Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziwne stwory w wodzie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Misio
Dziwne stwory w wodzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misio » 24.07.2003 19:59

Czy w morzu sa jakieś niebezpieczne stworzenia?
grażka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 10.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) grażka » 24.07.2003 20:38

jeżeli jeżowce to niebezpieczne stworzenia - to sa.
Trzeba zabezpieczyć sie w takie gumowe butki do wody w Chorwaci też są do kupienia ok. 50 Kn
Grażyna
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 24.07.2003 22:01

Misio napisał(a):Czy w morzu sa jakieś niebezpieczne stworzenia?

No cóż... W różnych morzach zdarzają się różne niebezpieczne stwory. A może napiszesz o jakie morze pytasz :?: Czyżby o Adriatyk :?:
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 25.07.2003 09:39

Jest takie żyjątko, które występuje na płytkiej wodzie, tam gdzie sa jakieś skałki i wyglądem przypomina kępkę białej trawy i przy kontakcie z ciałem silnie parzy. Jest to szczególnie niebezpieczne dla dzieci zwłaszcza dla tych które nurkują blisko brzegu. Blizny zostają przez długi okres - mój synek doświadczył tego 2 lata temu i do tej pory ma ślad na szyi. :cry: Nie pamiętam niestety nazwy tego żyjątka, ale widywałam je w akwariach w Rovinju i Dubrowniku.
PZDR
Monika
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 25.07.2003 20:18

a naziwa sie to po polsku cos ala ukwial a jezeli chcesz naprziklad powiedziec chorwatowi ze cie cos takiego opazilo to jest "vlasulja"
Dusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dusia » 27.07.2003 20:25

mój mąż był niebezpiecznym stworem w morzu - podpływał znienacka i mnie podtapiał, ale jest już w Polsce na kanapie, więc nic Wam nie grozi :D

pzdr i miłych wakacji

Dusia
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 28.07.2003 09:20

Leon napisał(a):"vlasulja"

Dzięki Leon
PZDR
Monika
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 29.07.2003 12:30

Właśnie wróciłem (szkoda że tylko 2,5 tygodnia).

Co do ukwiału, to mój 6-cio latek przy nurkowaniu sobie to coś wziął do ręki i roztarł po twarzy. Efekt - natychmiastowe spuchniecie połowy twarzy, wizyta u lekarza na kampie (Koversada), zastrzyk, tabletki i maść. No i 480 kun (teraz czekam na zwrot z ubezpieczenia).

Lekarz powiedział, że przy poparzeniach twarzy lepiej ten zastrzyk zrobić, bo róznie bywa.
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 29.07.2003 12:48

Wspólczuję bardzo, mam nadzieję że już wszystko w porządku i synek ma sie dobrze.
Mojemu synkowi przydarzyło sie to w Porecu, a więc niedaleko Vrsaru, ale na Dalmacji nie spotkałam tego ukwiału (bo już wreszcie wiem co to było). Jak więc widać, wbrew pozorom jeżowce nie są tak bardzo niebezpieczne o niech wszyscy wiedzą, a o tych "vlasulje" - niekoniecznie. :?
PZDR
Monika
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 22.01.2004 14:05

Witam serdecznie wszystkich wędkarzy próbujących swych sił w Chorwacji. Chciałbym im doradzić aby bardzo uważali na kilka rodzaji ryb, w szczególności:1. pauk (morski pająk)2.szkarpina i szkarpun.
ad 1.) http://www.zvrk.co.yu/Kviz/priroda/morskipauk/b.htm
ad 2. 3.)
http://www.adriaticdiving.com/images/ga ... /rib32.JPG
http://public.srce.hr/botanic/images/skrpina.gif
Pozdrawiam i życzę dużego połowu.
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 22.01.2004 18:46

No cóż...próbowałem swych sił jako wędkarz-amator ze skutkiem... :oops:
Natomiast moi mali synkowie znaleźli ciekawszą metodę połowów, która dawała lepszy efekt: przynęta na haczyku, a pod nim podbierak :idea:
Wyciągnęli 1000% więcej ryb ode mnie 8O
8)
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 22.01.2004 18:49

Bogusławie, a co to są za paskudztwa? 8O Wygląda to jak bardzo ciemny kawałek grubej liny , długości jest toto mniej więcej30 cm. Moi przyjaciele Chorwaci powiedzieli mi , że nawet można TO jeść, o ile dobrze zrozumiałam.
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 22.01.2004 19:21

[quote="zoohha"]Bogusławie, a co to są za paskudztwa? 8O Wygląda to jak bardzo ciemny kawałek grubej liny , długości jest toto mniej więcej30 cm. Moi przyjaciele Chorwaci powiedzieli mi , że nawet można TO jeść, o ile dobrze zrozumiałam.[/quote]


Podpisuje siępod tym pytaniem.Myślę ,że mówimy o tym samym.To coś miało jeszcze kolce i nie wiadomo ,gdzie tył a gdzie przód.Dość nieprzyjemne w dotyku. :wink:
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 22.01.2004 19:33

:lol: no mało powiedziane, takie , ttttttttakie FUJ :oops:
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 22.01.2004 19:43

[quote="zoohha"]:lol: no mało powiedziane, takie , ttttttttakie FUJ :oops:[/quote]

No własnie skojarzenia były jednoznaczne..... i miałbym too jeść? :idea:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone