Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ataman80
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 26.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ataman80 » 24.06.2017 22:54

Jak winiety to tylko na tolltickets.com, szybka dostawa i normalne koszta. Sprawdzone dwa lata z rzędu, polecam.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 25.06.2017 00:06

ataman80 napisał(a):Jak winiety to tylko na tolltickets.com, szybka dostawa i normalne koszta. Sprawdzone dwa lata z rzędu, polecam.

O ile w miarę dokładnie wiesz, kiedy ruszasz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2017 13:13

paulr napisał(a):Bo tak powinno być. Jak na 1 stacji nie ma to jadę na kolejną. A nie że trzeba jeździć po mieście i szukać stacji i tracić kupę czasu. Ja na shelu kupowałem tylko raz. Ale stałem w kolejce dłużej niż jechałem na tą stację z domu.


No właśnie. Sęk w tym, że następna stacja z winietami, przy autostradzie, znajduje się już na płatnym odcinku. Co do kolejek tam - EO odpisalimi, że sprawdzili to i kolejki się noe robią... Ze sa trzy kasy... No, dwa razy nie zdzierżyłem i wyszedłem.
mariusz.odrobny
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz.odrobny » 25.06.2017 15:15

andrzejzabrze napisał(a):
mariusz.odrobny napisał(a):Witam,

Kupiłem winiety na tooltickest ale źle zaznaczyłem datę.

Chętnie odsprzedam 8,9 euro/szt ; 3 winiety na Austrię 10 dniowe od 09.07.2017

Pozdrawiam


Skad jestes bo bylbym zainteresowany 1 winieta.



Poznań
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 26.06.2017 00:05

Nie wiem, czy zmienili obsługę, czy skargi pomogły :?:

Jechałem 22 czerwca i rano po 7:00 na EuroOil były winiety.
Czeska miesięczna 440 CZK, austriacka 7 dni 260 CZK.
Miła pani przy kasie nawet przyniosła mi Red Bula z lodówki, bo sobie wziąłem ciepłego z półki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2017 07:52

krutom napisał(a):Nie wiem, czy zmienili obsługę, czy skargi pomogły :?:

Jechałem 22 czerwca i rano po 7:00 na EuroOil były winiety.
Czeska miesięczna 440 CZK, austriacka 7 dni 260 CZK.
Miła pani przy kasie nawet przyniosła mi Red Bula z lodówki, bo sobie wziąłem ciepłego z półki.


Nie może być... Przecież one czasu na nic nie mają, jest taki zapiernicz, że kolejka, że obsługa tirowców. Zapewne o 7 rano było pusto. I nagle personel jest miły i uczynny?

Czyli w mojej skardze jednak była prawda, skoro kobity na stacji się przejęły a nie moje widzimisię. Jeszcze tylko czekam, aż stacja odszczeka sugestie, że handluję na czarno winietami.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 26.06.2017 09:40

Pääkäyttäjä napisał(a):
krutom napisał(a):Nie wiem, czy zmienili obsługę, czy skargi pomogły :?:

Jechałem 22 czerwca i rano po 7:00 na EuroOil były winiety.
Czeska miesięczna 440 CZK, austriacka 7 dni 260 CZK.
Miła pani przy kasie nawet przyniosła mi Red Bula z lodówki, bo sobie wziąłem ciepłego z półki.


Nie może być... Przecież one czasu na nic nie mają, jest taki zapiernicz, że kolejka, że obsługa tirowców. Zapewne o 7 rano było pusto. I nagle personel jest miły i uczynny?

Czyli w mojej skardze jednak była prawda, skoro kobity na stacji się przejęły a nie moje widzimisię. Jeszcze tylko czekam, aż stacja odszczeka sugestie, że handluję na czarno winietami.

Cierpliwość pani przy kasie tuż przede mną testował pewien pan z notesem. Wypytał ją o wszystkie warianty winiet na Czechy i Austrię z cenami oczywiście. Skrzętnie notował odpowiedzi.
Jak wychodziłem ze stacji dopadł jeszcze mnie.
Pytał czy bardziej opłaca się kupić winietę na Austrię w Czechach czy w Austrii.

W rozmowie okazało się, ze pan jedzie "na Chorwację" za tydzień i przyjechał zorientować się w cenach. Jechał z .... Krakowa 8O 8O 8O
Nie wiem czy jechał specjalnie czy przy okazji, ale chyba nie słyszał o internecie.
Wysłałem go oczywiście na Croplę i nie tylko.

Swoja drogą różnica w cenie zakupu winiety austriackiej w Czechach i Austri wynosi 4,21 zł (przeliczyłem przy użyciu kursów przy płatności kartą 4,2321 za euro i 0,161 korona w dniu 22 czerwca)
Porównajcie to z prowizjami na naszych stacjach czy cenami PZMot. Po prostu złodziejstwo.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 26.06.2017 09:44

Nikt nie pobije oszustów z Shella w Mukulovie (to też już jest EuroOil?), sprzedających winiety "na lewo" z podwójną przebitką :D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 26.06.2017 09:46

ataman80 napisał(a):Jak winiety to tylko na tolltickets.com, szybka dostawa i normalne koszta. Sprawdzone dwa lata z rzędu, polecam.


Jak winiety to tylko po drodze :) Sprawdzone, nienormalne najniższe koszta ;) Sprawdzone, 10 lat z rządu :mrgreen:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 26.06.2017 10:16

bluesman napisał(a):
ataman80 napisał(a):Jak winiety to tylko na tolltickets.com, szybka dostawa i normalne koszta. Sprawdzone dwa lata z rzędu, polecam.


Jak winiety to tylko po drodze :) Sprawdzone, nienormalne najniższe koszta ;) Sprawdzone, 10 lat z rządu :mrgreen:

Pełna zgoda. Czasem trzeba się zatrzymać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2017 10:55

krutom napisał(a):Cierpliwość pani przy kasie tuż przede mną testował pewien pan z notesem. Wypytał ją o wszystkie warianty winiet na Czechy i Austrię z cenami oczywiście. Skrzętnie notował odpowiedzi.
Jak wychodziłem ze stacji dopadł jeszcze mnie.
Pytał czy bardziej opłaca się kupić winietę na Austrię w Czechach czy w Austrii.


Oni pomyślą teraz, że ktoś z Polski będzie ich sprawdzać :mrgreen: Kiedyś widziałem podobną akcję i kobieta po chwili odpaliła, że musi dalej obsługiwać klientów. Swoją drogą, poskarzyłem się, że są dwie kasy - to mi napisali, że de facto są trzy. Wysłałem im zdjęcie z końca kwietnia, gdzie ewidentnie widać dwie kolejki - jedną gigantyczną do ogólnej i drugą na mytne (nie wytrzymałem, bo czekałem jak debil 15 minut a ludzie przede mną kupowali wszystko tylko nie winiety i paliwo), gdzie stało dwóch kolesi.

Zarzucono mi też, że kłamię bo panie wywołują ludzi z kolejki gdy ktoś ma paliwo tylko (gro ludzi miało picie i po winiety) - nie do końca to tak działało... Wysłałem też im linka do opinii nt ich stacji - może jednak przestali konstatować, że nie trzymam się faktów. Od tamtej pory jest cisza z ich strony. Zadarli z niewłaściwą osobą - przygotowaną i wiedzacą, o czym pisze :mrgreen:

W maju w końcu kupiłem roczną winietę po zmianie auta (patrząc na ilość wyjazdów do ČR, 1500 Kč to i tak się jeszcze opłaca, zważywszy na to, że winieta roczna ważna jest do końca stycznia 2018), ja już więcej na EuroOil nie zajrzę, jak nie będę musiał.

Swoja drogą różnica w cenie zakupu winiety austriackiej w Czechach i Austri wynosi 4,21 zł (przeliczyłem przy użyciu kursów przy płatności kartą 4,2321 za euro i 0,161 korona w dniu 22 czerwca)
Porównajcie to z prowizjami na naszych stacjach czy cenami PZMot. Po prostu złodziejstwo.


Oczywista oczywistość ale niektórzy dopiero z czasem otwierają oczy ze zdziwienia ;-)
mapex2608
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 30.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mapex2608 » 26.06.2017 11:06

Witam, winietę na Słowację zakupiłem poprzez ich stronę, winietę na Węgry mam zamiar zakupić w Rajce podczas postoju......
Wg strony podane kilka postów wyżej cena za winiete miesięczną wynosi HUF 4,780 . Czy w punkcie sprzedaży jest taka sama cena czy sa doliczane jakieś marże? No i rozumiem że kartą u nich mozna zapłacić?
PS. Doczekać się nie mogę, w sobotę wyjazd :lool: :hearts: :-D :-D :-D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.06.2017 11:13

mapex2608 napisał(a):Witam, winietę na Słowację zakupiłem poprzez ich stronę, winietę na Węgry mam zamiar zakupić w Rajce podczas postoju......
Wg strony podane kilka postów wyżej cena za winiete miesięczną wynosi HUF 4,780 . Czy w punkcie sprzedaży jest taka sama cena czy sa doliczane jakieś marże? No i rozumiem że kartą u nich mozna zapłacić?
PS. Doczekać się nie mogę, w sobotę wyjazd :lool: :hearts: :-D :-D :-D

Zamiast w Rajce - może lepiej tu >>> http://e-autopalyamatrica.hu/en
mapex2608
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 30.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mapex2608 » 26.06.2017 11:16

Można tu http://e-autopalyamatrica.hu/en, można również i tutaj http://hungary-vignette.eu/... ja wiem i rozumiem, można kupić nie ruszając się z domu. Ale własnie ja chcę się przejść, chcę się zatrzymać rozruszać kości. Może coś kupić do przekąszenia..... Stąd moje pytanie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.06.2017 11:18

Ano chyba, że tak.
Dawno przez Rajkę nie jechałem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 106
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone