Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.03.2008 17:53

I tu mój MIO C710 sprawdza się znakomicie. Ma wiele wad, ale szybkość jest rewelacyjna. Nie byłem w stanie wypróbować innych modeli, ale znam z autopsji jak to jest jak duża ciężarówa stoi na skrzyżowaniu a aparat "liczy" nową trasę, To może być stresujące. Co wcale nie oznacza, że w Bośni po prawej przepaść po lewej skała, a Ania każe mi skręcić w prawo! :)
korfu01
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 01.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) korfu01 » 28.03.2008 21:50

ja używam Fuji Siemens t830 z AutoMapa 4.2 -- nie narzekam jest rewalecajny. Nie wiesza się przy wczytywaniu map czy wyznaczaniu nowej trasy. Jedyny mankament do którego idzie sie przyzwyczaic to ekran 240x240,-- jak chce to łapie neta-poczte czytam. Pewnie, że sa lepsze ale cena do jakości -- może być
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 31.03.2008 09:32

el guapo, dzięki za wyjaśnienia :@) wprawdzie nie wszystko, co piszesz jest dla mnie jasne, ale daje obraz ... no chyba się skuszę w końcu na jakiś "telewizorek" :wink:

pozdrov, k.
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 31.03.2008 23:00

A ja mam 7" telewizor z AM4.5.3 (wersja 5.0 podobno jest tuż tuż...) i już wiem, że nie zamieniłbym go na mniejszy. I nie chodzi tu wcale o czytelność ekranu (choć jest rewelacyjna) - cenię sobie wygodę obsługi. Przy tej wielkości ekranu "pacnę mniej więcej" wybraną funkcję grubym paluchem, nie bawiąc się w rysiki, i jest OK :) No i wcale nie zasłania połowy przedniej szyby ;)

[to moje zdanie - proszę nie traktować go jako próby udowadniania wyższości mojej navi nad jakąkolwiek inną]
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 31.03.2008 23:04

7"? to juz chyba wbudowana, fabryczna nawigacja. zgadlem?
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 31.03.2008 23:22

Nie - nie zgadłeś ;)

To koreański wynalazek, którego europejski dystrybutor ma siedzibę w Katowicach. NavRoad NR750F. Klejony do szyby jak inne. Mimo wagi (ponad 0.5 kg) trzyma się solidnie, nie odklej się i nie trzęsie.
Zerknij na

http://www.navroad.pl

Obrazek

Tu już z AM 5.0 :)
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 31.03.2008 23:35

fajny sprzecik. szczegolnie przyjemnie brzmi te 7" - moim zdaniem idealny wymiar ekranu dla nawigacji
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 01.04.2008 00:44

Czy na Navroad można uruchomić inne mapy? Czy tylko AM.
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 01.04.2008 07:11

censor napisał(a):Czy na Navroad (...) inne mapy?


Jest WinCE5.0; nie jest zablokowany fabrycznie - pójdą wszystkie, z wyjątkiem GARMINA, ale to już inna bajka :)
Fabrycznie jest przygotowany do AM, R66, NavRoadMap
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 01.04.2008 09:11

Zerknij na

www.navroad.pl


a jak ceny, bo na stronce jakoś nie mogę znaleźć :@(
Krystof
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 01.04.2008 12:42

Ceny znajdziesz na google ;)
albo na alledrogo
ja kupiłem na gps24pl
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 01.04.2008 12:53

ok, sprawdzam, sęks :@) K.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 01.04.2008 13:19

parrot napisał(a):A ja mam 7" telewizor z AM4.5.3 (wersja 5.0 podobno jest tuż tuż...) i już wiem, że nie zamieniłbym go na mniejszy.


A nie myślałeś o 37" wyświetalczu LCD? ;)

A tak poważnie - za duże, za ciężkie, za bardzo nie poręczne, za mała pamięć wbudowana jak na urządzenie PNA/PDA. Ogólnie niezłe, ale chyba do autobusu lub ciężarówki.
Plus to SiRFStar III i wejście AV - może równiez slużyć jako monitor dla wszelkiej maści odtwarzaczy MP4.

Pozdrawiam
Rafał
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 01.04.2008 13:25

ogolnie bajki opowiadasz albo nie miales nigdy do czynienia z tego typu nawigacja.
ps. za malo pamieci? ekhmm to dziala na normalnym systemie /WinCE/ nie dupowatym WM
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 01.04.2008 13:31

Krystof napisał(a):fiu fiu, no to przepraszam :oops:
to chyba dobrze kupił, bo 2 tygodnie temu były po tyle samo 020! Wkurzyć się można, jak ktoś kupił gorszy model :cry:


Krystof, Manta 020 i 030 to są dokładnie takie same modele, różniące się jedynie obudową. Prezentują te same parametry, zarówno od strony procesora, pamięci, układu GPS i systemu operacyjnego (WinCE 5.0 Core).
Testowane obie - nie różnia się zupełnie niczym, jeżeli chodzi o działanie (szybkość, ergonomia). Obydwie odblokowane.
W obydwu przypadkach ta sama cena - 299 PLN.

A tak swoją drogą - nie w urządzeniu leży rzecz, które przy obecnych parametrach niewiele się od siebie różnią, ale od map i ich pokrycia - w tym leży istota nawigacji GPS.

Pozdrawiam
Rafał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone