Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Euro ponad 4 zł !

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 16.06.2016 09:43

CroAna napisał(a):Ja zauważyłam od kilku lat taką prawidłowość zupełnie niekorzystną, że płacenie kartą niestety nie jest za granicą opłacalne. Robię to, owszem, bo zwyczajnie jest to wygodne. Póki co widzę, że bezpowrotnie minęły czasy gdy bardziej opłacało się płacenie kartą. Miałam taką sytuację na wakacjach,bodaj w 2010 lub 2011, gdzie korzystnej było dokonywać transakcji kartą. ...nie dość, że kurs euro był przyjemny, to i bank nie zdzierał. :boss:

zatem czas zmienić bank i poszukać lepszej oferty 8)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 16.06.2016 10:44

Dowcipniś z Ciebie . ...a znacz taki co na spredzie nie zarabia :?: :!: :?: :roll:
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 16.06.2016 10:48

CroAna napisał(a):Dowcipniś z Ciebie . ...a znacz taki co na spredzie nie zarabia :?: :!: :?: :roll:

Ana, a kantor, w którym kupujesz Euro i następnie sprzedajesz to Euro w Cro na spreadzie nie zarabia?:)
Są banki i konta, które robią to z umiarem - jeszcze :D
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 16.06.2016 13:26

....nie trafiłam jeszcze na taki extra widać. ..ale przez cały rok nie narzekam , więc zamiast karty "kesz" i jazda! Indian sięgam pamięcią, banki zawsze były mniej korzystne niż kantory, Krisie ;-) :sm: :papa:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 16.06.2016 15:04

Pisałem już w tym wątku i w innych, że w ubiegłym roku płatność kartą wychodziła mnie parę groszy taniej niż gotówka kupiona w kantorze. Trzeba tylko w banku dopytać, żeby mieć pewność czy nie pobierają jakiejś prowizji.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 16.06.2016 19:28

Koenig napisał(a):Pisałem już w tym wątku i w innych, że w ubiegłym roku płatność kartą wychodziła mnie parę groszy taniej niż gotówka kupiona w kantorze. Trzeba tylko w banku dopytać, żeby mieć pewność czy nie pobierają jakiejś prowizji.

...w pełni potwierdzam ....od lat tak robię...nawet jak jest jakaś prowizja..to i tak wychodzę "lepiej" !! Euro zabieram jedynie na zapłacenie za apartament!! Pozdrawiam
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 20.06.2016 09:18

Dzisiejszy przelicznik przy placeniu w moim banku karta mastercard z Kuny na złoty polski to -0.58787 natomiast przelicznik kantorowy w sprzedazy w naszych kantorach oscyluje grubo ponad 0,6. Czyli wychodzi nie tak zle karta:). Ja ogolnie wszedzie placę kartą.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 21.06.2016 23:21

VONPLES napisał(a):
Koenig napisał(a):Pisałem już w tym wątku i w innych, że w ubiegłym roku płatność kartą wychodziła mnie parę groszy taniej niż gotówka kupiona w kantorze. Trzeba tylko w banku dopytać, żeby mieć pewność czy nie pobierają jakiejś prowizji.

...w pełni potwierdzam ....od lat tak robię...nawet jak jest jakaś prowizja..to i tak wychodzę "lepiej" !! Euro zabieram jedynie na zapłacenie za apartament!! Pozdrawiam


jak mówiłam, zależy od banku. i nie chodzi o prowizje a o wysoki spred. to zareklamujcie wreszcie, które to takie korzystne ;) oczywiście trzeba wziąć pod uwagę wszystko co się wiąże z prowadzeniem konta. W moim na co dzień mam wszystko za free, ten przelicznik walutowy niekorzystnie jedynie wychodzi.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 22.06.2016 09:36

niektóre banki CroAna dla kart Visa stosują przelicznik tej właśnie organizacji płatniczej. Unikasz w ten sposób wysokiej ceny sprzedaży walut przez banki, czy też podwójnego przewalutowania. dzisiejszy kurs przeliczenia HRK na PLN po kursie Visa i z 1% prowizją od przewalutowania dla banku wynosi 0.593. Ja też mam wszystko za free :D.
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 24.06.2016 07:22

Dziękujemy Wielkiej Brytanii.. niedlugo przeniesiemy dyskusje do wątku pt. Euro ponad 5 zł :|
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 24.06.2016 07:28

Właśnie zastanawiamy się, co robić..
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 24.06.2016 08:24

To mamy ten sam dylemat... na wydatki w gotówce zabiorę złotówki, a na nocleg... cóż może pogadać z gospodarzem, żeby zapłacić mu w kunach... do wyjazdu jeszcze trzy tygodnie. Pojechać pojedziemy napewno, najwyżej sięgnie się głębiej do skarbonki :P
jaachu
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaachu » 24.06.2016 08:29

figusek napisał(a):Właśnie zastanawiamy się, co robić..
Akc3nt napisał(a):To mamy ten sam dylemat... na wydatki w gotówce zabiorę złotówki, a na nocleg... cóż może pogadać z gospodarzem, żeby zapłacić mu w kunach... do wyjazdu jeszcze trzy tygodnie. Pojechać pojedziemy napewno, najwyżej sięgnie się głębiej do skarbonki :P


To kupcie euro dzisiaj bądź jutro, dużo więcej jeszcze nie zapłacicie. A następną rzecz euro już od dłuższego czasu wacha się od 4,30 do 4,40 i było wiadomo że taniej nie będzie. A dzisiaj już 4,50 i trzeba się pogodzić ze te kilkanaście zł trzeba dac więcej. I nie przesadzajcie że wam to budżet wyjazdowy zawali.
@ppl3
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 22.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) @ppl3 » 24.06.2016 09:03

Cześc Cro maniacy:) widzę ,że piszecie o dzisiejszym wzroście euro, mam pytanie odnośnie co zrobić jeśli mam swoje Euro i chciałem je wymienić w CRO na kuny. Lepiej będzie sprzedać dzisiaj Euro w Banku-Kantorze (wymienić na PL) i kupić w CRO kuny w Banku złotówkami ?
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 24.06.2016 09:13

Dzisiaj KUNA i EURO pofrunęły ostro w górę.
Efekt BREXITu.
Szok. 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Euro ponad 4 zł ! - strona 111
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone