Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 21.05.2014 18:08

Na funtach wychodzi sie gorzej niż w Euro, nie dużo ale gorzej...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.05.2014 18:11

Ironman napisał(a):odnosnie funtów to pytałem czy będzie lepiej je na miejscu wymienić na kuny czy jednak inne waluty są korzystniejsze. Pytałem nie dlatego ze chce złotówki zamieniac na funty itd tylko obecnie zarabiam w funtach więc zastanawiam się jaką walutę najkorzystniej zabrać ze sobą.


http://www.tecajna.info/

Weź kalkulator i spróbuj przeliczyć co najkorzystniejsze.

Nie wiem kiedy jedziesz - ale kursy w lecie mogą być już inne :oczko_usmiech:
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 24.05.2014 12:00

Janusz Bajcer napisał(a):
Ironman napisał(a):odnosnie funtów to pytałem czy będzie lepiej je na miejscu wymienić na kuny czy jednak inne waluty są korzystniejsze. Pytałem nie dlatego ze chce złotówki zamieniac na funty itd tylko obecnie zarabiam w funtach więc zastanawiam się jaką walutę najkorzystniej zabrać ze sobą.


http://www.tecajna.info/

Weź kalkulator i spróbuj przeliczyć co najkorzystniejsze.

Nie wiem kiedy jedziesz - ale kursy w lecie mogą być już inne :oczko_usmiech:



Nie masz co przeliczać. Link tu podany nie ma nic wspólnego z rzeczywistością w bankach Chorwackich.
Tam z reguły ceny są niższe. Najlepiej zatem znaleźć bank i tam jego tecajną listę.
:D :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.05.2014 15:45

Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 24.05.2014 17:04




Teraz to jest pomoc. Widzicie różnice...
Aurel88
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 17.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aurel88 » 16.06.2014 22:43

witam przeczytałem cały temat i juz sam niewiem jak zrobić. Na nocleg biorę euro, paliwo i bramki karta i cały czas byłem przekonany ze w polsce kupię kuny. Piszecie euro i jak to przeliczyłem ( teraz euro sprzedaż 4.16) a po tym kursie co tam jest to różnica jest śmieszna. Na np 100 e wyszło różnicy niecałe 2 e chyba ze coś zle liczyłem.
A teraz takie pytanko zamierzam wziąść ok 1000kun (i np kupie je u nas ) i jak mi braknie jaka jest najlepsza opcja na miejscu ? miec złotówki przy sobie i tam wymienić w banku? czy wybrać w bankomacie? ja mam ING więc będzie przwalutowanie i 2.5% prowizji(4.26e kurs w banku, a dziewczyna ma allior sync (4.33 ale tam niema przewalutowania).
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 16.06.2014 23:25

Aurel88 Nie kupuj w Polsce kun bo się nie opłaca. Chyba, że masz dobry kurs. Najkorzystniej jest na miejscu (oprócz płacenia kartą Mastercard-bo nie ma prowizji jak w Visa) w banku lub kantorze wymienić euro lub złotówki na kuny. Ja tak robiłem jak i gro cromaniaków z forum.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 16.06.2014 23:43

Aurel88 napisał(a): a dziewczyna ma allior sync (4.33 ale tam niema przewalutowania)

Może do tego konta w jedną chwilę założyć sobie konto walutowe w euro albo usd i otrzymać kartę do tego konta w wybranej walucie ;) Potem kupić sobie walutę np. na cinkciarz.pl i wypłacić na założone konto walutowe.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2014 00:02

Aurel88 napisał(a):witam przeczytałem cały temat i juz sam niewiem jak zrobić.


Nie kupuj kun w Polsce, są przepłacone. :?

Na miejscu w Chorwacji obserwuj, jak jest kurs wymiany euro do kuny, różnice są dość znaczne.
Zwykle najlepiej wymieniać w bankach, najgorzej w kantorach 8)
Sprawdź, potem wymieniaj.

Większe transakcje bezpieczniej jest robić kartą

PS: euro zawsze po powrocie się przyda po jakimś czasie, kuny przywiezione z Chorwacji leżakują do następnego lata, bo ich sprzedaż po powrocie w Polsce jest mało mądra 8)
andrzej1963
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 05.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej1963 » 17.06.2014 00:21

endryu napisał(a):Aurel88 Nie kupuj w Polsce kun bo się nie opłaca. Chyba, że masz dobry kurs. Najkorzystniej jest na miejscu (oprócz płacenia kartą Mastercard-bo nie ma prowizji jak w Visa) w banku lub kantorze wymienić euro lub złotówki na kuny. Ja tak robiłem jak i gro cromaniaków z forum.

Możesz uściślić odnośnie kart Mastercard i Visa: nie ma prowizji przy przewalutowaniu czy ogólnie przy każdej transakcji bezgotówkowej, czy przy wypłacie z bankomatu?
Dzięki za info. :wink:
domingos
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) domingos » 17.06.2014 08:54

Pisalem w innym temacie ale może się komus przyda ,w banku w Vodicach wyminilem 300 eu na 2265 kun i 800 zł na 1440 kun
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.06.2014 09:08

domingos napisał(a):może się komus przyda ,w banku w Vodicach wyminilem 300 eu na 2265 kun i 800 zł na 1440 kun

Złodziejowi :mrgreen:


Lepiej podawaj kursy, bo to daje lepszy obraz wymiany :)
Aurel88
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 17.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aurel88 » 17.06.2014 16:32

andrzej1963 napisał(a):
endryu napisał(a):Aurel88 Nie kupuj w Polsce kun bo się nie opłaca. Chyba, że masz dobry kurs. Najkorzystniej jest na miejscu (oprócz płacenia kartą Mastercard-bo nie ma prowizji jak w Visa) w banku lub kantorze wymienić euro lub złotówki na kuny. Ja tak robiłem jak i gro cromaniaków z forum.

Możesz uściślić odnośnie kart Mastercard i Visa: nie ma prowizji przy przewalutowaniu czy ogólnie przy każdej transakcji bezgotówkowej, czy przy wypłacie z bankomatu?
Dzięki za info. :wink:


jak przeglądałem cały regulamin to napewno jest przy wypłacie z bankomatu. Ale przy płaceniu kartą też będzie mi się wydaje ale nie jestem pewien.
Czyli jak duże mogą być różnice przy wymianie euro w chorwacji ? ogólnie mogę dostać euro czy kuny po średnim w kantorze u nas a nie po cenie sprzedaży, więc tu juz jestem na jakiś plus.
A gdzie tam jakieś banki są niedaleko Rogoznicy kojarzy ktos ??
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 17.06.2014 18:54

Aurel88 napisał(a):
andrzej1963 napisał(a):
endryu napisał(a):Aurel88 Nie kupuj w Polsce kun bo się nie opłaca. Chyba, że masz dobry kurs. Najkorzystniej jest na miejscu (oprócz płacenia kartą Mastercard-bo nie ma prowizji jak w Visa) w banku lub kantorze wymienić euro lub złotówki na kuny. Ja tak robiłem jak i gro cromaniaków z forum.

Możesz uściślić odnośnie kart Mastercard i Visa: nie ma prowizji przy przewalutowaniu czy ogólnie przy każdej transakcji bezgotówkowej, czy przy wypłacie z bankomatu?
Dzięki za info. :wink:


jak przeglądałem cały regulamin to napewno jest przy wypłacie z bankomatu. Ale przy płaceniu kartą też będzie mi się wydaje ale nie jestem pewien.
Czyli jak duże mogą być różnice przy wymianie euro w chorwacji ? ogólnie mogę dostać euro czy kuny po średnim w kantorze u nas a nie po cenie sprzedaży, więc tu juz jestem na jakiś plus.
A gdzie tam jakieś banki są niedaleko Rogoznicy kojarzy ktos ??


to wszystko zależy od banku, Ja w swoim mam za 2zł miesięcznie wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie bez prowizji (ale w cenniku małymi i gwiazdką jest napisane przewalutowanie i co ciekawe dla rożnych kart jest różne, już nie pamiętam ale chyba visa ma 2% a master 1%.
Tak więc dokładna kurs chyba wyjdzie dla każdego różny bo można mieć różne promocje w banku i dla jednego będzie taniej dla innego troszeczkę drożej:)
Wiele banków pobiera opłatę minimum 10zł za wypłatę z bankomatu (plus koszty przewalutowania)
andrzej1963
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 05.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej1963 » 17.06.2014 19:26

To oznacza,że co bank to inne zasady jak wspominacie powyżej. Ja dziś informowałem się w swoim banku (PKO BP) gdzie uzyskałem informację iż bank za płacenie kartą bezgotówkowo (np. paliwo, sklepy) przy przewalutowaniu nie pobiera żadnej prowizji i dotyczy to zarówno karty Visa jak i Mastercard i nie ma znaczenia czy karta jest wydana np. do konta osobistego czy kredytowego. Natomiast wypłata z bankomatu to nie mniej niż 10zł.
Pzdr. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone