Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.07.2018 09:44

Tylko Austria.
E-znamka to Słowacja, nie Węgry.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2018 09:47

rojass napisał(a):Karencja dotyczy wszystkich krajów czy tylko Austrii ?
Kupowałem 2 dni temu winietę do Czech na tolltickets.com ważną od 27 lipca i żadnego problemu nie było.
Kupując winietę węgierską na eznamka.sk ta sama sytuacja.

Karencja dotyczy tylko WINIETY ELEKTRONICZNEJ NA AUSTRIĘ, kupując na Austrię zwykłą przyklejaną winietę, czy winiety elektroniczne na Słowację i Węgry żadnej karencji nie ma.
Ps. Kupując winietę elektroniczną na stronie ASFINAG.at nie ma możliwości zaznaczenia ważności winiety przed okresem karencji, np kupując dzisiaj (18.07.2018) można zaznaczyć początek ważności winiety dopiero od 05.08.2018
rojass
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rojass » 18.07.2018 13:01

Janusz Bajcer napisał(a):Tylko Austria.
E-znamka to Słowacja, nie Węgry.

mam aplikację w telefonie i na niej kupiłem winietę na Węgry właśnie. Przy próbie kupno winiety na Słowację pojawiał się błąd o złym formacie nr rejestracyjnego, ostatecznie nie jadę przez Słowację drogami płatnymi więc temat zbagatelizowałem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.07.2018 13:07

Na e-znamka kupiłeś e-winietę na Węgry. :?:
rojass
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rojass » 18.07.2018 13:37

Janusz Bajcer napisał(a):Na e-znamka kupiłeś e-winietę na Węgry. :?:


Mój błąd, teraz sprawdziłem, że chodziło o kraj rejestracji pojazdu a nie o kraj na jaki chcę wykupić winietę... tak to jest jak się człowiek spieszy :/
Da się to jakoś odkręcić ? Trzeba zmienić dane o kraju rejestracji pojazdu czy może zostać tak jak jest ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.07.2018 13:49

E-znamka kupujesz e-winietę na Słowację.
E-matrica kupujesz e-winietę na Węgry.

E-znamka ma polską wersję - to w czym problem.
rojass
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rojass » 18.07.2018 14:11

"Za szybko" czytałem ;) Mój błąd, myślałem o winiecie na Węgry korzystając z aplikacji dla Słowacji - zwyczajne rozkojarzenie i niedbalstwo. Napisałem już maila z prośbą o zmianę, nie sądzę żeby to był jakiś większy problem :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2018 10:22

Tak to tu wrzucę - cena austriackiej winiety w Mikulově na MOL to 289 CZK czyli 11 EUR z hakiem. Chyba byli zmęczeni ciągłymi pytaniami o cenę bo kartkę z cennikiem mają przylepioną do lady kasy :mrgreen:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 21.07.2018 16:48

rojass napisał(a):"Za szybko" czytałem ;) Mój błąd, myślałem o winiecie na Węgry korzystając z aplikacji dla Słowacji - zwyczajne rozkojarzenie i niedbalstwo. Napisałem już maila z prośbą o zmianę, nie sądzę żeby to był jakiś większy problem :)

No to kasa nie Twoja. Zmienić danego pojazdu możesz, jeśli zmienisz blachy (wymiana na inne w związku z kradzieżą lub z przerejestrowaniem z jednego kraju do drugiego)
https://eznamka.sk/pl/customer-services/amendment-of-data
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 21.07.2018 18:42

walp napisał(a):To jest wątek pt. Gdzie konkretnie kupić winietę? Ludzie pytają, o konkretne stacje, punkty na trasie, bo jadą np. w nocy i interesuje ich, czy dana stacja jest otwarta. Odpowiedzi typu: ja kupuję zawsze po drodze, a ja zawsze w internecie, niczego nie wnoszą. Natomiast ceny można chyba sobie sprawdzić samemu.

Witam, przejrzałam chyba z 30-40 stron wstecz i nie znalazłam odpowiedzi albo się skutecznie przede mną ukryła :wink:
Pierwszy raz będziemy jechać słoweńską autostradą i w związku z tym moje pytanie zgodne z tematem postu : gdzie dokładnie kupić winietę?
Znalazłam odpowiedź , że można już w Mikulovie ale lecimy tradycyjnie prze Breclav.
Jadę za 12 dni więc odpadają e-winiety czy zakupy w internecie.
Pozdrawiam i dziękuję za konkretną odpowiedź
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.07.2018 18:52

Odpowiedz była. Na przejściu granicznym. W budzie po prawej lub w okienku gdzie kiedyś sprawdzali paszporty. Sprawdzone 2 dni temu :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2018 06:55

alutka9 napisał(a):Pierwszy raz będziemy jechać słoweńską autostradą i w związku z tym moje pytanie zgodne z tematem postu : gdzie dokładnie kupić winietę?


Słabo szukałaś ;)

Jak wyżej, napiszę to, co sam pisałem jakieś kilkanaście stron wcześniej - na granicy, w terminalu masz na wprost przejazd z winietą, po prawej - bez, miejsce gdzie można ją kupić:

Screenshot_20180722-064739.jpg


Jak nie tam, to kawałek dalej jest stacja benzynowa Petrol:

Screenshot_20180722-065103.jpg
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 22.07.2018 10:52

Bardzo dziękuję za odpowiedź :D
Zawsze było M-L-P ale w tym roku pojedziemy już autostradą :)
rojass
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rojass » 23.07.2018 09:00

Raphael napisał(a):
rojass napisał(a):"Za szybko" czytałem ;) Mój błąd, myślałem o winiecie na Węgry korzystając z aplikacji dla Słowacji - zwyczajne rozkojarzenie i niedbalstwo. Napisałem już maila z prośbą o zmianę, nie sądzę żeby to był jakiś większy problem :)

No to kasa nie Twoja. Zmienić danego pojazdu możesz, jeśli zmienisz blachy (wymiana na inne w związku z kradzieżą lub z przerejestrowaniem z jednego kraju do drugiego)
https://eznamka.sk/pl/customer-services/amendment-of-data


Napisałem maila z prośbą i dostałem potwierdzenie wprowadzenia zmian wraz z dokumentem w pdf. Niczego więc nie straciłem, a winieta jest nadal ważna.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 23.07.2018 17:43

rojass napisał(a):
Raphael napisał(a):
rojass napisał(a):"Za szybko" czytałem ;) Mój błąd, myślałem o winiecie na Węgry korzystając z aplikacji dla Słowacji - zwyczajne rozkojarzenie i niedbalstwo. Napisałem już maila z prośbą o zmianę, nie sądzę żeby to był jakiś większy problem :)

No to kasa nie Twoja. Zmienić danego pojazdu możesz, jeśli zmienisz blachy (wymiana na inne w związku z kradzieżą lub z przerejestrowaniem z jednego kraju do drugiego)
https://eznamka.sk/pl/customer-services/amendment-of-data


Napisałem maila z prośbą i dostałem potwierdzenie wprowadzenia zmian wraz z dokumentem w pdf. Niczego więc nie straciłem, a winieta jest nadal ważna.

To gratuluje!
Jednak co do zasady, nie musieli tego uznać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 159
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone