie, ale ileż razy pod rząd można tam jechać?...

Dokladnie! Ja przez ostatnie 6 lat tylko HR z jednym wyjatkiem na Grecje, w tym roku jak juz pisalem na poczatku watku zaparlem sie na Hellade, na razie watek nam sie rozwija i do wakacji moze uzbieramy niezbedne inf do wyjazdu :D
radzisz i prosisz ; prosisz i radzisz jutro lub pojutrze dwie grube koperty zmącą ci spokój i będziesz tylko radził

AndrzejuJ. podziel sie swoja wiedza z nami, jesli jest tego az tak duuuuuuuuuzo prosze na priva: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl , zbieram wszytkie wskazowki pomocne w czasie wyjadu.
Pozdrawiam

Cha cha posłałem Jacuniowo dużo wiedzy o campingach w Chorwacji by nie jechał do Grecji :wink:
ale ok
do Grecji można drogą lądową .ale też pojechać
można do Włoch i są promy z trzech różnych miast w we Włoszch do 2 różnych miejsc w Grecji ,a czasy przejazdu promem są od 36 godzin do 12 :roll:
sebak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 19.03.2006 14:33

pojechać można do Włoch i są promy z trzech różnych miast w we Włoszch do 2 różnych miejsc w Grecji

Tak byloby najprosciej gdyby nie te ceny :( :( Za tylko rownowartosc przeprawy promowej (najtanszej opcji w sezonie!) mam budzet na 5000km ladem + wszystkie niezbedne oplaty po drodze.
AndrzejJ.
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 19.03.2006 15:28

sebak napisał(a):
pojechać można do Włoch i są promy z trzech różnych miast w we Włoszch do 2 różnych miejsc w Grecji

Tak byloby najprosciej gdyby nie te ceny :( :( Za tylko rownowartosc przeprawy promowej (najtanszej opcji w sezonie!) mam budzet na 5000km ladem + wszystkie niezbedne oplaty po drodze.

ile taka najtańsza opcja na promie w sezonie wynosi ?
sebak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 19.03.2006 20:50

ile taka najtańsza opcja na promie w sezonie wynosi ?
Obawiam sie ze za mniej niz 500 Euro to nic sie nie wynajdzie (4 osoby i autko) :cry:
To dosc spora kwota i wiekszosci z nas napewno pokryje koszt transportu wylacznie ladowego do Grecji i z powrotem, a to przeciez znaczaca czesc wydatkow zwiazanych z wyjazdem.
sebak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 19.03.2006 20:54

ups.. :oops:
cos pokrecilem z tymi cytatami i ramkami, mialo byc na odwrot, przepraszam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???