Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

apartament** Makarska dz. Zelenka-hardcore?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marzeniak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 24.04.2006
apartament** Makarska dz. Zelenka-hardcore?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzeniak » 17.06.2009 20:16

Pozdrawiam już prawie wakacyjnie :P

W tym roku chcemy jechać znowu do CRO, w związku z tym chciałabym dowiedzieć się czy ktoś juz był np. z biurem oskar w apart. ** w dzielnicy zelenka w Makarskiej. Szukałam i nie znalazłam nic, a na stronach biur podróży wszędzie piszą to samo :roll:

Ze zdjęcie nie jest tragicznie, wiem klimy nie ma-trudno jakoś sobie poradzimy-tak myślę :wink: - różne rzeczy nas spotkały do tej pory :roll: .
Poprosiłabym o jakieś opinie kogoś kto tam był i widział jak wglądają pokoje (najważniejsze by nie było grzybów i robaków, no i jak sanitaria :wink:), ewentualnie jakieś własne foto z tamtej kwatery czy sugestie :coool:

Aha dodam, że nie ejsteśmy wymagający bo i tak nie będziemy tam dużo przebywać, ale minimum komfotru i czystość chyba każdemu się należy-rozumiecie
Będę naprawdę wdzięczna
:papa: :wink:
szefunio
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szefunio » 19.07.2009 10:43

My też wybieramy sie z oskarem do Chorwacji dziel. Zelenka apartament **. Również nie wiemy czego się można tam spodziewać, mamy nadzieje że z noclegiem będzie podobnie jak mieliśmy w Grecji (też z Oskarem) schludnie i czysto a to najważniejsze:). W jakim terminie się wybieracie? My 23.07 może się zobaczymy;)
szefunio
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szefunio » 18.08.2009 18:49

Było superrrrrrrrrrrrrrrr:D
marzeniak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 24.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzeniak » 19.08.2009 07:05

Wróciliśmy 28 lipca do Polski - 2 tyg. w zupełności wystarczyły - powiem tyle jestem trochę rozczarowana :? -Makarska jednak mnie tym swoim tłumem turystów zniesmaczyła, o cenach też można powiedzieć że się zagalopowali tubylcy.
a o Oskarze-jego kwaterach i organizacji wycieczki nie będę się nawet próbowała wypowiadać :x
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 19.08.2009 07:26

a o Oskarze-jego kwaterach i organizacji wycieczki nie będę się nawet próbowała wypowiadać


a może właśnie warto? K
marzeniak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 24.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzeniak » 19.08.2009 08:00

Nie miło wspominam te chwile, ale między Bogiem a prawdą czytaliśmy przed wyjazdem opinie o tym biurze i w większości turyści byli niezadowoleni-pomyślałam przesadzają trochę-bo jak można mieć pretensje do biura, że ma się kwaterę 600 m od morza :twisted: -takie rzeczy się czyta.
Ale to co my doświadczyliśmy nie było przesadą.
Powiem wprost-willa slavka-pokoje od strony gór to nory!!!! wybaczcie za określenie ale ładniej się nie da tego określić co zobaczyliśmy :x -chodzi tu o ich wielkość-pokój niewątpliwie zmniejszała wnęka na łazienkę, po dostawieniu łóżka podwójnego i szafy (była jeszcze lodówka) mielismy między łóżkiem a szafą 30 cm przerwy by przecisnąć się do lodówki i drzwi na balkon. Dodatkowo łóżko miało jakieś dziwne wymiary bo mój facet w nim się nie mieścił-a to był problem bo szczytów nie dało się odkręcić :twisted:
Powrót do Polski też porażka- mieliśmy 2 przesiadki-w Katowicach i za Krakowem. Także nasz nasz powrót przedłuzył się o 5 godzin.
W Katowicach przesiadaliśmy się do autokaru, który odjechał z Makarskiej godzinę przed nami, a oni do naszego-wniosek oni wyjechali wcześniej po to by w Centrum turystycznym w Katowicach poczekać na autokar, którym jechali turyści, którzy wyjechali godz. później od nich 8O.
Z Katowic wróciliśmy się do Krakowa, a za Krakowem krążyliśmy po jakich małych miejscowościach i zatrzymaliśmy się na jakiejś podrzędniej stacji-niby to za potrzebą, która jak już trwała za długo okazało się, że czekamy na inny autokar, który zabierze nas do Łodzi a potem do Warszawy. I tak było.
Wyjechaliśmy z Makarskiej o 18 a w Warszawie byliśmy dnia następnego o 23.
ddeess
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ddeess » 19.08.2009 08:53

Witam,
byłam w tym roku w czerwcu w Makarskiej z biura Oskar; mieszkałam w dzielnicy Zelenka w naprawdę fajnym apartamencie, na drugim pietrze z balkonem na morze; podwójne łożko, szafa ubraniowa, toaletka, stolik+ fotele, na balkonie stolik z krzesłami turystycznymi; łazienka standartowa z kaflami i prysznicem; kuchnia na parterze, w pełni wyposażona, czysciutka; pokoje sprzatane co drugi dzień, wymiana reczników itd.; gospodarze bardzo mili, budynek i ogród zadbany, wszedzie kwiaty, miła atmosfera; naprawde nie mogę do niczego się przyczepić;
byliśmy na tyle zadowoleni, że pozwoliliśmy sobie wziąć namiary gospodarzy i byc może kiedyś z tego lokum jeszcze skorzystamy :) ;
co do organizacji wyjazdu: sam pobyt nie przysporzył nam zupełne żadnych kłopotów; rezydent na miejscu, dwie ulice dalej codziennie o 20-21; w razie potrzeby telefon; proponowane wycieczki fajne, bo korzystałam i w cenie nizszej niz proponowały lokalne biura; rezydent informował o wszystkich zmianach telefonicznie; mielismy m.in. zaplanowany wypad na Biokovo, niestety został odwołany z powodu załamania pogody, o czym rezydent poinformował mnie telefonicznie parę godzin wcześniej (i dobrze bo przyszła wielka burza);
słyszałam jednak opinie innych uczestników, mianowicie tego typu, że rezydent mało sie interesuje nimi, ze powinien pojawiac sie codziennie na sniadaniu w restauracji, w której częsc ludzi wykupiła wyżywienie (ja w swoim zakresie) i informował o wszystkim; o czym - nie wiem, bo wszystko zostało powiedziane na spotkaniu ogólnym; kazdy dostał mapę, wykaz wycieczek i wszelkie potrzebne informacje; osobiście nie miałabym ochoty aby ktoś łaził za mną i zakłócał mi wypoczynek, ale widac oczekiwania ludzi są naprawdę różne;
być może trafiliśmy na taki ładny apartament przypadkiem, może standard innych jest rzeczywiscie niższy, no ale czego mozna sie spodziewac za pieniądze, które proponują? w końcu za 900 zł z przejazdem nie można oczekiwac złotych klamek w pokojach - ale czystości jak najbardziej tak;
opinie na temat warunków większości uczestników były podobne do mojej, z tym że niektórzy mieli pretensje do braku balkonu lub tego, że okna wychodziły na jakies zagracone podwórko, albo było zbyt blisko ulicy, albo meble były powiedzmy "mało nowoczesne"(wrrrr :evil: );
co do samego dojazdu - tu rzeczywiście brak dobrej organizacji był odczuwalny; ja wyjeżdzałam z Poznania; do Katowic, gdzie przesiadalismy sie na własciwy autobus (o czym nikt nas wczesniej nie poinformował, ale czort z tym) jechaliśmy 9 godzin! kierowca błądził po stacjach benzynowych w Opolu i jeszcze gdzies tam, bo tam były miejsca "wsiadki" kolejnych pasażerów :evil: ; w Katowicach bigos z przeładunkiem bagaży, w końcu na granicy pol-czeskiej byliśmy o 17! Z Poznania po 11 godz! (w tym czasie pokonuję samochodem trasę od siebie, z lubuslkiego do granicy Holandii i z powrotem! :evil: ); dalej trasa przebiegała w miarę normalnie, choć przystanki wg mnie były zbyt częste i zbyt długie, przez co czas dojazdu trwał z Pozniania 28 godz; droga powrotna 25 godz;
reasumując - jestem zadowolona z pobytu, bo Chorwacja kompletnie powaliła mnie na kolana! 8O :D wróce tam za rok na pewno, już pewnie nie z Oskarem lub innym biurem, ale prawdopodobnie samochodem aby być niezależnym, bo cholercia życia zabraknie aby wszystkie te cuda zobaczyć;
co do tanich biur podrózy - trzeba się niestety nastawiać na mogące wystąpić niedogodności, ale ci którzy się z nimi wybierają niech pamiętają, że jadą tam nie dla apartamentów tylko dla wszystkiego co je otacza :)
pozdrawiam cromaniaków! :)
ddeess
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ddeess » 19.08.2009 09:03

dodam jeszcze, że willa nazywa sie ZORICA ul. Zagrebacka 70 250m od morza; namiary tu: zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
marzeniak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 24.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzeniak » 19.08.2009 09:10

gratuluiuję że dobrze trafiliście :)

my nawet patelni w kuchni nie mieliśmy, a sprzątać musieliśmy sami w pokoju, pościeli przez 2 tyg. nie wymienili :cry:
do rezydentów nic nie mam-byli ok

to nie chodzi o to czy drogie biuro czy tanie, wystarczyło by, żeby napisali, że nic nie gwarantują :P to by człowiek wiedział, że nie należy mieć pretensji na wszelkie udogodnienia :wink:
1400 zł to za mało, zeby mieć minimum czyli jakieś rozkurczenie w pokoju i godny i spokojny powrót do domu?
marzeniak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 24.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzeniak » 19.08.2009 09:56

dodam jeszcze że mój facet dostał trefne miejsce w autokarze :twisted: -siedzenie przed nim było pochyylone na maxa i na dodatek zepsute-czyli oparcie osoby która siedział przed nim miał w takiej pozycji, że siedzieć normalnie się nie dało, musiałby leżeć całą podróż na swoim :roll: , poprosiliśmy o zmianę dobitnie i po kilku minutach z wielką pretensją przesadzili nas na przód, tzn. za kierowcą który spoczywał w wtrakcie podróży i siedzenia i tak miał rozłożone -a ze tż zaniepokoił się tą sytuacją pan kierowca starał się jak najmniej oparcie obniżać-także ostatecznie było ok. Mieliśmy poprsotu pecha, że trafiliśmy akurat na to miejsce z zepsutym siedzeniem, dodoam, że autokar miał 1 miesiąc z czego pan pilot bardzo był zadowolony :wink:
jak wysadził nas w Warszawie już nie był taki pewny siebie-sam przyznał, że od kąd jest pilotem takiej podróży nie miał :o
Asik418
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 12.07.2011
Wille w Makarskiej (Zelenka) - z biurem OSKAR !

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asik418 » 12.07.2011 13:17

Witam :)

Wybieramy się w tym roku po raz kolejny do Chorwacji - tym razem do Makarskiej z biurem podróży "OSKAR" - niestety jest mnóstwo niechlubnych opinii na temat tego biura, choć jednak większość z nich jest o parę lat wstecz, tak więc Mam ogromną nadzieję że niektóre rzeczy jednak uległy poprawie :)
Mamy jednak problem z wybraniem Willi - Ivanka, Darko, Rosso czy Ante --> tak naprawdę praktycznie nigdzie nie ma żadnych opinii o tych zakwaterowaniach - czy ktoś z was miał przyjemność być w którejś z tych willi ?
Dzielnica Makarskiej - Zelenka, jest chyba trochę daleko od samego centrum (?)

z góry dzięki wielkie za odpowiedzi :)
Pozdrawiam
JS[/b]
zanzarah22
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 24.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zanzarah22 » 12.07.2011 22:32

No ok ja też się dołączę do wypowiedzi, byłem z dziewczyną w 2008r. z biurem oskar tez w makarskiej "apartament lux ***"... Ogólnie z wakacji byliśmy bardzo zadowoleni, podróż może faktycznie nie była nadzwyczaj wyjątkowa ale ujdzie w tłumie, sam pobyt bez zastrzeżeń, pokoik ładny, zadbany, kuchnia była na balkonie wraz z lodówką =] my też nie mieliśmy wymienianych pościeli ale w końcu to nie hotel :) Co do wypowiedzi w internecie to faktycznie większość jest negatywnych na temat tego biura, ale patrząc z innego punktu widzenia to osoby które są zadowolone rzadko będa pisać pochwały, zazwyczaj ten kto jest niezadowolony zrobi wszystko aby oczernić biuro, ja sam bylem zadowolony (chodzi mi o całokształt) i nigdzie nie pisałem tego jak było super, wspomnienia zostawiłem dla siebie.. W tym roku też jedziemy z oskarem ale zrezygnowaliśmy z autokaru, jedziemy na własną rękę autkiem (Willa Bernarda) 1100zł za 2 tyg na osobe... Wiadomo że jedni są bardziej wymagający inni mniej ale wydaję mi się iż w takiej kwocie nie można liczyć na niewiadomo jakie luksusy...Jeśli ktoś chce widok na morze warto to odnotować w rezerwacji, my tak robiliśmy i widoczek był. Mam nadzieję ze w tym roku będzie tak samo fajnie jak ostatnio i wszystkim co jadą właśnie z tym biurem życzę też udanych wakacji... Pozdrawiam :)
Asik418
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asik418 » 13.07.2011 07:17

...i takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałam :)) dzięki wielkie zanzarah22 :)
tsalab
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tsalab » 05.08.2011 15:09

i jak było? :)
Asik418
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asik418 » 05.08.2011 19:20

no cóż wypadałoby coś napisać o tych wakacjach :)
tak więc... co do zakwaterowania to faktycznie trafiliśmy idealnie, bo wręcz do apartamentu (2 pokoje, kuchnia, łazienka) wszystko naprawdę elegancko :).... oczywiście trzeba wziazc pod uwagę fakt, iż nie była to żadna z Willi tylko dom prywatny, a to dlatego, że aż do przyjazdu do Makarskiej nie wiedzieliśmy gdzie trafimy - wszystko odbywało się na podstawie ruletki... i tym sposobem niektórzy mieli tylko pokój z jednym oknem bez balkonu... ale to już inna historia...
Chorwacja oczywiście Piękna jak zawsze :) ale to już większość z nas wie :)
Pogoda dopisała, choć ku mojemu zdziwieniu przez 2 dni było pochmurno i padało.... ale zamiast plażowania można było to wykorzystać na zwiedzanie całej Makarskiej :)
Niestety co do biura OSKAR, to myślę że z nimi jeździ się tylko Raz... - biuro ma fatalną organizację... i nieciekawe autokary... My jechaliśmy do Makarskiej 28 godzin - dlaczego? A no dlatego że autokar został dopuszczony do jazdy z zepsutą chłodnicą, a raczej dziurawą... i tym sposobem będąc już gdzieś na północy Chorwacji czekaliśmy 4 godziny na inny autokar, który miał po nas przyjechać z Czarnogóry.... oczywiście pilot chciał się skontaktować z biurem w Poznaniu, ale nikt nie odbierał - po czym jedna z koleżanek zirytowana całą sytuacją wzięła swój telefon i od razu ktoś tam odebrał mówią " przykro mi ale z nami nikt nie starał się kontaktować w tej sprawie" - pozostawiam tą sytuację bez komentarza.... Po 4 godzinach szanowni kierowcy zdecydowali jechać jednak dalej tym samym autokarem... i tak dojechaliśmy do Splitu, po drodze mając kilka postojów na zbieranie wody w butelki i dolewanie do chłodnicy.... od Splitu średnio co 10-15hm znowu były postoje, w tej samej sprawie.... na miejscu Panie które nas kwaterowały były bardzo sympatyczne :) nie mówiąc już o Rezydencie (bodajże Michał) - oczywiście jak to inni pisali na różnych forach, robi wszystko z wieeelką łaską i zbytnio do miłych osób to on nie należny... raczej wygląda to tak jakby ktoś go zmuszał do tej pracy.... Z wycieczek raczej nie korzystaliśmy, aczkolwiek na mieście wychodziło to taniej... co do jedzenia - bez zarzutów - było naprawdę pyszne :) śniadania fakt monotonne bo zawsze to samo, ale można było sobie jakoś urozmaicać :) co do obiadów - każdego dnia coś innego :) i naprawdę godne polecenia :)
Urlop szybko minął i czas było wracać - więc kolejne problemy z autokarami biura OSKAR.... - oczywiście podzielili nas na 3 autokary - powrót 19:30, 21:00 oraz 24:00.... My wracaliśmy tym pierwszym... okazało się też że jeden z autokarów jeszcze w Polsce musiał mieć wymieniane wszystkie opony na nowe - zaznaczyć tez trzeba ze ktoś musiał wezwać policje, ponieważ to oni nie chcieli dopuścić autokaru do jazdy... w innym autokarze poszło wspomaganie kierownicy, ale kierowcy jednak postanowili jechać tak chorwackimi wzgórzami...
Nasz powrót trwał ponad 20 godzin.... chłodnica była cała.... choć klimatyzacja nam padła... na dole było 16 stopni u góry ponad 30.... ale pod koniec drogi "jakoś" się naprawiło.... z tego co się dowiedzieliśmy autokar z godziny 24:00 dogonił autokar z 21:00....
Podsumowując Nigdy Więcej nie będziemy jechać z tym biurem, i tez nikomu nie polecamy.... jak i pewnie wszyscy wczasowicze z autokarów... już w czasie wypoczynku niektórzy pisali petycje, skargi i zbierali podpisy...

pozdrawiam

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
apartament** Makarska dz. Zelenka-hardcore?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone