Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
HeniekWit
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.02.2005
mio 169

Nieprzeczytany postnapisał(a) HeniekWit » 10.03.2008 21:38

Jestem laikiem w temacie GPS i mam do Kolegów kilka pytań.
1. Jakie mapy z wspominanych wyżej przez Was będą działać na MIO 169, oczywiście pod katem podróży do Chorwacji?
2. Czy opłaca sie jeszcze kupić ten palmtop z drugiego obiegu i mniej więcej za ile?
3. W którym roku zakończyła się jego produkcja?
HeniekWit
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) HeniekWit » 11.03.2008 13:10

Koledzy nikt nie użytkuje tego palmtopa?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 11.03.2008 14:05

HeniekWit napisał(a):Koledzy nikt nie użytkuje tego palmtopa?


Użytkuje nawet wcześniejszy model Mio 168 - daje radę!

Z drugiego obiegu nie kupiłbym palmtopa (PDA) - w chwili obecnej można kupić dedykowane urządzenie do nawigacji (PNA) za 300zł z pełną gwarancją:
- tydzień temu w sieci Biedronka były Akiry MM512 za 299zł (w komplecie MapaMap)
- od jutra w Carrefurze jest promocja na nawigację Manta za 299zł (w komplecie iGo na Polskę)
Po banalnym 'odblokowaniu' urządzenie staje się pełnowartościowym palmtopem (PDA) do którego można wgrać każdy system nawigacyjny.

169 podobnie jak 168 spokojnie pociągnie iGo na którym bez problemów dojedziesz do HR. Mapy iGo są stosunkowo dokładne i bardzo 'userfrendly'.

Wczoraj na 168 testowałem iGo w wersji 8, tj. z budynkami 3D, rzeźbą terenu oraz estakadami(!) i bez problemu dawał radę.
HeniekWit
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) HeniekWit » 11.03.2008 16:37

Dziękuje Ci kol. el_guapo. Niestety na mojej prowincji nie mam supermarketów. Do Biedronki (jedyna sieć średnich sklepów w pobliskiej Łomży) nie zdążyłem po prostu nie wiedziałem, a GPSy rozeszły się jak świeże bułeczki. Czy opłaca sie dać za MIO 169 biedronkowe 300 zł? Pozdrawiam.
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 11.03.2008 19:13

moim zdaniem nie warto - czemu nie poszukasz na Allegro? gdybyś trochę dołożył miałbyś niezły sprzęt razem ze skonfigurowanymi mapami całej Europy (łącznie z Chorwacją) na karcie - jest się nad czym zastanowić - Pozdrawiam !!!
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007
Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.3

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 11.03.2008 21:27

Czy ktoś miał "przyjemność" lub "nieprzyjemność"? Mam wrażenie, że mapa Cro ma jakieś 15% pokrycia.
Czy ktoś wie co i jak mogę "dopakować" do takiej navi?

pozdrawiam
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 11.03.2008 23:35

Nie jest tak źle, Chorwacja 45%.
Landesdetails Detailstraßennetz Hausnummern PLZ TMC*
BG Bulgarien 17% 17%
BIH Bosnien und Herzegowina 10%
CZ Tschechische Republik 100% 26% • •
EST Estland 71% 29% •
GR Griechenland 51% (+20 %) 51 %(+21%)
H Ungarn 98% (+3 %) 95 %
HR Kroatien 45% (+3 %) 31 % (+1%)
LT Litauen 100% 77% •
LV Lettland 32% 32 % •
PL Polen 63% 50 %
RO Rumänien 62% (+2%) 47 % (+7%)
SCG Serbien und Montenegro 35% 32%
SK Slowakei 90% 70%
SLO Slowenien 43% (+43 %) 43 %(+43%) •
TR Türkei 22% (+5 %) 7 %
UA Ukraine 21% 21 %


Verbindungsnetz zwischen Hauptstädten (CNW): AL Albanien, BY Weißrussland, MD Moldawien, MK Mazedonien (FYR)
+ Hauptstraßen Westeuropas: A Österreich, B Belgien, CH Schweiz, D Deutschland, DK Dänemark, E Spanien, F Frankreich, FIN Finnland, GB Großbritannien und Nordirland, I Italien, IRE Irland, L Luxemburg, N Norwegen, NL Niederlande, P Portugal, S Schweden

Wszystko jasne?
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 11.03.2008 23:36

RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 12.03.2008 08:14

Dziękuję za linek :)

Czy może masz jeszcze jakiś patent "jak to się robi"? (oczywiście poza wizytą w serwisie - mama kabelek ale po podłączeniu do komputera "widzę ciemność", czyli nie mam dostępu ani do pamięci wbudowanej, ani od pamięci karty SD; samą kartę obsługuję bez problemu - wrzuciłem na nią kilka bajek dla dzieci)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 12.03.2008 15:39

HeniekWit napisał(a):Dziękuje Ci kol. el_guapo. Niestety na mojej prowincji nie mam supermarketów. Do Biedronki (jedyna sieć średnich sklepów w pobliskiej Łomży) nie zdążyłem po prostu nie wiedziałem, a GPSy rozeszły się jak świeże bułeczki. Czy opłaca sie dać za MIO 169 biedronkowe 300 zł? Pozdrawiam.


Chyba się nie zrozumieliśmy: 'bliedronkowe' (tj. z supermarketu Biedronka :wink: ) były AKIRY MM512 (nówki chodzą na Allegro po 350-380zł). Od dziś, tj. 12.03.2008 jest promocja na Manty Easy Rider w Carrefurze (299zł) - sprzęt tak samo dobry jak nie lepszy od Akiry mm512.

Dziś nabędę Mantę Easy Ridera z iGo na Polskę.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 12.03.2008 15:44

RobZel napisał(a):Dziękuję za linek :)

Czy może masz jeszcze jakiś patent "jak to się robi"?


Patent na co? Na odblokowanie nawigacji tak żeby można było używać innego softu niż dedykowany? Jeżeli w navi jest WinCE to można wgrać inne oprogramowanie.

1. Musisz ściągnąć darmowe oprogramowanie ActivSync (strona Microsoft)
2. Połączyć navi przez USB z kompem
3. Włączyć navi
4. Nawiązać połączenie ActivSync
5. Namieszać w pliku autostart.ini i rejestrze WindowsaCE

tyle po krótce. Jeżeli o to Ci chodziło to jutro podam linki do stron na których jest wszystko opisane step-by-step. :!:
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 12.03.2008 18:45

Zdecydowanie TAK, wielkie dzięki z góry i poproszę o zapowiadany link do step-by-step
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 13.03.2008 09:08

Witajcie, temat wrzucony jest do FAQ, ale niestety, już na pierwszej stronie zrobił się mocno "szczegółowy" :@(

Czy ktoś z Was zechciałby się wysilić i wrzucić już gdzieś na początku kilka informacji dla laików? I nie piszcie "ty leniu jeden", bo przeca po to jest ten dział, żeby nieukom ułatwić życie i uniknąć zbędnych pytań w innych wątkach?! :wink:

Domyśam się, że profi już zapomnieli, czego można nie wiedzieć, więc prezentuję kilka sugestii:

- komu nawigację, a komu palmtop i gdzie leży główna różnica - inaczej mówiąc - czemu kupuje się samą nawigację, skoro palmtop oferuje więcej możliwości (i gdzie się mylę?)

* w czym palmtop jest gorszy/ lepszy?

- jak to jest z mapami? - czy mapy produkowane są do urządzeń różnych firm, czy każdy producent ma swoje mapy? czy do każdego palmtopa i każdej nawigacji są te same mapy? czy mapy do palmtopów i nawigacji to to samo?

- jak jest z aktualizacją map do nawigacji i palmtopów? kupuje się nowe mapy? jakie mapy są droższe? do palmtopów, czy do nawigacji?

jak ktoś odpisze, to może powymyślam więcej pytań od dyletantów ;@) pozdrov, Krystof
HeniekWit
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) HeniekWit » 13.03.2008 09:47

Zazdroszczę Ci el_guapo, wczoraj wysłałem znajomą z wa-wy do Carrefur i nic mi nie znalazła. Pozdrawiam
HeniekWit
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) HeniekWit » 13.03.2008 09:57

el_guapo na pewno kupiłeś? Kobietka szukała blisko swego miejsca zamieszkania, a na stronie www.carrefur.pl nie znalazłem takiej oferty. Czy warto ją prosić jeszcze dziś?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone