Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rady na nocną jazdę...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jarospec
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 27.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarospec » 29.06.2006 08:34

My w tamtym roku wyjechaliśmy z Warszawy w ciemno do Chorwacji o 18:00, jechalismy non stop, w Rovinij na Istri bylismy o 10:00, znaleźlismy kwatery (choć nie było łatwo, spać się chciało :) ) rozpakowaliśmy się i poszliśmy na 2 piwa i rybkę - niepamiętam jak trafiłem spowrotem na kwaterę .... :)
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 29.06.2006 09:00

Ja zawsze wyjeżdżam ok 17-18 i w Zadarze jestem(w zalezności od warunków na drodze) ok 10-11. Jade na raz,tylko ja prowadzę ale zmęczony jestem nieźle.I tak od sześciu lat. W tym roku planuję wyjechać wcześniej bo trochę dalej mam zamiar dojechać.
Kilka przystanków po drodze,kawka , kanapeczka i jakoś daję rade.Jeśli ktos nie lubi jazdy w nocy to nie polecałbym robic trasy w jednym kęsie.
POzdrawiam !
live_to_ride
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) live_to_ride » 29.06.2006 22:19

nam raz zdażyło się spać na parkingu przy chorwackiej autostradzie - karimaty na asfalt i spać (albo "podziwiać" z bliska chorwackie pająki) :lol:
kubelt
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubelt » 03.08.2006 10:25

pepe1969 napisał(a):Czy ktoś już testował Nosleep?


Tak, ja testowalem. Bylem zmuszony pokonac trase Warszawa-Goldap-Warszawa. Wyjazd poznym popoludniem w niedziele, w poniedzialek musialem byc na 8 w pracy. Smak tragiczny, niesmak w ustach zostaje jeszcze jakis czas. Czy to cos daje? IMHO niezbyt wiele, trudno jest mi odpowiedziec gdyz zmeczenie tak dawalo sie we znaki, ze sam nie wiedzialem, czy jest mi lepiej czy gorzej :) Red bulle tez na mnie niezbyt dzialaja, po wiekszej ilosci zaczyna sie serduszko niezdrowo "odzywac".
Generalnie dla mnie nie ma idealnego lekarstwa na jazde w nocy. Robilem wiele tras, maksymalnie bylo to 21 godzin za kolkiem non stop(trasa 1700 km) kiedy to wracalem z Wloch. Najgorsze co moze byc to moim zdaniem autostrady i monotonia. Patrzy sie czlowiek przed siebie caly czas, nudno, nic sie nie dzieje, oczy sie zamykaja...
Kiedys niechcacy sie zdrzemnalem za kierownica na autostradzie pod czeska Praga rankiem po calonocnej jezdzie. Zdrzemnalem sie o tyle niefortunnie, ze opuscilem prawa noge, ktora trzymalem na gazie. Ocknalem sie z predkosciomierzem przy 170 km/h, kolega z drugiego samochodu za mna sie pytal, czemu tak nagle zaczalem uciekac. Na szczescie wszystko skonczylo sie szczesliwie.
Dla mnie najlepszym sposobem (oprocz snu oczywiscie) jest rozmowa z pasazerem. Jesli zmuszony jestem myslec nad tym co robie (i mowie) to i tak jestem bardziej rzeski niz bedac non stop skupionym na drodze.
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 03.08.2006 11:36

kubelt napisał(a):
pepe1969 napisał(a):Czy ktoś już testował Nosleep?




Ja też już testowałem. Smak nie najlepszy, ale efekt genialny :wink:

Wypiłem dwa (jeden zaraz na początku, drugi po 10 godzinach) i stwierdziłem , że działa pod warunkiem że jest wiecej niż jeden. Ale zdecydowanie lepszy od Red Bulli i innych podobnych :wink:

Pozdrawiam :)
kiur
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiur » 03.08.2006 13:02

Tego rodzaju wspomagacze nieco nocną jazde ułatwiają jednak do czasu.
Ja na nocne jazdy stosowałem aptekowy ActiMax. Lepsze to było od RedBull'a itp ale zmeczenia nie oszukasz.

W przypadku gdy czujesz wyraźne zmęczenie zalecam drzemkę - choćby półgodzinną.
bargoo
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bargoo » 03.08.2006 13:53

Posiłkuję się guarana, w razie potrzeby popijam kawą bądź napojem energet. Najgorzej jest na autostradzie, gdy zaczyna świtać.
Luckhasz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luckhasz » 05.08.2006 15:36

To prawda nie ma nic gorszego niż wjazd na austradę po całonocnej jeździe gdy zaczyna świtać. Polecam wtedy conajmniej godzinny odpoczynek. SZEROKIEJ DROGI
drogomir
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) drogomir » 06.08.2006 07:40

Z Krakowa wyjeżdżam ok 16-17 jade przez Chyżne -Wiedeń za wiednirm jestem w zależności od ruchu 23- 01 i jadę do momentu kiedy zaczyna mnie brać spanko momentalnie zjazd na parking i drzemka zazwyczaj ok 1godziny . Potem jazda do stacji Shella jakieś 50 km od granicy słoweńskiej .
Tam myje się i idę coś zjeść i wypić mocną kawę. potem jazda z przerwą gdzieś na autostradzie w Chorwacji i ok 10 - 11 jestem w Splicie. Jadę cały czas spokjnie na autostradach no moż 10% szybciej.
Moja rada jechać autostradami gdy poczujesz senność zjeżdżać na parkig i drzemka czasem wystarczy 15 minut. Szerokiej drogi.
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 06.08.2006 11:19

To o czym przeczytacie poniżej nie było robione "dla sportu".
Ja korzystam tylko z kawy podczas podróży. No i dzięki niej muszę przyznać się do niechlubnego rekordu. W maju trasa Avignon (Francja) - Łódź około 2000 km bez snu. Wyjazd 14:00 a w domu o godzinie ok. 21:00 następnego dnia. Czyli 31 godzin bez snu. Wiem wiem nie ma się czym chwalić!!! I nie robię tu z siebie bohatera. Jaki byłem zmęczony nie muszę pisać. Ale kawka była ZARYPISCIE mocna w sumie tylko 0,5L. Rączki to mi się jeszcze trzęsły jak byłem już niedaleko od domu.
Ale są w życiu właśnie takie sytuacje ale nie będę o nich opowiadał. Dobrze, że jezdżę na codzień. To jestem zaprawiony. Byłem jedynym kierowcą. Dobrze, że auto mam wygodne i chociaż o bólu pleców nie ma mowy.
A dla tych co jadą pierwszy raz i nie wiedzą czy sen ich zmorzy powiem. W tak długiej trasie to senność i tak i tak każdego z nas dopadnie. Trzeba w porę wyczuć odpowiedni moment na drzemkę. Napewno nie wolno lekceważyć symptomów opisywanych już wcześniej tj. omamy wzrokowe lub ja miałem tak:
to co widziałem przed samochodem to tak jakbym patrzył na film na kliszy filmowej. I zdarzało się tak, ze przejście z jednej "klatki" filmu dodrugiej trwało trochę przydługo. To oznacza, że do tragedii jeszcze chwila.
Myślę, że moje doświadczenia będą pomocne w ocenie własnych możliwości podczas podróży.

Chorwacja jak narazie jeszcze cały czas przede mną. No i na pewno będą przynajmniej ze 2-3 godzinki snu a i kilometrów dużo mniej do zrobienia bo tylko ok. 1300.
Pozdrawiam i nie forsujcie się nie warto!!!
pepe1969
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 25.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pepe1969 » 16.08.2006 10:59

Dzięki za wszystkie rady :!:

Jechałem do i z CRO w ciągu dnia 02-15.07.2006. Dobrze zrobiłem!
W nocy nie dałbym rady! Temperatura była super. W Chorwacji 2 lipca było 15C do tunelów a potem 25C. Było 3 kierowców na 2 auta. A i tak kolega prawie zasnął za kierownicą.

Jazda nocą... nie wyobrażam sobie tego!!!

tu jest relacja: forum/viewtopic.php?t=12590

a tu są zdjęcia: http://www.pepe1969.ao.pl
jack_2000
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 04.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jack_2000 » 17.08.2006 22:03

część z Was wjeżdża do Czech w środku nocy 2,3 - gdzie wtedy kupić winiety? na stacjach paliw?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.08.2006 22:06

jack_2000 napisał(a):część z Was wjeżdża do Czech w środku nocy 2,3 - gdzie wtedy kupić winiety? na stacjach paliw?


Yes.
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 18.08.2006 15:00

drogomir napisał(a):Z Krakowa wyjeżdżam ok 16-17 jade przez Chyżne -Wiedeń za wiednirm jestem w zależności od ruchu 23- 01 i jadę do momentu kiedy zaczyna mnie brać spanko momentalnie zjazd na parking i drzemka zazwyczaj ok 1godziny . Potem jazda do stacji Shella jakieś 50 km od granicy słoweńskiej .
Tam myje się i idę coś zjeść i wypić mocną kawę. potem jazda z przerwą gdzieś na autostradzie w Chorwacji i ok 10 - 11 jestem w Splicie. Jadę cały czas spokjnie na autostradach no moż 10% szybciej.
Moja rada jechać autostradami gdy poczujesz senność zjeżdżać na parkig i drzemka czasem wystarczy 15 minut. Szerokiej drogi.

do splitu lecisz przez chyzne i wieden? troszke jak dla mnie zakrecona ta trasa 8O
drogomir
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) drogomir » 18.08.2006 20:58

fokstrot napisał(a):
drogomir napisał(a):Z Krakowa wyjeżdżam ok 16-17 jade przez Chyżne -Wiedeń za wiednirm jestem w zależności od ruchu 23- 01 i jadę do momentu kiedy zaczyna mnie brać spanko momentalnie zjazd na parking i drzemka zazwyczaj ok 1godziny . Potem jazda do stacji Shella jakieś 50 km od granicy słoweńskiej .
Tam myje się i idę coś zjeść i wypić mocną kawę. potem jazda z przerwą gdzieś na autostradzie w Chorwacji i ok 10 - 11 jestem w Splicie. Jadę cały czas spokjnie na autostradach no moż 10% szybciej.
Moja rada jechać autostradami gdy poczujesz senność zjeżdżać na parkig i drzemka czasem wystarczy 15 minut. Szerokiej drogi.

do splitu lecisz przez chyzne i wieden? troszke jak dla mnie zakrecona ta trasa 8O


Dlaczego?
Do autostrady słowackiej masz ok 2.5 do 3 godz jazdy póżniej śmigasz do Mariboru autostradą kawałek Słowni bez autostrady i Chorwacja prawie cała autostradą w nocy spokojnie jedziesz 130 :) i bez wysiłku przed południem jestem za Splitem,
Podobno w czerwcu oddano południową obwodnice Wiednia S! to jeszcze godzina do przodu.
Może trasa niejest najkrótsza i najtańsza ale napewno najszybsza.
Popatrz nato z tej strony
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rady na nocną jazdę... - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone