Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Hvaru - Ivan Dolac 13-29.06.2006

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Emil
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 15.05.2004
Wróciłem z Hvaru - Ivan Dolac 13-29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emil » 01.07.2006 09:27

Witam Wszystkich,


Przed dwoma dniami wróciłem z uroczej wyspy Hvar.

Odpoczywaliśmy w małej i spokojnej miejscowości w południowej części wyspy: Ivan Dolac.

Zanim przedstawię skrótowy opis wyjazdu pragnę specjalnie podziękować Petris, to jej posty i zdjęcia zdecydowały że wybraliśmy się do Ivan Dolac.

Poniżej relacja w skrócie:

Trasa

Tradycyjnie przez: Czechy - Austrie - Słowenie i autocestą do Splitu skąd odpłyneliśmy promem na wyspę Hvar do miejscowości Stari Grad po przejechaniu 20 km (w tym opisywana już wielokrotnie duża atrakcja turystyczna tunel Pitve) dotarliśmy do miejsca docelowego Ivan Dolac.

Wyspa Hvar

Piękna i olśniewająca swoją naturą i zapachem lawendy z uroczym Hvarem, Vrboską, Jelsą i malutkimi miejsowościami idealnymi do odpoczynku Ivan Dolac, Zavala itp.

Ivan Dolac

Malutka miejscowość położona w południowej części wyspy oddalona ok 10 km od Jelsy z piękną linią brzgową od strony otwartego morza na której każdy znajdzie idalną plażę dla siebie (przynajmniej 3 z drobnym żwirkiem idealne dla dzieci)

W miejscowości znajduje się jeden sklep otwarty z uwzględnieniem sjesty od 7 do 12.30 i od 17 do 21.


Podczas pobytu czynna była tylko jedna restauracja Spila z ograniczonym wyborem w menu do ok 16.06 tylko dwa rodzaje pizzy i tyle od 17.06 kiedy otwarto taras na piętrze doszły Lignije, Mesane Meso, Ryba.

W tym miejscu chciałbym polecić oddaloną parę kilometrow Zavale z restauracją Romanca - w karcie pizze i lokalne specjały kuchni chorwackiej oraz owoce morza. Restauracja ma niezapomniany urok i swoisty klimat. Uwaga: czynna od godziny 18.00.

Koszty

300 koron winietka Czechy na dwa m-ce.

7,6 euro winietka Austria na 10 dni.

ok 150 kun autostrada Zagrzeb - Split

296 kun prom Split -Stari Grad (dwie osoby dorosłe, jedno dziecko 6 lat i auto) Uwaga: 28.06 za prom powrotny zaplaciliśmy już 354 kuny.

Apartament 2+1 30 euro za dzień.

Restauracja:

pizza 30 - 40 kun, lignije 60 - 70 kun, ryba porcja 60 - 100 kun, mały sok 12 kun, piwo 10 - 15 kun.

Sklep:

Chleb 6 - 7 kun, mleko 4 - 6 kun, ser gouda 40 - 60 kun kg, salami 80 - 120 kun kg, piwo 4,48 - 5,35 Karlovaczko 0,5 l.

Alkohole domace:

wino białe 20 - 30 kun.

rakija travarica 30 kun litr.


Kurs walut:

Euro na kuny najniższy 7.00 (Split przy porcie) najwyższy 7.20 (Hvar)

Na koniec:

Największe oczarowanie

spokój i cisza w Ivan Dolac (czerwiec)

Największe rozczarowanie

Stari Grad - jak dla mnie nic specjalnego


W razie dodatkowych pytań pozostaje do dyspozycji

Z życzeniami udanych urlopów

Pozdrawiam
........................
Robert



[/b]
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.07.2006 09:56

masz może jakieś namiary na apartament w którym byliście bo wybieram się na tydzień od 26 sierpna do 2 września właśnie na Hvar w podobnym składzie z tą różnicą że córa będzie miała koniec października 4 lata. Nie zdecydowałem jeszcze gdzie dokładnie ale być może wybór padnie właśnie na Ivan Dolac. Wcześniej zatrzymujemy się na 2 tygodnie w Zivogosce.
Emil
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 15.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emil » 01.07.2006 10:15

Witaj rich72,

Namiar mam, ale problem polega na tym że gość ma rezerwacje na wszytkie apartamenty do końca września :(

Na forum były namiary na dwa równie fajne apartamenty w Ivan Dolac Spile i Arpine może tam uda się coś zarezerwować.

Pzdr. Robert
Florcia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 23.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Florcia » 01.07.2006 11:20

Cześć Robert - ja wróciłam z Ivan Dolac wczoraj ;)

Gdzie mieszkałeś?

Przyłączam się do pozdrowień dla Petris, którą w zeszłym roku miałam przyjemność poznać w Ivan Dolac ;)

Dla mnie już o tej porze jest za ciepło w Chrowacji (pewenie wielu się tym twierdzeniem tutaj narażę ) i chyba w przyszłym roku pojedziemy początkiem czerwca.
Emil
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 15.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emil » 01.07.2006 11:32

Witaj Florcia,

Mieszkałem w ostatnim domu wzdłuż lini brzegowej tuż przy zatoczce z plażą żwirkową (tam gdzie znajduje się mały Camp Paklina)

Aż mi się nie chce wierzyć że będąc w tak małej miejscowości jak Ivan Dolac w tym samym terminie się nie spotkaliśmy.

A Ty gdzie mieszkałaś ?

Pzdr Robert
Florcia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 23.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Florcia » 01.07.2006 13:05

W Spili :D
I na pizzy bywałam :D
Emil
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 15.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emil » 01.07.2006 13:26

W restauracji Spila byłem trzy razy, w tym oglądałem I połowę meczu Brazylia - Chorwacja 13.06.2006 o godz. 21.00 byłem w koszulce z narodowym godłem Polski :)
Florcia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 23.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Florcia » 01.07.2006 14:50

My dopiero dojechaliśmy 17.06. , dlatego nie miałam możliwości Cię widzieć. Późniejsze mecze za to oglądał mój syn.
Emil
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 15.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emil » 02.07.2006 08:57

Florcia a na którą plażę chodziliście ?

Pzdr. Robert
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 02.07.2006 09:41

Witaj rich72,

Namiar mam, ale problem polega na tym że gość ma rezerwacje na wszytkie apartamenty do końca września

Na forum były namiary na dwa równie fajne apartamenty w Ivan Dolac Spile i Arpine może tam uda się coś zarezerwować.

Pzdr. Robert


nie ma problema rezerwować nic nie planuję bo będę miał ten luksus że z Drvenika pływa prom na Hvar a będę parę kilometrów nocował od tego właśnie miejsca i myślę wyskoczyć zrobić objazd Hvaru i czegoś ładnego poszukać :wink:
Florcia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 23.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Florcia » 02.07.2006 09:46

Emil napisał(a):Florcia a na którą plażę chodziliście ?

Pzdr. Robert


Najczęściej na tą "główną" :D . Tomy leżeliśmy w tym cieniu przy schodach :D
Emil
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 15.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emil » 02.07.2006 10:10

No to mogliśmy jakimś cudem się nawet nie widzieć bo my chodziliśmy na tą najbliżej naszego apartamentu (ta zatoczka na końcu linii brzegowej z plażą bardzo podobną do tej głównej)

Po miejscowości poruszałem się służbowym samochodem marki Opel Corsa srebrnym wyklejonym logo NEONET AGD/RTV.

Pzdr. Robert
J@nek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 01.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) J@nek » 02.07.2006 13:08

Florcia napisał(a):W Spili :D
I na pizzy bywałam :D


witaj Florcia,
A ta pizza to godna polecenia?
Jadę w piątek do Zavali a jeszcze tam nigdy nie byłem.
Dobrze byłoby mieć jakieś namiary na smaczne żarełko :lol:
Crozdrav
J@nek
Florcia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 23.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Florcia » 02.07.2006 13:19

Niestety nie
ale i tak chyba najlepsza rzecz do jedzenia w Ivan Dolac :D

Jakoś mnie chorwackie jedzenie nie powala na kolana :(

Dlatego 2 razy wstaliśmy wcześnie rano i pojechaliśmy na targ rybny do Jelsy. Polecam. Jedyny minus to konieczność bycia w Jelsie najpóźniej o 7. Z drugiej strony jeszcze wtedy powietrze jest naprawdę świeże. No i te ryby! I inne morskie żyjątka!
Emil
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 15.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emil » 02.07.2006 13:47

J@nek napisał(a):
Florcia napisał(a):W Spili :D
I na pizzy bywałam :D


witaj Florcia,
A ta pizza to godna polecenia?
Jadę w piątek do Zavali a jeszcze tam nigdy nie byłem.
Dobrze byłoby mieć jakieś namiary na smaczne żarełko :lol:
Crozdrav
J@nek


Tak jak napisałem w głównym poście polecam pizzerie Romanca w Zavali. Pizza jest tam bardzo dobra a i można zamowić dania z kuchni śródziemnomorskiej :) Jedyny problem polega na tym że jest czynna od godziny 18.00.

Pzdr. Robert
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wróciłem z Hvaru - Ivan Dolac 13-29.06.2006
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone