Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14731
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.07.2010 17:59

O rany, ale fajnie! :lol: :lol: :lol:
I jak ja mam na to wszystko odpowiedzieć? :wink:

Hmm... najpierw powitam nowych czytelników :)
Doroto, Monte Christo, Piotrze, Piamirze - miło Was widzieć.

Ewa, dzięki za miłe słowa, postaram się sprostać oczekiwaniom.

Nomadzie, dziękuję :oops: :D Nic więcej na razie nie umiem napisać, bo mnie zatkało :wink:

Hepiku, o ile mi wiadomo, na forum jest tylko zakaz rozmawiania o współczesnej polityce :wink:

Janie, dziękuję. Chętnie wypiję z Tobą lampkę wina :)

Wojanie, witaj :D Już niedługo ciąg dalszy.
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 26.07.2010 18:19

maslinko - nie bylo mnie tu pare godzin,a tu juz 3 strony!

Z niecierpliwoscia czekam na cd. Od piatku bede miala przerwe,bo Orebic wzywa :D Ale pozniej z przyjemnoscia nadrobie 100 stron!

Pozdrovionka!
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 26.07.2010 18:27

Aga, jestem i ja :) !!!
relacja zaczyna się bombowo, zresztą jak zawsze :) czekam na cd.. Pozdrawiam !!!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14731
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.07.2010 18:36

Witaj, Basiulinku :D

Basiulinek napisał(a):Z niecierpliwoscia czekam na cd. Od piatku bede miala przerwe,bo Orebic wzywa :D Ale pozniej z przyjemnoscia nadrobie 100 stron!

Hehe, taką rekordzistką to ja na pewno nie będę :wink:
Gdybym potem nie miała okazji, życzę Ci wspaniałych wakacji!

Cześć, Ines. Fajnie, że jesteś :D
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 26.07.2010 18:58

Jestem i ja :D :D :D :oops: czekam na c.d :D z uśmiechnięta buzią;d

moja relacyjka już pod koniec sierpnia po powrocie;d z PRizby :D
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 26.07.2010 19:02

maslinko dzieki serdeczne :D

W tym roku wakacje troszke inne,bo po raz pierwszy od lat,jedziemy sami - bez zadnych "ogonkow",tylko z dorastajacym synem.

Juz sie ciesze,bedzie bardziej rodzinnie :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.07.2010 19:13

Będę i ja śledził , szczególnie Twoje podboje Mljetu ... Maslinko
Pozdrav :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14731
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.07.2010 19:21

Witaj, Adam :D Priżba jest super, spodoba Ci się :D

Mkm, miło Cię widzieć. Jak dojedziemy (a właściwie dopłyniemy) na Mljet, będzie też trochę o Okuklje :D


4 lipca - niedziela

Idziemy plażować na betonowo-skałkowe półki, niedaleko naszego campingu. Estetycznie wygląda ten mix betonu z kamieniem. A przy okazji jest bardzo wygodnie. Mimo że nie jest to naturalna plaża, podoba nam się. Dobrze pomyślane i ładnie wykonane!

Obrazek

W tle widać wyspę (tę pierwszą, mniejszą), na której jutro będziemy plażować. Jedną z dwóch, za nią jest jeszcze druga, na którą też zawitamy. Fajne miejsca do leżenia i snurkowania :)

Niebo trochę zachmurzone, ale to sprzyja drzemkom, które co chwilę sobie ucinamy.

Błogie lenistwo trwa do popołudnia. W końcu musimy się ruszyć, wybrać pieniądze z bankomatu, zatankować i zrobić małe zakupy. Jedziemy więc do Pakoštane.

Po drodze zatrzymujemy się na stacji benzynowej przy Jadrance. Roztacza się stąd ładny widok na Vransko Jezero:

Obrazek

Na pierwszym planie oczywiście moja ukochana lawenda :) Obok lawendy rosną też kaktusy i agawy:

Obrazek

Po zatankowaniu jedziemy do Pakoštane. Mamy problem z zaparkowaniem, wszędzie bardzo wąskie uliczki. Dopiero potem odkryliśmy, że w samym centrum, przy nabrzeżu jest duży parking.
W końcu udaje się nam zostawić samochód, ale stosunkowo daleko od głównego placu i morza.

Wiem, że pewnie się narażę wielbicielom Pakoštane :wink:, których jest sporo na cro.pli... Mimo tego, powiem szczerze, że moje pierwsze wrażenia z miasteczka były niespecjalne. Jakoś tak komercyjnie strasznie, a spodziewałam się urokliwej małej mieściny w stylu miasteczek na Hvarze. Źle jest mieć konkretne oczekiwania...

Kupujemy pierwsze w tym roku lody i spacerujemy wąskimi uliczkami. Docieramy do głównego placu, na którym, jak to zwykle w Cro bywa, stoi kamienny kościół:

Obrazek

Potem udajemy się na nabrzeże:

Obrazek

W Pakoštane jest kilka urokliwych zakątków:

Obrazek

Jednak czegoś mi brakuje... sama nie wiem, czego. Upał (mimo nieba zasnutego obłoczkami) daje się we znaki. Stwierdzam, że to może być powód mojego rozczarowania miasteczkiem. Postanawiam jednak dać mu jeszcze jedną szansę. Wrócimy tu za kilka dni, wieczorem, z Roksą i jej mężem. Szczegółowo opiszę ten wieczór za kilka dni. Teraz tylko zdradzę Wam, że wrażenia były znacznie korzystniejsze :)

Zaglądamy jeszcze na główną plażę:

Obrazek

Zdecydowanie zbyt tłoczno, ale to normalne w centrum miasteczka. Pewnie bywalcy Pakoštane znają lepsze miejsca do plażowania.

Na koniec tego odcinka zdjęcie z wachlarzem (podobne do tego na avatarku :)), który często przydawał się w czasie tych wakacji. Nie tylko do komponowania ciekawych kadrów :wink:

Obrazek

c.d.n.

:papa:
Ostatnio edytowano 25.02.2012 19:43 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.07.2010 19:23

Dopłyńcie wreszcie kiedyś do Borka :)
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 26.07.2010 19:30

Hmmm ... z wachlarzykiem ... - nie znam, nie znam, chętnie się poduczę. :D :wink:
A tak poza tym - 3 tygodnie w Cro to stanowczo za długo. Protestuję. :twisted: :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.07.2010 19:45

Maslinko , niech zgadnę ... czyżby Pakostane w ostatniej chwili miało zastąpić ... :wink:
Ale co się odwlecze , to nie uciecze :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14731
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.07.2010 20:25

Bocian napisał(a):Dopłyńcie wreszcie kiedyś do Borka :)

Dopłyniemy (no dobra, dojedziemy), już niedługo, za kilka (kilkanaście) odcinków :)

Crayfish napisał(a):A tak poza tym - 3 tygodnie w Cro to stanowczo za długo. Protestuję. :twisted: :wink:

3 tygodnie to była całość wakacji, razem z pobytem na Węgrzech. W Cro było tylko :wink: 2,5 tygodnia :P

mkm napisał(a):Maslinko , niech zgadnę ... czyżby Pakostane w ostatniej chwili miało zastąpić ... :wink:
Ale co się odwlecze , to nie uciecze :D

No tak, Pakostane, a właściwie Drage. Camping w Rogoźnicy średnio mi się podobał (przynajmniej na zdjęciach dostępnych w necie) - daleko do morza i ciasno. Pojedziemy tam do apartmani, kiedyś :wink:
ANITA:)
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 798
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANITA:) » 26.07.2010 20:41

O! jak cudnie będzie cię czytać i czas do wyjazdu odliczać :) śledząc relacje to tak jakby urlopu przybyło :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.07.2010 20:49

Bocian napisał(a):Dopłyńcie wreszcie kiedyś do Borka :)


Najlepiej umówcie się na 22 lipca :D ... Czyżby znowu urodziny seniora rodu Cię ominęły :wink:
Btk201
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Btk201 » 26.07.2010 22:00

Relacja dopiero sie zaczyna, a tu juz prawdziwy tlok na widowni.
Tego nie mozna przegapic, wiec zapisuje sie na c.d.
Musze jeszcze jakos miesiac wytrzymac, a potem moj pierwszy wyjazd do Chorwacji.
Mam nadzieje, ze Twoja relacja pozwoli mi przetrwac te ostatnie dni. Im blizej wyjazdu tym trudniej.. :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone