Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 26.06.2017 13:12

mapex2608 napisał(a):Można tu http://e-autopalyamatrica.hu/en, można również i tutaj http://hungary-vignette.eu/... ja wiem i rozumiem, można kupić nie ruszając się z domu. Ale własnie ja chcę się przejść, chcę się zatrzymać rozruszać kości. Może coś kupić do przekąszenia..... Stąd moje pytanie.

Ktoś wcześniej pisał, że w rajce też można.
Nawet wkleił obrazki z googla.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.06.2017 17:02

Użytkownik usunięty wstawiał obrazek :wink:

gdzie-konkretnie-kupic-winiete-t43184-495.html#p1576195
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.06.2017 09:19

krutom napisał(a):Nie wiem, czy zmienili obsługę, czy skargi pomogły :?:

Jechałem 22 czerwca i rano po 7:00 na EuroOil były winiety.
Czeska miesięczna 440 CZK, austriacka 7 dni 260 CZK.
Miła pani przy kasie nawet przyniosła mi Red Bula z lodówki, bo sobie wziąłem ciepłego z półki.
Wszystko wróciło do starego porządku :mrgreen: Wczoraj ktoś pisał na fejsie, że miesięcznych znów nie było, jedynie tygodniówki ... ech ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2017 09:49

gusia-s napisał(a):starego porządku :mrgreen: Wczoraj ktoś pisał na fejsie, że miesięcznych znów nie było, jedynie tygodniówki ... ech ...


Nie wiem, ile oni ich zamawiają ale chyba stanowczo za mało... gdzie na Fejsie? Na ich fanpejdżu? :D

Dálniční známky po celou dobu, co jsme provozovateli této čerpací stanice, nikdy nedošly. Naopak na naší čerpací stanici se snaží o prodej nelegální prodejci, což řešíme s Policií ČR. Nehodláme žádným způsobem podporovat tento černý trh ani nikoho, kdo jej využívá či obhajuje.


Co za bezczelne kłamstwo...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.06.2017 10:30

Pääkäyttäjä napisał(a):
gusia-s napisał(a):starego porządku :mrgreen: Wczoraj ktoś pisał na fejsie, że miesięcznych znów nie było, jedynie tygodniówki ... ech ...

Nie wiem, ile oni ich zamawiają ale chyba stanowczo za mało... gdzie na Fejsie? Na ich fanpejdżu? :D ...
Nie, na grupie Cromaniacy pisała dziewczyna, że w dniu wczorajszym nie było tych winiet a ktoś inny dopisał, że w sobotę też już nie było ... ech, szkoda gadać.
A po drugiej stronie ulicy co jest też stacja to pewnie tam wogle nie prowadzą sprzedaży bo to już jest w sumie na niepłatnym odcinku i w dodatku kierunek wyjazdowy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2017 10:41

gusia-s napisał(a):w dniu wczorajszym nie było tych winiet a ktoś inny dopisał, że w sobotę też już nie było ... ech, szkoda gadać.
A po drugiej stronie ulicy co jest też stacja to pewnie tam wogle nie prowadzą sprzedaży bo to już jest w sumie na niepłatnym odcinku i w dodatku kierunek wyjazdowy.


No ale przecież EuroOil odpisuje, że to nieprawda... :mrgreen: Tamta stacja nie prowadzi winiet na Czechy, to już lepiej szukać na którejś zaproponowanych przeze mnie wcześniej.

Zaraz zaspamuję skrzynkę EuroOil, pan zażyczył sobie daty i godziny kiedy to rzekomo nie było winiet. Od mojego ostatniego maila, nie mam żadnej odpowiedzi. Koordynaty są, pora na ostrzał pozycyjny - fire in the hole! 8)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.06.2017 10:45

Pääkäyttäjä napisał(a):... Zaraz zaspamuję skrzynkę EuroOil, pan zażyczył sobie daty i godziny kiedy to rzekomo nie było winiet. Od mojego ostatniego maila, nie mam żadnej odpowiedzi. Koordynaty są, pora na ostrzał pozycyjny - fire in the hole! 8)
:mrgreen: zbanują Ciebie w końcu :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2017 10:49

gusia-s napisał(a)::mrgreen: zbanują Ciebie w końcu :mrgreen:


W imię zasad jestem gotów na to poświęcenie :mrgreen: Chciał - to teraz ma a że ja dla własnych potrzeb zaznaczam, gdzie ki kiedy tankowałem, toteż pamiętam gdzie i kiedy co po drodze robiłem :mrgreen: Wkurzył i zadarł z niewłaściwą osobą :mrgreen: Od tygodnia nie odpisują, siedzą cicho :mrgreen:
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 27.06.2017 11:13

Czy na OMV w Cadcy można od razu kupić winietę węgierską?
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 27.06.2017 13:45

A gdzie winietę kupujesz austriacką?
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 27.06.2017 15:27

Pääkäyttäjä napisał(a):
Koenig napisał(a):Za czasów Shella też nie byli specjalnie rozmowni, ale przynajmniej bez problemu można było kupić winietę :) Choć w zeszłym roku gdy jechałem akurat nie mieli na AT, ale to akurat nie był problem.
Nie mniej jednak ta stacja to ważny punkt, nie wiem czy zmienił się tylko szyld czy pracownicy również. Jeśli zostali starzy to raczej powinni wiedzieć ile winiet potrzebują... Wygląda jednak na to, że trzeba się przygotować na jakąś alternatywną stację. Dzięki za namiary.


Ekipa też raczej się zmieniła, wcześniej pracowały tam inne panie - nikogo nie kojarzę, czy są to byli pracownicy Shell.
Wcześniej kierownikiem stacji była taka młoda laska z tatuażami i ogromnym kolczykiem w uchu a teraz jest tam kto inny.

Na parkingu stacji, stoi buda z winietami - niestety, nie wiem, czy jest otwarta i po ile mają winiety, nie zwracałem na nią szczególnej uwagi.

Za czasów Shell, po tygodniu nie było problemu z reklamacją i oddaniem mi pieniędzy gdy pani naliczyła mi 8 Redbulli zamiast jednej dużej wody mineralnej i winiety. Kapnąłem się dopiero w Bratysławie. Po powrocie, sprawdzili zapis monitoringu i oddali kasę bez gadania.

Najprościej chyba będzie (gdy na EuroOil winiet mieć nie będą) zjechać zjazdem 354 na węźle Rudna, zawrócić na węźle Rudná/Plzeňska aby dostać się ba Benzinę... :roll:


a co myślicie o tej alternatywie w przypadku braku winiet na pierwszej stacji?
https://goo.gl/maps/kn1vX4qkF3M2
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2017 15:40

RadamiaN napisał(a):a co myślicie o tej alternatywie w przypadku braku winiet na pierwszej stacji?
https://goo.gl/maps/kn1vX4qkF3M2


Zaryzykuj. Mała stacja dla tubylców (brak restauracji i tym podobnego zaplecza), z niskimi (podobnymi do polskich) cenami paliwa (bo Czesi tłumnie na Orlen jeździli), jakieś dwa lata temu szukałem winiety to pan miał parę sztuk. Tylko to dwa lata temu nie był EuroOil :D
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 27.06.2017 18:42

Tytusdj napisał(a):A gdzie winietę kupujesz austriacką?

winiete austriacka kupuje na pierwszej stacji benzynowej jadąc w kierunku Wiednia z Breclawia. jest po prawej stronie. trudno stacji nie zauważyć.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 27.06.2017 19:40

Słowacką winietę kupiłem na https://eznamka.sk/selfcare/home/ mam przyszła w ciągu 1 minuty. Niestety węgierskiej na https://www.tolltickets.com/default.asp ... l-PL&mnu=c nie mogę zakupić. Zarówno karta Visa jak i Mastercard nie działają nie wiem czy to błąd systemu czy coś innego. W sklepach karty są aktywne.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2017 21:38

śmigacz napisał(a):Słowacką winietę kupiłem na https://eznamka.sk/selfcare/home/ mam przyszła w ciągu 1 minuty. Niestety węgierskiej na https://www.tolltickets.com/default.asp ... l-PL&mnu=c nie mogę zakupić. Zarówno karta Visa jak i Mastercard nie działają nie wiem czy to błąd systemu czy coś innego. W sklepach karty są aktywne.

Spróbuj kupić tutaj >>> http://e-autopalyamatrica.hu/en
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 107
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone