Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miejsce z wspaniałym klimatem...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tyska
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 19.02.2009
Miejsce z wspaniałym klimatem...

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyska » 20.01.2011 12:25

Szukając miejsca na tegorocze wakacje dla rodziny z dziecmi 2,5 rokui i rok zasanawiamy się gdzie jechać jaki region wybrać, wyspa czy ląd.
Dwa lata temu byliśmy na wyspie w Krk w miasteczku Krk bardzo Nam się podobało waskie uliczki i przepiękna starówka wspaniały klimat. Na plaży nie było problemu z znalezieniem miejsca choć był to początek sierpnia a co spotkaliśmy w pięknej lecz zatłoczonej Baśce.
Teraz bierzemy pod uwagę Cres, Rab lub Brela, Baska Voda ale czy znajdę tam coś o podobnym klimacie co Krk który naprawdę mnie urzekł.
Z jednej strony chcielibyśmy by były ładne plaże ale żeby potem po połodniu czy wieczorem pospacerować wśród starych murów i pieknych uliczek.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 20.01.2011 13:34

W Baśce Vodzie czy w Breli nie znajdziesz tego co w KRK-u. To są inne klimaty, uważam że w Breli Twoje wymagania dotyczące spacerowania zostaną zaspokojone w 100 procentach, ale nie dlatego, że są wąskie uliczki a dlatego, że jest tam piękna kilkukilometrowa promenada ( zero ruchu samochodowego) a wieczorne życie w Baśce Vodzie nie jest uciążliwe, to mimo wszystko mała miejscowość. Wąskie uliczki na Korczuli w zasięgu ręki a po drodze słodki Peljesac.

Jeśli tu nie byłaś, to uważaj, ten rejon uzależnia.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 20.01.2011 13:36

Hej w Cres, Rab nie mam pojęcia jak jest nigdy nie byłem natomiast w Brela czy Baskiej Vodzie takowych uliczek znanych czy z Trogiru czy Dubrownika na pewno niema. Choć obie te miejscowości są zajeb... Brela szczyci się super nadmorską promenadą (bardzo długą około 6km) wijącą się wśród poszarpanego skalistego brzegu, ze słynną już kultową skałką. Baska jest si jak dla mnie troszkę za tłoczno. Takowych ciasnych uliczek można szukać tylko w nieco większych miejscowościach a i Makarska nie oddaje klimatu jak miewam o który Tobie chodzi. Z takowych miejsc znam tylko Trogir i Dubrownik z tym że plaże w okolicy Trogiru ni jak mają się do miejsc w okolicy Dubrownika tam znajdziesz wszystko czego szukasz. No jest jedno ale, jest to około 4 gdz jazdy dalej czyli niemal na sam koniec Chorwacji. Ja ostatnie 2010 wakacje spędziłem w Breli i było super 15-20min drogi jest do Omisia tam są takowe ciasne uliczki ale nie za wiele chyba że, lubisz wieczorkiem dreptać po tych samych ścieżkach.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.01.2011 13:43

consett0805 napisał(a):Hej w Cres, Rab nie mam pojęcia jak jest nigdy nie byłem natomiast w Brela czy Baskiej Vodzie takowych uliczek znanych czy z Trogiru czy Dubrownika na pewno niema.


Nie byłem ale wiem :wink: :lol:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 20.01.2011 13:52

Jacek S napisał(a):
consett0805 napisał(a):Hej w Cres, Rab nie mam pojęcia jak jest nigdy nie byłem natomiast w Brela czy Baskiej Vodzie takowych uliczek znanych czy z Trogiru czy Dubrownika na pewno niema.


Nie byłem ale wiem :wink: :lol:

Ale o co chodzi? wypowiedziałem się na temat Brela i Baskiej więc skąd ta ironia?
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 20.01.2011 14:15

consett0805 napisał(a):
Jacek S napisał(a):
consett0805 napisał(a):Hej w Cres, Rab nie mam pojęcia jak jest nigdy nie byłem natomiast w Brela czy Baskiej Vodzie takowych uliczek znanych czy z Trogiru czy Dubrownika na pewno niema.


Nie byłem ale wiem :wink: :lol:

Ale o co chodzi? wypowiedziałem się na temat Brela i Baskiej więc skąd ta ironia?



I mamy konflikt, jedziemy. solówka :lol: :twisted:

ok, ok.......... taki żarcik
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.01.2011 14:46

tyska napisał(a):Teraz bierzemy pod uwagę Cres, Rab

Jak dla mnie oba te miasteczka są piękniejsze i ciekawsze niż Krk, zwłaszcza Rab jest bardzo klimatyczny....
Natomiast plaże... z pewnością ciekawsze na Makarskiej....

Wybór należy do Ciebie :cool:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 20.01.2011 15:06

kulka53 napisał(a):
tyska napisał(a):Teraz bierzemy pod uwagę Cres, Rab

Jak dla mnie oba te miasteczka są piękniejsze i ciekawsze niż Krk, zwłaszcza Rab jest bardzo klimatyczny....
Natomiast plaże... z pewnością ciekawsze na Makarskiej....

Wybór należy do Ciebie :cool:


Nie byłam na Makarskiej więc nie wiem, czemu plaże ciekawsze niż na Rabie.
Skoro będzie małe dziecko to na Loparze jest piasek, piasek nie muł ;) , przeurocze plaże i plażyczki (też Lopar) - Sahara, Cyganka i pare innych.
Dodatkowym plusem Rajskiej Plazy (tej piaszczystej) - jest płytkie morze, więc Maluchowi nic się nie stanie, zacieniony kemping z placem zabaw oraz sanitariatami i prysznicami, z których można korzystać bez problemów.
tyska
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyska » 27.01.2011 11:26

Jeśli Rab to jaka miejscowość ?
A może Makarska jest miasteczko i ewentualnie blisko do Breli ?
Marze o plaży jak ta w Breli ale również o urokliwym miasteczku....
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 27.01.2011 11:30

tyska napisał(a):Jeśli Rab to jaka miejscowość ?
A może Makarska jest miasteczko i ewentualnie blisko do Breli ?
Marze o plaży jak ta w Breli ale również o urokliwym miasteczku....


wg mnie najlepiej Lopar - strona z Rajską plażą, raz mieszkaliśmy w Banjol - ale plaża nam nie odpowiadała ;) i dojeżdżaliśmy na rajską.
Nie wiem, jak wyglądają plaże w Barbat...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.01.2011 11:54

tyska napisał(a):Jeśli Rab to jaka miejscowość ?
A może Makarska jest miasteczko i ewentualnie blisko do Breli ?
Marze o plaży jak ta w Breli ale również o urokliwym miasteczku....

Problem w tym, że Makarska to bardziej miasto niż miasteczko (i bardziej imprezownia niż urokliwe miałe miasto); przy tym węzeł komunikacyjny, plus w sezonie dzikie tłumy, jadranka, która przecina miasto w połowie (skoro wcześniej byłaś na wyspie, odpoczynek tak blisko bardzo ruchliwej drogi szybkiego ruchu może być niemiłą niespodzianką).
Na Rivierze Makarskiej raczej nie znajdziesz urokliwych starówek w cichych i spokojnych miasteczkach. Bo tam albo starówka (Makarska), albo względny spokój w mniejszych miejscowościach, ale z nową zabudową bez starówek.
Pozdrawiam
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 27.01.2011 12:44

zawsze można podjechać do Bast

Obrazek
http://profile.imageshack.us/user/kaszubskiexpress

więc coś starego można znaleźć nad Baśką Vodą....... zero turystów, cisza i panoramka.

Ten spokój, tam u góry jest rozbrajający.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.01.2011 12:51

Opuszczona osada to jedno, a starówka - drugie..Zupełnie inna bajka...
Pozdrawiam
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 27.01.2011 13:07

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Opuszczona osada to jedno, a starówka - drugie..Zupełnie inna bajka...
Pozdrawiam


dlatego napisałem "coś starego" a nie starówka.........wiem, że Ciebie nie da się oszukać :lol: :roll: :evil:

Ale nie jest opuszczona, widziałem tam starszą panią w ciemnym stroju, rodem z reklamy ".....szła dzieweczka do laseczka....." sprzed kilku lat i chyba jej syna. Wyglądali i zachowywali się jak ktoś kto tam mieszka. :?:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 27.01.2011 13:45

kaszubskiexpress napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Opuszczona osada to jedno, a starówka - drugie..Zupełnie inna bajka...
Pozdrawiam


dlatego napisałem "coś starego" a nie starówka.........wiem, że Ciebie nie da się oszukać :lol: :roll: :evil:

Ale nie jest opuszczona, widziałem tam starszą panią w ciemnym stroju, rodem z reklamy ".....szła dzieweczka do laseczka....." sprzed kilku lat i chyba jej syna. Wyglądali i zachowywali się jak ktoś kto tam mieszka. :?:


Słuchaj Kasi :) szukaj starówki :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Miejsce z wspaniałym klimatem...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone