Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.03.2010 08:54

krzysiek_176 napisał(a):...Wyrobienie u nich zielonej karty jeżeli nie poprosiło się o nią przy zawieraniu ubezpieczenia kosztuje 200zł i nie mają czegoś takiego w ofercie jak assistance.


Rozumiem, że planujesz wypad do BiH - zieloną kartę możesz kupić na granicy za bodajże 20 euro na tydzień.

PS. też - kiedyś czytywałem forum na opel.auto.com
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 23.03.2010 15:01

Witam.
Poszukuje ubezpieczenia na nasze wakacje.
Konczy mi się OC w MTU i zastanawiam się czy je przedłużyć.

Co myślicie o Towarzystwie Liberty Direct, zrobiłem wyceną OC dla mnie (mojego auta) + NNW + Premium Assistance - wyszło ok. 576,00 zł na rok.

Czy to Assistance wystarczy mi jako jakieś zabezpieczenie podróży?
Czy ktoś korzystał z pakietów Assistance.
Czy może raczej pozostać przy MTU i wykupić pakiet Wojażer LUX w PZU?

Pozdrawiam.
Darek
krzysiek_176
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 14.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek_176 » 24.03.2010 00:07

Chyba wszystko lepsze od tego eMTeU. Nie mogę się doczekać końca umowy.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1621
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 24.03.2010 00:12

krzysiek_176 napisał(a):Chyba wszystko lepsze od tego eMTeU. Nie mogę się doczekać końca umowy.


To fakt. Rozstałem się z nimi kilka lat temu, żadnych miłych doświadczeń. Naszą znajomość zakończyliśmy w sądzie.

Pozdrawiam
Rafał
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 08.04.2010 13:30

W zeszłym roku mieliśmy Euro26, zastanawiam się, czy w tym roku też nie wykupić.
Ponadto jesteśmy z mężem ubezpieczeni na życie (grupowo z jego zakładu pracy) w PZU, w najwyższym pakiecie (płacimy 140 zł miesięcznie). Zastanawia mnie (wiem powinnam to sprawdzić, tylko nie bardzo wiem gdzie), czy potrzebne nam w związku z tym jakieś dodatkowe ubezpieczenie.
halski
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) halski » 09.04.2010 17:29

klopot napisał(a):
krzysiek_176 napisał(a):Chyba wszystko lepsze od tego eMTeU. Nie mogę się doczekać końca umowy.


To fakt. Rozstałem się z nimi kilka lat temu, żadnych miłych doświadczeń. Naszą znajomość zakończyliśmy w sądzie.

Pozdrawiam
Rafał


To może coś dodam, wykupiłem sobie AC w MTU w ubiegłym roku. Za cały rok zapłaciłem coś ponad 600 zł. W ubiegłym tygodniu ktoś porysował mi drzwi i połamał lusterko. Zgłosiłem szkodę na infolinii, w ten sam dzień zadzwonił likwidator, umówiłem się z nim na następny dzień. Pooglądał obfotografował i kilka dni później dostałem na konto ponad 700 zł. Więc póki co złego słowa nie powiem/napiszę.
Kuba78
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba78 » 20.04.2010 12:00

daro2008 napisał(a):Witam.
Poszukuje ubezpieczenia na nasze wakacje.
Konczy mi się OC w MTU i zastanawiam się czy je przedłużyć.

Co myślicie o Towarzystwie Liberty Direct, zrobiłem wyceną OC dla mnie (mojego auta) + NNW + Premium Assistance - wyszło ok. 576,00 zł na rok.

Czy to Assistance wystarczy mi jako jakieś zabezpieczenie podróży?
Czy ktoś korzystał z pakietów Assistance.
Czy może raczej pozostać przy MTU i wykupić pakiet Wojażer LUX w PZU?

Pozdrawiam.
Darek


Ja po raz kolejny ubezpieczam samochody w Axa.
Nie dość, że mają najniższe ceny OC to jeszcze na własnym przykładzie przekonałem się co do wysokiej jakości usług w pakiecie Assistance (tym 2 co proponują nie podstawowym)
W przyszłym tygodniu finalizuję z nimi kolejną umowę na samochód żony i oczywiście zrobiłem rekonesans po wszystkich konkurentach Axa, którzy są równie dostępni i w miarę wiarygodni... Najniższa podstawowa oferta była droższa od tej co mi zaproponowano w Axa o 125 PLN.
Ja więcej nie szukam, bo to nie ma sensu... :D :D
Pozdrawiam
alurka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 13.06.2010 14:10

My myślimy naWartą Travel ...nie mają limitu km.
Ogólnie wydaje się być sensowne- nie wiem jeszcze dokładnie jaki koszt na 4 os. Będę się dowiadywać-to opiszę;)
Scud2
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 21.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Scud2 » 21.06.2010 13:24

Właśnie ubezpieczyłem się w PZU wojażer lux. Liczą sobie od każdego dnia. Ja zawarłem ubezpieczenie na 20 tys euro, nw 4 tys, oc 20tys. Wyniosło mnie to na 3 osoby od 27.06 do 14.07 191zł. Oprócz tego assistance super na samochód i mam nadzieję, że nic się nie wydarzy.
wojownik73
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 12.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojownik73 » 21.06.2010 14:31

alurka - zauważ, że nie ma limitu km ale tylko na terenie Polski. No chyba, że ja nie zauważyłem...
AnkaP.
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 30.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnkaP. » 22.06.2010 16:42

Za kilka dni wyjazd, więc podreptałam do PZU, żeby wykupić ubezpieczenia. Na nas korzystne, ale assistent w całkiem nowej formie.....
Można wykupić Auto - Pomoc Super, ale na cały rok!
Mam u nich OC, ale w cenie jest tylko Komfort na kraj, a na Europę ( z wyjątkami) jest Super - ale po co mi na cały rok?! :?
Zaglądnę jutro do Warty.
pumczyk
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 24.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumczyk » 22.06.2010 17:05

Ja dzisiaj wlasnie wykupilem w Generali ubezpieczenie 4os x 16 dni = 166zl
azara
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) azara » 23.06.2010 13:22

pumczyk napisał(a):Ja dzisiaj wlasnie wykupilem w Generali ubezpieczenie 4os x 16 dni = 166zl

Witam. Czy mogłabym się dowiedziec co to za ubezpieczenie? Czy to jest assistance czy tzw. zdrowotne gdyby była potrzeba skorzystac z lekarza na miejscu. Też mam oferę z tej firmy , ale proponują mi assistance lux auto za 55zł a to drugie za 274zł. Też jedziemy w cztery osoby.
pumczyk
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 24.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumczyk » 23.06.2010 13:29

Nie mam papierow juz u siebie w domu bo jak ja mialbym o wszystkim pamietac to bym zgubil, ale generalnie pamietam ze bylo wymienione 100 tys zl na cos tam i 20000 zl za 100% uszczerbku czyli wiadomo co. W skladke wchodzi transport medyczny czyli karetka + transport do kraju, transport osoby towarzyszacej jezeli ktos by byl bardzo chory. Generalnie teraz nie napisze cie jaka nazwa ty byla. Ale moge podac informacje taka ze to jest ubezpieczenie grupowe ja jestem "szefem" grupy i 3 osoby sa podpiete pod to :) a cena 166 zl bo sie powolalem na znajomego, normalnie chcial 186 ;) czyli 2 dychy utargowalem :)
azara
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) azara » 23.06.2010 13:39

O takim ubezpieczeniu tez mówiła, ale oczywiście maglowała temat że lepiej ten droższy wariant. A czy assistance auto też od nich masz.?Zawsze braliśmy z pzu ale od tego roku zmienili zasady i ceny maja kosmiczne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ubezpieczenie - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone