Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1980
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.09.2021 17:12

coglin napisał(a):W przypadku anulacji noclegu chyba nie ma opcji, żeby wystawić komentarz.

Zawsze można wystawić ocenę i komentarz na googlach (jeśli jest tam dostępny).


edit: i chyba komentarz w tej sprawie tam się już znalazł ;)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1958
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.09.2021 18:58

booking nie zaproponował innego noclegu w przypadku zgłoszenia reklamacji?
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 29.09.2021 16:11

Wielbiciel. Po wstukaniu tego pensjonatu wyskoczył mnie na drugi dzień reklama -link na Fejsie. Negatyw ode mnie to trochę delikatne określenie. Tobie to teraz nie pomoże ale hejtowanie oszustów powinno ich zaboleć. Finansowo mam nadzieje. Mnie Węgrzy dwa razy anulowali noclegi ale to na tygodnie przed przyjazdem. Z łaski zwrot kasy po 3 tygodniach. Taka nacja? Booking to tylko pośrednik i zwrot dostaniesz od nich tylko w ostateczności gdy wynajmujący odmawia zwrotu. Z innej beczki.Mieliśmy kiedyś zajefajną miejscówke. W Cro. Gość rybak zabierał na kuter za free. Rybki grill wino owoce gratis. Maile czy wróciliśmy szczęśliwie. Ale w kolejnym roku ich gdzieś jesienią zalało na parterze. 1 aparman i dom zalany a te 3 na górze suche.. Remont , postawili basen na parkingu. Kredyt? Problemy rodzinne? Rygor, pretensje że dzieciaki się kąpią, hałasują że klima chodzi cały dzien. Niemcom i Austriakom którzy zapłacili pewnie więcej nie zwracali uwagi. Wyjechaliśmy zniesmaczeni. Szkoda bo 2 pobyty super a 3 ci do kitu. Od tego czasu uznałem że nie warto jechać 2 razy w to samo miejsce.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.09.2021 14:09

piotrekbeti napisał(a):Wielbiciel. Po wstukaniu tego pensjonatu wyskoczył mnie na drugi dzień reklama -link na Fejsie. Negatyw ode mnie to trochę delikatne określenie. Tobie to teraz nie pomoże ale hejtowanie oszustów powinno ich zaboleć. Finansowo mam nadzieje. Mnie Węgrzy dwa razy anulowali noclegi ale to na tygodnie przed przyjazdem. Z łaski zwrot kasy po 3 tygodniach. Taka nacja? Booking to tylko pośrednik i zwrot dostaniesz od nich tylko w ostateczności gdy wynajmujący odmawia zwrotu.


Pension Heidi, Lenti, Bánffy Miklós u. 108, 8960 Węgry - ten adres należy omijać z daleka.

Booking staną na wysokości zadania, wszystko ok.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 02.10.2021 14:48

Z tegorocznego wypadu dwa plusy, dwa noclegi o zupełnie innym charakterze (oba do znalezienia na Google Maps i Booking)

ASGARD Guesthouse, Josipdol - niedaleko zjazdu z autostrady, domek na uboczu, dobrze wyposażone mieszkanka, czyściutko, blisko bardzo dobra i tania restauracja i pekara (na rano). Tanio, czysto, cicho.

Bernarda B&B Varaždinske Toplice - również bliziutko autostrady, w urokliwym sanatoryjnym miasteczku, butikowy hotelik z jedną z najlepszych restauracji w jakich jadłem w Chorwacji. Bardzo dobre warunki noclegu, świetne łóżka, również czyściutko.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 26.10.2021 15:42

Witam Bernardy są dwie która lepsza .A coś blisko Zagrzebia blisko autostrady ze śniadaniem nie kontynentalnym do 50 euro ktoś coś
JulWol
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.02.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) JulWol » 04.02.2022 16:12

Witam. Czy ktoś może polecić nocleg/ miejscowość/wioskę w Austrii. Szukamy klimatycznej miejscówki, nie potrzebne nam zabytki tylko góry z ładnym widokiem i sympatyczna kwatera Może być nawet kilkanaście km od autostrady. Czy ktoś może zna/ był w takim miejscu.
Jedziemy na Istrie
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.02.2022 20:04

JulWol napisał(a):Witam. Czy ktoś może polecić nocleg/ miejscowość/wioskę w Austrii. Szukamy klimatycznej miejscówki, nie potrzebne nam zabytki tylko góry z ładnym widokiem i sympatyczna kwatera Może być nawet kilkanaście km od autostrady. Czy ktoś może zna/ był w takim miejscu.
Jedziemy na Istrie
Nie wiem, którędy jedziecie (dlatego może i walnę babola), ale polecam to:
https://goo.gl/maps/YYLYtETV9P6DnvEs6
Nocowaliśmy tam w 2019.
post2147435.html#p2147435
W "menu" mają co prawda tylko śniadanie, ale można przejść się popołudniu/wieczorem kilkaset metrów do restauracji (miei wtedy świetną pieczoną golonkę).
bartos198510
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.03.2022
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartos198510 » 17.03.2022 13:06

Witajcie. Potrzebuję porady odnośnie konkretnych miejsc do nocowania (2 noclegi) Kraków->CZ->AU->SLO->Trogir.
Jechałem tą trasę 6 razy, w tym 4 razy ze starszym dzieckiem, które nie ma limitów jak chodzi o długość jazdy, ale teraz będę miał na pokładzie drugiego szkraba (2 lata), którego zwykły zasięg w samochodzie nie przekracza 10 km ;-)
Potrzebuję podzielić trasę na odcinki po ~400-450 km, tak by 2 noclegi mieć w przyzwoitych warunkach, a jednocześnie ich koszt w 2 strony nie wyniósł 1/3 wartości całych wakacji. Czy możecie podzielić się konkretnymi namiarami? Ma być czysto (!) i fajnie gdyby była możliwość wykupienia śniadania.
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 17.03.2022 13:50

bartos198510 napisał(a):Witajcie. Potrzebuję porady odnośnie konkretnych miejsc do nocowania (2 noclegi) Kraków->CZ->AU->SLO->Trogir.
Jechałem tą trasę 6 razy, w tym 4 razy ze starszym dzieckiem, które nie ma limitów jak chodzi o długość jazdy, ale teraz będę miał na pokładzie drugiego szkraba (2 lata), którego zwykły zasięg w samochodzie nie przekracza 10 km ;-)
Potrzebuję podzielić trasę na odcinki po ~400-450 km, tak by 2 noclegi mieć w przyzwoitych warunkach, a jednocześnie ich koszt w 2 strony nie wyniósł 1/3 wartości całych wakacji. Czy możecie podzielić się konkretnymi namiarami? Ma być czysto (!) i fajnie gdyby była możliwość wykupienia śniadania.


Pierwszy nocleg - duży wybór jest w miejscowości Mikulov, tylko to trochę blisko od Krakowa. Na Booking jest pełno ofert w Mikulovie.
Pod względem odległości od Krakowa lepszy wydaje się Wiedeń - np. Oekotel Wien Sud.
Na drugi nocleg polecam w CRO miejscowość Ogulin - pełno ofert w bardzo dobrych cenach.
Ciekawą opcją jest też nocleg w okolicach Pliwickich Jezior - również bardzo dużo ofert noclegów (od biedy z Ogulina też można dojechać do Plitwic).
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 22.03.2022 00:49

Nocowaliśmy tranzytowo z Wrocławia do Cro w Wiedniu Bratysławie Zagrzebiu Gyor Varażdinie Budapeszcie i nad Balatonem w Keszthely. Wiedeń i Budapeszt po 3 dni ze zwiedzaniem reszta 1 nocleg i zwiedzanie. Każda z miejscówek była OK, niektóre bym polecił pokoje czy hotele inne mniej ale każdy spełnił swoją rolę i nigdy nie mieliśmy specjalnych problemów. Polecam kierowanie się opiniami czy Booking czy Airnb itp. albo chociaż ich przeczytanie bo nieraz te kilkanaście Euro za nocleg za pokój czy opinia 7.0 a 9.5 daje kolosalna różnicę . Zwykle opinie są raczej szczere chyba ze ktoś ma problemy innego rodzaju wtedy pisze banialuki nie na temat co do noclegów. Zawsze staram się zaplanować nocleg tranzytowy w połowie czasu dojazdu lub odległości mniej więcej. Lub posiadanego czasu na wyjazd w konkretnym dniu wyjazdu czy przyjazdu np. na Apartman w Cro. Różnie bywa. Zdarzało się że korki objazdy wypadki na trasie trochę bardziej lub mnie zmieniają czas dojazdu i zamiast być o 16stej dzwoniłem o 22 giej że dojadę pózno i proszę o klucze w recepcji. Zycie. Co poradzić. 8h czasu w plecy bo ktoś postanowił zrobić crashtest na autostradzie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15708
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.03.2022 10:08

Jeśli na trasie Kraków-Trogir nocleg będzie w Wiedniu to masz rozkład 460/740 km, więc rozumiem, że drugi nocleg też dotyczy trasy do, i proponuję nocleg w Rastoke i będzie rozkład drogi 460/470/320.
Do Wiednia dojazd na południe i popołudnie możecie pozwiedzać parki, centrum czy Prater - latem dzieci z ważną legitymacją szkolną jeżdżą komunikacją miejską za darmo. Rano wyjazd do Rastoke i popołudniu plątacie się wzdłuż potoczków, kaskad wodnych i młynów wodnych. Rano wyjazd na wybrzeże i popołudniu już się kąpiecie w morzu.

Może jeden nocleg wystarczy, ale z dłuższą przerwą w trakcie na jakieś poplątanie się po miasteczku, zaliczenie placu zabaw, lodów i potem jazda do wieczora, a na drugi dzień wcześnie rano wyjazd i znowu dłuższa przerwa w trakcie dnia...

Powodzenia.
:papa:
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 22.03.2022 13:12

bartos198510 napisał(a):Witajcie. Potrzebuję porady odnośnie konkretnych miejsc do nocowania (2 noclegi) Kraków->CZ->AU->SLO->Trogir.
Jechałem tą trasę 6 razy, w tym 4 razy ze starszym dzieckiem, które nie ma limitów jak chodzi o długość jazdy, ale teraz będę miał na pokładzie drugiego szkraba (2 lata), którego zwykły zasięg w samochodzie nie przekracza 10 km ;-)
Potrzebuję podzielić trasę na odcinki po ~400-450 km, tak by 2 noclegi mieć w przyzwoitych warunkach, a jednocześnie ich koszt w 2 strony nie wyniósł 1/3 wartości całych wakacji. Czy możecie podzielić się konkretnymi namiarami? Ma być czysto (!) i fajnie gdyby była możliwość wykupienia śniadania.

Zmień trasę i na pierwszy nocleg wybierz jakąś miejscowość na początku Balatonu. Smaczne jedzenie i dzieciaki mogą się popluskać. Drugi nocleg Slunj-Rastoke, tak jak pisze Piekara. Polecam opisywany na forum apartament Żalac. Bajeczne widoki i świetne knajpki. Zresztą noclegów w tej okolicy jest całe mnóstwo, a ceny nie są tragiczne. Za cztery osoby płaciliśmy 60 euro. Dzięki temu zaoszczędzisz na autostradzie parę złotych i poznasz kawałek innej Chorwacji :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15708
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.03.2022 15:47

Bratwojciech napisał(a):Zmień trasę i na pierwszy nocleg wybierz jakąś miejscowość na początku Balatonu.
Fajny pomysł, ale widzę jeden minus: odległość 650 km i czas jazdy ok 7h.....
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 22.03.2022 17:02

piekara114 napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):Zmień trasę i na pierwszy nocleg wybierz jakąś miejscowość na początku Balatonu.
Fajny pomysł, ale widzę jeden minus: odległość 650 km i czas jazdy ok 7h.....

Odległość czasami można skrócić :D czasu niestety chyba nie. W najkrótszym wariancie pokazuje 500km. Niestety nigdy nie jeździłem tamtymi drogami, więc nie wiem jak to wygląda. Chodziło mi raczej, żeby oprócz tylko spania mieć coś jeszcze w pakiecie :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone