Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góry Przeklęte 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.01.2009 01:55

Zawodowcu i Typie, rewelacyjny, trzymający w napięciu odcinek :!:
Kamilu, kibicowałam Ci przy każdym wbijaniu haka w ścianę. Choć nie rozumiem całego słownictwa związanego ze wspinaczką (kostki, friendy), opis jest na tyle klarowny, że bez trudu wczułam się w sytuację.

Kradziej postąpił paskudnie. W takich okolicznościach pewnie straciłabym zaufanie do "tubylców", chociaż wiadomo, że nie powinno się generalizować. Szkoda, a na takiego miłego chłopaka wyglądał :!:

Zdjęcia wspaniałe, widoki zapierają dech, a będą na pewno jeszcze piękniejsze :!: Niecierpliwie czekam na kolejną część Waszych przygód :)
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 25.01.2009 02:01

Jolu i Agnieszko, dzięki za towarzyszenie nam i kibicowanie :D
Dodałem do odcinka specjalistyczny słowniczek bo widzę że się bez niego nie obejdzie...
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.01.2009 14:29

Truuuudny odcinek baaardzo trudny ... chodzi mi o skałki hehe o ile stukilkudziesięcio metrową ścianę można nazwać skałkami :lol: to już kawał ściany :!: No Kamil wielkie brawa dla ciebie i czapka poleciała z głowy Obrazek. Nie ma co jesteś kawał gościa :!: Obrazek

Pozdrav :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.01.2009 14:51

Fajny ten filmik - destination darkness...
Nowy zwrot do słowniczka - kradzież selektywna
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 25.01.2009 19:48

janusz.w. napisał(a):Fajowe urozmaicenie relacji :!: ...a Skodziny to jednak wytrzymałe fury 8O :lol:

Wiadomo, mamy na to kilka przykładów na forum :D

Lesiu, dzięki! Ale ja tą ściankę ledwo ugryzłem... Typ to jest dopiero gigant, żebyś widział jak zapierniczał z ciężkim worem, widziałem tylko obłok kurzu jak za Strusiem Pędziwiatrem :lol:
Koniecznie zobacz Typowy film!

Jacku, witamy nowego Czytelnika :) Ta piosenka nam naprawdę wtedy grała w radiu w poprzednim odcinku :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 25.01.2009 21:33

i nie wiem co napisać...

Tak przy okazji Waszej wędrówki, wspinaczki i emocji, które temu towarzyszą, tej świadomości, która momentami ciąży... skojarzył mi się film "Czekając na Joe" o wyprawie na Siula Grande. Pewnie widzieliście, więc nie będę tym zawracała głowy... :D

A Archive w podkładzie filmu....

pozdrowienia dla dubeltowego duetu :D :D :D

ps. I jeszcze cały czas mnie nurtuje, co Ty właściwie w tej wodzie rozpuszczasz :wink: :D

szumaki :? :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.01.2009 22:00

zawodowiec napisał(a):...
Jacku, witamy nowego Czytelnika :) Ta piosenka nam naprawdę wtedy grała w radiu w poprzednim odcinku :D


Jestem, jestem od początku - dużo tu ciekawego czytania.
Filmik przypomniał mi moją ostatnią drogę przez BiH :D .
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 25.01.2009 22:05

zawodowiec napisał(a):Ta piosenka nam naprawdę wtedy grała w radiu w poprzednim odcinku :D


A tutaj dowód - słychać ją w tle naszych rozmów :-)

Tymona napisał(a):Tak przy okazji Waszej wędrówki, wspinaczki i emocji, które temu towarzyszą, tej świadomości, która momentami ciąży... skojarzył mi się film "Czekając na Joe" o wyprawie na Siula Grande. Pewnie widzieliście, więc nie będę tym zawracała głowy... :D


Film oglądałem parę razy... klasyka.... a książka też leży na półce...

Tymona napisał(a):A Archive w podkładzie filmu....


"Again", ulubiony kawałek mojej żony...


Tymona napisał(a):ps. I jeszcze cały czas mnie nurtuje, co Ty właściwie w tej wodzie rozpuszczasz :wink: :D

szumaki :? :D


To chyba z języka czeskiego.... Tabletki musujące tak sobie "szumią", więc Kamil rozpuszcza "szumaki". Też kiedyś w końcu mu to pytanie zadałem :-)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 25.01.2009 23:12

...właśnie wróciłem z niedzielnego spacerku (Czervonohorskie - Keprnik - Serak - Ramzova... :D ), przeczytałem ten odcinek i jak zwykle gały wyszły mi z orbit :!: :wink: Jezusicku, z takimi plecorami... :!: Widoki boskie :!: Panowie, zazdroszczę kondycji :!:
Kamil, a Ty to jesteś ekstremista :roll: Mocno ryzykujesz.
Fatalna sprawa z tą kradzieżą, naiwnie miałem nadzieję, że takie sytuacje, zwłaszcza w tak dzikich terenach nie mają miejsca :?

pozdr

P.S.
Dobry pomysł ze 'słowniczkiem' :) .
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 25.01.2009 23:13

Hej Tymona :D
Filmu nie widziałem, czytałem tylko książkę - "Dotknięcie pustki". Jedna z najlepszych książek górskich jakie znam.

Szumaki to takie magiczne tabletki mocy :lol:
Po naszemu się na ogół Plussszzz nazywają... Typ ma rację z tym czeskim, tak je nazywali moi kumple Czesi z którymi pierwszy raz przemierzałem tamte góry w 2005, gdzieś tu nawet jest relacja :)

janusz.w. napisał(a):Kamil, a Ty to jesteś ekstremista :roll:

Janusz, nie jestem ani skrajnym lewicowcem ani prawicowcem :lol:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 26.01.2009 00:10

Najpierw - gratulacje za filmik. Kapitalne uzupełnienie wcześniejszych odcinków.
Potem - gratulacje za rozwagę ...
Typie - wiem co czułeś. W zeszłym roku czekałem tak na kolegę o 15 min za długo na śnieżnych alpejskich firnach.
Panowie - śmiejecie się teraz z przygody ze złodziejem czy jeszcze zgrzytacie zębami ?
Świetnie się czyta.
Pozdrawiam.
AroN
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 25.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AroN » 26.01.2009 01:21

W końcu się doczekałem kolejnej części opowieści, a już tego lata mam zamiar na własne oczy zobaczyć opisywane przez Was miejsca. No i Maikowi przetrzepać skórę :wink:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 26.01.2009 10:57

Plavcu, z tą rozwagą to było tak że po prostu brak sprzętu (płaskich haków) i czasu wymusił na mnie taką a nie inną decyzję.
Z kradzieja teraz się można śmiać ale jak się okaże w następnym odcinku tego żarełka trochę brakowało :lol:

AroN, no to będziemy mieli następnego wyznawcę Gór Przeklętych.
Przekaż Maikowi kopa z pozdrowieniami :lol:
Ja jeszcze nie wiem jak będzie z czasem w tym roku ale wyjdę ze skóry żeby tam wyskoczyć. Dorwanie skrytożercy nawet nie jest główną motywacją ;)
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 26.01.2009 11:15

Rzeczywiście odcinek mrożący krew w żyłach. Ten Skrytożerca, co wprawdzie Wam krwi napsuł, nadwyrężył dziecięcą ufność do ludzkości jako takiej, a ludów nieskażonych cywilizacją w szczególności - to w sumie taki bardziej poczciwy się okazał. :roll: Nie zabrał Wam wszystkiego, może wychodząc z założenia, że i tak nie zbiedniejecie, z głodu nie padniecie, a on co nieco skorzysta? Czasem w Rumunii spotykałyśmy taką postawę ;)

Wspinaczka ekstremalna na tym odludziu - rozumiem i emocje Tomka (pusto, bez pomocy, a co będzie, jeśli... ?) i determinację szczęśliwie podszytą rozsądkiem Kamila. 8O

Ale najbardziej wstrząsające wrażenie zrobiły na mnie na małe glistki w wodzie cedzone przez bandaż! Faktycznie - Góry Przeklęte!!! I ja się tam wybieram?! 8O 8O 8O :twisted:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 26.01.2009 11:23

zawodowiec napisał(a):...
Koniecznie zobacz Typowy film!...

Typowo kultowy film z tytułową piosenką w podkładzie :D No Fear Destination Darkness... Matko jedyna kochana to była jazda :!:

Boski :!: czekam na dalsze odcinki filmów i opowieści :!: :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Góry Przeklęte 2008 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone