Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DWIE WYSPY A.D. 2019

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 06.12.2019 12:27

gusia-s napisał(a):
travel napisał(a): ... Na koniec robię zdjęcia chmurom, które znowu wypiętrzają się nad lądem:


Chyba lubią się tam zbierać ;) Też kilka takich uchwyciłam :)


Witaj w klubie chmurzastych :smo: :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.12.2019 13:50



Tak się czuję oglądając Twoje zdjęcia :P
Bosko... i do tego te widoki nieba i gór między Splitem i Omišem,....balsam na moje :hearts:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 06.12.2019 19:04

Habanero napisał(a):https://youtu.be/fdtwWOS9OXM

Tak się czuję oglądając Twoje zdjęcia :P
Bosko... i do tego te widoki nieba i gór między Splitem i Omišem,....balsam na moje :hearts:


I o to chodzi w te zimne pochmurne dni :D :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.12.2019 19:26

Nadrabiam zaległości 8)

Lubię takie wycieczki w pojedynkę, gdyż percepcja jest bardziej wyostrzona i dostrzega się więcej ciekawych, lub po prostu pięknych obrazów, niż w sytuacji rozproszenia rozmową i kompromisami, np. co do decyzji co robić, albo dokąd się udać :lol: Chyba,że towarzysze takiej "szwendaczki" są takimi samymi koneserami i odbierają na tej samej fali...

Fale piękne, gładkie lazury też, fauna i flora cudne, zdjęcia chmur, gór na stałym lądzie i znane mi plaże...ech, co Ci powiem to Ci powiem... :wink: - wspomnienia multi - sensoryczne jak żywe wróciły :hearts:

Oznaczenia FKK na pewno nie było rok temu na Erot.

A kabanosy są nieodzowne, nie raz mnie uratowały w pewnych sytuacjach, o osach pisałam, chociaż w tym roku znaleźliśmy jeszcze inny patent :wink:

P.S. Twój widok z okna w domu... :hearts:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 09.12.2019 20:48

Katerina napisał(a):A kabanosy są nieodzowne, nie raz mnie uratowały w pewnych sytuacjach, o osach pisałam, chociaż w tym roku znaleźliśmy jeszcze inny patent :wink:


Kabanos jest dobry na wszystko :mrgreen:

Katerina napisał(a): Twój widok z okna w domu... :hearts:

Mieszkanie na obrzeżach ma swoje dobre strony 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.12.2019 19:37

Wiedziałam (dzięki cro.pli oczywiście :D), że kabanosy są przysmakiem krabów, ale ukwiałów końskich 8O :mrgreen:
Ile się można dowiedzieć z forum (i z relacji)! :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 12.12.2019 11:52

maslinka napisał(a):Wiedziałam (dzięki cro.pli oczywiście :D), że kabanosy są przysmakiem krabów, ale ukwiałów końskich 8O :mrgreen:
Ile się można dowiedzieć z forum (i z relacji)! :mrgreen:


Ukwiały są drapieżnikami – obezwładniają ofiarę parzydełkami i wciągają czułkami do otworu gębowego

I tak było z kabanosem, z tym że ofiara była już obezwładniona i nadziana na patyk :mrgreen: :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.12.2019 20:15

Odcinek szósty część druga

Niesamowite jak szybko i łatwo przestawiliśmy się na śródziemnomorskie pory jedzenia 8O
Większy głód dopada nas dopiero pod wieczór.

Ale przed dzisiejszą kolacją chcemy jeszcze zobaczyć coś ciekawego.

A to coś jest w okolicy Milnej.

Mijamy Ložišće i jej słynną wieżę kościelną:
1.JPG

2.JPG

3.JPG


i jedziemy do Milnej. W porcie skręcamy się w lewo w kierunku ... nie ma tu żadnego drogowskazu :roll:
W długie zimowe wieczory jeździłam tu ludzikiem google i poznałam tą drogę na pamięć . Dzięki temu wyszukałam też atrakcję , o której istnieniu wcześniej nie wiedziałam.

Jedziemy wygodną asfaltówką, po drodze mijamy zjazdy do różnych uvali , m.in do Osibovej , by po kilku kilometrach dotrzeć do tego miejsca:
4.JPG

5.JPG


Jak widać fabryka z Postiry hoduje tutaj morskie stworzenia do swoich puszek :)

Tutaj zostawiamy samochód, bo dalej jest tylko szutrówka , a małż jak nie musi to szutrem nie jeździ :roll:

Przed nami jakieś 400m spaceru.
26.JPG

6.JPG

7.JPG

7a.JPG

10.JPG


skręcamy w kierunku zatoczki
8.JPG


i po chwili docieramy....
11.JPG

12.JPG


do schronu na u-boota . W tym momencie małż zażądał szczegółowego sfotografowania maskownic :lol:
Ok:
13.JPG

14.JPG

15.JPG


A we wnętrzu schronu najwyraźniej rozgościli się nurkowie . Jeden z nich właśnie bez krępacji pozbywa się pianki , rozbierając się do rosołu 8O Tego oczywiście nie udokumentowałam 8)
16.JPG


Zafascynowana wchodzę do środka schronu
18.JPG

19.JPG

20.JPG


Odwracam się i dziwię się ,że małż nie idzie za mną tylko dalej z namaszczeniem ogląda maskownice :lol:

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG

25.JPG


W drodze powrotnej robię jeszcze kilka fotek z góry. W oddali widać Hvar.
27.JPG

28.JPG

29.JPG

30.JPG

31.JPG


Jest już po 19 i wracamy do Milnej na kolację .Ale zanim tam dotrzemy skręcamy w stronę uvali Osibova zachęceni reklamą Resortu Gava i znalezienia ciekawego miejsca do plażowania. Nie zrobiłam żadnego zdjęcia , bo gdy dojechaliśmy na miejsce i zobaczyłam wrota do tego molochu to nie wysiedliśmy nawet z samochodu :roll:
Katerina w swojej relacji pokazała co nieco z tego resortu i wcale nie żałuję ,że nie zobaczyłam tego na własne oczy 8) .

Teraz pora na kolację.....
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.12.2019 21:23

Samochód zostawiamy w porcie .
Milna jest zdecydowanie w moim guście . W zeszłym roku bardzo mi się tu spodobało.
Wieczorne światło pięknie oświetla miasteczko:
32.JPG

33.JPG

34.JPG


Dostrzegam otwarte drzwi kościoła Matki Boskiej od Dobrej Nowiny (odgapiłam od Kateriny :mrgreen: )
35.JPG

36.JPG


Pora podziękować za udane wakacje
37.JPG

38.JPG


Nie bardzo mamy ochotę jeść w którejś z konob znajdujących się tuż przy porcie i szukamy czegoś położonego z dala od rivy.
Po drodze robię tylko dwa zdjęcia
39.JPG


Drugie pokażę za chwilę.

Zaraz będzie ciemno a my dziś nic konkretnego nie jedliśmy ..... i nie zjemy :lol:

W końcu trafiamy do konoby Galicija
41.JPG

42.JPG

43.JPG

44.JPG

45.JPG


I to był strzał w 10 :D

Tutaj zamawiamy mało konkretne potrawy, które podane są w takich ilościach ,że po ich zjedzeniu ledwo się ruszamy :roll:
Czyli sałatkę z ośmiornicy, pasztet rybny i jarzyny z woka. Wszystko jest pyszne . Jarzyny z woka zamawiamy z ciekawości, bo nigdy nie spotkaliśmy się z taką potrawą w Chorwacji. Są bardzo dobre , a małż mówi ,że w życiu nie zjadł tyle marchewki :lol:
Oczywiście zapominam zrobić im zdjęcia :roll:
Chyba nie wspominałam o tym wcześniej ,ale podczas tego urlopu zjedliśmy tylko jeden mięsny obiad i wcale nam tego mięsa nie brakowało.

Pora na małą przechadzkę
46.JPG

47.JPG


Schodzimy do zatoki. Godzinę wcześniej wyglądała tak:
50.JPG


A teraz zbliża się 21 i jest równie pięknie:
49.JPG

51.JPG

52.JPG

53.JPG

54.JPG

55.JPG

56.JPG

57.JPG

58.JPG

59.JPG

62.JPG


Przy nabrzeżu dostrzegam wielkie jachty
60.JPG


a na jednym z nich taki napis 8O 8O
61.JPG


No proszę , nasza Katerina ma niezłą flotę :wink: 8O
A dla niepoznaki zmieniła jedną literkę w nazwie :roll:

Po chwili docieramy do placyku z arkadami i pomnikiem Ivana Bonačić Šargo
63.JPG


i eksplorujemy zaułki w pobliżu placyku
64.JPG

66.JPG

67.JPG


Miejsca pilnuje uroczy kociak:
65.JPG


68.JPG


Kościół za dnia:
69.JPG


i wieczorem:
70.JPG


A czy to dzień , czy wieczór - zawsze jakiś facet musi wleźć mi kadr :lol:

Ostatni rzut oka na wieczorną Milną:
72.JPG

73.JPG

74.JPG


:papa: :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.12.2019 22:46

Mój powrót na Brač był w 2013 roku. Pierwsze apartmany jakie mi się spodobały to właśnie Milna i uvala Osibova. Niestety właścicielka odpowiedziała zbyt późno i miałem zaliczkę wpłaconą po przeciwnej stronie wyspy. Od tego czasu co rok odwiedzam Brač, ale dopiero w tym roku odwiedziłem Milna. Może obawiałem się że jednak był to zły wybór :wink: . Jakoś Milna mnie nie zauroczyła, wydawało mi się brudno w wodzie i drogo, może jestem uprzedzony :oczko_usmiech:
Ps. Śledzę Twoją relację od początku i super zwiedza się z wami Brač
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.12.2019 13:33

dids76 napisał(a): ... Milna mnie nie zauroczyła, wydawało mi się brudno w wodzie i drogo, może jestem uprzedzony :oczko_usmiech:
Marina ACI robi swoje :?
Ale za to ryby tam biorą 8O na zwyklego naleśnika jedna za drugą w ciągu kilkunastu minut :mrgreen:
IMG_20170920_202549-2080x1560.jpg


Te palmy w Milnej to takie bardziej krkckie niż bračkie :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.12.2019 13:51

Pięknie wygląda Milna na Twoich zdjęciach. Porównania fotek dziennych i nocnych fajnie wyszły :D No i bardzo uroczy kociak :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 15.12.2019 14:19

dids76 napisał(a): Jakoś Milna mnie nie zauroczyła, wydawało mi się brudno w wodzie i drogo, może jestem uprzedzony :oczko_usmiech:

Wiele czynników składa się na nasz odbiór danego miejsca. Mnie akurat Milna wydaje się dość przyjemnym miasteczkiem do pospacerowania i na wieczorny wypad, ale stacjonować bym tu nie chciała.
Milna leży w dość głębokiej zatoce stąd czystość wody przy tej ilości jednostek pływających na pewno jest wątpliwa :roll:
Co do cen ,to knajpy przy porcie nastawione są na klientów z drogich jachtów.

dids76 napisał(a):Ps. Śledzę Twoją relację od początku i super zwiedza się z wami Brač

Dzięki :D

gusia-s napisał(a): Marina ACI robi swoje.
Ale za to ryby tam biorą 8O na zwyklego naleśnika jedna za drugą w ciągu kilkunastu minut :mrgreen:

No i nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :mrgreen:

gusia-s napisał(a):Te palmy w Milnej to takie bardziej krkckie niż bračkie :wink:

Ciekawe ile lat muszą rosnąć do takiej wysokości :?: 8O

maslinka napisał(a):Pięknie wygląda Milna na Twoich zdjęciach. Porównania fotek dziennych i nocnych fajnie wyszły :D No i bardzo uroczy kociak :mrgreen:

Milna jest bardzo fotogeniczna, szczególnie wieczorem :hearts:
A na Braču spotkałam wyjątkowo mało kociaków , w przeciwieństwie do Visu , gdzie kotów jest chyba z trzy razy więcej niż ludzi :papa:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 15.12.2019 19:46

Ciekawa ta wieża kościelna w Loziscy. :D Milna na Twoich zdjęciach wygląda bardzo ładnie, szczególnie wieczorem. Stacjonować tam też bym jednak nie chciała, właśnie z powodu położenia w zatoce. Zdecydowanie wolę widok na otwarte morze. :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.12.2019 19:58

Milna mi się spodobała na wakacje. Lubimy stacjonować w miasteczkach a na plaże dojeżdżać. czy w okolicy Milnej są jakieś fajne plaże warte odwiedzenia?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
DWIE WYSPY A.D. 2019 - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone