Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 12.01.2010 18:56

Opływamy Rat Pelegrin. Wiatr słabiuśki, ale przez jakiś czas snujemy się wyłącznie na żaglach i cieszymy, że chociaż wolno, to jednak sukcesywnie przybliżamy się do celu.
Po drodze mamy kolejne spotkanie z delfinami :arrow: a właściwie tym razem tylko jeden :( się nam objawił, na dodatek dość daleko od nas, za to tuż przy samym brzegu wyspy. Oczywiście, znów "wywołał" go Zbynek , wiadomym sposobem :wink: .

Droga pomiędzy Rt Pelegrin a Rt Kabal zajmuje nam trochę czasu, prędkość łódki zmienia się dopiero po wpłynięciu w Starigradski Zaljev.
Zatoczki przy półwyspie Kabal (szczególnie rozgałęzienia Luki Tiha) kuszą, żeby stanąć. Co niektórzy nawet sugerują, żeby może tu, a nie w Starim Gradzie? Dywersanci nie mają jednak szans :lol: :arrow: wygrywa potrzeba przyłączenia się do prądu, którego wczoraj przecież nie mieliśmy.

1-P9105117.JPG


Mijamy hotel "Arkada" ...

2-P9105118.JPG


3-P9105119.JPG


Wreszcie jesteśmy blisko celu i wpływamy w zwężenie zatoki. Stari Grad tuż przed nami.

4-P9105120.JPG


5-P9105123.JPG


6-P9105122.JPG
Ostatnio edytowano 21.02.2020 09:39 przez dangol, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.01.2010 19:21

Witam!

Po lewej minęliście miasto Hvar, czy masz może jakieś zdjęcia z wody w tamtym kierunku? Widziałem tylko "z góry". Z daleka i wysoka - ładnie. :)

Pozdrawiam
Interseal M.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 12.01.2010 23:01

Hej, Mariusz!
Tym razem po kąpieli w zatoczce nikomu :? nie chciało się robić zdjęć Hvaru od strony morza.
Mamy za to trochę takich fotek :idea: z rejsu 2007, teraz wyglądało podobnie :wink:
Zdjęcia z twierdzy na wodę też mamy :D , tyle że z "lądowej" wyprawy 2006 . Kilka można zobaczyć TUTAJ, a w domowym archiwum jest ich duuuuuuuuuużo więcej 8) .
Ostatnio edytowano 21.02.2020 09:40 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 14.01.2010 22:20

Starigradzki zakątek z kościółkiem sv. Jerolima zawsze mi się podobał :) , chociaż zerkałam nań tylko z daleka, bo z lenistwa nigdy nie dotarłam :oops: pieszo na tamten brzeg. Teraz, pomimo nadziei (zresztą :? krótkotrwałych), inaczej nie będzie :( .
Zbliżamy się do przystani :D . Już widać miejsce, w którym trzy lata wcześniej zostawialiśmy auto podczas wizyt w miasteczku...

1-P9105124.JPG


2-P9105125.JPG


3-P9105126.JPG


Ufff... Nasz ulubiony sklepik z winem jest tu nadal :D .

4-P9105127.JPG
Ostatnio edytowano 21.02.2020 09:58 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.01.2010 22:30

dangol napisał(a):Tym razem po kąpieli w zatoczce nikomu :? nie chciało się robić zdjęć Hvaru od strony morza.
Mamy za to trochę takich fotek :idea: z rejsu 2007, teraz wygladało podobnie :wink:


Zapewne :) . Tak tylko zapytałem. Jeszcze tam nie byłem, a dużo osób wzdycha.. Hvaaarrr :wink: (Z naszym naczelnym Kucharzem z TVP2 włacznie)
Tymczasem u Ciebie poprostu czerwona strzałka przerysowana jak gdyby nic tam nie było :wink:

Przyznam Ci ze wstydem i z żalem, że do Twoich wcześniejszych lat "na wodach Dalmacji" jeszcze nie dotarłem - przynajmniej nie na tyle, na ile to winienem zrobić.

Pozdrawiam
Interseal M.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.01.2010 22:36

Zaraz za Jerolimem jest smaczny "Eremitaż" ...
A na uzupełnienie - zaśmiecenie :wink: 2 wieczorne Stare Graty z Glavicy:

Obrazek

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.01.2010 23:29

dangol napisał(a):Ten starigradzki zakątek z kościółkiem sv. Jerolima zawsze mi się podobał :) , chociaż zerkałam nań tylko z daleka, bo z lenistwa nigdy nie dotarłam :oops: pieszo na tamten brzeg. Teraz, pomimo nadziei (zresztą :? krótkotrwałych), inaczej nie będzie :( .


Ja niestety też na drugi brzeg nie dotarłam :( Najbliżej to urocze miejsce widziałam w 2007 roku, w dodatku nie będąc świadoma, co właściwie oglądam:

Obrazek

Teraz żałuję... Ale jest po co wracać :D
Ostatnio edytowano 03.03.2012 12:27 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.01.2010 13:00

Chyba już wczoraj wieczorem było dla mnie "za późno" :wink: :D .

Patrzyłem na zdjęcia Danusi i Agnieszki i zastnawiałem się o co chodzi z tym kościółkiem Sv. Jerolima.
Wasze wzdychania i achy a kościoła nima. :)
Szukałem wieży wystającej ponad drzewa....

...a to przecież te białe, kamienne, świecko wyglądające zabudowanie na nadbrzeżu... :)

Pozdrawiam
Interseal M.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 15.01.2010 13:39

Interseal napisał(a):...a to przecież te białe, kamienne, świecko wyglądające zabudowanie na nadbrzeżu... :)
Fakt, wygląda mocno niepozornie - i chyba cały w tym urok :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.01.2010 13:41

Interseal napisał(a):
Przyznam Ci ze wstydem i z żalem, że do Twoich wcześniejszych lat "na wodach Dalmacji" jeszcze nie dotarłem

Czy faktycznie masz czego żałować :wink: , to się dowiesz dopiero, jak Ci się kiedyś uda dotrzeć...
Na forum jest tyle fajowych bieżąco powstających opowieści 8) , że nie sposób :? znaleźć czas na starocie, skoro nawet tych aktualnych nie ma kiedy czytać :( . Też tak mam...

Buber napisał(a): A na uzupełnienie - zaśmiecenie 2 wieczorne Stare Graty z Glavicy

Zdecydowanie na uzupełnienie :D, bo jeden z tych widoczków pozwolę sobie wykorzystać w następnym odcinku jako :idea: materiał poglądowy.
A Eremitaża też żałuję, pamiętając Twój gastronomiczny przewodnik 8) po starigradzkich lokalach...

maslinka napisał(a): Ja niestety też na drugi brzeg nie dotarłam (... )Teraz żałuję... Ale jest po co wracać.

No właśnie - jest po co :D . Mam nadzieję, że kolejna wizyta będzie bardziej przyjazna dla Św. Hieronima i tej zachwalanej przez Wojtka restauracyjki :P
Ostatnio edytowano 16.02.2020 20:44 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.01.2010 19:40

Do nabrzeża dopywamy około 17:20. Dzisiejszy dystans to około 45 Mm.

0a-P9105128.JPG


0b-P9105129.JPG


O mały włos, a byłaby znów :? kotwica i niespełnione marzenia o prądzie i naładowaniu olympusa :wink: . Zajmujemy jedno z ostatnich miejsc z przyłączem!

1-IMG_1425.JPG


Lokalizacja łódki przy nabrzeżu :arrow: dzięki panoramce, jaką Buber strzelił z Glavicy 8) , wszyscy mogą teraz uzmysłowić sobie, gdzie stanęliśmy.

Będzie więc prąd i woda, ta ostatnia o dość :? specyficznym zapachu... Nie wiem, czy to reguła w tym porcie, czy tylko my mamy takiego pecha? Bo herbata na tej wodzie zupełnie nie nadaje się :( do picia! Cóż, trzeba będzie wybierać inne trunki :wink: .

2a-P9105136.JPG


2b-P9105135.JPG


Uiszczamy opłatę portową (250 kun). Mankamentem mariny jest brak własnego zaplecza z prysznicami i WC, zwłaszcza co do tego ostatniego jest to :roll: spora dolegliwość. Co prawda, kawiarenek przy nabrzeżu sporo i żeglarze sobie poradzą, :wink: niemniej jednak cóś dostępnego "portowego " by się przydało, chociażby :idea: w pobliskim budynku kapitanatu.

2-IMG_1426.JPG


3-P9105139.JPG


4-P9105138.JPG


A teraz dowód :wink: , że moja osobista flaga nie zatonęła :D gdzieś głębinach...

5-P9105131.JPG


6-P9105132.JPG


Nie będę jednak dłużej okupować pokładu :arrow: przecież nie po to :lol: chciałam znaleźć się w Starim Gradzie.

7-P9105130.JPG
Ostatnio edytowano 21.02.2020 10:16 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 15.01.2010 19:51

Dangol napisał(a):A Eremitaża też żałuję, pamiętając Twój gastronomiczny przewodnik po starigradzkich lokalach...


Eee tam - przewodnik to naprawdę tekst Kasi Głydziak, a ja tam tylko wodę niegazowaną piłem :wink: .

A nadbrzeże łódkowe dobrze pamiętam - kilka razy byłem tam pieszo, a 2 x NAWET autem w sklepie motoryzacyjnym obok. Za pierwszym razem zamawiałem klocki do mojej Toyki (świeć Panie nad jej wrakiem). Za drugim razem, w wielkiem stresie (bo nikt nie wiedział czy przypłynęły ze Splitu) je odbierałem. Niewiele brakowało - mogliśmy tam dłużej zostać 8) .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.01.2010 19:59

No tak, najpierw były posty Kasi :D z informacją, gdzie można przysiąść. Potem za to była Twoja relacja okraszona fotkami, które bardziej zapadają w pamięci 8). Tak czy owak, już będąc w Starim Gradzie, zupełnie o tych obu podpowiedziach nie pamiętałam :oops: ... Na szczęście Kasia ma swoją bordową budkę niedaleko od łódkowego nabrzeża, więc pomogła :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 16.01.2010 18:55

Można wreszcie ruszyć w sentymentalną podróż :) po starigradzkich uliczkach.

1 -P9105137.JPG


Zanim to jednak nastąpi, odwiedzamy "nasz" winny sklepik. Dziś czynny tylko do 22:00, a jutro rano przed naszym odpłynięciem :? w ogóle. Trzeba więc już teraz zadbać :wink: o zaopatrzenie w miejscu, gdzie wino ma sprawdzoną jakość i smak :P . To samo z proszkiem, który muszę koniecznie dostarczyć zostawionym w domu młodszym członkom rodziny. Tutejszy proszek to niebo w gębie :D . Zupełnie inny od tego, który rok temu nabyliśmy w Bibinje... Gocha zna smak jednego i drugiego, z pewnością się ucieszy, że któregoś jesiennego wieczoru będzie mogła się uraczyć tym lepszym :P .

Ruszamy nabrzeżem w poszukiwaniu parasolek, pod którymi będzie można przysiąść ...

Placyk Tvrdalj:

2-P9105140.JPG


Ciche miejsce znajdziemy bez trudu :D . Za to właśnie lubię Stari Grad :arrow: pięknie tu, a nie ma takiego tłoku jak w obleganej przez setki turystów Korčuli czy Hvarze...

3-P9105141.JPG


4-P9105142.JPG


5-P9105144.JPG


6-P9105149.JPG
Ostatnio edytowano 21.02.2020 10:36 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 16.01.2010 19:40

Mam nadzieję, że za bardzo nie poprzeszkadzam...

...ale Wasz "spokojny zakątek" był też naszym "spokojnym zakątkiem" :D

A oto dowód:
Obrazek

Ach, ten Stari Grad...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009) - strona 77
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone