Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja 2009: z Gdańska do Aten i z powrotem

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 16.09.2009 18:08

Nie wiem czemu mi nikt nie powiedział, że na forum jest taka historia :lool: :lool: :lool: Całość - totalnie do spłakania się, ale ten ostatni odcinek to już mistrzostwo świata :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Straszliwie się obśmiałam :lol:

I poplułam się przy historii z kablami, i podobało mi się błądzenie po gajach brzoskwiniowych i stan przedzawałowy przy ośmiornicy przeżyłam i wyłam przy łowach na octową oliwę z winogron (co to na obrazu było widać) i tylko nie rozumiem czemu nie chciałeś zabrać prezentu dla babci Reni :lol:

Czytało się świetnie!!! Nie pokazują mi się zdjęcia, ale to nic. Historia rewelacyjna :lol: :lol: :lol:

A na serio - zdarzyło mi się "zaliczyć" te greckie ruiny i może trochę więcej (ja bez potomstwa), ale z każdym rokiem przekonuję się, że lepiej posiedzieć na krawężniku w takiej czy innej wiosce/mieście, pooglądać zwyczajną codzienność ludzi, niż latać do upadłego, bo to i to wypada/trzeba zwiedzić.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 17.09.2009 08:49

hej,
no z Twoich ust, że relacja okej, to już na prawdę wielki komplement - czytam Twoją, wiem, co mówię 8)

z tym krawężnikiem to racja stuprocentowa, tylko jak już się taki kawał jedzie, to jak tu nie zaliczać ... no i prędzej, czy później się człowiek w tym zaliczaniu zatraca :cry:

na szczęscie są przygody, które się potem bardziej pamięta niż zabytki Akropolu :wink: choćby brzoskwiniowe państwo ...

dzięki i pozdrowienia
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 17.09.2009 15:38

Krystof napisał(a):hej,
no z Twoich ust, że relacja okej, to już na prawdę wielki komplement - czytam Twoją, wiem, co mówię 8)

z tym krawężnikiem to racja stuprocentowa, tylko jak już się taki kawał jedzie, to jak tu nie zaliczać ... no i prędzej, czy później się człowiek w tym zaliczaniu zatraca :cry:

na szczęscie są przygody, które się potem bardziej pamięta niż zabytki Akropolu :wink: choćby brzoskwiniowe państwo ...

dzięki i pozdrowienia


Dziękuję i nie mam zamiaru kokietować, ale Krystof... :oops: nie przesadzajmy - to do pierwszego zdania :oops: :D

Dłuuugie historie pisane lekko, jajcarsko, z przymrużeniem oka (dla spraw, które pewnie wtedy, kiedy się działy wcale lekkie nie były) i z polotem - to uwielbiam na tym forum!!! I dlatego wczoraj jak zaczęłam czytać, to poszło od razu w całości :lol: Powtórzę się - ŚWIETNE. A ten ostatni odcinek, to powinna być lektura obowiązkowa dla wszystkich!!! :lol:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 17.09.2009 15:49

O Dżizas ... :oops: to może zrobię nowy wątek pt. "Ostatni odcinek" :wink:

pozdrowienia, Krystof
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 20.01.2010 11:12

ja jestem jak najbardziej za :)
i z całą pewnością fanów ,,ostatniego odcinka,, jest duuużo więcej :lol:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 20.01.2010 13:36

:wink: ale ja to deklarowałem we wrześniu ... :roll:

dzięki i pozdrowienia, Krystof
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 20.01.2010 17:18

ups smykło mi parę miesięcy :D
ale długie zimowe wieczory sprzyjają pisaniu
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 21.01.2010 09:26

to śpiesz się - na Nowy Rok przybywa dnia na barani skok (a na Boże Narodzenie na kurze stąpnienie) ;@)

K.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 08.05.2010 20:41

Krystof
Z twojej relacji wynika, że plaża w Satri raczej mało ciekawa. Na czym ta "małociekawość polega", bo większość twoich fotek poszło "w kosmos" .. to znaczy nie ma ich na stronie... została tylko info, że tu były.. :(

Możesz podesłać kilka fotek plażowych na maila (janniko-małpa-tlen.pl)

A jak jest z kwaterami w Satri? Czy twoim da się coś znaleźć w ciemno?

Mamy zamiar zahaczyć się na tydzień gdzieś na Drugim Palcu i w oko wpadło mi Satri, ale też biorę kilka innych miejscowości pod uwagę.
Chcemy gdzieś zakwaterować się blisko plaży.. i żeby w miarę blisko (no, powiedzmy nie dalej niż 2 do 3 km był jakiś sklepik).

Może coś polecisz.. ?

pozdro
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 11.05.2010 21:50

cześć, Janniko,

więcej zdjęć zamieściłem tutaj: http://www.kierunekprzygoda.pl/Krystof/blog/28/

a teraz a propos:
- plaża w Sarti jest ciekawa :@) cofam, co pisałem, bo tamte wrażenia są już nieaktualne - po prostu plaża jest jak w Ustce, a ja lubię wąskie małe plażyczki - jak w Pisaku; ta w Sarti jest szeroka, długa, piaszczysta; dno opada delikatnie i jest w 100% piaszczyste, jak pustynia - długo można iść i nadal jest płytko, bezpiecznie (ja wolęskałki, bo można sobie pooglądać żywiołki)
- kwatery są na 100% - były też tam, gdzie my rezerwowaliśmy; nie żałowaliśmy jednak decyzji, bo miejsce jest dobre i relatywnie niedrogie (oczywiście - podpytałem panów siedzących przy stolikach przed swoimi apartamentami o ceny i wszędzie były podobne, z tym, że nie negocjowałem)
- w Sarti sklepików jest pełno + jeden większy market
- powiem szczerze, że oprócz Sarti nie zwiedziliśmy żadnych innych miasteczek; naszukałem się wcześniej w internecie i świadomie wybrałem Sarti, które nadal polecam - jest tam wszystko, czego potrzeba na pełen relax (pozbawiony jednak możliwości ambitnego zwiedzania)
- plaża - dostępna z Sarti autem - to najpiękniejsza plaża, jaką w życiu widziałem

polecam i pozdrawiam, Krystof
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 11.05.2010 22:08

Krystof mam pytanie:

ponieważ też będę jechał z Gdańska tylko, że na Lefkadę i czeka mnie droga przez Czechy lub Słowację. Jak to wygląda czasowo?? Czy opłacało się Tobie jechać przez Czechy zamiast przez Słowację??

Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 11.05.2010 22:52

Krystof napisał(a):cześć, Janniko... polecam i pozdrawiam, Krystof


Krystof.
Dzięki wielki
Otake relacje mi chodziło.
Wybieramy się na stówę.. no, chyba że Grecy w ramach kolejnych form strajku generalnego położą się w poprzek autostrady i nie da rady przejechać.
Myślimy żeby najpierw przejechać całe wschodnie wybrzeże II Palca i potem osiąść w Satri lub gdzieś w okolicy Vourvourou (też fajne palżówki)

Przegrzebałem całe Chalchidiki metr po metrze w google earth.. :P
i doczekać się już nie mogę.. a tu jeszcze 2 i pól miesiąca..

pozdro
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 12.05.2010 08:45

i doczekać się już nie mogę.. a tu jeszcze 2 i pól miesiąca..


a ja relacji ;@) zazdroszczę ci

Czy opłacało się Tobie jechać przez Czechy zamiast przez Słowację??


kurka siwa ... piszę w relacji, że raz wybrałem wariant ten, a raz ten i że później o wnioskah ... i wniosków, zdaje się, brak, a ja znów wszystko zapomniałem :@( dlatego pisałem relację - bo wszystko od razu zapominam :@((((

wiem tyle, że przez Czechy jest nieco dalej (więc drożej) i drożej, bo musisz kupić winietkę - tracisz więc ponad 5 dych

a co zyskujesz? zdaje się, że nic - czasowo wyszło nam (chyba ;@) ) na to samo/ tyle, że droga jest lepsza (o ile nie ma remontów)

proponuję zadać to pytanie w innym miejscu - to nie jest zagadnienie typowo dla Grecji, bo przewcież wielu forumowiczów wybiera do Chorwacji wariant budapesztański ...
z resztą - pewnie wyjaśnienie znajdziesz bez zadawania pytania ;@)

pozdrawiam z zazdrością, Krystof
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 12.05.2010 09:11

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 12.05.2010 09:24

Krystof napisał(a):
i doczekać się już nie mogę.. a tu jeszcze 2 i pól miesiąca..

a ja relacji ;@) zazdroszczę ci

Krystof, może nie doczytałem... ale czemu zazdrościsz?

Czyżbyś w tym roku nie wybierał się nad Morze Śródziemne, Egejskie lub nad Adriatyk!?
8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja 2009: z Gdańska do Aten i z powrotem - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone