Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

fotelik dla dziecka a przepisy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ZebAg
Turysta
Re: Fotelik - aktualne informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZebAg » 11.08.2017 11:18

coglin napisał(a):Pogrzebałem trochę w sieci i wyszło coś takiego:

[...]

Ew. niech ktoś jeszcze to zweryfikuję.

Dzięki za pożyteczną kwerendę!

Z.
franki
Croentuzjasta
Przewożenie dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 13.08.2017 18:24

Jaki są aktualne przepisy dotyczące przewozu dzieci w Cz A Slo i Cro? Córka ma ponad 150 cm waży ponad 40 kg ale ma 11 lat. W Polsce jeździ już bez niczego. Zastanawiam się jak za granicą?
Użytkownik usunięty
Re: Przewożenie dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2017 18:31

franki napisał(a):Jaki są aktualne przepisy dotyczące przewozu dzieci w Cz A Slo i Cro? Córka ma ponad 150 cm waży ponad 40 kg ale ma 11 lat. W Polsce jeździ już bez niczego. Zastanawiam się jak za granicą?

fotelik-dla-dziecka-a-przepisy-t32865.html?hilit=fotelik
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2017 20:00

ZebAg napisał(a):Jak konkretnie wyglądają AKTUALNE A.D. 2017 przepisy dotyczące przewożenia 9 lub 10-latka w foteliku, a szczególnie możliwości jego jazdy na przednim siedzeniu

Mój syn wyrósł już z fotelika (14 lat), ale dalej sporadycznie pozwalam mu jeździć z przodu. Dlaczego? Miejsca pasażera to najbardziej niebezpieczne miejsce w samochodzie. I z tego powodu w dłuższe i długie trasy TYLKO z tyłu.
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 14.08.2017 20:16

piekara114 napisał(a):Mój syn wyrósł już z fotelika (14 lat), ale dalej sporadycznie pozwalam mu jeździć z przodu. Dlaczego? Miejsca pasażera to najbardziej niebezpieczne miejsce w samochodzie. I z tego powodu w dłuższe i długie trasy TYLKO z tyłu.

Nie jesteś sama :) moja córka za chwile 14lat, siedzi tylko z tyłu, syn 17 letni jadąc dalej - siedzi obok niej i nawet nie dyskutuje ;)
Zrezygnowałam z podkładek, jak zauważyłam, że wygodnie im się siedzi bez nich i pasy nie przechodzą przez szyję.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2017 21:02

U mnie tak samo. Jeszcze kilka lat temu, mimo że syn mógł jeździć na samej podstawce, to na dłuższą trasę jeździł w pełnym foteliku, sam mówił, że mu tak wygodniej jak zaśnie. Teraz jest wyższy ode mnie :mrgreen:

Nie rozumiem też takich sytuacji (2 dzieci w fotelikach tych do 36kg) i starsze z przodu, a matka z tyłu, aby był spokój w samochodzie. Sorry, ale samemu się naraża własne dziecko..... O albo wyjmowanie dziecka z fotelika do sapania, bo mu się nie wygodnie śpi i trzymanie go na rękach lub kolanach.... brrrrr..... jakby do czegoś doszło.....
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 14.08.2017 22:03

Też tego nie rozumiem :roll: moje dzieci od urodzenia w fotelikach, do teraz pasy grzecznie zapięte i tak jak wcześniej pisałam - znają swoje miejsce :) nigdy nie było bezsensownych dyskusji w temacie :sm:
coglin
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 14.08.2017 22:50

Podstawki są niebezpieczne.
Wiem, że są tanie i niby zastępują fotelik. Niestety tylko niby.
A przecież najważniejsze jest bezpieczeństwo.
Poczytajcie i pooglądajcie sobie w internecie co się dzieje z dzieckiem na podstawce w razie wypadku.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.08.2017 10:57

Niestety w pewnym momencie dziecko we wzg. na wzrost musi siedzieć na samej podstawce, bo reszta gabarytów powoduje, że w foteliku (tym z oparciem) się nie mieści (chociażby ramiona i biodra i piszę tu o szczupłych dzieciach, bo te nadwagą i otyłe tu dużo wcześniej mają problem zmieścić się w fotelikach)).
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.08.2017 11:22

Przepisy z fotelikami w krajach są różne i zazwyczaj do bani....
Jak samotna matka ma przewieźć czwórke dzieci skoro z przodu nie wolno ? Pisanie ze z tyłu jest bezpieczniej to tylko prawdopodobieństwo i statystyka. Księżna Diana jechała w pancernym aucie i mimo to zginęła. Auta teraz są bezpieczne, nie kapuje dlaczego nie mozna dać fotelika z przodu. Damy z tyłu a w tyl wjedzie nam dostawczak....

Pamiętam czasy kiedy nie było fotelików, pasów z tyłu, opon zimowych itp. Teraz mam wrażenie ze przepisy są robione pod sprzedaż a bezpieczeństwo to tylko przykrywka. Nic nie zastąpi rozumu....

Ostatni moj wypad nad bałtyk. Droga S3 na Szczecin. Jade przepisowo. Na zderzaku siedzi mi caly czas jakies audi. W końcu robie mu miejsce bo ileż mozna patrzeć w lusterko. Wyprzedza na trzeciego. A z tyłu dwójka dzieci.....
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.08.2017 11:43

sito_zabrze napisał(a):Przepisy z fotelikami w krajach są różne i zazwyczaj do bani....
Jak samotna matka ma przewieźć czwórke dzieci skoro z przodu nie wolno ?

Skoro stać ją na 4 dzieci to powinna założyć, że będzie potrzebowała do przemieszczania się samochód dostosowany do ich przewozu. Druga sprawa - w PL w takiej sytuacji możesz przecież przewozić dziecko z przodu (to jest wyjątkowa sytuacja) z przodu jest fotelik ustawione tyłem do kierunku jazdy. W obecnej chwili są foteliki, które nawet 3-4 letnie dzieckomożna przewozić tyłem- czyli też bezpieczniej. Wiadomo takiego fotelika nie kupisz w markecie czy w pierwszym lepszym sklepie i kosztuje więcej niż 500 zł.

sito_zabrze napisał(a):Damy z tyłu a w tyl wjedzie nam dostawczak....
Statystyka mówi, że najwięcej wypadków to zderzenia boczne i czołowe (ok/ 60-70%), wypadki (poważniejsze) uderzenia w tył stanowią niewielki procent. Najwięcej osób ginie i ma najpoważniejsze obrażenia na miejscu pasażera...

[quote="sito_zabrze"Ostatni moj wypad nad bałtyk. Droga S3 na Szczecin. Jade przepisowo. Na zderzaku siedzi mi caly czas jakies audi. W końcu robie mu miejsce bo ileż mozna patrzeć w lusterko. Wyprzedza na trzeciego. A z tyłu dwójka dzieci.....[/quote] Głupota i nieodpowiedzialność innych kierowców to osobna dyskusja, nie na ten temat.
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.08.2017 12:42

Są auta w których da sie wyłączyć poduszke z przodu. W moim niestety nie. Producent wymyślił ze lepiej bedzie kupić w ASO fotelik z transponderem który wyłączy poduszke.... Kosztuje tylko 3 tysiące. Tak naprawde widać ze chodzi tu tylko o kase. Oni mają gdzieś bezpieczeństwo

Mój młody jezdzi zawsze z tyłu razem z mamą :oczko_usmiech:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

fotelik dla dziecka a przepisy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021