Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolomity - skalne twierdze

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.12.2011 13:35

mahadarbi napisał(a):I piękne dwa panoramiczne okna! :D

Mnie się z oczami sowy nasunęło skojarzenie. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 08.12.2011 13:42

Mocno pijanej sowy, bo jedno oczko bardziej :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.12.2011 14:07

mahadarbi napisał(a):Mocno pijanej sowy, bo jedno oczko bardziej :lol:

No, może nieco zakrapiana sowa. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 08.12.2011 14:15

Ale widok ma znakomity! :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.12.2011 15:06

mahadarbi napisał(a):Ale widok ma znakomity! :wink:

Jednym oczkiem łypie na druty kolejki, którą Mariusz zjeżdża. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.12.2011 15:07

Franz napisał(a):To jeszcze mały off (chociaż może nie taki off) - dwie wyrywkowe fotki z Lagazuoi.


Odnośnie tego deskowania w ścianie...

Chcieli być jak Indianie w pueblo??? 8O :roll:
Ostatnio edytowano 08.12.2011 17:34 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.12.2011 16:41

Fatamorgana napisał(a):Odnośnie tego deskowania w ścianie...

Chcieli być jak Indianie w pueblo??? 8O :roll:

Nieźle to wygląda. :D
Lepiej niż klasztory zawieszone pod skałami.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.12.2011 18:18

Po krótkiej dygresji wracam do głównego nurtu, czyli do Sassolungo. Pora wyruszyć na Oscar Schuster Steig.

Po dwóch godzinach opuszczam gościnny dach, żegnam biesiadujący przed schroniskiem tłum i wkraczam w spokojny, pusty świat cyrku Sasso Piatto. Pusty?.. No, nie tak do końca - widzę daleko przede mną jedną postać, a i za mną wkrótce poruszają się cztery sylwetki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.12.2011 18:19

Wygodna z początku ścieżka, w końcowej fazie zmienia się w męczące piarżyste podejście, ale skały są tuż, tuż.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.12.2011 19:40

Ufff, doszedłem wraz z Tobą do tych skał. I pójdę dalej, zwłaszcza, że wypatrywałem tam spod masywu gdzież to ta trasa prowadzi kiedyś- a mam ochotę wrócić i ją przejść tym razem nogami a nie oczami. :)
Niby taka mała grupa, ale sporo tam dzikich wież i turni.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 08.12.2011 19:55

Chwilę się zastanawiałam, czemu te Dolomity inne są u Mariusza niż u Ciebie, i odwrotnie :wink: Nie sprawdziłam, o jakiej porze roku byłeś Ty, ani Mariusz. Ale zakładam, że on jakoś bliżej lata albo tuż po. Ty natomiast (zgaduję, bo już się gubię w tych relacjach wszelakich :wink: ) jakąś wczesną wiosną, albo tuż przed jej nadejściem.
Do czego zmierzam. U Ciebie jest zderzenie ze skałą, mówiąc wprost, co wypływa z Twojej pasji zdobywania najwyższych szczytów, przekraczania granic. Jest surowość góry w swej prostocie, reszta jest milczeniem :roll:

U Mariusza jest szersza perspektywa, co zapewne wynika z tego, że nie wchodzili tam, gdzie Ty, nie porywali się na to, co zawsze robisz Ty a pochłaniali cały obraz kolorowy jak w kaledoskopie, ze szczytami w tle. Z zoomem większym bądź mniejszym. I przez to te same Dolomity są tak różne. I tak samo powalające...
A się nagadałam w cały świat... :lool:


Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.12.2011 20:35

Fatamorgana napisał(a):Ufff, doszedłem wraz z Tobą do tych skał. I pójdę dalej, zwłaszcza, że wypatrywałem tam spod masywu gdzież to ta trasa prowadzi kiedyś- a mam ochotę wrócić i ją przejść tym razem nogami a nie oczami. :)

Też wypatrywałem z ciekawością, zataczając łuk na podejściu pod ścianę. Na zamieszczonych fotkach akurat nie widać ferraty. Dorzucę później może parę fotek, które na razie odsiałem - w nich znajdzie się i taka, na której da się wskazać początek ferraty.

Fatamorgana napisał(a):Niby taka mała grupa, ale sporo tam dzikich wież i turni.

Dla wspinaczy jest tam pole do popisu. Ferrata jest tylko ta jedna.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.12.2011 20:45

mahadarbi napisał(a):Chwilę się zastanawiałam, czemu te Dolomity inne są u Mariusza niż u Ciebie, i odwrotnie :wink: Nie sprawdziłam, o jakiej porze roku byłeś Ty, ani Mariusz. Ale zakładam, że on jakoś bliżej lata albo tuż po. Ty natomiast (zgaduję, bo już się gubię w tych relacjach wszelakich :wink: ) jakąś wczesną wiosną, albo tuż przed jej nadejściem.

U Mariusza jest wrzesień. U mnie zwykle też jest wrzesień, ale wyjątkowo ten wyjazd miał miejsce w sierpniu.

mahadarbi napisał(a):Do czego zmierzam. U Ciebie jest zderzenie ze skałą, mówiąc wprost, co wypływa z Twojej pasji zdobywania najwyższych szczytów, przekraczania granic. Jest surowość góry w swej prostocie, reszta jest milczeniem :roll:

U Mariusza jest szersza perspektywa, co zapewne wynika z tego, że nie wchodzili tam, gdzie Ty, nie porywali się na to, co zawsze robisz Ty a pochłaniali cały obraz kolorowy jak w kaledoskopie, ze szczytami w tle. Z zoomem większym bądź mniejszym. I przez to te same Dolomity są tak różne. I tak samo powalające...

Nie mam takiego sprzętu jak Mariusz. Mimo jego olbrzymiej przewagi, dla mnie w wielu przypadkach byłby taki sprzęt bezużyteczny. Bardzo często mogę poświęcić na fotografowanie tylko jedną rękę, czasem muszę to robić lewą, gdyż nie mam jak uwolnić prawej. Czasem pomagam sobie zębami - autentycznie. Doceniam zalety i możliwości porządnego aparatu, ale cóż - muszę sobie radzić miniaturką. ;)

Również rewelacyjny zoom u Mariusza świetnie przybliża ściany. Ale fakt - u mnie wyczuwa się jej bliskość na wyciągnięcie ręki. Tyle, że... mało komu to akurat sprawia frajdę. Tiaaa... takich pięknych pocztówek jak Mariusz ja nie zrobię...

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 08.12.2011 21:21

Franz napisał(a):
Nie mam takiego sprzętu jak Mariusz.


Sprzęt sprzętem, tu bardziej chodziło mi o to metaforyczne (i nie tylko) muśnięcie ręką skały :wink:

Franz napisał(a): Ale fakt - u mnie wyczuwa się jej bliskość na wyciągnięcie ręki. Tyle, że... mało komu to akurat sprawia frajdę


No właśnie o to, o to :D



Franz napisał(a): Tiaaa... takich pięknych pocztówek jak Mariusz ja nie zrobię...


Nie kokietuj :wink: Wiesz dobrze, że nie to miałam na myśli. To chodzi o inną ulotność: u Ciebie dotyk skały, u Mariusza otwartą przestrzeń. Inne opcje. Inna optyka. I dwa miejsca pierwsze :D

Pozdrawiam,
Anka
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.12.2011 21:24

No i jest jeszcze coś.
Mariuszowi ptaki w obiektyw tańczą i śpiewają... :lol: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dolomity - skalne twierdze - strona 65
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone