Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 14.08.2017 12:32

Qazik napisał(a):fly ile placiliscie za nocleg w plitvice etno house i czy trzeba wczesniej rezerwowac?

Sorry że z takim opóźnieniem...
rezerwowałem przez Booking.com w lutym, płaciłem 80€ +barek :wink: (dopiero przy wymeldowaniu) dwie osoby dorosłe i dziecko 3 lata (ukończone w marcu).
pozdro
fly
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 17.08.2017 09:22

Ja w Chorwacji byłem do tej pory dwa razy i będę jechał trzeci. Zawsze jeżdżę na dalmację środkową. Jeżdżę trasą przez Czechy, Austrię i Słowenię. Nocuję w Czechach w niedużym miasteczku Mikulov przy granicy z Austrią. Mieszkam w woj. Warmińsko-Mazurskim i w Mikulov jest dokładnie półmetek całej podróży (jadąc pierwszy raz do Trogiru). Gdy drugi raz jechałem na Brac także tam nocowałem.
Pzdr :papa:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 17.08.2017 10:24

Mati2810 napisał(a):Ja w Chorwacji byłem do tej pory dwa razy i będę jechał trzeci. Zawsze jeżdżę na dalmację środkową. Jeżdżę trasą przez Czechy, Austrię i Słowenię. Nocuję w Czechach w niedużym miasteczku Mikulov przy granicy z Austrią. Mieszkam w woj. Warmińsko-Mazurskim i w Mikulov jest dokładnie półmetek całej podróży (jadąc pierwszy raz do Trogiru). Gdy drugi raz jechałem na Brac także tam nocowałem.
Pzdr :papa:


Podaj gdzie nocujesz, jaki standard i ogólnie co i jak.
Może komuś się przyda. W Mikulovie pewnie dużo noclegów jest
eMeF
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.08.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) eMeF » 21.08.2017 11:29

Crocodyl napisał(a):
Guinness79 napisał(a):Witam, a możesz zdradzić jaki jest koszt noclegu w tym pensjonacie?. Wybieram się we wrześniu do Chorwacji i interesuje mnie nocleg w Austrii na jedną noc w obie strony 2+1

Ceny masz podane na ich stronie. Ja także jadę we wrześniu i pierwszy nocleg mam 31.08/1.09 więc może się spotkamy.


Do Crocodyl:
Ja również w tym terminie zatrzymuję się na nocleg w tym pensjonacie. Jedziemy po raz pierwszy do Chorwacji, dodatkowo z 9 miesięcznym dzieckiem. Czy możesz udzielić jakichś wskazówek odnośnie najlepszej godziny, aby wyjechać po nocy z pensjonatu, tak aby zminimalizować możliwość trafienia na korki i inne utrudnienia? Celem jest Brist, niedaleko Makarskiej.
Z góry dziękuję za wszelkie rady :)
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 21.08.2017 15:30

Crocodyl napisał(a):
Fanka napisał(a):OEKOTEL Kalsdorf- trzeba uważać na śniadaniu co się je. Mleko było zepsute, kumpelka wzięła łyka i niestety ten łyk wystarczył aby się pochorować...

Niestety (?) kolejna słaba opinia o przereklamowanym hotelu. Na podstawie własnego doświadczenia (nocowałem tam w 2010 r.), wpisów innych użytkowników forum oraz porównania z innymi miejscami noclegowymi mogę z pełnym przekonaniem odradzać nocleg w tym miejscu. Za podobne pieniądze można znaleźć miejsce gdzie nie czuje się jak intruz, który powinien być zadowolony że ma gdzie spać i co zjeść rano. Sama bliskość trasy to marna rekomendacja. Widać, że z roku na rok jest coraz słabiej. Jeśli już ktoś dojechał do Graz to lepiej poszukać czegoś już w Słowenii lub w samym mieście. Zawsze można jeszcze coś zobaczyć, zwiedzić a nie spacerować po austriackim "zad....iu" gdzie jedyną atrakcją jest słabe kąpielisko.


Gdzieś przeczytałem, że lecisz do Chorwacji z początkiem wrześni? To tak jak my i nawet chyba ta sama miejscowość Baska Voda. Pozdrawiam i jak coś to piwko na plaży :D
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 21.08.2017 16:28

eMeF napisał(a):
Do Crocodyl:
Ja również w tym terminie zatrzymuję się na nocleg w tym pensjonacie. Jedziemy po raz pierwszy do Chorwacji, dodatkowo z 9 miesięcznym dzieckiem. Czy możesz udzielić jakichś wskazówek odnośnie najlepszej godziny, aby wyjechać po nocy z pensjonatu, tak aby zminimalizować możliwość trafienia na korki i inne utrudnienia? Celem jest Brist, niedaleko Makarskiej.
Z góry dziękuję za wszelkie rady :)

Witaj Kolego bardzo chętnie podzielę się moimi doświadczeniami. Myślę, że najlepiej pogadamy w Monichkirchen. Ja planuję być na miejscu ok.17tej więc będzie dużo czasu. Pozdrawiam i do zobaczenia.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 21.08.2017 16:35

Guinness79 napisał(a):
Gdzieś przeczytałem, że lecisz do Chorwacji z początkiem wrześni? To tak jak my i nawet chyba ta sama miejscowość Baska Voda. Pozdrawiam i jak coś to piwko na plaży :D

Wszystko lub prawie wszystko się zgadza :wink: Ja lecę do Primosten ale to rzut beretem więc z przyjemnością przyjmujemy zaproszenie. Jak by co to dawaj na PW swój nr telefonu a ja podeślę swój. Pozdrawiam :papa:
eMeF
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.08.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) eMeF » 21.08.2017 17:23

Crocodyl napisał(a):
eMeF napisał(a):
Do Crocodyl:
Ja również w tym terminie zatrzymuję się na nocleg w tym pensjonacie. Jedziemy po raz pierwszy do Chorwacji, dodatkowo z 9 miesięcznym dzieckiem. Czy możesz udzielić jakichś wskazówek odnośnie najlepszej godziny, aby wyjechać po nocy z pensjonatu, tak aby zminimalizować możliwość trafienia na korki i inne utrudnienia? Celem jest Brist, niedaleko Makarskiej.
Z góry dziękuję za wszelkie rady :)

Witaj Kolego bardzo chętnie podzielę się moimi doświadczeniami. Myślę, że najlepiej pogadamy w Monichkirchen. Ja planuję być na miejscu ok.17tej więc będzie dużo czasu. Pozdrawiam i do zobaczenia.


Super :) W takim razie do zobaczenia :papa:
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 25.08.2017 00:12

Ja w tym roku nocowałem w Czechach i postanawiając odpuścić sobie winietę (wracałem przez Niemcy) pojechałem tu:
https://www.google.pl/maps/@49.1027558, ... 312!8i6656
trochę Polaków na miejscu, apartment 4 osobowy 80 € ze śniadaniem, dobra kuchnia i piwo, fajna okolica. Do granicy z A blisko rano, bez korków.
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 01.09.2017 09:47

Na trasie przez Czechy polecam nocleg w Pensjonacie U Richu - Nowa Wieś (Nova Ves) tuż przed Mikulowem.
https://goo.gl/maps/bGcQGRprcrC2

http://www.ubytovaniurihu.cz/

Tuż przy głównej drodze, czysto, przestronnie, sympatycznie, ceny akceptowalne (2+2 w cenie 200zł). Atutem jest bliskie położenie Aqualand Moravia.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 06.09.2017 08:54

W drodze do CRO nocowaliśmy z 2-3.09 w miejscowości PTUJ "PANORAMA ROMS". Nocleg ze śniadaniem na trzy osoby 63 Euro. Widoki piękne, sympatyczna właścicielka, blisko stare miasto.
magos
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 16.07.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) magos » 06.09.2017 18:31

Rezerwowales przez booking?
AndrzejPSP
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.06.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPSP » 10.09.2017 13:31

Witam
Gorąco polecam nocleg w Mönichkirchen 27 - http://nartywaustrii.eu/pl Właściciele Polacy. Śniadanko przepyszne, miejsce rewelacyjne, idzie odpocząć w ciszy po całodniowej jeździe.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 10.09.2017 15:33

Znane i polecane ;)
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 10.09.2017 16:32

Lechoo napisał(a):Znane i polecane ;)

Potwierdzam, nocuję u nich od 2012r., więc w tym roku było po raz 6 :D Pozdrav :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone