Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 11.08.2013 06:34

Shell jest czynny 24h.jest tylko mała przerwą po północy na zamknięcie dnia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2013 07:29

Warto czasami dołożyć parę złoty i zagwarantować sobie odrobinę luksusu.
Winiety kupiłem poprzez stronę PZMot. Miesięczne na Węgry i Słowację kosztowały 170 zł.
ubidigi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ubidigi » 11.08.2013 20:39

Nie bardzo rozumiem z tym luksusem ?? Chyba samoświadomość, że stać mnie na coś droższego za co inni płacą ile warte. A winiety można kupić na stacjach - w takiej Słowacji czy Słowenii (np. granica SLO/HR w Macelj po SLO stronie) można kupić winiety Austriackie po nominalnej cenie. Kupno winiety w ciągu 5 min. i ewentualne wydalenie uryny, to też orzeźwienie dla ciała i umysłu. Tak często lekceważymy zmęczenie za kółkiem, bo się jest gierojem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2013 20:59

Dokładnie :!: :wink:

Winieta jest opłatą administracyjną.
SKANDALEM jest sprzedawanie winiet powyżej ich ceny nominalnej. :? :? :?

To nie pomidory, piwo, czy rakija. :wink: Winiety sprzedaje państwo i ustala sztywną cenę.
Sprzedający mają z tego procent dla siebie i koniec.

Rozumiem opłatę za dostawę do domu kurierem. Niech PZMot za to chce i 100 złotych.

Ale sama winieta powinna kosztować w Polsce tyle, ile w Austrii, Słowenii czy w Czechach, według kursu z kantorów euro i korony. Nic więcej :!:
W Cieszynie jeden cwaniaczek sprzedaje na dawnym przejściu w Boguszowicach winiety słoweńskie, miesięczne za 40 euro, zamiast za 30 :!: :!: :!:
Dlaczego Słoweńcy i Słowacy sprzedają obce winiety za ich nominalną wartość, a Polacy i Czesi zdzierają haracz :?: :?
Ostatnio edytowano 11.08.2013 22:15 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 11.08.2013 21:12

Witam,
Macie jakiś namiar dla jadących przez Słowację - winieta na Austrię.
Pozdrawiam,
m@rek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.08.2013 21:22

Marek, w Kittsee wg mnie można kupić.
ubidigi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ubidigi » 11.08.2013 21:32

m@rek napisał(a):Macie jakiś namiar dla jadących przez Słowację - winieta na Austrię.m@rek

W Kittsee w nocy punkty mogą być zamknięte. Można się naciąć. W Bratysławie sprzedają Rakouskie nalepky praktycznie na każdej stacji benzynowej wzdłuż autostrady.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2013 22:09

Dokładnie, tak jak wyżej napisano, na stacji benzynowej na Słowacji. :!:

Choć na granicy, na autostradzie Bratysława-Wideń, powinno coś być otwarte całą dobę
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 11.08.2013 22:28

Czy kupując winietę austriacką w Czechach płaci się więcej niż w samej Austrii ???
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2013 22:42

Tak :!: Ile więcej, to zależy od tego, co ci sprzedaje.

Wolna amerykanka

Biznes jak marzenie, kupić od Austriaków winietę wartą 8.30 euro.
A sprzedać ją za czasem 15 euro, przeliczając na korony.
Najgłupszy pomysł to kupować w Czechach winietę za złotówki.
Mogą dwa razy policzyć zbójecki kurs.
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 11.08.2013 23:40

Lednice napisał(a):Tak :!: Ile więcej, to zależy od tego, co ci sprzedaje.

Wolna amerykanka

Biznes jak marzenie, kupić od Austriaków winietę wartą 8.30 euro.
A sprzedać ją za czasem 15 euro, przeliczając na korony.
Najgłupszy pomysł to kupować w Czechach winietę za złotówki.
Mogą dwa razy policzyć zbójecki kurs.


Chyba jednak nie zdzierają tak wiele...
Jadąc 18.07 kupiłem : miesięczną winietę na Czechy i dwie 10ciodniowe na Austrię (tam i powrót).
Zapłaciłem za wszystko kartą Mastercard BZ WBK, z której pobrało 151,90 zł.

Poniżej ceny winiet z przeliczeniem na PLN z tego okresu :
CZ 1 mczna 440 CZK * 0, 167 = 73, 48
AT 10dniowa 8, 30 EUR * 4, 345 = 36, 06 pln

Sumując ceny zakupionych przeze mnie winiet wg. tego przelicznika wychodzi 145,60 zł.
Wychodzi ,że nadpłaciłem 6 zł i 30gr. ,a to chyba nie tak dużo... :wink:
pozdrav :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2013 06:47

Sprzedając w Czechach winietkę austriacką kasują klientów w koronach :!:

Nie w euro

Przykładowe ceny:
http://www.cashpoint.cz/cz/dalnicni-znamky/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2013 07:16

ubidigi napisał(a):Nie bardzo rozumiem z tym luksusem ?? Chyba samoświadomość, że stać mnie na coś droższego za co inni płacą ile warte. A winiety można kupić na stacjach - w takiej Słowacji czy Słowenii (np. granica SLO/HR w Macelj po SLO stronie) można kupić winiety Austriackie po nominalnej cenie. Kupno winiety w ciągu 5 min. i ewentualne wydalenie uryny, to też orzeźwienie dla ciała i umysłu. Tak często lekceważymy zmęczenie za kółkiem, bo się jest gierojem.


Luksusem jest w tym wypadku jest brak konieczności pytania się gdzie i w jakich godzinach można kupić winiety oraz brak ryzyka stania w kolejce po nie. A widziałem już kolejki wijące się na stacjach za winietami. Dosłownie kilka złotych więcej nie zrujnuje budżetu wakacyjnego.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2013 08:27

Kwestia gustu, ale różnica jest większa niż kilka złotych. :roll:

Każdy może to sprawdzić porównując cenę z PZMot z ceną winietek według aktualnego kursu korony i euro
( kantorowego )
josefoe
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 26.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) josefoe » 12.08.2013 09:32

pjetko napisał(a):winieta słoweńska jest tylko na 7 dni


W tym miejscu mam pytanie: wybieram się ponownie do HR od 1.09. do 8.09.br. a ponieważ jadę na Istrię więc winieta SLO obowiązkowa - jak liczy się dni bo jeżeli doby to zakupiona winieta w niedzielę ważna byłaby do niedzieli
/niedziela-poniedziałek - jedna doba, poniedziałek-wtorek - druga doba itd/ czyli wyrobiłbym się na jednej winiecie a jeżeli tylko dni, to blada d..a. Jeżeli ktoś siedzi w temacie to proszę o odpowiedź.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone