Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Drvenik

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fabi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabi » 31.05.2009 17:38

2 lata temu byłem w Drweniku. Całkiem fajne miasteczko. stacjonowałem w Górnym i plaża była ok. W dzień plaża wieczorem spacerek do centrum dróżką wzdłuż morza. Po drodze można przekąsić palacinkę a w centrum polecam makrele smażoną na grilu przy deptaku. tak przyrządzonej makreli jeszcze nie jadłem - polecam.
ogólnie byłem zadowolony.
Piotr D
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr D » 01.06.2009 18:19

Jeśli chodzi o dojazd autostradą od Splitu , tylko do Sestanowaca , dalsza jazda autostradą nie ma sensu , pozostała część trasy Jardanką, z tego co mówił mi w Drveniku nasz gospodarz tunel z autostrady jest ale dopiero w planach. Co do samego Drvenika my wolimy "dolną" Vale , mimo a właściwie ze względu na prom , a plażujemy w zatoczkach przed Drvenikiem, byliśmy tam dwa razy i jedziemy po raz trzeci (za 11 dni :P ), wieczorami też można sobie coś wynaleźć , jest to również dobry punkt wypadowy , POLECAM :lol:
marcelas
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcelas » 05.06.2009 16:35

WITAM SERDECZNIE DO DRVENIKA JADĘ Z RODZINĄ PO RAZ TRZECI,JEŻELI KTOŚ MA WĄTPLIWOŚCI CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ SIĘ ICH POZBYĆ.TO PIĘKNA I BARDZO PRZYJAZNA MIEJSCOWOŚĆ.FAKTYCZNIE JEST SPORO LUDZI NA PLAŻY,ALE NA PEWNO WIĘCEJ W LIPCU NIŻ W CZERWCU.MY JEDZIEMY JUŻ W NAJBLIŻSZY CZWARTEK.OJ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ.ZE SPLITU REWELACYJNA DROGA KTÓRA KOŃCZY SIĘ NIEWIELE KILOMETRÓW PRZED DRVENIKIEM.PIĘKNIE SPOKOJNIE.MY NIE LUBIMY ZATŁOCZONYCH MIEJSCOWOŚCI TYPU MAKARSKA.POZDRAWIAM.
hrehor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 05.06.2009 17:19

Byłem w Drveniku w 2007r. koniec czerwca początek lipca oczywiście w tym gdzie odpływają promy. Osobiście w tym okresie nie polecam tłok na plaży i trzeba z samego rana zająć sobie miejsce, bo po 10:00 nie będziesz miał gdzie się położyć, plaża mała a jej boki naszpikowane jeżowcami, przypływające promy to atrakcja dla małych dzieci, ale jest to trochę uciążliwe dla plażowiczów. Po południu prądy przynosiły jakieś wodorosty i zanieczyszczenia na plażę, ale ogólnie podobało mi się.
nozi9891
Plażowicz
Drvenik 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nozi9891 » 30.06.2012 14:58

Witam.
W 2010 byliśmy w Drveniku pierwszy raz. W tym roku jedziemy ponownie w te same miejsce :) Cisza, spokój. Na 2 plażach faktycznie sporo ludzi jednak ani razu na nich nie byliśmy. Woleliśmy skałki lub malutką plażę/zatoczkę obok miejsca w którym spaliśmy. W miejscowości jest market, resteuracje, kantor, bankomat, bar, port (na Korcule i Hvar), piekarnia, zdrowy "fast food" i oczywiście na końcu (deptaczka) jest miły Chorwat który ma swój "sklep" z wieloma trunkami i pewnie samogonami :) Niewiem jak w tym roku, ale były trampoliny dla dzieci. Mieszkaliśmy tak na prawdę pomiędzy drvenik gornja vala a drvenik mala vala (choć adres to gornja). Nam się bardzo podobało ze względu na przemiłych mieszkańców i cisze.
Ceny tak jak wszędzie. W tym roku jedziemy 1.08 - 16.08 z Gliwic.
Pozdrawiam :)
ZoltaN
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 02.07.2012 10:31

Piotr D napisał(a):Jeśli chodzi o dojazd autostradą od Splitu , tylko do Sestanowaca , dalsza jazda autostradą nie ma sensu

Właśnie główkuję nad trasą do Drvenika i szczerze mówiąc chciałem do końca jechać właśnie autostradą...

Ile mniej więcej trwa przejazd od Sestanovca do promu w Drveniku ? Droga chyba zakręcona serpentynami jak ruski słoik :wink:
lewkow
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) lewkow » 22.07.2012 13:35

hrehor napisał(a):plaża mała a jej boki naszpikowane jeżowcami, przypływające promy to atrakcja dla małych dzieci, ale jest to trochę uciążliwe dla plażowiczów. Po południu prądy przynosiły jakieś wodorosty i zanieczyszczenia na plażę, ale ogólnie podobało mi się.

Witam. Rzeczywiście jest tam tak dużo jeżowców? :(
leszekmw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 26.07.2012 13:33

ZoltaN droga nie jest zła , bez przesady z tą jadranką. czas dojazdu około 1godz , może ciutke lepiej jak będziesz jechał w w szczycie i trafisz jakieś ciężarówki przed sobą.
arb
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 07.08.2012 18:37

Szybkie pytanie: czy w Drveniku są obecne bankomaty Zagrebacka Banka albo jakiegokolwiek innego banku z którego bez problemu można wypłacić pieniązki?
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.08.2012 00:00

Na stronie każdego banku działającego na chorwackim rynku znajdziesz spis bankomatów na terenie całego kraju...
Adam66
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 08.08.2012 07:00

Bankomat ZABA jest tuż przy promie. Z tego co pamiętam obok promu jest także bankomat Raiffeisenu.
Pozdrawiam
leszekmw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 10.08.2012 10:46

arb są bankomaty , ja wypłacałem w bankomacie który jest umieszczony w takim słupie/zegarze szklanym przy porcie. niestety zapomniałem jak sie wstawia zdjęcia ale jak dasz mail to Ci wyślę.
lewkow
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) lewkow » 13.08.2012 16:18

Czy może mi ktoś powiedzieć coś na temat gór w bezpośredniej okolicy Drvenika. Wcześniej ktoś wkleił zdjęcie mapki, z czego wnoszę, że są w okolicy jakieś trasy do pochodzenia. W necie znalazłem tylko info na temat szlaków w tych wyższych partiach Biokova, z Makarskiej. A na zdjęciach wzniesienia w okolicach Drvenika wyglądają bardzo zachęcająco. We wrześniu się wybieramy, więc mam nadzieję pochodzić sobie trochę.
Pozdrawiam :)
PinkSlip
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) PinkSlip » 24.08.2012 15:28

My też jedziemy we wrześniu :) Kilka lat temu sie wybraliśmy połazić po tych górskich szlakach. Niestety nie zaszliśmy daleko bo przegoniła nas burza i trzeba było wiać. :( W tym roku planujemy powtórzyć, warto sie pomęczyc dla takich widoków :)
heca7
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 28.08.2012 14:47

Kiedy płynie się promem z/do Drvenika to nad miasteczkiem , wysoko widać małe osiedle kamiennych domków. Część już nie ma dachów ale niektóre z czerwoną dachówka z daleka wyglądają na zamieszkane. Intryguje mnie to już 3 rok :wink: Czy ktoś wie jak się do nich dostać? Czy można gdzieś bliżej podjechać samochodem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019