Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pjetko
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pjetko » 12.08.2013 10:06

josefoe napisał(a):jak liczy się dni bo jeżeli doby to zakupiona winieta w niedzielę ważna byłaby do niedzieli
/niedziela-poniedziałek - jedna doba, poniedziałek-wtorek - druga doba itd/ czyli wyrobiłbym się na jednej winiecie a jeżeli tylko dni, to blada d..a. Jeżeli ktoś siedzi w temacie to proszę o odpowiedź.

Niestety tak się nie da. Winieta jest ważna przez 7 dni, czyli jak kupisz np. dziś, 12.08, to jest ona ważna siedem dni, czyli:
1 dziś 12.08
2 wtorek 13.08
3 środa 14.08
4 czwartek 15.08
5 piątek 16.08
6 sobota 17.08
7 niedziela do końca dnia 18.08
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 12.08.2013 11:41

Lednice napisał(a):Sprzedając w Czechach winietkę austriacką kasują klientów w koronach :!:

Nie w euro

Przykładowe ceny:
http://www.cashpoint.cz/cz/dalnicni-znamky/


Gdy płacisz gotówką :!:
Ja płaciłem za wszystko kartą :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2013 12:20

Zawsze płacisz w koronach, jak posługujesz się kartą.
Potem bank to przelicza na złote albo na euro, zależy czy karta
jest do konta w euro, czy w złotych.
18 lipca kurs euro w NBP był niższy o 10 groszy niż w twoim banku.

Ze euro albo złote winietkę czeską kupisz w budce na granicy, ale sprzedawca ma swój
kurs wymiany, prywatny.
Są tacy liczą sobie 5 koron za złotego
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 12.08.2013 12:30

Ja winiety kupiłem tutaj i spokojna głowę na trasie miałem.
http://winiety.com.pl/
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 12.08.2013 12:31

Lednice napisał(a):Zawsze płacisz w koronach, jak posługujesz się kartą.
Potem bank to przelicza na złote albo na euro, zależy czy karta
jest do konta w euro, czy w złotych.
18 lipca kurs euro w NBP był niższy o 10 groszy niż w twoim banku.

Ze euro albo złote winietkę czeską kupisz w budce na granicy, ale sprzedawca ma swój
kurs wymiany, prywatny.
Są tacy liczą sobie 5 koron za złotego


Jak by nie było, przyznasz że mnie za dużo nie skroili... :lol: 6 zł to nie majątek, a spokój z winietkami na cały wyjazd :BEZCENNE :mrgreen:
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 12.08.2013 12:44

na Austrię, Słowenię i Węgry kupicie tu: https://www.tolltickets.com/default.asp ... l-PL&mnu=c

przesyłka pocztą za chyba 2euro w kilka dni
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2013 13:04

Majdan72 napisał(a):
Lednice napisał(a):Zawsze płacisz w koronach, jak posługujesz się kartą.
Potem bank to przelicza na złote albo na euro, zależy czy karta
jest do konta w euro, czy w złotych.
18 lipca kurs euro w NBP był niższy o 10 groszy niż w twoim banku.

Ze euro albo złote winietkę czeską kupisz w budce na granicy, ale sprzedawca ma swój
kurs wymiany, prywatny.
Są tacy liczą sobie 5 koron za złotego


Jak by nie było, przyznasz że mnie za dużo nie skroili... :lol: 6 zł to nie majątek, a spokój z winietkami na cały wyjazd :BEZCENNE :mrgreen:


Dlaczego brak winietki austriackiej niesie z sobą niepokój :?:
Autostrada zaczyna się za Poysdorf i do tego czasu zdąży się kupić winietkę.

To nie jest kwestia dodatkowych kosztów, bo te są minimalne przy zakupie winietki austriackiej.
Wliczając, że bank sobie policzył drożej euro, to na jednej winietce przepłaciłeś niewiele.

Ale dlaczego dawać zarobić komuś za nic :?:

To już rozumiem winietkę kupioną w Polsce, z dostawą do domu. :wink:
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 12.08.2013 17:10

Przy zakupie w PZMocie różnica w cenie jest jednak"ciut" większa.
Korzyścią dla mnie jest to, że stoję w ewentualnych kolejkach tylko raz. Poza tym jeżdżę objazdem w Słowenii i wracając mam spokój wpadając na autostradę w Austrii. Mniej postojow w miejscach, w których nie koniecznie chciał bym się zatrzymać też jest istotne.
Dla mnie po prostu jest to wygoda i tyle. W przyszłym roku też na pewno kupię wszystkie winiety na Shellu w Czechach.
Pozdrawiam :papa:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 12.08.2013 17:28

ja ze swojej strony dziękuję za odpowiedź na moje pytanie :) ... 13ddw
pozdrawiam
m@rek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2013 17:44

Majdan72 napisał(a):Przy zakupie w PZMocie różnica w cenie jest jednak"ciut" większa.
Korzyścią dla mnie jest to, że stoję w ewentualnych kolejkach tylko raz. Poza tym jeżdżę objazdem w Słowenii i wracając mam spokój wpadając na autostradę w Austrii. Mniej postojow w miejscach, w których nie koniecznie chciał bym się zatrzymać też jest istotne.
Dla mnie po prostu jest to wygoda i tyle. W przyszłym roku też na pewno kupię wszystkie winiety na Shellu w Czechach.
Pozdrawiam :papa:


No, Shell ma zdecydowanie lepszą cenę winietek niż PZMot i liczne budki z winietami austriackimi w Czechach - to jest fakt :wink:
Z tymi postojami się nie zgadzam, bo postoje są potrzebne, choćby po to, żeby rozruszac kości i się wysikać. :wink:
Kwestia gustu
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 12.08.2013 19:26

Mam pytanie gdzie na winiecie Czeskiej mam wpisać numer rejestracji ? Widzę że na kuponie kontrolnym a na tym co idzie na szybę też wpisać numer rej.?
lisek1
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisek1 » 12.08.2013 19:38

pjetko napisał(a):Sprawa jest bardzo prosta. Najlepiej kupować wieniety na stacjach w krajach docelowych, wtedy nie ma żadnych prowizji itp. Poniżej sprawdzone miejsca:
- czeską winietę kupisz za granicą już w Czechach, na pierwszej stacji shell na autostradzie http://goo.gl/maps/LHAIH (do tej stacji auostrada jest bezpłatna),
- austriacką kupisz na stacji OMV w Hobersdorfie (jeszcze przed autostradami) - http://goo.gl/maps/pzYRt
- słoweńską możesz dostać w austrii, ale z tym różnie bywa, ale na pewno kupisz już w Słowenii na pierwszej stacji zaraz za granicą - http://goo.gl/maps/A9OqB
winieta słoweńska jest tylko na 7 dni, więc albo dwie 7 dniowe, albo miesięczna wchodzi w grę. Jeśli nie chcesz płacić 15 euro za 40km autostrady, to tutaj masz dwie opjce objazdu:
1. http://goo.gl/maps/O1Wyi - bardzo istotne jest rondo koło Marobiru, trzeba zjechać przed nim, bo samo rondo jest płatne
2. http://goo.gl/maps/vHHYa tzw. M-L-P

Jeśli chodzi o autostrady w Chorwacji, to płatność tylko i wyłącznie na bramkach - nie ma winiet. Najlepiej płacić kartą lub kunami, na euro mają złodziejski przelicznik.

Co do wymiany euro na kuny, to banki lub poczty. Na niektórych stacjach po drodze też wymieniają, ale mają kiepskie przeliczniki...


super info :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2013 19:41

kodens79 napisał(a):Mam pytanie gdzie na winiecie Czeskiej mam wpisać numer rejestracji ? Widzę że na kuponie kontrolnym a na tym co idzie na szybę też wpisać numer rej.?


Wpisujesz z tyłu, na kuponie kontrolnym
tam jest zaznaczony długopis
wieden-wenecja-dubrovnik-tucepi-t43073-15.html


Z przodu nie wpiszesz na kleju lub na folii, raczej ciężko :wink:
Ostatnio edytowano 12.08.2013 20:00 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 12.08.2013 19:51

Lednice napisał(a):
Majdan72 napisał(a):Przy zakupie w PZMocie różnica w cenie jest jednak"ciut" większa.
Korzyścią dla mnie jest to, że stoję w ewentualnych kolejkach tylko raz. Poza tym jeżdżę objazdem w Słowenii i wracając mam spokój wpadając na autostradę w Austrii. Mniej postojow w miejscach, w których nie koniecznie chciał bym się zatrzymać też jest istotne.
Dla mnie po prostu jest to wygoda i tyle. W przyszłym roku też na pewno kupię wszystkie winiety na Shellu w Czechach.
Pozdrawiam :papa:


No, Shell ma zdecydowanie lepszą cenę winietek niż PZMot i liczne budki z winietami austriackimi w Czechach - to jest fakt :wink:
Z tymi postojami się nie zgadzam, bo postoje są potrzebne, choćby po to, żeby rozruszac kości i się wysikać. :wink:
Kwestia gustu


Postoje są bardzo, bardzo, bardzo ważne !!! :-)
Lubię jednak sam decydować kiedy i gdzie się zatrzymać. Nie muszę stawać tam gdzie jest pełno ludzi w kolejkach po winietkę, do toalety i do bufetu. O to mi chodziło :wink:
Pozdrav.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2013 20:09

Każdy kupuje, jak mu pasuje :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone