Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Euro czy dolary?pomocy

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
temat :poprostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 03.07.2003 09:31

Bank jaki? Citibank rozlicza po kursie.podaj moze sie przeniose Bank PKO BP tez po kursie.W zeszlym roku bylo OK Dzisiaj niezbyt.Masz racje ja kupowalam kuny w kwietnu 7,68 za 420 zl. bez prowizji. W chorwacji tez wymieniam bez prowizji.lecz byl juz 7.48 teraz na pewno jeszcze mniej.Teraz mnie interesuje kurs zamiany dolara na funt egipski :?: :D
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 03.07.2003 09:50

Nic nie rozumiem. Nie mówie o prowizji tylko o kursie.I nie chodzi mi o przeliczenie z Kn na EURO czy USD tylko to ostatnie przeliczenie z EUR lub na USD na PLN. I to przeliczenie jest niestety zazwyczaj po kursie sprzedaży.
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 03.07.2003 09:54

Łukasz napisał(a):Który to Bank jest tak miły, że jak rozlicza Twoje transakcje to bierze kurs średni. Z takim altruizmem ze strony Banków jeszcze sie nie spotkałem.


Przepraszam, pomylka. Przeliczenie co jest po kursie sprzedazy. Co nie zmienia faktu ,ze placenie karta i tak zawsze wychodzilo mnie korzystniej niz jakies zamiany waluty w kantorach.
erloy
Re: temat :poprostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 03.07.2003 10:02

petris napisał(a):W zeszlym roku bylo OK Dzisiaj niezbyt.Masz racje ja kupowalam kuny w kwietnu 7,68 za 420 zl. bez prowizji. W chorwacji tez wymieniam bez prowizji.lecz byl juz 7.48 teraz na pewno jeszcze mniej.Teraz mnie interesuje kurs zamiany dolara na funt egipski :?: :D


A 2 lata temu jak ktos kupil euro to hoho. Ten ma dopiero korzystny przelicznik. Nie mowimy co bylo x temu, tylko o tym co jest teraz. Wiec nie ma co wprowadzac ludzi w blad stwierdzeniem "Najlepiej kupic w Polsce kuny"
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
Re: temat :poprostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 03.07.2003 10:10

erloy napisał(a):
petris napisał(a):W zeszlym roku bylo OK Dzisiaj niezbyt.Masz racje ja kupowalam kuny w kwietnu 7,68 za 420 zl. bez prowizji. W chorwacji tez wymieniam bez prowizji.lecz byl juz 7.48 teraz na pewno jeszcze mniej.Teraz mnie interesuje kurs zamiany dolara na funt egipski :?: :D


A 2 lata temu jak ktos kupil euro to hoho. Ten ma dopiero korzystny przelicznik. Nie mowimy co bylo x temu, tylko o tym co jest teraz. Wiec nie ma co wprowadzac ludzi w blad stwierdzeniem "Najlepiej kupic w Polsce kuny"
Wiesz co? dla ciebie nie ma silnych ,naucz sie czytac co ludzie pisza a nie dopasowywac swoja teorię. :devil: Straszne
jaccco
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 06.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaccco » 03.07.2003 12:06

A ja ze względu na niski kurs kupiłem dolary. Nie sądzę aby jeszcze staniały ale za to moga zdrożeć. Więc jeśli nie zyskam, to przynajmniej chyba nie stracę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2003 12:43

Nie jesteś osamotniony ja zrobiłem identycznie. Euro biorę tylko dlatego, że w tej walucie mam zapłacić za apartament. PZDR-Piorek :lol: :lol: :lol:
jakuza
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 02.04.2003
euro

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakuza » 03.07.2003 12:51

8) byłem wczoraj w banku PKO BP. KORZYSTAJĄC Z KARTY VISA ELEKTRON pobierana jest prowizja 2,5%nie mniej jak 10 zł od wypłat w bankomatach. Rozliczenie w dolarach po najwyższym kursie dnia. ZA usługi typu stacje paliw ,markety itp. nie pobierana jest prowizja,rozliczenie jak powyżej.
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003
Hmm

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 03.07.2003 13:35

Czyli z tego wynika ze lepiej wziac dolary??
jaccco
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 06.04.2003
Re: Hmm

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaccco » 03.07.2003 14:04

Idziol napisał(a):Czyli z tego wynika ze lepiej wziac dolary??


Trudno powiedzieć ale są tanie więc mogą zdrożeć... :?: ja zaryzykuję
jakuza
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 02.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakuza » 03.07.2003 14:11

8) Ja zabieram 600 euro gotówką,Chorwaci preferują tą walutę.Resztę wypłacę w bankomacie a za paliwo w Czechach,Austrii zaplacę kartą Visa Elektron.Przy tak niskim kursie dolara transakce powinny być oplacalne.Nawet wypłata z bankomatu powinna się opołacać.
krisb
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisb » 07.07.2003 13:56

ja też tak sobie liczę i wydaje mnie się że bardzie opłaca sie wziąć jednak EUR niż PLN... dzisiejsze (07.07.03) kursy to:
-sprzedaż Kuny w PL: 0.68PLZ.
Dzisiaj w HR 1Eur to 7,53Kuny. Biorąc tam Euro i wymieniając je na Kuny, 1 Kuna kosztuje nas tam w przeliczeniu na złotówki ok.0.60PLN - to jest ok.0.08PLZ taniej niż u nas... Dobrze sobie liczę? dawno matmy nie miałem... :lol:
andriej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 06.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriej » 07.07.2003 14:25

krisb napisał(a):ja też tak sobie liczę i wydaje mnie się że bardzie opłaca sie wziąć jednak EUR niż PLN... dzisiejsze (07.07.03) kursy to:
-sprzedaż Kuny w PL: 0.68PLZ.
Dzisiaj w HR 1Eur to 7,53Kuny. Biorąc tam Euro i wymieniając je na Kuny, 1 Kuna kosztuje nas tam w przeliczeniu na złotówki ok.0.60PLN - to jest ok.0.08PLZ taniej niż u nas... Dobrze sobie liczę? dawno matmy nie miałem... :lol:

Z matmy 5 :lol: Zaleznie od wahań kursu za kune zapłacisz 0,58-0,62 PLN. Tak jest jak zabierzesz euro i wymienisz w kantorze i tak samo jest jak płacisz kartą.
krisb
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisb » 07.07.2003 16:01

to ja już przestałem sie zastanawiać i biorę EUR zdecydowanie. Po drodze na paliwko wszędzie sobie wymienię, a i kurs mam lepszy. Takich informacji mi trzeba. :lol: dzięki :wink:
krisb
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisb » 07.07.2003 16:02

to ja już przestałem sie zastanawiać i biorę EUR zdecydowanie. Po drodze na paliwko wszędzie sobie wymienię, a i kurs mam lepszy. Takich informacji mi trzeba. :lol: dzięki :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Euro czy dolary?pomocy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone