Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 09.08.2018 08:46

vitek napisał(a):Witam planuje jechać tą trasą Wrocław,Ostrava,Brno,Bratysława,Gyor,Zalaegerszeg,Nagykanizsa,Zagrzeb,Makarska 11.08 jakie pot winiety potrzebuje

#vitek - Czechy (naklejana), Slowacja (elektroniczna), Wegry (elektroniczna), Chorwacja (placisz na tzw. bramkach).
Szerokosci... ;)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 09.08.2018 08:54

vitek napisał(a):Witam planuje jechać tą trasą Wrocław,Ostrava,Brno,Bratysława,Gyor,Zalaegerszeg,Nagykanizsa,Zagrzeb,Makarska 11.08 jakie pot winiety potrzebuje

Rusz z łaski swojej tyłek i zaglądnij TUTAJ :idea:
Masz wszystko podane na tacy.
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 10.08.2018 12:14

Tak dla wiadomości.
Wczoraj wróciłem z Montenegro. Przejazd przez Austrię. Zaraz za granicą ze Słowenią, zwężenie i sprawdzanie winiet. Jak ktoś miał, to przepuszczali bez problemu. Nie miałem, więc na bok. Urocza pani zapytała właśnie o winietę. Jak powiedziałem, że mam elektroniczną, to momentalnie sprawdziła w systemie i po 15 sek. podziękowała. Tak więc kontrole się zdarzają, a winieta elektroniczna sprawdziła się.
Pablito970
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 09.06.2014
Zakup winiet online

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablito970 » 10.08.2018 15:08

Witam.
Jak szybko otrzymuje sie potwierdzenie zakupu winiety na Slowację oraz Węgry przy zakupie online, zakładam płatność kartą?
Czy w weekendy nie ma opóźnień z otzrymaniem potwierdzenia. Czy np. bez problemu dokonam zakupu w sobotę, zakładając że wyjeżdżam w niedzielę?

Pozdrawiam.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 10.08.2018 17:37

Ja kupowałem w tygodniu to mail bo opłaceniu (Węgry i Słowacja) 3 minuty. Kup dzisiaj i po kłopocie
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Zakup winiet online

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 10.08.2018 21:10

Pablito970 napisał(a):Witam.
Jak szybko otrzymuje sie potwierdzenie zakupu winiety na Slowację oraz Węgry przy zakupie online, zakładam płatność kartą?
Czy w weekendy nie ma opóźnień z otzrymaniem potwierdzenia. Czy np. bez problemu dokonam zakupu w sobotę, zakładając że wyjeżdżam w niedzielę?

Pozdrawiam.


Kupowalem obie przedwczoraj. Praktycznie po chwili jest potwierdzenie na @. W przypadku Wegier, trzeba sie zarejestrowac, co zajmuje kilka min., w przypadku Slowacji, doslownie minutka. Na koncie pobranie kasy takze chwila. Placilem karta, przekierowuje do rachunku w obu przypadkach.
Polecam takie rozwiazanie w PL...

pozdrawiam
andrzejstrzelba
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 15.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejstrzelba » 13.08.2018 09:59

Czy ktoś się orientuje ile kosztują winiety na słoweńskie autostrady na austriackich stacjach benzynowych ? Chciałbym wiedzieć czy dużo będę musiał dopłacić do ceny nominalnej?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
matos1
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) matos1 » 13.08.2018 10:02

Cześć, płaciłem tyle co nominał na winiecie, 7 dni 15 euro, stacja koło Spielfield,
aguni.d
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aguni.d » 14.08.2018 23:19

Witam forumowiczów,
przychodzę z istotnym dla mnie pytaniem, a nie znalazłam na nie "świeżej" odpowiedzi w lupce... Mianowicie jedziemy za tydzień do Cro z Wrocławia, przez Boboszów, potem Ołomuniec i Brno. Chcę kupić czeską winietę miesięczną przed wjazdem na autostradę, ale najlepiej już w Czechach, ew. w Polsce ale po nominalnej cenie (lub chociaż zbliżonej). Ale co najważniejsze: wyjeżdżamy w nocy! Więc potrzebna stacja całodobowa, bo wjedziemy do Czech koło 1 w nocy...
Przeszukałam pół internetu i nie znalazłam takiej stacji :( może znacie inne punkty sprzedaży?
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 15.08.2018 00:27

aguni.d napisał(a):Witam forumowiczów,
przychodzę z istotnym dla mnie pytaniem, a nie znalazłam na nie "świeżej" odpowiedzi w lupce... Mianowicie jedziemy za tydzień do Cro z Wrocławia, przez Boboszów, potem Ołomuniec i Brno. Chcę kupić czeską winietę miesięczną przed wjazdem na autostradę, ale najlepiej już w Czechach, ew. w Polsce ale po nominalnej cenie (lub chociaż zbliżonej). Ale co najważniejsze: wyjeżdżamy w nocy! Więc potrzebna stacja całodobowa, bo wjedziemy do Czech koło 1 w nocy...
Przeszukałam pół internetu i nie znalazłam takiej stacji :( może znacie inne punkty sprzedaży?
Z góry dziękuję za odpowiedzi!

W jakich godzinach wkraczacie do Czech.
Ja na ostanim Orlenie w Międzylesiu kupuje korony i paliwo pod korek , bo cena winietki w kantorze na m-c to ok.90 zł.
Winietkę kupuję na stacji Benzina w Kralikach czynna od 6 rano bodajże , dalej są stacje w Zabrehu Shell i obok Slovannaft teraz to MOL , płacę 440 kcs.
Korekta , widzę ,że w jednym miejscu w necie Shell jest otwarty od 5,30 w innym od 6,30
W każdym razie do Mohelnic jest bez opłat http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.png
aguni.d
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aguni.d » 15.08.2018 11:42

Bodek1 napisał(a):
aguni.d napisał(a):Witam forumowiczów,
przychodzę z istotnym dla mnie pytaniem, a nie znalazłam na nie "świeżej" odpowiedzi w lupce... Mianowicie jedziemy za tydzień do Cro z Wrocławia, przez Boboszów, potem Ołomuniec i Brno. Chcę kupić czeską winietę miesięczną przed wjazdem na autostradę, ale najlepiej już w Czechach, ew. w Polsce ale po nominalnej cenie (lub chociaż zbliżonej). Ale co najważniejsze: wyjeżdżamy w nocy! Więc potrzebna stacja całodobowa, bo wjedziemy do Czech koło 1 w nocy...
Przeszukałam pół internetu i nie znalazłam takiej stacji :( może znacie inne punkty sprzedaży?
Z góry dziękuję za odpowiedzi!

W jakich godzinach wkraczacie do Czech.
Ja na ostanim Orlenie w Międzylesiu kupuje korony i paliwo pod korek , bo cena winietki w kantorze na m-c to ok.90 zł.
Winietkę kupuję na stacji Benzina w Kralikach czynna od 6 rano bodajże , dalej są stacje w Zabrehu Shell i obok Slovannaft teraz to MOL , płacę 440 kcs.
Korekta , widzę ,że w jednym miejscu w necie Shell jest otwarty od 5,30 w innym od 6,30
W każdym razie do Mohelnic jest bez opłat ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.png


Dziękuję za odpowiedź, ale to wszystko już wiem ;)
Tak jak pisałam wcześniej, w Czechach będziemy koło 1 w nocy, więc potrzebuję stacji całodobowej. Czy ktoś jeszcze ma info o takowych?
Powoli zaczynam rozważać Czechy bez winiety :?
Maximus_89
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maximus_89 » 15.08.2018 13:33

Pierwsza stacja benzynowa po stronie czeskiej za granicą na autostardzie A1. Tam dostaniesz winiete
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.08.2018 08:41

Maximus_89 napisał(a):Pierwsza stacja benzynowa po stronie czeskiej za granicą na autostardzie A1. Tam dostaniesz winiete


Czytałeś pytanie?

Piszesz jakby przez Gorzyczki jechał a on śmiga z Wrocławia przez Boboszów
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2018 10:10

aguni.d napisał(a):Dziękuję za odpowiedź, ale to wszystko już wiem ;)
Tak jak pisałam wcześniej, w Czechach będziemy koło 1 w nocy, więc potrzebuję stacji całodobowej. Czy ktoś jeszcze ma info o takowych?
Powoli zaczynam rozważać Czechy bez winiety :?


Jeżeli przez Boboszów i dalej w stronę autostrady, to najbliższa całodobowa stacja jest tutaj - MOL, Olomoucká 1616/4, 789 01 Zábřeh, Olomoucký kraj (49.8712778N, 16.8903383E).
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 16.08.2018 10:43

Gdzie w Austrii wlatując od Mikuliva kupię winiety 24h na Aus i Slo bez prowizji?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 161
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone