Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wenecja

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.02.2010 11:11

Te wielkie statki atakujące lagunę to aqua alta mogą zrobić.
No ale skoro twardą walutę przywożą :wink: .

Jak już o kasie mowa - pozwolę sobie zapytać o sprawy przyziemne.
Chciałbym wiedzieć co możez polecić, jeżeli chodzi o spanie i cucinę.

Pod wpływem Twojej Mariuszu relacji nabrałem ochoty, aby w kolejny rocznicowy wypad z żoną zaliczyć Wenecję.
Co z tego będzie - jeszcze nie wiem, ale planować warto.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.02.2010 15:54

Czytam, oglądam i podziwiam. A wszystko to bardzo dokładnie i uważnie, bo w tym roku też planuję znaleźć się w tym mieście.
Jeszcze nie wiem czy będzie, to przy okazji tegorocznego pobytu w Cro, czy w postaci całkowicie odrębnej wycieczki, ale na pewno pojadę ;)
Twoje zdjęcia utwierdziły mnie jeszcze w tym postanowieniu :)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 14.02.2010 20:40

Roksa_ napisał(a):Jeszcze nie wiem czy będzie, to przy okazji tegorocznego pobytu w Cro, czy w postaci całkowicie odrębnej wycieczki, ale na pewno pojadę ;)


...kazda wersja dobra na odwiedzenie Wenecji ...hmmm... ale ta druga lepsza ;)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 14.02.2010 21:16

Buber napisał(a):
Jak już o kasie mowa - pozwolę sobie zapytać o sprawy przyziemne.
Chciałbym wiedzieć co możez polecić, jeżeli chodzi o spanie i cucinę.

Pod wpływem Twojej Mariuszu relacji nabrałem ochoty, aby w kolejny rocznicowy wypad z żoną zaliczyć Wenecję.
Co z tego będzie - jeszcze nie wiem, ale planować warto.


Taaak ... pytanie proste... spanie, jedzenie ... hmmm..... odpowiedź już niekoniecznie.

Prawda taka, że w Wenecji ani z jednym ani z drugim nie ma problemu , ale ... no właśnie ... to ale jest chyba dla nas "cro.pelkowców" najistotniejsze. Bo ma być zjadliwie dla portfela, logistycznie poprawnie , miło, romantycznie, ciekawie, emocjonująco i parę takich jeszcze ... ;)

Podróżowaliśmy we dwójkę, co ułatwia nieco całą sprawę jeśli chodzi o logistykę choć niekoniecznie koszty.

Z uwagi na rocznicowy wypad - zakładam , że też planujecie podróż tylko we dwoje.

Opiszę jak my to robiliśmy - może to pomoże. :)

Parę razy odwiedzaliśmy, Wenecję z doskoku będąc na tygodniowym leniuchowaniu w Lido di Jesolo. Ta opcja wiadomo - apartament w Lido i ktoregoś dnia kilku lub kilkunasto godzinny wyskok do Wenecji.


Następnie wybierając się do Wenecji, rozważaliśmy samolot i wynajęcie apartamentu - mieszkania w samej Wenecji. Zaleta to to, że ma się Wenecję 24 h/dobę - wada ... znajdą się... .

Możliwości znalezienia lokalu na parę dni jest wiele choćby tu lub tu oczywiście ceny zależne od długości pobytu , sezonu itp. Hoteli nie braliśmy pod uwagę ze względu na ceny. Ostatecznie z uwagi na kłopoty ze znalezieniem dogodnych połączeń lotniczych z naszego kraju bezpośrednio na weneckie Marko Polo - zrezygnowaliśmy z tej opcji.

Wypadło na samochód, co mnie ucieszyło bo bardzo lubię podróżować samochodem ... zawsze zobaczy się coś "ekstra" a i człowiek zadowolony, że jeszcze taki sprawny i mobilny. ;) :) Na razie właśnie tej wersji się trzymamy , choć nie wiem czy do samolotowej kiedyś nie powrócimy .

Więc jak to w tej wyglądało... podróż w ciemno do Punta Sabbioni , tam godzinka na szukanie lokum. Znaleźliśmy apartament tutaj :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

....apartament w cenie 40 euro / doba . Wyposażony we wszystko co potrzebne na parę dni. Bezpieczne miejsce dla samochodu i położenie takie, że nie potrzeba z niego korzystać przez cały czas pobytu . Do przystani ze stateczkami odpływającymi do Wenecji i wysp laguny oraz centrum Sabbioni parę minut spacerkiem ... równie blisko na brzeg morza i plażę tylko, że w drugą stronę .

...strzałka czerwona - apartament .... niebieska -przystań.

Obrazek

.... a oto sam apartament - ten na parterze ;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

..kilka zdjęć z Punta Sabbioni dodam pod koniec relacji.


Jak już wspomniałem wcześniej ... należy następnie "wyposażyć" się w odpowiedni w zależności od czasu pobytu ( od 12 h do 7 dni ) ticket i ...hhheeejjjja...laguna wenecka nasza.

Stateczki do Wenecji i z powrotem kursują z Punta już od bardzo wczesnych godzin rannych ( chyba już przed 5 rano ) do pierwszej godziny w nocy , co daje możliwość uczestnictwa w wieczorno-nocnym życiu Wenecji ... a co tam ... zawsze można wrócić tym rano. ;) :)

Podróż do Wenecji trwa od 40 minut do godziny.

Po przeanalizowaniu różnych wariantów i po przeżytych doświadczeniach sądzę ,że ta opcja przy jeździe samochodem jest zupełnie OK i dlatego z niej korzystamy.

Co do "cucine" to jak widać na powyższym zdjęciu i oczywiście wszystko co w czasie wędrówek po lagunie można spotkać - od Mc Donald's-a do trattorii czy restauracji - ceny też od paru euro do ... ho ... ho ... :)
Polecam bary przekąskowe i trattorie z dala od glównych szlaków. Smacznie , za rosądne pieniądze.

Najgorszy wariant na nocleg to Mestre , dlatego go nie ruszam... .

Pozdrawiam :) ... w razie dalszych pytań ... spróbuję ;)
Ostatnio edytowano 16.02.2010 16:28 przez mariusz-w, łącznie edytowano 3 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.02.2010 21:29

Ceny noclegów w Wenecji bywają rzeczywiście "magiczne" :wink:
Można jednak trafić na "przyzwoite" jak na to miasto ceny czyli zmieścić się w granicach 40 euro/2 os, lub niewiele więcej.

Info o takich hotelach można znaleźć na:
www.hostelsclub.com
www.hostelworld.com
www.hostele.pl
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.02.2010 21:35

Dzięki Mariuszku za wyczerpującą odpowiedź.
Położenie apartamentu - super.
Ja myślałem wstępnie o noclegu w Mestre, ale w Punta Sabbioni pewnie o wiele ciszej i spokojniej.
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 14.02.2010 21:59

Witam. Mam pytanko odnośnie dojazdu do Wenecji. Czy kursują jakieś promy z cro?Jeśli tak to z jakich miast i jakie sa ceny promu.

pzdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.02.2010 22:08

Pawcio&Monia napisał(a):Czy kursują jakieś promy z cro?Jeśli tak to z jakich miast

www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=389985#389985
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 14.02.2010 22:09

To co wiem - to to, że w sezonie na pewno kursują "wycieczkowce" z Istrii (Pula i Rovinji)... podobno też z Rijeki .

Ten temat był tutaj:

https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15789

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14.02.2010 22:31 przez mariusz-w, łącznie edytowano 1 raz
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 14.02.2010 22:17

Piotrek_B napisał(a):Ceny noclegów w Wenecji bywają rzeczywiście "magiczne" :wink:
Można jednak trafić na "przyzwoite" jak na to miasto ceny czyli zmieścić się w granicach 40 euro/2 os, lub niewiele więcej.

Info o takich hotelach można znaleźć na:
www.hostelsclub.com
www.hostelworld.com
www.hostele.pl


... taaaa - zrobiłem poprawkę w poście - odpowiedz dla "Buber"-a ( bo nie dla "Bubra" chyba). ;) :)
Wpisałem " tu lub tu" na czarno a miało być na niebiesko zgodnie z "kursem" Leszka Skupina. :)

Dziękuję za pomoc w odpowiedziach - podpowiedziach. :)

Pozdrawiam
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 14.02.2010 22:28

Buber napisał(a):Dzięki Mariuszku za wyczerpującą odpowiedź.
Położenie apartamentu - super.
Ja myślałem wstępnie o noclegu w Mestre, ale w Punta Sabbioni pewnie o wiele ciszej i spokojniej.


Ciszej , spokojniej, ładniej - z Mestre (nic ciekawego) dojechać trzeba ...a parking na Troncheto lub Piazza Roma ceny ma "paryskie" :)

... i ticket na "łódkę" tak trzeba kupić...

Pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.02.2010 07:15

mariusz-w napisał(a):
Roksa_ napisał(a):Jeszcze nie wiem czy będzie, to przy okazji tegorocznego pobytu w Cro, czy w postaci całkowicie odrębnej wycieczki, ale na pewno pojadę ;)


...kazda wersja dobra na odwiedzenie Wenecji ...hmmm... ale ta druga lepsza ;)


Po Twojej relacji nabieram przekonania, że jeden dzień to mało i jednak lepsza będzie, tak jak radzisz, całkowicie odrębna wycieczka... pójdą na to pieniążki uzbierane w śwince skarbonce ;)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 15.02.2010 10:28

Roksa_ napisał(a):
Po Twojej relacji nabieram przekonania, że jeden dzień to mało i jednak lepsza będzie, tak jak radzisz, całkowicie odrębna wycieczka... pójdą na to pieniążki uzbierane w śwince skarbonce ;)


.... dobra decyzja. :)

Pozdrawiam
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 16.02.2010 14:06

...no to wracamy na Burano...

...co do malowania domków na przeróżne "zdecydowane kolory" to "legenda" mówi , że mieszkańcy robili to po to by łatwiej rybacy mogli trafić do domu... zastanawiam się ... czy to chodziło aby tylko o mgłę często goszczącą w lagunie !!! ;)

Dzisiaj by utrzymać ten tradycyjny i charakterystyczny klimat wyspy o kolorach domów decydują władze miasta - mieszkańcy przed dokonaniem remontu muszą uzyskać odpowiednią decyzję-zgodę która określa barwę elewacji danego domu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


...Casa Deo Bepi Sua - charakterystyczna barwna fasada w geometryczne wzory znajduje się pod numerem 339 ... i jest najczęściej pokazywanym w przeróżnych publikacjach domem tej wyspy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.02.2010 14:54

mariusz-w napisał(a):...co do malowania domków na przeróżne "zdecydowane kolory" to "legenda" mówi ...

... nawet jeżeli nie jest to prawda (ale skoro to mówią wszyscy, to jakieś ziarno prawdy musi w tym być),
to ich malowniczość jest nie do przebicia.

Właśnie to, w krótkim, bo krótkim pobycie w Wenecji pamiętam - kolory.

(No i wielką czachę z blaszanych dzbanków(?), ale to już taki sobie szczegół :wink: ).

pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wenecja - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone