Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik czy okolice?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
joancz
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.07.2006
Dubrownik czy okolice?

Nieprzeczytany postnapisał(a) joancz » 02.07.2006 00:59

Za niedługo dotrzemy do Dubrownika lub okolic.., czy ktoś z Was wie jakie plaże są w Dubrowniku, Plat, lub Mlini. Chodzi mi o to że nie najlepiej pływam -lubię czuć grunt pod nogami :)
Czy ceny w restauracjach w Dubrowniku są wyższe niż w okolicach?
Jaki jest koszt biletu autobusowego np z Mlini do Dubrownika?

pozdrowienia i do zobaczenia w hr
arecki007
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 19.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) arecki007 » 05.07.2006 08:40

joancz napisał(a):Czy ceny w restauracjach w Dubrowniku są wyższe niż w okolicach?


Wiadmo, że ceny sa wyższe. I na co warto zwrócic uwagę. Niektóre restauracje mają tzw. naganiaczy. Nas taki próbował zachęcić, ale nie daliśmy się i dobrze zrobiliśmy. Bo dosłownie obok, restauracja bez naganiacza, takie same menu i ceny 40% niższe.

A, w bocznych uliczkach, dalej od starówki, można zjęść trochę taniej.
isidro
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) isidro » 18.07.2006 21:48

Jeżeli chodzi o plażę dla średnio pływających to najlepsza jaką widziałem w okolicach Dubrownika jest na wyspie Lopud, tuż obok przystani. Plaża jest w całości piaszczysta, a woda po pas sięga kilkudziesięciu metrów od brzegu. Podobnie jest na plaży w Cavtat, choć tam plaża jest żwirowa.
Bilet autobusowy z Dubrownika do Cavtatu kosztuje 12 kun (dzieci do 6 lat nie płacą), więc do Mlini będzie podobnie.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 18.07.2006 21:55

O plażach i okolicach Mlini-Srebreno napisano trochę tutaj:
forum/viewtopic.php?t=10508&highlight=
Pozdrav.
alojjola
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) alojjola » 19.07.2006 09:47

plaże w Mlini i Cavtacie mają łagodne wejście do wody, przyjemny zwirek, jak na Chorwacje są nawet duże, wczoraj wróciłam ze Srebrena,byłam samolotem więc korzystałam z plaż w tych miejscowościach, są niemożliwie zatłoczone, cała chorwacja chyba tam przyjeżdża, woda zimna około 20 st, polecam Cavtat miasteczko Sliczne, srebreni i mlini malutkie, nie ma co robić. Plaża na Lapadzie ładna i ciepła woda 25 st, ale ze Srebrena i Mlini trzeba jechać 2 autobusami pozdrawiam Jola
ilusil
Croentuzjasta
Posty: 155
Dołączył(a): 22.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilusil » 20.07.2006 15:18

hej 8)

dwa dni temu wrociła z mlini :D :D :D :D :D

POLECAm!! bylismy w mlini na granicy z kupari/srebrenem
odleglosci miedzy tymi miejscowosciami sa tak małe ze codzioennie chodzilismy na spacery przechodzac przez mlini, kupari, srebreno, czasem dochodzilismty do soline

najfajniejsze plaze sa w mlini.

W dubrowniku bylismy wielokrotnie, i tez sie kapalismy, na skałkach na zewnatrz murow starego miasta.. extra, ale na jeden dzien... okolicznych plaz nie zwiedzałam, ale na tyle dogłebnie przepenetrowalismy miasto (nie bylismy samochodem) ze jestem, pewna ze nie chciałabym tam mieszkac 8) 8)

pozdrawiam Asia
ilusil
Croentuzjasta
Posty: 155
Dołączył(a): 22.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilusil » 20.07.2006 15:59

Czy ceny w restauracjach w Dubrowniku są wyższe niż w okolicach?
Jaki jest koszt biletu autobusowego np z Mlini do Dubrownika?


zalezy od miejsca... zwiedzilismy chyba wszystkie restauracje w mlini i srebrenie i przeczytalismy mnostwo kart rest. w dubrowniku, gdzie tez jedlismy i zdecydowanie stwierdzamy, ze zalezy to od restauracji

ale w mlini jest jedna taka restauracja ktora jest niesamowita..

jeszcze o tym napisze
jsbach
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jsbach » 08.08.2006 13:39

Ilusil, napisz więcej o Mlini i o tej restauracji.

Za tydzień tam jadę.
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 08.08.2006 13:47

Ja jadę za 2 tygodnie do Kupari. Eh nie mogę się doczekać...
Również liczę na więcej informacji, choć o Zupie dużo już było pisane.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone