Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Euro ponad 4 zł !

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 14.06.2016 09:18

krutom napisał(a):
KrisM napisał(a):
shira22 napisał(a):No właśnie, może lepiej by się opłacało zakupić jednak kuny. Może ktoś był już w Chorwacji w tym roku i ma jakieś doswiadczenia?

w jakim celu zakupić?? :D

W celu przepuszczenia na miejscu w Cro. :lol:
Taniej jednak przepuszczać kartą.


A w życiu! Jak bank spred policzy, to to dopiero jest kurs !!!! Wrrrrr
shira22
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 15.06.2016 14:06

No dokładnie, banki zawsze muszą wyjść na swoje. Oczywiście miałam na myśli zakup waluty w Polsce. Co lepiej się opłaca zabrać kuny czy euro?
kryniu1
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kryniu1 » 15.06.2016 14:47

kurs euro będzie wariował na pewno do 23 czerwca kiedy to Wielka Brytania wypowie się na temat opuszczenia strefy Euro.
Potem złotówka znowu może się osłabiać bo będzie się zbliżał rating Fitch dla Polski
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 15.06.2016 15:13

shira22 napisał(a):No dokładnie, banki zawsze muszą wyjść na swoje. Oczywiście miałam na myśli zakup waluty w Polsce. Co lepiej się opłaca zabrać kuny czy euro?


Euro
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 15.06.2016 20:16

CroAna napisał(a):A w życiu! Jak bank spred policzy, to to dopiero jest kurs !!!! Wrrrrr

czyli jaki? 8)
kanapkasmalec
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanapkasmalec » 15.06.2016 20:23

Mi teraz liczył bank po kursie 4.55 za przelew pieniędzy na rachunek walutowy :-o
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.06.2016 20:37

KrisM napisał(a):
CroAna napisał(a):A w życiu! Jak bank spred policzy, to to dopiero jest kurs !!!! Wrrrrr

czyli jaki? 8)

A np. taki:
ING (spread 6%) kurs sprzedaży 4,5499. W kantorze przy Gdańskiej w Bydgoszczy 4,4250
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 15.06.2016 20:43

kanapkasmalec napisał(a):Mi teraz liczył bank po kursie 4.55 za przelew pieniędzy na rachunek walutowy :-o

To kup np. na cinkciarzu za 4.43 i wyślij na walutowy.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 15.06.2016 20:49

walp napisał(a):A np. taki:
ING (spread 6%) kurs sprzedaży 4,5499. W kantorze przy Gdańskiej w Bydgoszczy 4,4250

kursy bankowe nieco wolniej reagują na zmiany na rynku :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.06.2016 21:00

KrisM napisał(a):
walp napisał(a):A np. taki:
ING (spread 6%) kurs sprzedaży 4,5499. W kantorze przy Gdańskiej w Bydgoszczy 4,4250

kursy bankowe nieco wolniej reagują na zmiany na rynku :)

To prawda, ale z reguły są wyższe niż kurs kantorowy. Z tego względu posiadam konto walutowe w EUR. :wink:
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 15.06.2016 23:56

kryniu1 napisał(a):kurs euro będzie wariował na pewno do 23 czerwca kiedy to Wielka Brytania wypowie się na temat opuszczenia strefy Euro.
Potem złotówka znowu może się osłabiać bo będzie się zbliżał rating Fitch dla Polski

A kiedy weszli do strefy Euro bo nie pamiętam :roll:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 16.06.2016 08:51

Ja zauważyłam od kilku lat taką prawidłowość zupełnie niekorzystną, że płacenie kartą niestety nie jest za granicą opłacalne. Robię to, owszem, bo zwyczajnie jest to wygodne. Póki co widzę, że bezpowrotnie minęły czasy gdy bardziej opłacało się płacenie kartą. Miałam taką sytuację na wakacjach,bodaj w 2010 lub 2011, gdzie korzystnej było dokonywać transakcji kartą. ...nie dość, że kurs euro był przyjemny, to i bank nie zdzierał. :boss:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 16.06.2016 08:52

CroAna napisał(a):Ja zauważyłam od kilku lat taką prawidłowość zupełnie niekorzystną, że płacenie kartą niestety nie jest za granicą opłacalne. Robię to, owszem, bo zwyczajnie jest to wygodne. Póki co wiąże, że bezpowrotnie minęły czasy gdy bardziej opłacało się płacenie kartą. Miałam taką sytuację na wakacjach,bodaj w 2010 lub 2011, gdzie korzystnej było dokonywać transakcji kartą. ...nie dość, że kurs euro był przyjemny, to i bank nie zdzierał. :boss:

Nie rozumiem dlaczego nie korzystnie jest płacić karta?Jak ktos ma bandyckie warunki to wiadomo ale nie wszyscy mają takie same...
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 16.06.2016 08:55

amatus1 napisał(a):
CroAna napisał(a):Ja zauważyłam od kilku lat taką prawidłowość zupełnie niekorzystną, że płacenie kartą niestety nie jest za granicą opłacalne. Robię to, owszem, bo zwyczajnie jest to wygodne. Póki co wiąże, że bezpowrotnie minęły czasy gdy bardziej opłacało się płacenie kartą. Miałam taką sytuację na wakacjach,bodaj w 2010 lub 2011, gdzie korzystnej było dokonywać transakcji kartą. ...nie dość, że kurs euro był przyjemny, to i bank nie zdzierał. :boss:

Nie rozumiem dlaczego nie korzystnie jest płacić karta?Jak ktos ma bandyckie warunki to wiadomo ale nie wszyscy mają takie same...


A także nikt nie każe nikomu płacić kartą PLN do zwykłego ROR-u, są karty walutowe, zamówiłem sobie ostatnio karty MasterCard z kantoru Alior banku, bez opłat za wydanie i używanie - jedna w Euro druga w Dolarach.
kryniu1
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kryniu1 » 16.06.2016 09:08

KarKoz napisał(a):
kryniu1 napisał(a):kurs euro będzie wariował na pewno do 23 czerwca kiedy to Wielka Brytania wypowie się na temat opuszczenia strefy Euro.
Potem złotówka znowu może się osłabiać bo będzie się zbliżał rating Fitch dla Polski

A kiedy weszli do strefy Euro bo nie pamiętam :roll:


Źle napisane, na myśli miałem opuszczenie UE :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Euro ponad 4 zł ! - strona 110
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone