Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mskasia1979
Plażowicz
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) mskasia1979 » 01.01.2020 21:06

Witam i pozdrawiam w nowym roku. Poszukuję 1noclegu ze śniadaniem w Słowenii (objazd m-l-p) termin lipiec 8 osób. Z góry dziękuję.
Andzik
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 07.01.2020 12:10

Polecam w Słowenii (znalezione przez B...g) - nie wiem jak ceny w sezonie. Przy noclegach tranzytowych liczy się dla nas tylko: blisko autostrady, czysto, ze śniadaniem.
Na pewno jeszcze się tam zatrzymamy, bo w obu miejscach wyspaliśmy się w czystych pokojach, w ciszy, na wygodnych łóżkach oraz najedliśmy smacznym śniadaniem. Nam więcej nie trzeba.

1. Guesthouse Beno, Starse 90, 2205 Starše, Słowenia - opcja ze śniadaniem, 4 + 1, dwa oddzielne pokoje - 100 euro (28/29.12).
Śniadanie - baza na zimno, ale można poprosić o jajka/jajecznicę lub kiełbaskę na ciepło. Baza: na stole półmisek serów i wędlin, warzywa oraz pieczywo. Kawa z automatu (nawet rozcieńczona mlekiem miała moc :twisted: ), sok.
Mają restaurację, więc po przyjeździe zjedliśmy również kolację - bardzo smaczna pizza (3* duża pizza, 2*piwo 0,5l, 2*herbata z cytryną - ok. 25 euro).
W dniu naszego przyjazdu była jakaś impreza, więc pokoje dostaliśmy poza głównym budynkiem. Na śniadanie umawialiśmy się na konkretną godzinę, bo byliśmy jedynymi klientami :) .

2. Rooms & Apartments Šilak, Dravska ulica 13, 2250 Ptuj, Słowenia - opcja ze śniadaniem, 4+1, dwa oddzielne pokoje - 112 euro (04/05.01).
Śniadanie - tylko na zimno. Szwedzki stół, bardzo duży wybór (różne chleby, wędliny, sery, dużo owoców i warzyw, płatki śniadaniowe, miód, orzechy, soki). Kawa z termosu (mocna), ciepłe mleko, wrzątek.
Zameldowanie do 22:00, ale po uprzednim kontakcie tel., że stoimy w korku na granicy 8O :roll: i nie zdążymy do 22, nie było problemu z zameldowaniem ok. 22:30.
mskasia1979
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mskasia1979 » 07.01.2020 16:51

Dziękuję bardzo
dids76
Cromaniak
Re: Trasa przez Gyor

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.01.2020 13:18

dids76 napisał(a):
wikol napisał(a):
Ural napisał(a):
mihal501 napisał(a):
Ural napisał(a):Lenti - Węgry

Płatność jest tylko forintami czy można w euro? Jeszcze przez Węgry nie jechałem.

Można płacić kartą, forintami, euro, dolarami - nie ma problemu. Oczywiście w cenie smaczne śniadanie wystarczające dla osób lubiących sobie podjeść.

Adres - link:

http://fonixfogado.hu/

https://noclegi.pl/fonix-fogado-lenti?g ... gK42fD_BwE

Potwierdzam. Warunki bdb. Pyszne śniadanie. Wszystko świeże w dużych ilościach. Porcje nie do przejedzenia. Czysto i wygodnie. Polecam.

Też mogę z czystym sumieniem polecić. Na 100% w przyszłym roku tam się zatrzymamy :papa:

W tym roku nocleg w Fonix już zarezerwowany, nocujemy tam w obie strony :wink:
stew666
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 11.01.2020 17:48

Ja również zrobiłem rezerwację w Fonix, w drodze do Chorwacji, droga powrotna jest jeszcze na etapie planowania ;-)
khml
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 25.01.2020 12:59

Nie było żadnej odpowiedzi więc zapytam raz jeszcze ...

Potrzebuję sprawdzonego noclegu dla dwóch rodzin (4 dorosłe + 4 dzieci) w drodze powrotnej przez Węgry na odcinku od Budapesztu do Miszkolc najlepiej z dobrym jedzeniem.

Jeżeli ktoś może coś podpowiedzieć to będę wdzięczny.
ryszard22
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 25.01.2020 19:42

khml napisał(a):Nie było żadnej odpowiedzi więc zapytam raz jeszcze ...

Potrzebuję sprawdzonego noclegu dla dwóch rodzin (4 dorosłe + 4 dzieci) w drodze powrotnej przez Węgry na odcinku od Budapesztu do Miszkolc najlepiej z dobrym jedzeniem.

Jeżeli ktoś może coś podpowiedzieć to będę wdzięczny.

Mam sprawdzony apart, w Balatonakali, jadąc M7 na zwężeniu Balatonu musimy przepłynąć promem na drugą stronę .( frajda dla dzieci)
W sierpniu płaciliśmy 3+3 10 000 Ft tj, 140 zł. Restauracja jest na miejscu.
Jesteście zainteresowani mogę podać adres
Pozdrawiam
Ryszard
khml
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 26.01.2020 11:22

Dziękuję za odzew.
Będziemy wracali przez przejście Serbia/Węgry w Roszke. Nocleg którego szukamy został zaplanowany na odcinku od Budapesztu w kierunku Miszkolc i na tym odcinku szukamy sprawdzonego noclegu.
robertpeti
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 26.01.2020 20:40

Dobry wieczor. Czy ktos nocowal moze w motelu/pizzerii Crni Baron(Czarny Baron) w Mariborze? Dziekuje z gory za opinie.
Nefer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 29.01.2020 15:28

khml napisał(a):Dziękuję za odzew.
Będziemy wracali przez przejście Serbia/Węgry w Roszke. Nocleg którego szukamy został zaplanowany na odcinku od Budapesztu w kierunku Miszkolc i na tym odcinku szukamy sprawdzonego noclegu.

W zeszłym roku parę osób z mojej rodziny tutaj spędziło kilka wakacyjnych dni i nie narzekało na zakwaterowanie:
https://www.google.com/maps/place/Old+M ... 20.5309327
Trochę trzeba zjechać z autostrady, ale za to na miejscu w Bogacsu można skorzystać z basenów termalnych.
khml
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 29.01.2020 20:21

Dziękuję za namiar. Wysłałem maila z zapytaniem bo na bookingu nie ma :cry:
madziaimaciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 02.02.2020 18:00

Witam. Czy ktos z szanownych forumowiczow nocowal w hotelu Sauerlacher w miejscowości o takiej samej nazwie w Niemczech :)?
epinephrine087
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) epinephrine087 » 02.02.2020 18:31

khml napisał(a):Dziękuję za odzew.

Może Eger? w 2016 r byliśmy w hotelu Minaret. Polecam także tamtejsze termy :)
net_ka
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 12.02.2020 11:44

Witam,

Wybieramy się po raz pierwszy na Istrię i planujemy jechać przez Słowenię. Nie widzę wątku Co można ciekawego zwiedzić w drodze do Chorwacji, więc pytam tutaj bardziej doświadczonych :D Zastanawiam się czy Lublana jest warta zachodu? A może Maribor? W drodze do Chorwacji zarezerwowałam nocleg w Ptuju, ale nie wiem co z powrotem. Ponieważ jedziemy przez Węgry, rejony Alp Julijskich odpadają. Może w przyszłym roku. Budapeszt w tym roku chyba też nie.
Będę wdzięczna za jakieś sugestie :D
Magda O.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 12.02.2020 11:53

net_ka napisał(a):Witam,

Wybieramy się po raz pierwszy na Istrię i planujemy jechać przez Słowenię. Nie widzę wątku Co można ciekawego zwiedzić w drodze do Chorwacji, więc pytam tutaj bardziej doświadczonych :D Zastanawiam się czy Lublana jest warta zachodu? A może Maribor? W drodze do Chorwacji zarezerwowałam nocleg w Ptuju, ale nie wiem co z powrotem. Ponieważ jedziemy przez Węgry, rejony Alp Julijskich odpadają. Może w przyszłym roku. Budapeszt w tym roku chyba też nie.
Będę wdzięczna za jakieś sugestie :D

Lublana jest jak najbardziej warta zachodu :) skoro jedziecie na Istrię, to polecam też Jaskinię Postojną i Piran.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019