Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fotorelacja Turcja 2008 :D:D

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
Fluktus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 15.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fluktus » 11.10.2008 11:35

Piotrek_B napisał(a):Fluktus - mam małe pytanie.
Czy dobrze rozumię :?: Te wycieczki robiłeś sobie na własną rękę a jakiś hotel + samolot miałeś wykupiony w Antalyi :?:
Czy może robiłeś tą trasę samochodem z Polski :?:
Leszek Skupin napisał(a):Jak tam jest pięknie 8O :!: Piotrek, nie ma bata, bez żalu zmienię kierunek na Turcję... Jedziemy razem :devil::

Lesiu - temat jak najbardziej aktualny 8)
Tyle, ze ogladając tu czy na innych stronach www relacje z TR zaczyna mnie meczyć zmiana koncepcji.
Coraz częściej myślę o "zdradzie" Turcji hellenistycznej na rzecz tej bardziej "dzikiej" czyli Anatolia, pogranicze z Irakiem i Syrią :devil:
Ale.......spokojnie mamy czas na dyskusje. Ten rejon ma to do siebie, że nie trzeba martwić się o wcześniejszą rezerwacje itp. duperele :lol:
Wystarczy lać paliwo i jak mawiał klasyk - "Alleluja i do przodu" :lol: :devil:
Pozdrav :papa:


Tak, wycieczki były na własną rękę (Kapadocja samochód, Antalia Perge Side lokalnymi autobusami) - tylko nie mówcie w wypożyczalni że chcecie jechać do Kapadocji bo to kawał drogi i mogą nie chcieć pożyczyć samochodu :lol: :lol:.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.10.2008 12:03

Fluktus, zdjęcia rewelacja :!: Oj, kusisz, kusisz na zmianę kierunku. Te pustkowia, inny świat, inna kultura. Muszę się kiedyś porwać na dalszy wyjazd i niestety lot samolotem, który się z tym wiąże. Fajnie, że wypożyczyliście samochód i zobaczyliście taką Turcję, której nie da się poznać, będąc w hotelu i jeżdżąc na fakultatywne wycieczki. Czekam na dalszy ciąg relacji. Pozdrav :papa:
Fluktus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 15.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fluktus » 11.10.2008 12:48

maslinka napisał(a):Muszę się kiedyś porwać na dalszy wyjazd i niestety lot samolotem, który się z tym wiąże.


Ojj ale dlaczego "niestety lot samolotem" :D. Ja cały rok czekałem na ten lot heh. W ostatniej chwili zmienili nam porę lotu i do Turcji lecieliśmy w nocy ale za to powrót był rano a widoki były takie:
Góra Davraz i jezioro Burdur (tuż pod skrzydłem):
Obrazek

Cieśnina Bosfor i Stambuł (niestety już przez zapaćkane okno :lol: )
Obrazek
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 11.10.2008 13:12

Fluktus! Normalnie mi kopara do samej ziemi opadła na widok fot i opisów. Kolory - bajka!!! :D Ale sobie wyprawę zrobiliście!!! 8) :D :D :D
Kapadocja to jedno z miejsc na świecie, w których też chciałabym się kiedyś znaleźć. Niesamowite miejsce. :)

A co do lotu samolotem... heheh. W sumie faktycznie nie ma co wybrzydzać, jeśli to też część wyprawy. :lol: Ostatnio, gdy leciałam na Krym, to nawet chmury mi się podobały. Śnieżne pola, lodowe góry i baranki pasące się na niebieskich łąkach. I to widziane z góry. Wszystko ma swój urok. :lol:

Dzięki za super relację!!! :D

Pozdrav
Jola
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.10.2008 13:16

Widoki z samolotu piękne :). Tylko ja, póki co, odczuwam (chyba dosyć naturalny) strach przed lataniem, ponieważ jeszcze nigdy nie unosiłam się nad ziemią. Lubię wyzwania - wysokogórską wspinaczkę, nurkowanie - to, przed czym niektórzy odczuwają lęk. Ale nad tymi sprawami mam przynajmniej kontrolę. W locie samolotem przeraża mnie to, że nie mam żadnego wpływu na to, co się dzieje, żadnej kontroli i że jest tak straaaasznie wysoko. No, ale kiedyś trzeba będzie przełamać ten strach. W końcu świat to teraz globalna wioska i korzystanie z samolotu jest czymś normalnym.
Fluktus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 15.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fluktus » 11.10.2008 13:24

Powiedzmy sobie szczerze. Chyba tylko wariaci nie boją się latać. :lol: :lol: Myślę ża każdy w mniejszym lub większym stopniu odczuwa niepokój. Wystarczy zwrócić uwagę na głośne westchniania ludzi kiedy samolot wykonuje ostry skręt na skrzydło. Pierwsze skojarzenie to zawsze będzie "cholera coś jest nie tak spadamy!!" :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2008 13:45

Fluktus napisał(a):.... Chyba tylko wariaci nie boją się latać. :lol: :lol: ....

Jestem WARIATEM :lol: :lool: :mrgreen: :devil: :papa:
Fluktus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 15.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fluktus » 11.10.2008 13:47

Piotrek_B napisał(a):
Fluktus napisał(a):.... Chyba tylko wariaci nie boją się latać. :lol: :lol: ....

Jestem WARIATEM :lol: :lool: :mrgreen: :devil: :papa:



PSSSSSS...... ja też :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2008 13:55

maslinka napisał(a):Widoki z samolotu piękne :). Tylko ja, póki co, odczuwam (chyba dosyć naturalny) strach przed lataniem, ponieważ jeszcze nigdy nie unosiłam się nad ziemią. Lubię wyzwania - wysokogórską wspinaczkę, nurkowanie - to, przed czym niektórzy odczuwają lęk. Ale nad tymi sprawami mam przynajmniej kontrolę. W locie samolotem przeraża mnie to, że nie mam żadnego wpływu na to, co się dzieje, żadnej kontroli i że jest tak straaaasznie wysoko. No, ale kiedyś trzeba będzie przełamać ten strach. W końcu świat to teraz globalna wioska i korzystanie z samolotu jest czymś normalnym.

Maslinka - sa ludzie, którzy do samolotu nie wsiądą i JUŻ :!: Bez jakiegokolwiek uzasadnienia :!:
Jak tak masz to nic nie stoi na przeszkodzie żeby jechać samochodem.
Trochę to trwa ale i ma też duzo plusów - np. WOLNOŚĆ :!:
Zawsze na poczatek możesz wyskoczyć w rejon Morza Egejskiego na odcinku Canakkale - Izmir.
W tym rejonie masz tyle pozostałości po kulturze hellenistycznej że nawet u Greków tego nie uświadczysz.
Jest co tam robić + nie tak daleko do Istanbulu.
Ceny hoteli......marzenie 8)
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.10.2008 14:08

Dokładnie, Piotrek, jazda samochodem ma mnóstwo plusów - jedziesz, gdzie chcesz, nie podoba się - jedziesz dalej, odkrywając po drodze wiele ciekawych miejsc. Samolot ma jedną podstawową zaletę - szybkość dotarcia tam, gdzie się chce. A rejony Morza Egejskiego - pięknie i niedaleko, kto wie, może nawet za rok, muszę tylko przekonać mojego męża, że na wakacje można jechać nie tylko do Chorwacji :lol:
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 11.10.2008 14:16

Jeżeli chodzi o Turcję to samolot nie ma żadnego ekonomicznego znaczenia,jeżeli chce się ją porządnie zwiedzić.Tylko autko i swoje hotele,które tu są bardzo tanie.Wyjątkiem jest Stambuł .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2008 14:19

carnivalka napisał(a):.....Tylko autko i swoje hotele,które tu są bardzo tanie.Wyjątkiem jest Stambuł .

Jeżeli masz na myśli hotele w Istanbule i ich ceny to nie zgodzę się z Tobą że tam jest jakoś wyjątkowo drogo.
Istanbul oferuje hotele na każdą kieszeń.
Mówiąc o tych tańszych hotelach nie mam na myśli zapleśniałych nor :lol:
8-10 euro za osobę (po negocjacji) ze śniadaniem w centrum Istanbulu w skromnym ale czystym hotelu to nie jest żaden wyczyn, żeby znaleźć.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 11.10.2008 14:37

Piotrku nie mam na myśli zapleśniałych nor ,chodzi tylko o to ,że właśnie Stambuł posiada w Turcji najdroższe noclegi, ten sam a raczej hotel tego samego typu kosztuje w Stambule np 10 euro za osobę, a za tą samą cenę np w Pamukale czy Kapadocji czy nawet nad morzem w Dalyan masz porządny nocleg.Nie wiem co prawda dokładnie z autopsji jak w tej chwili jest w Stambule ponieważ ostatnio byłam tam 19 lat temu i płaciłam za porządny ,czysty hotel 5 dolarów za osobę.Ale to było dawno temu i wyleczyłam się ze Stambułu raz na zawsze.Co nie znaczy ,że nie warto tam zajrzeć.
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2008 16:11

Carnivalka - za 5 dolców to może i by aktualnie coś trafił w Istanbule ale to byłaby właśnie ta zatęchła nora, gdzie do łazienki trzeba by było wchodzić w gumofilcach i to na własną odpowiedzialność :lol:
Dziś realna cena za dobry nocleg to od 8 euro za śniadaniem w górę - oczywiście po negocjacji.
Pozdrav :papa:

Edit: Fluktus - mam nadzieję, że nie masz do nas żalu, że robimy sobie w Twoim wątku dyskusje na inne tematy tureckie :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.10.2008 17:25

Fluktus napisał(a):...
Obrazek
...

Niektórzy robią zdjęcia ze szczytów gór, niektórzy robią zdjęcia pod wodą, niektórzy robią zdjęcia z powierzchni wody (z jachtu), ale te zdjęcia..... 8O Jola napisała wszystko. Kopara mi opadła Obrazek i podnieść się nie chce 8O Wielki szacun za taką fotę Obrazek
Fantastyczna "skóra" ziemi
Ostatnio edytowano 11.10.2008 17:40 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Fotorelacja Turcja 2008 :D:D - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone