Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Go Pro Rent

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 07.09.2015 18:36

No to szkoda, współczujemy, ze trafiłeś na taki egzemplarz. A zdążyłeś sprawdzić czy to oryginalny produkt SJcam ?
Ostatnie testy ustawień balansu bieli - "wolfram" i całkiem poprawnie to nagrywa, Soft z 18122014.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 04.02.2016 20:13

Ja zakupiłem moją SJCAM SJ 4000 Wi-fi w listopadzie z Gearbest. Kamerką bardzo dobrze filmuje, jest oryginalna i na pewno ją zabiorę do Cro na wakacje. Wszystko wtedy za 84 $ - dolar wtedy był w normalnej cenie

- oryginalna kamera SJCAM SJ4000 Wi-Fi

- oryginalne 2 baterie i ładowarka SJCAM

- oryginalny pojemnik na zestaw SJCAM

- oryginalny uchwyt samochodowy i ładowarka SJCAM

- oryginalny monopad SJCAM
Ostatnio edytowano 09.02.2016 18:19 przez pablos77, łącznie edytowano 4 razy
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 04.02.2016 20:26

Jaka wersja softu ?
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 04.02.2016 20:33

G20150408V02. Sprawdziłem ją w różnych warunkach i jestem bardzo zadowolony. Przeszła testy szczelności pod wodą bez problemu. A żeby ją dobrze ustawić poczytałem na tym forum
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 04.02.2016 20:38

Czyli z 8 kwietnia 2015, ja mam nieco starszy, ale sprawuje się OK.
Nie znałem wcześniej tej stronki.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 04.02.2016 21:41

A ja polecę wam SJ5000+. Miałem też wcześniej oryginalną SJ4000 i jest różnica w parametrach ale przede wszystkim w oddaniu kolorów i w głośności rejestracji dzwięku, niestety Sj4000 miała dosyć zimne barwy i cicho nagrywała dźwięk czego w 5000+ nie doświadczymy, dobre opinie ma również kamerka Xiaomi Yi ale w zestawie nie ma obudowy itp. i nie ma wyświetlacza. Dobrego sprzętu jest masa... wystrzegałbym się tylko najnowszych modeli SJ Cam 5000 elite gdyż czytałem że są z nimi problemy (choroby wieku dziecięcego też związane z dźwiękiem).
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 04.02.2016 22:29

damianisko5 napisał(a):Czyli z 8 kwietnia 2015, ja mam nieco starszy, ale sprawuje się OK.
Nie znałem wcześniej tej stronki.


Można jeszcze kupić na Aliexpress, ale wysyłka z Chin. Na Gearbest z magazynu w Europie.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 05.02.2016 15:06

Xiaomi Yi - od 350zł do kupienia w Polsce. Akcesoria od 15zł. Na stoku sprawdziła się świetnie. Polecam. Mogę dać namiary na sklep z kamerkami i drugi z akcesoriami.
zadzior89
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadzior89 » 22.02.2016 14:47

Jak ktoś nie potrzebuje 60 fps w FHD, większych kątów i lepszej kontroli nad kolorami to wydaje mi się że nie ma sensu dopłacać do gopro.
Osobiście nie żałuję, że kupiłem GP4S, teraz przymierzam się do gimbala ręcznego.

Ja ten koszt policzyłem trochę inaczej.

Miałem wybór albo lustrzanke albo kamerkę.

Co przemówiło za kamerką?

-1400zł za kamerę 60 fps w 1080p
-400zł akcesoria - mam ich naprawdę mnóstwo, wszelkiego rodzaju uchwyty, 2 tanie statywy w tym 1 kulkowy, 2 dodatkowe akumulatory, ładowarka na 2 akumulatory
-waga oraz rozmiar
-wszechstronność, ciekawe fotografie z możliwością zwykłych zdjęć jak i rybiego oka (tutaj już mamy obiektywy), timelapsy bez wężyka spustowego, możliwośc zamontowania jako kamera samochodowa
-forma pamiątki - foto i tak robię,(zawsze było ich masę, ostatni wyjazd mieliśmy może z 50 zdjęć do wywołania -uff wkońcu!) mam hybrydę z 20x zoomem optycznym a i tak jest ciężki i częściej korzysta się z cyfrówki lub aparatu z telefonu(na Cro w pełnym słońcu to i kalkulator zrobi ładne zdjęcie - nie mówie tu o artystycznym, profesjonalnym podejściu tylko o zdjęciu do albumu)
-możliwość zabrania w ekstremalnych warunkach (nie wyobrażam siebie z lustrem na spadochronie za motorówką, albo bez kosmicznie drogiej obudowy podwodnej które również kosztują krocie)

Podsumowując to wszystko za ok 2000zł + obecnie mam w planach kupić ręczny elektroniczny stabilizator kamery (hand gimbal) za ok 1300zł czyli 3300zł mam komplet dokładnie tego czego oczekuję.

Liczyłem lustrzankę i za głowę się złapałem bo z akcesoriami w 8 tyś bym się nie zmieścił (jeśli nie celowałbym w pełną klatkę)


Tutaj mój filmik z wakacji na Zakynthos. Mamy do tego kilkadziesiąt wywołanych zdjęć. Wspomnienia zamknięte w 7 minutach
YT oczywiście i tak pochłonął sporo jakości


Oficjalnie przerzuciłem się na video, żona zajmuje się foto :)
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 22.02.2016 15:47

No fajny filmik, kamerka też spoko.
Jaki konkretnie model gimbala chcesz nabyć ?
zadzior89
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadzior89 » 22.02.2016 16:52

damianisko5 napisał(a):No fajny filmik, kamerka też spoko.
Jaki konkretnie model gimbala chcesz nabyć ?



Obecnie czekam bo w marcu ma wyjść kilka nowości.

Na pierwszy ogień leci
http://www.feiyu-tech.com/products/13/
Przewagą jego jest, że można go zamontować na kasku i innych uchwytach od GP.

Najbardziej interesuje mnie ten produkt:
https://www.removu.com/removu-s1/

ma on jednak być w sprzedaży w marcu, a ja bardzo ciekaw jestem kiedy dotrze do PL i w jakiej cenie
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 22.02.2016 17:02

REMOVU S1 na optyczne.pl
Ciekawe komentarze i recenzja.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.02.2016 17:59

zadzior89 napisał(a):
damianisko5 napisał(a):No fajny filmik, kamerka też spoko.
Jaki konkretnie model gimbala chcesz nabyć ?



Obecnie czekam bo w marcu ma wyjść kilka nowości.

Na pierwszy ogień leci
http://www.feiyu-tech.com/products/13/
Przewagą jego jest, że można go zamontować na kasku i innych uchwytach od GP.

Najbardziej interesuje mnie ten produkt:
https://www.removu.com/removu-s1/

ma on jednak być w sprzedaży w marcu, a ja bardzo ciekaw jestem kiedy dotrze do PL i w jakiej cenie


Też się przymierzam do ręcznego aby mieć zabawkę na wakacje..., raczej będę go stosował tylko na uchwycie ale pomysł z podpięciem np. do moto na kierownik wcale głupi nie jest (aczkolwiek na kask to się boję gdyż w razie dzwona czytałem że kamerka może bardzo niekorzystnie zadziałać). Myślałem nad Feiyu-tech FY-G4S lub LanParte HHG-01 (ma bardzo dobrą cenę na aledrogo). Masz jakieś zdanie o tych dwóch bo ja powiem szczerze nie zgłębiałem tego tematu.
Natomiast do swojego zestawu powinieneś jeszcze doliczyć drona :) np. takiego choćby DJI 3 Standard, wtedy w ogóle będziesz miał pełnie rejestrowania obrazu i nie ograniczone możliwości :).
zadzior89
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadzior89 » 22.02.2016 22:07

yzedef napisał(a):
Też się przymierzam do ręcznego aby mieć zabawkę na wakacje..., raczej będę go stosował tylko na uchwycie ale pomysł z podpięciem np. do moto na kierownik wcale głupi nie jest (aczkolwiek na kask to się boję gdyż w razie dzwona czytałem że kamerka może bardzo niekorzystnie zadziałać). Myślałem nad Feiyu-tech FY-G4S lub LanParte HHG-01 (ma bardzo dobrą cenę na aledrogo). Masz jakieś zdanie o tych dwóch bo ja powiem szczerze nie zgłębiałem tego tematu.
Natomiast do swojego zestawu powinieneś jeszcze doliczyć drona :) np. takiego choćby DJI 3 Standard, wtedy w ogóle będziesz miał pełnie rejestrowania obrazu i nie ograniczone możliwości :).



Feiyu-tech FY-G4S to był mój nr 1 dopóki nie wyszedł WG a później zobaczyłem to Removu i stwierdziłem, że muszę się wstrzymać.

Jest jeszcze jeden ciekawy projekt z kickstartera:
https://www.indiegogo.com/projects/slic ... teadycam#/

Slick też super się zapowiada ale trzeba poczekać na recenzje użytkowników

Feiyu jest już sprawdzony a opcja dopinania do jakichkolwiek gadżetów wydaje mi się super rozwiązaniem (aktualnie pracuję nad konstrukcją małego autka na silniku krokowym do ruchomych timelapsów - budżet ok 150zł max - do tego też by fajnie się sprawdził gimbal)

Jest jeszcze Z1 Rider ale przerażają mnie kable

Feiyu-tech FY-G4S ma mój znajomy i sobie chwali.


Apropos drona, jeszcze za wcześnie jak dla mnie - już ostro pracują nad takimi co Cię śledzą ale chyba daleka droga żeby to było totalnie bezpieczne - aktualnie jest produkt Dron Lily
Brakuje mi w nim jedynie funkcji normalnego sterowania (już widzę Split, Dubrownik albo wybrzeże Chorwackie z takich ujęć).
Niestety wszystko wymaga też kwestii bezpieczeństwa (moim zdaniem na drona powinno być zezwolenie z kursem, bo to co obecnie co niektóre osobniki wyprawiają)

Dron to kolejny wydatek a żeby kupić takiego Phantoma potrzeba przynajmniej 2tyś. Ich współpraca z GoPro już się skończyła i montują swoje kamery za które nie chciałbym dopłacać
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.02.2016 22:55

a jakie masz zdanie o tym LanParte HHG-01 ?, wygląd ma smukły i chyba najlepszą cenę, to akurat chce kupić w PL bo jednak może się gwarancja przydać.
Co do drona to oczywiście jest to urządzenie do bardzo świadomych ludzi, mam już drugiego DJI bo pierwszego rozbiłem w pierwszym locie... co prawda dalej jest sprawny i działa ale pokiereszowany i poklejony :), był ze mną w Cro ale z racji dużego wiatru dzień w dzień bałem się nim latać (dawał radę teoretycznie, ale bałem się go utopić lub zrobić jakąś zbędną akcję). Drony DJI już teraz za tobą latają (mają tryb śledzenia), możesz też ustawić latanie po okręgu np. w około jakiejś wieży, automatyczny powrót programujesz w wielu płaszczyznach np. na jakiej wysokości ma się odbywać itp. jest też programowanie tras itp. aczkolwiek taka autonomiczna praca to nie dla mnie.. za bardzo nie ufam i właśnie boję się że zgłupieje i zrobi jakąś akcję :) (aczkolwiek automatyczny powrót do domu po wyczerpanej baterii mam przećwiczony). Akurat wbudowana kamerka ma zaletę, bo w razie jakieś wpadki nie ryzykujesz kamerki tej normalnej, też jest kompaktowy gimbal i mała jego waga no i nie bawisz się w przekładanie/odpinanie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Go Pro Rent - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone