Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mlini, a może coś innego na Riwierze Dubrownickiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
matio_turbo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2008
Mlini, a może coś innego na Riwierze Dubrownickiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) matio_turbo » 28.03.2010 23:05

Witam.
Chciałbym się w drugiej połowie wybrać w okolice Dubrownika. Wpadła mi w oko miejscowość Mlini. I chciałbym zapytać o to czy jest tam co robić - konkretnie chodzi mi o jakąś promenadę, czy są knajpy (aby w każdy dzień tygodnia zjeść coś dobrego w innej), jakiś market na zakupy?

Czy oprócz tego polecanie inną miejscowość w tamtych okolicach (po przeglądnięciu forum Cavtat raczej odpada).
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 28.03.2010 23:37

W Mlini knajp jest naprawde tylko pare nad samym morzem , w Srebreno są nowe SUPERMARKETY...a poza tym to miejscowosci typowo noclegowe...doskonale jako baza wypadowa do Dubrownika
matio_turbo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) matio_turbo » 29.03.2010 20:00

A promenada? Słyszałem, że jest jakaś prowadząca z Mlini aż do Kupari.
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 30.03.2010 18:10

Jesli promenada mozna nazwac waski chodnik przechodzacy w sciezke lub malą uliczke...to jest...
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 30.03.2010 21:27

mab napisał(a):Jesli promenada mozna nazwac waski chodnik przechodzacy w sciezke lub malą uliczke...to jest...


Tak to mniej więcej wygląda :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

A Kupari ..... popatrz tutaj :( :(

:papa:
matio_turbo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) matio_turbo » 30.03.2010 21:50

wojan napisał(a):A Kupari ..... popatrz tutaj :( :(

:papa:


Przykre, ale bardzo ciekawe. Jak pójdę tą promenadą z Mlini do Kupari, to znajdę te ruiny? Da radę tam się przespacerować z Mlini (chyba właśnie tam będę nocował)?
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 30.03.2010 21:56

Znajdziesz :D Z Mlini do Kupari jest bardzo blisko - wystarczy tylko obejść jedną zatoczkę :D jeden cypelek :D i już ...
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 31.03.2010 07:40

Dla mnie jakbym jechał w te rejony to przy okazji traktowałbym to jako baza do zwiedzania Czarnogóry ewentualnie Bośni (Trebinje - warto zobaczyc a bliziutko ), szczerze polecam wycieczki do tego kraju :D

Nie wiem czy to czytałeś ?

forum/viewtopic.php?t=19545&postdays=0&postorder=asc&start=0
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 02.04.2010 14:12

Ja z góry nie przekreślałbym Cavtatu, blisko do Dubrovnika, do Czarnogóry też. Codziennie mógłbys jeść w innej knajpie.
Sympatyczna miejscowość.
rolka68
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.06.2006
2008 Mlini

Nieprzeczytany postnapisał(a) rolka68 » 02.04.2010 14:37

Mieszkaliśmy w apartamencie przy Jadrance ,mini ogród przed na dachu sklepu gospodyni bardzo gościnna (codziennie jakiś prezencik na stoliku przed w ogródku. Miejscowość mała z przyjemnym deptakiem wzdłuż morza ,do plaży i ruin Kupari blisko ,mały cypel.Do Dubrownika jadą autobusy miejskie co ok 0,5 godziny ( w Dubrowniku ciężko zaparować auto).Hipermarket w połowie drogi do Dubrownika w dolince po prawej stronie.Doskonała baza wypadowa do Czarnogóry (Kotor) ,Bośni (Mostar , wodospady Kravica).Do Cavtadu można sobie popłynąć stateczkiem.Zamieszczę kilka fotek jak dotrę do domu .
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 02.04.2010 19:45

Byłem w Mlini dwa lata temu Bardzo fajna miejscowość szczególnie gdy ktoś lubi ciszę i spokój.Namiar na kwaterę u Vlaho Brcica dostałem na forum godna polecenia szczególnie apartament nr.3 (taras pod palmami wieczorem zimne piwko super) Ruiny są (w 2008 jeszcze były -rządowy osrodek wypoczynkowy po komunie jugosłowiańskiej teraz walka idzie o prawo własności do niego-znamy to z naszego podwórka)Vlaho był tam kucharzem. http://picasaweb.google.com/dick5215 Do Dubrovnika bardzo blisko autobusy co pół godziny.Samochodem nie warto jechać nie ma gdzie zaparkować.Autobus do samej starówki.
justa999
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 04.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa999 » 07.04.2010 22:12

Ja uważam Mlini za super miejsce, ale ja szukam miejsc, w których nie ma tłumu ludzi i hałasu. Według mnie to właśnie Mlini jest już tak daleko na południe, że nie jest tak skomercjalizowane jak np. makarska i bardziej "dzikie". Po tygodniu spędzonym w Mlini następny tydzień w innej części Chorwacji nie miał już takiego smaku. Jeżeli chodzi o dojazdy do Dubrownika to za pierwszym razem pojechaliśmy autobusem ale w sumie to stwierdziliśmy, że wolimy samochód. Po pierwsze trzeba doczłapać się na przystanek potem pilnować wieczorem czy nie ucieknie nam ostatni kurs powrotny. Koszt biletów dla trzech osób wolałam potem zamienić na opłatę parkingową.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 08.04.2010 10:23

Dick45 napisał(a):Samochodem nie warto jechać nie ma gdzie zaparkować.Autobus do samej starówki.


Myślę, że to zależy od okresu w którym odwiedzasz to piękne miasto. Na przełomie czerwca i lipca 2009 r. parkowałem na parkingu miejskim (wielopoziomowym) i nie było żadnego problemu z miejscem. Ceny nie pamiętam, ale drogo nie było. Do starego miasta było wygodne zejście schodami (5 minut spacerkiem cały czas z górki, w drugą strone z dzieckiem "na barana" i cały czas pod góre już tak fajnie nie było :D )
Ale w pełni się zgadzam co do podanej przez Dick'a kwatery. Ja mieszkałem w apartamencie nr 6 i było super. Tak więc mogę tylko polecić Pana Vlaho.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 09.01.2011 15:18

wojan napisał(a):Znajdziesz :D Z Mlini do Kupari jest bardzo blisko - wystarczy tylko obejść jedną zatoczkę :D jeden cypelek :D i już ...


Do Mlini trochę daleko samochodem... gdzie nocowaliście po drodze?
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.01.2011 10:50

Nocowaliśmy w Letenye na Węgrzech, ale to z Wrocławia trochę nie po drodze :D
O trasie z Wrocka trochę napisano tutaj. Może się przyda... :D
Pozdrav.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Mlini, a może coś innego na Riwierze Dubrownickiej
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone