Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 18.08.2014 22:47

Droga powrotna Gradac (CRO) - Słowenia - Austria - Czechy - Niemcy, na 1150km zahaczyliśmy o Pragę i tam nocleg.

Polecam ciekawy wypoczynek w iście PRL-owskim stylu czyli statek na rzecze Wełtawa "Botel Vodnik".
Klimat niczym w filmie Rejs Bareji - zajefajnie było!

http://www.botel.cz/cs/

Wbiliśmy się o 4 rano po lekkim błądzeniu po Pradze (adresu w żaden sposób nie znajdziecie na Automapie czy TomTomie). Trzeba posiłkując się Google Maps znaleźć orientacyjne położenie i ręcznie dowalić punkt POI. Czesi mają dziwną numerację budynków .. jeden numer czasem na 2-3 budynki. Na całe szczęście byliśmy blisko i stojący na czerwonym świetle taksówkarz podprowadził nas pod sam wjazd (wow! Czech przejechał przed nami blisko 2,5km i nie chciał pieniędzy!)

Sam hotelik tak jak wspomniałem to statek posadowiony na rzece (spokojnie - nic nie buja z uwagi, że jest na stałe przymocowany do nabrzeża). Na recepcji trafiliśmy na Michała (Czecha), który świetnie mówi po Polsku.
Z uwagi na późny przyjazd (rezerwacja przez booking.com) wydłużono nam dobę hotelową o 3h z własnej inicjatywy! Pokoje to kajuty (powiadam świetny klimat). Nie ma luksusów bo statek ma już coś ponad 20 lat i jego wnętrze przypomina o dawnej epoce, ale do szybkiego odpoczynku świetna przygoda. Trochę zalatuje dziwnym zapachem kanalizacji po wejściu do kajuty, ale zalanie kratek wodą (zlew oraz brodzik) skutecznie eliminuje zapach z kanalizy (mieliśmy tak samo w 2 pokojach). Jeśli komuś będzie za zimno można włączyć elektryczne ogrzewanie (air condition z funkcją nagrzewnicy). Pościel czysta i pachnąca krochmalem. Podstawowe minimum. Dla kogoś mocno zmęczonego marzącego o normalnym łóżku a nie samochodowym fotelu spokojnie wystarczy. Mieliśmy 4 osoby na rezerwację i wstępnie zarezerwowałem 1 pokój 4 osobowy .. w drodze dojazdowej jeszcze w CRO zadzwoniłem na recepcję i miła Pani posługująca się biegle językiem angielskim na moją prośbę dokonała zmiany na 2 pokoje 2 osobowe. W efekcie czego mieliśmy 2 pokoje 4 osobę. Całość ze śniadaniem 76 EUR + 4 EUR zamykany i monitorowany parking.

Fajna przygoda polecam. Rano świetna baza wypadowa na zwiedzanie miasta.
ulubieniec peliesaca
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 25.08.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulubieniec peliesaca » 25.08.2014 22:51

W drodze do Chorwacji śpimy zawsze na Węgrzech w miejscowości Sarvar jest to mniejwięcej połowa drogi przez Węgry jeśli jedziesz zwykłymi drogami serdecznie polecam fajne miasteczko z zamkiem zawsze tam sie coś dzieje są też termy.polecam hotel relax.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 27.08.2014 22:06

Nie wiem czy noclegi "na dziko" też sie kwalifikują do tego tematu, gdyż ja od trzech lat mam taki sam program wycieczki i jedno wspaniałe miejsce do spania na łonie natury.
To raczej propozycja dla tych co jadą na samo południe Cro, gdyż miejscówka jest kilkadziesiąt km przed Zadarem. Zawsze po południu tam dojeżdżamy, kąpiemy się i podziwiamy kapitalny widok na zatokę otoczoną gołymi skałami.
Dla zainteresowanych podaję jak tam trafić. Jakieś 30 km przed Zadarem zjeżdża się z autostrady w kierunku na Starigrad i dojeżdża się do drugiej mieściny - Seline. Dokładnie nie wjeżdża sie do niej ale po lewej stronie przed wjazdem stoi taka stara zardzewiała ciężarówka (ja przynajmniej od 3 lat ją tam widzę). Przed tym monstrum zjeżdża się w lewo i jedzie szutrem 300-400m aż do morza. Tam można śmiało rozbić namiocik jeśli ktoś takowy posiada lub dla bardziej spragnionych gwiazd - pod gołym niebem.
W zeszłym roku spotkaliśmy tam naprawdę sporo takich jak my, co zatrzymali sie na dziki nocleg na trasie. Jest sporo drzewek i ogólnie miejsce wygląda jak dziki camping:)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 31.08.2014 06:49

Ja stale polecam Gasthof Zur Post w Nestelbach bei Graz,
Jesteśmy tutaj już po raz ÓSMY i jak zawsze OK!
:)
...a teraz śniadanko i ruszamy w dalszą drogę do Polski :)
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 01.09.2014 21:36

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w hotelu Reva znajdującym się w centrum Mikulova. Hotel domaga się odświeżenia, ale jak na jedną noc w zupełności wystarczy. W hotelu jest czysto pokoje spore. Najważniejsze że znajduje się w centrum miasta. Do rynku spacerem można dotrzeć w mniej niż 3 minuty. Bezpośrednio przy hotelu parking, dla gości bezpłatny.
Za nocleg ze śniadaniem (2+2) zapłaciliśmy 1550 koron. Polecam.
Teres
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 26.05.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teres » 07.09.2014 13:17

Wczoraj nocowaliśmy w Hotelu Stella w Siofok http://www.booking.com/hotel/hu/stella.pl.html Cena za 3 os. pokój 25E - bardziej niż przyzwoicie. Warunki w porządku, czysto, ale widać, że hotel już swoje lata ma. W pokoju lodówka, telewizor i internet (oraz oczywiście łazienka) - na nocleg w sam raz.
hakuna
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.08.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) hakuna » 07.09.2014 14:04

Witam
Poszukuje noclegu w drodze z Chorwacji do Polski. Będziemy jechać przez przejście Mursko a później na Węgry a później droga 86.
Co polecacie dla dwóch osób na Węgrzech?.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.09.2014 14:28

Polecam nocleg tranzytowy w Bośni: miejscowość Jajce (wodospad i twierdza w centrum).
Rezerwacja przez Booking lub po prostu e-mail, ewentualnie telef po drodze jeśli są miejsca.
Youth Hostel prz ul. Tomasevicia (mają stronę int.)
pokój 2os z łazienką 20E/noc
mini domek przy rzece na zewn. na 2os 16E/noc
kamping 6E/osoba, prąd, namiot (chyba dobrze zrozumiałem)
śniadania 2,5E
Załączniki:
DSCF5174.jpg
DSCF5173.jpg
DSCF5177.jpg
DSCF5175.jpg
clif932
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.04.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) clif932 » 10.09.2014 21:27

Jadąc do spaliśmy we Wiedniu, bardzo blisko centrum, na booking.com można znaleźć sporo tanich miejsc. Z powrotem z noclegiem w Trnovska Vas knajpa Siwa Czapla. Super jedzenie, miła obługa i 20E/os. dzieci 10E ze śniadankiem.
W Chorwacji wypoczywaliśmy w Duce Rogac od 16/08 do 28/08. Świetna baza wypadowa do Makarskiej, Splitu Trogiru itp. Mieszkaliśmy w piętrówce 30m od morza, oczywiście przez ulicę:). Gospodarz Marko Vojnovic dogaduje się w naszym języku. Warunki mieszkaniowe bardzo dobre. Czyściutko, dużo miejsca w pokojach kuchni, jadalni, łazienkach, taras, na parterze. Wynajęliśmy cały apartament 3 pokoje, 2 łazienki, kuchnia, jadalnia za 90E/dobę. Byliśmy w 2 rodziny 2+2 i 2+1. Parking pod winogronami więc auta się nie nagrzewały. Wiocha ale nie żałowałem widząc jakie tłumy przewalają się w większych miejscowościach. Poza tym wszystko co potrzebne do wypoczynku, zabawy i życia było na miejscu. Jeśli ktoś chciałby namiar na ten apartament to proszę pisać do mnie na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.09.2014 21:33

My tym razem nocowaliśmy tu:
http://www.izletiste-gogo.hr/
Było nas 6 osób, Slani Dol to administracyjnie część Samoboru. Gogo jest nad Samoborem, jedzie się leśną asfaltowa drogą. Dobre miejsce aby stamtąd ruszyć i ominąć Lučko przez Rude drogą 3055.
j_nadolska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 19.09.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_nadolska » 18.09.2014 16:22

W drodze do Podgory nocowaliśmy na Słowenii w Ptuj - Hostel Eva w samym centrum nad rzeką. Cena za osobę 14eur z taksą klimatyczną. Pokoje trochę jak w internacie, ale jest czysto, łazienka z gorącą wodą, i w końcu to tylko nocleg tranzytowy. Biorąc pod uwagę ceny w pozostałych hostelach - co najmniej 50 eur za 2 os. ze śniadaniem, to zdecydowaliśmy się na to miejsce. Poza tym został nam tylko przejazd autostradą przez Chorwację, czyli jakieś 5 godzin jazdy z przystankami. W drodze powrotnej też nocowaliśmy w Ptuj, ale w innym miejscu. Znaleźliśmy pokoje za 30 eur za 2 os. w hostelu Poetovio. To internat z ogólnodostępną kuchnią i łazienkami, ale warunki bardzo dobre i czyściutko. Polecam dla osób, które nie muszą mieć super warunków i gotowego śniadania do łóżka :)
kot85
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.09.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kot85 » 26.09.2014 15:37

Kilka słów na temat Hostelu Star w Bratysławie- jedno wielkie nieporozumienie, Nie można dokonać rezerwacji przez formularz dostępny na stronie internetowej. Musiałam albo podać swój telefon albo sama zadzwonić i zrobić rezerwację. Na odpowiedź e-mailową musiałam czekać 3 dni i była w języku słowackim. Po wykonaniu przeze mnie telefonu i ustaleniu z Panem terminu i ceny uznałam, że mam problem noclegu z głowy. Chodziło o przenocowanie 4 osób -2 pokoje 2 osobowe w trasie z Chorwacji do Polski.
Termin 24-25 września, 19 września zadzwoniła do mnie Pani i ( po słowacku )potwierdziła rezerwację , po czym 22 września zadzwoniła i rezerwacje anulowała, bo nie ma dla nas pokoju. Niekompetentna obsługa. Tak się nie robi, w ostatniej chwili odwoływać komuś nocleg.
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 27.09.2014 10:26

kot85 napisał(a):Kilka słów na temat Hostelu Star w Bratysławie- jedno wielkie nieporozumienie, Nie można dokonać rezerwacji przez formularz dostępny na stronie internetowej. Musiałam albo podać swój telefon albo sama zadzwonić i zrobić rezerwację. Na odpowiedź e-mailową musiałam czekać 3 dni i była w języku słowackim. Po wykonaniu przeze mnie telefonu i ustaleniu z Panem terminu i ceny uznałam, że mam problem noclegu z głowy. Chodziło o przenocowanie 4 osób -2 pokoje 2 osobowe w trasie z Chorwacji do Polski.
Termin 24-25 września, 19 września zadzwoniła do mnie Pani i ( po słowacku )potwierdziła rezerwację , po czym 22 września zadzwoniła i rezerwacje anulowała, bo nie ma dla nas pokoju. Niekompetentna obsługa. Tak się nie robi, w ostatniej chwili odwoływać komuś nocleg.

zgadzam się!
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 26.10.2014 19:54

Gorąco polecam pensjonat U Fabu w Lednicach. Testowany w tym roku. Można znaleźć na booking lub przez "wujka Google" i samodzielnie rezerwować na ich stronie. Pensjonat nowy, czysty, WiFi, spory parking. Świetne śniadania, baaardzo dobra kuchnia (żeberka są bezkonkurencyjne) i co bardzo ważne blisko do pałacu w Lednicach, którego nie można pominąć. W przyszłorocznym wyjeździe także planuje tam nocleg. Godny polecenia jest także Penzion Zatisi w Mikulowie. Trochę na uboczu ale do zamku i centrum blisko. Śniadania spore, pokoje duże i czyste, WiFi, parking, sympatyczni właściciele.
meblik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 03.11.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) meblik » 03.11.2014 19:12

Wybieramy sie w przyszlym roku pierwszy raz do Chorwacji. Jedziemy od strony Niemiec a dokladnie Monachium. Szukam taniego noclegu na granicy Austria-Slowenia. Moze ktos jechal ta trasa? Bede wdzieczna za kazda informacje. A moze lepiej kierowac sie na Graz? Gdzie sie bardziej korkuje?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone