Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Euro ponad 4 zł !

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 01.02.2009 01:54

Popiel
Ty jak zwykle w gorącej wodzie kąpany. Albo nieuważnie czytasz albo nie rozumiesz. Chcesz się wykazać i awansować na opiekuna działu?
Ten wątek dotyczy ceny euro co w praktyce przekłada się na ceny wypoczynku za granicą.
Kto by tu zaglądał gdyby wpisy dotyczyły tylko:
Dzisiaj w Pacanowie Euro po 4,50,

Na marginesie, dlaczego umieściłeś tutaj tekst na temat Słowacji.
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 01.02.2009 01:54

Popiel napisał(a):Euro na Słowacji
Przygotowywali się do tego 5lat.

Wielu z nas zagości w tym kraju w drodze do Cro.
Słucham dziś audycji w Polskim Radio PR1.
Gdy jeszcze kilka lat temu opłacało się spędzać wakacje na Słowacji, teraz może z tym być różnie.
Po wprowadzeniu euro wzrosły ceny w sklepach oraz droższe paliwo.
Litr paliwa u nas ok 3,50zł na Słowacji 4,20zł.
Porównano te same produkty w tej samej sieci handlowej w Polsce i na Słowacji. Pani redaktor po przeliczeniu na PLN stwierdziła, iż teraz w porównaniu z grudniem ceny produktów poszły w górę i są droższe niż u nas.
Różnie też może być z wydawaniem reszty.
Gdy zapłacimy w koronach, a wydadzą nam w euro to można stracić kilka centów. Podobnie zaokrąglają Chorwaci, stosując swoje przeliczniki, ale wiem o tym, nie mam żalu i płacę im w ich walucie.
Już nie pamiętam jak długo można będzie płacić w dwóch walutach w Słowacji, ale gdy zostanie tylko euro to myślę, iż zniknie problem niekorzystnych przeliczników.
Czy u nas może być podobnie? Chyba za wcześnie by się już o to martwić.

Tu chyba grubo minąłeś się z tematem przewodnim wątku.

Teraz prośba do opiekuna działu, jak tylko Popiel to przeczyta to proszę usunąć te moje dwa wpisy bo nie trzymają się tematu.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.02.2009 13:50

Mibi napisał(a):Popiel
Ty jak zwykle w gorącej wodzie kąpany. Albo nieuważnie czytasz albo nie rozumiesz. Chcesz się wykazać i awansować na opiekuna działu?
Ten wątek dotyczy ceny euro co w praktyce przekłada się na ceny wypoczynku za granicą.
Kto by tu zaglądał gdyby wpisy dotyczyły tylko:
Dzisiaj w Pacanowie Euro po 4,50,

Na marginesie, dlaczego umieściłeś tutaj tekst na temat Słowacji.

Uważnie Ty mało przeczytałeś. Mogłem, więc oceniłem ten scenariusz jako gdybanie i przypomniałem Tobie, iż podobne gdybania są na tym forum, które do niczego nie prowadzą. Rzeczywistość pokaże, ale jak ktoś lubi to proszę bardzo.

Umieściłem tutaj tekst na temat euro w Słowacji, bo jak sam wyżej napisałeś "ten wątek dotyczy ceny euro co w praktyce przekłada się na ceny wypoczynku za granicą".
Wielu podróżuje do Cro przez Słowację, a czasami w niej ma nocleg, więc również ta informacja przekładała się na wyjazd do Cro. Jednym słowem, zwrócić uwagę - np. kupować więcej euro i brać nocleg w Słowacji czy nie itp.
Nie widziałem potrzeby zakładania następnego tematu z tym, bo to nie jest sprawa aż tak ważna, by wymagała osobnego wątku.

Życzę spełnienia Twojego scenariusza,
Pozdrav :wink:
Ostatnio edytowano 01.02.2009 14:19 przez pasażer, łącznie edytowano 2 razy
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008
Re: Euro już jest po 4 zł !

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 01.02.2009 14:16

krakuscity napisał(a):Z dnia na dzień waluty idą w górę, kiedy się to wszystko zatrzyma ?

Do wakacji w Chorwacji wprawdzie daleko ale czy będą one o wiele droższe? :cry:

Bo widzisz Popiel na samym początku jest już zachęta do gdybania.
A ja lubię sobie pogdybać.
Szkoda tylko że przez naszą wymianę "ciosów" wątek się rozmywa.
Mam prośbę do opiekuna działu, proponuję wykasować tą sprzeczkę.
Pozdrawiam.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: Euro już jest po 4 zł !

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.02.2009 14:23

Mibi napisał(a):Bo widzisz Popiel na samym początku jest już zachęta do gdybania.
A ja lubię sobie pogdybać.

Jako niepraktykujący belfer, za inwencję twórczą ocena 5 :wink:
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 03.02.2009 15:37

Euro dziś 4.51 :/ STRASZNE!
avensis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 21.02.2008
drogie euro

Nieprzeczytany postnapisał(a) avensis » 03.02.2009 18:04

Wszystko sie zanosi ze na wakacje bedzie w granicach 4.5-4.7
Kwatery juz zarezerwowane wiec napewno pojedziemy ale z przyjemnosciami na miejscu napewno nie bedzie tak kolorowo jak w tamtym roku.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 03.02.2009 18:16

Chyba trzeba zmienić temat bo jakby coś już nieaktualny. :( :twisted: :evil: :x :cry: Zanosi się na drogie wakacje. Znam osoby, które zrezygnowały z nart na Słowacji ze względu na kurs EURO.
krzycholu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 04.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzycholu » 03.02.2009 18:36

Prawda , moi znajomi tez wybrali nasze Tatry lub np. Spindlerowy Mlyn, bo niestety euro poszlo przez ostatnie 6 miesiecy o 40 % w gorę a to juz lekka przesada :evil:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.02.2009 19:24

Danske Bank: złoty może osłabić się do 4,8125 wobec euro
(PAP, ak/ 03.02.2009, godz. 14:40)

Złoty może osłabić do 4,8125 wobec euro w ciągu 2-4 tygodni - napisali analitycy Danske Bank w raporcie.

"Nie spodziewamy się, aby kurs PLN przebił szczyt z 2004 roku czyli 4,9450, ale opór wokół 4,8125 może zostać osiągnięty w ciągu 2-4 tygodni. W krótkim terminie złoty powinien osiągnąć 4,6290, gdzie potem możemy zobaczyć lekką korektę przed testowaniem kolejnego oporu 4,6640" - napisano.
ooloo
zbanowany
Posty: 143
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ooloo » 03.02.2009 20:52

Z tego wątku przeczytałem ostatnie 7,5 posta i zastanawiam się, co Wam to Euro przeszkadza??? Tusk mówił, że zdążą ze stadionami i hotelami, więc czego się bać??? Boicie się, że przegramy, tak jak w Chorwacji w szczypiorniaka? Przecież tam publiczność, sędziowie, drużyny przeciwne i nawet sam Pan Prezydent (podobno nazwał go "Ósmak") byli przeciwko nam, a tu MY będziemy u SIEBIE, więc wszystko będzie nam sprzyjać... Głowa do góry!!

ooloo :lol: :lol:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 03.02.2009 21:10

ooloo napisał(a):... Tusk mówił ...

A jak Don Tusconi mówi, że będzie cud, to znaczy, że będzie..
widziałem dziś w TV, że się chłopak szeroko i optymistycznie uśmiecha, więc znaczy się domniemuję, że nie mamy się czego obawiać skoro taki świetlisty cudotwórca nad nami czuwa

wszystkie głowy do góry!
jest dobrze (pomimo kryzysu), a będzie jeszcze lepiej!!!

Zawsze przecież można pojechać do babci na wieś i wspierać rodzimy agro-biznes, a nie tylko wciąż Chorwacja i Chorwacja!!!
:oops:
avensis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 21.02.2008
drogie euro

Nieprzeczytany postnapisał(a) avensis » 04.02.2009 15:06

Chciałbym sie Was zapytac co z wakacjami w Cro w zwiazku z tak drogim euro. Czy zmieniliscie plany co do wyjazdu? Dzis euro znowu w góre. Mysle ze przez taka cene na plazach bedzie wiecej miejsca.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 04.02.2009 15:17

Euro dziś 4.51 :/ STRASZNE!


e tam straszne od razu - kto kupił wcześniej, niech sprzdaje i kupi przed sezonem!

ja kupowałem euro po 3,3 :twisted:
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 04.02.2009 15:51

Krystof napisał(a):
Euro dziś 4.51 :/ STRASZNE!


e tam straszne od razu - kto kupił wcześniej, niech sprzdaje i kupi przed sezonem!

ja kupowałem euro po 3,3 :twisted:


Ja troszke wyzej 3,43:D
Zastanawiam kiedy zrealizować zysk:D
Do jakiego poziomu dojdzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Euro ponad 4 zł ! - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone