Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Euro czy dolary?pomocy

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003
Euro czy dolary?pomocy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 28.06.2003 11:31

Zastanawiam się co wziąc do chorwacji - euro czy dolary (a moze inna walute) pomozcie

Dzieki
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 28.06.2003 11:45

Euro i złotówki. Euro można czasami płacić - np. autostrady, wstępy(np. Plitvice), noclegi. Dolary można tylko wymienić w kantorze ( no, z wyjątkami)
juli
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 28.06.2003 12:30

Każda waluta dobra.
Ale płacić możesz w euro, kunach i kartami.
A kantory łykają wszystko. :D
8)
szon
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 12.05.2002
Kursy

Nieprzeczytany postnapisał(a) szon » 29.06.2003 10:02

Właśnie wróciłem z Chorwacji (godzine temu). 1 Euro=7,40 do 7,50HRK, 1 ZŁ=1,58do1,60HRK. PZDr.
Sławek_K
zł / kuny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek_K » 30.06.2003 14:18

Szon, czy w dużej ilości kantorów można wymienić nasze złotówki na chorwackie kuny - na ile jest już popularna nasz waluta. I jeśli można spytać w jakim rejonie Chorwacji przebywałeś [interesuje mnie środkowa Dalmacja]. Ale zapewne kurs walut jest zbliżony na całym terenie Chorwacji.
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 30.06.2003 14:23

Z tego co napisal szon bardziej oplaca sie wziac euro niz zlotowki.
szon
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 12.05.2002
Waluta

Nieprzeczytany postnapisał(a) szon » 30.06.2003 14:28

Pierwszy tydzień byłem w okolicach Trogiru. Z wymianą złotówek nie miałem najmniejszego problemu. W każdym kantorze można było je wymienić bez prowizji. Natomiast w drugim tygodniu byłem na Półwyspie Peljesac, i były kantory w których nie można było wymienić złotówek, natomiast wszystkie które znalazłem pobierały prowizje w wysokości 1%; 1.5% do max 2%. Może w sezonie nie pobierają prowizji? PZDR.

Kurs w zależności od kantory różnił się nieznacznie, dla zł od 1,58 do 1,62.
szon
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 12.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) szon » 30.06.2003 14:33

erloy napisał(a):Z tego co napisal szon bardziej oplaca sie wziac euro niz zlotowki.


Tak, Euro bardziej się opłaca. Natomiast nie wiem jeszcze jak wychodzi branie gotówki z bankomatu oraz płacenie kartą (banki muszą sobie to przeliczyć) :lol:
Sławek_K
zł / kuny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek_K » 30.06.2003 14:42

Dzięki za informację.
Z przeliczenia wynika, że praktycznie nie ma znaczenia
- czy Euro kupione w Polsce i zamienione na kuny,
- czy złotówki zamienione bezpośrednio na kuny w Chorwacji.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 30.06.2003 14:51

Różnice nie są duże. Minimalnie lepiej opłaca się mieć Euro. Inna sprawa , że Euro biorą wszędzie a złotówki w niektórych bankach i kantorach.
Dusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dusia » 02.07.2003 07:08

Witam
Euro wszędzie od 7.35-7.50 k,natomiast złotówki ok 1.60 k ale już nie wszędzie.
Pozdrawiam Dusia
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
temat :poprostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 02.07.2003 09:23

Najlepiej kupic w Polsce kuny były na slasku w kwietniu-maja -teraz nie wiem w czerwcu za 1 zl otrzmales 1,68 kuny za 1 euro 7.48. zima mozna dostac wiecej w sezonie bardzo kurs spada.tak ze nie mozna przewidziec ile bedzie w lipcu i sierpniu.Przy naszm kursie euro ktory wciaz rosnie nie oplaca sie placic karta.
miro

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 02.07.2003 18:36

szon napisał(a):
erloy napisał(a):Z tego co napisal szon bardziej oplaca sie wziac euro niz zlotowki.


Tak, Euro bardziej się opłaca. Natomiast nie wiem jeszcze jak wychodzi branie gotówki z bankomatu oraz płacenie kartą (banki muszą sobie to przeliczyć) :lol:


Z bankomatow 1 kuna wychodzi ok o.62 sa pobierane prowizje od tranzakcji mim 12 zl .
Pzdr
erloy
Re: temat :poprostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 02.07.2003 21:03

petris napisał(a):Najlepiej kupic w Polsce kuny...


Nie oplaca sie kupowac kun. Za 450zl mam 100euro, ktore wymienie na 740-750kun. Za ta same kwote w Polsce mam 694 kuny (po dzisiejszym kursie kantorowym)

petris napisał(a):Przy naszm kursie euro ktory wciaz rosnie nie oplaca sie placic karta.


Niby dlaczego? Przy transakcjach bezgotowkowych nie ma prowizji a brany jest kurs sredni, nizszy od kursu sprzedazy, wiec placenie karta wychodzi najkorzystniej.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 03.07.2003 08:05

Który to Bank jest tak miły, że jak rozlicza Twoje transakcje to bierze kurs średni. Z takim altruizmem ze strony Banków jeszcze sie nie spotkałem.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone