Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Szklarskiej Poręby na piwo.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 17.09.2010 08:16

jan_s1 napisał(a):
Marek73 napisał(a):Jak już tak wspominamy to dorzucę zdjęcie z okolic Szklarskiej ale chyba z grudnia. Z lat kiedy te drzewa sadziłem :D




Jak to jest zdjęcie z sadzenia drzew, to dziwię się, że jeszcze rosną. :wink: :lol:


Sadziliśmy wiosną i jesienią więc jakoś się tym świerkom upiekło :D

Na nartach i szusowaniu nie znam się zupełnie, ale teraz i przez najbliższy miesiąc jest najwspanialszy okres na górskie wycieczki. A herbata jak smakuje.... Nawet piwo jej wtedy nie dorównuje :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2010 09:12

jan_s1 napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):
Jacek S napisał(a):Jan - czy wiesz co kiedyś było w tym budynku z reklamą?


Huta szkła...ten budynek straszy w bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscu...


Dopiero teraz dorwałem się do komputera i bardzo dobrze, bo miałbym kłopot. Czasem mi się zdarza, że robię jakieś zdjęcie, sam nie wiedząc, co robię. :lol: Szybka i zdecydowana interwencja alessandro uratowała mnie przed kompromitacją, za co wyżej wymienionemu dziękuję. :D


Spoko Jan...ile to czasu spędziłem w Szklarskiej jako miłośnik gór...
Nie wszyscy muszą wiedzieć co to za budynek ale wiele razy byłem w leżącym niedaleko OW "Górnicza Strzecha" więc te rejony są mi dobrze znane...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.09.2010 09:18

alessandro1977 napisał(a):
jan_s1 napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):
Jacek S napisał(a):Jan - czy wiesz co kiedyś było w tym budynku z reklamą?


Huta szkła...ten budynek straszy w bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscu...


Dopiero teraz dorwałem się do komputera i bardzo dobrze, bo miałbym kłopot. Czasem mi się zdarza, że robię jakieś zdjęcie, sam nie wiedząc, co robię. :lol: Szybka i zdecydowana interwencja alessandro uratowała mnie przed kompromitacją, za co wyżej wymienionemu dziękuję. :D


Spoko Jan...ile to czasu spędziłem w Szklarskiej jako miłośnik gór...
Nie wszyscy muszą wiedzieć co to za budynek ale wiele razy byłem w leżącym niedaleko OW "Górnicza Strzecha" więc te rejony są mi dobrze znane...

Ja też byłam w tym ośrodku :D :D :D Zimą 2006 roku. Jako wychowawczyni na zimowym obozie. Dom wczasowy pamiętający czasy PRL-u i wciąż tak wyglądający. Ale miło wspominam :D Bardzo dobrze gotowali :D A na basen chodziliśmy do pobliskiego Hotelu Bornit.

Widzisz, Janie, ile wspomnień w nas obudziłeś... :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2010 09:56

maslinka...masz rację, czasy świetności ten obiekt ma za sobą...Interferie wszystkie inwestycje wcisnął w Bornit właśnie pozbawiając jakichkolwiek środków Górniczą Strzechę...teraz zmienił się właściciel więc mam nadzieję, że będzie lepiej...ośrodek wart jest inwestycji bo jest pięknie położony w lesie i posiada niepowtarzalny klimat - na basen ja też do Bornitu :D ...jaki ten świat mały...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.09.2010 10:15

maslinka napisał(a):Widzisz, Janie, ile wspomnień w nas obudziłeś... :)

Mi uzmysłowił jaki stary jestem ... :evil:



Szklarską odwiedzałem tak gdzieś w 82 czy 83 roku ... zeszłego stulecia :D

To nie wspomnienia - to archeologia :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 17.09.2010 10:39

jan_s1 napisał(a):.... W głębokiej komunie problem był. Gdy tylko przez osiedle domków, gdzie wówczas mieszkałem gruchnęła tzw dobra nowina - przywieźli piwo! - kto żyw wsiadał w samochód


W tych "pięknych czasach" byłem w Żywcu i w całym Żywcu piwa nie było. Musieliśmy sobie szampana kupić :wink:

jan_s1 napisał(a):
Znalazłem się w małym kłopocie, bo chciałbym jakoś zakończyć tą naszą małą podróż, a nie bardzo wiem jak.


Jeśli ze Szklarskiej wyjeżdżałeś na Świeradów to dobrym zakończeniem mogłoby być to zdjęcie. Gdzieś na poziomie Izerskich Garbów robione.

Obrazek

pzdr :wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 17.09.2010 13:10

longtom napisał(a):Jeśli ze Szklarskiej wyjeżdżałeś na Świeradów to dobrym zakończeniem mogłoby być to zdjęcie. Gdzieś na poziomie Izerskich Garbów robione.



Jechałem prosto na Jelenią Górę, więc ten piękny zachód słońca mnie ominął. Ale kiedyś byłem częstym gościem schroniska na Stogu Izerskim - wtedy świerki na zboczach były całe i zdrowe. Potem przyszła masakra. Nawet nie wiem, jak one wyglądają w tej chwili. Odżyły? Posadzili nowe? A może ten syf trwa nadal?


longtom napisał(a):W tych "pięknych czasach" byłem w Żywcu i w całym Żywcu piwa nie było. Musieliśmy sobie szampana kupić :wink:


Dokładnie! Tyle, że my wybraliśmy coś mocniejszego. :lol:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 17.09.2010 13:13

majeczka napisał(a):
Cóż w takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Cię wraz z żoną do Poznania.


Niestety na razie Poznania nie mamy w planach. Jeśli plany się zmienią, z przyjemnością skontaktuję się z Tobą. :papa:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 17.09.2010 14:26

maslinka napisał(a):Widzisz, Janie, ile wspomnień w nas obudziłeś... :)


Sam się tego nie spodziewałem. :D


maslinka napisał(a):... byłam tam na pierwszych w moim życiu wakacjach, gdy miałam półtora roku :lol:


Tą relacją zawojowałabyś wszystkich - nawet tych, którzy nie są jeszcze do końca zawojowani (o ile tacy istnieją). :lol:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 17.09.2010 14:34

Marek73 napisał(a):
Na nartach i szusowaniu nie znam się zupełnie



Pod tym względem jestem do Ciebie podobny, jak dwie krople wody. :lol:

Ale ja mam usprawiedliwienie: pamiętam z fizyki jedną z zasad, która prześladuje mnie przez całe życie - im ciało jest wyższe, tym łatwiej jest wyprowadzić je z położenia równowagi. No aż taki ryzykant to ja nie jestem. :wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 17.09.2010 14:37

alessandro1977 napisał(a): wiele razy byłem w leżącym niedaleko OW "Górnicza Strzecha" więc te rejony są mi dobrze znane...


Strzechę znam tylko jedną - Akademicką - gdzie swego czasu bywałem maszerując po Karkonoszach. :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 17.09.2010 14:49

weldon napisał(a):
maslinka napisał(a):Widzisz, Janie, ile wspomnień w nas obudziłeś... :)

Mi uzmysłowił jaki stary jestem ... :evil:


Daję Ci słowo, że nie miałem takiego zamiaru. :wink: Żeby zmniejszyć własne cierpienia powinieneś sobie uzmysłowić ilu jest starszych (hm, żeby daleko nie szukać...) :lol:


weldon napisał(a): Szklarską odwiedzałem tak gdzieś w 82 czy 83 roku ... zeszłego stulecia :D

To nie wspomnienia - to archeologia :lol:


I nie masz ochoty trochę pokopać? :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.09.2010 15:00

jan_s1 napisał(a):I nie masz ochoty trochę pokopać? :wink:

Przecież kopię ...

Właśnie mi przypomniałeś, że (a to był środek lata) pogoda pozwoliła podjechać do połowy góry,
której nazwy nie wspomnę, a potem, właśnie do Akademickiej Strzechy, ścieżką
pomiędzy wyłaniającymi się z mgły zbrojnymi wopistami, ledwo dobrnęliśmy do celu.
Zrobiło się 4 stopnie Celsjusza.
W schronisku poparzyłem sobie dłonie zimną wodą ...
Zresztą innej nie było :lol:

Natomiast menu, we wszystkich schroniskach na trasie, było stałe
- herbata z prądem i fasolka po bretońsku.

Ktoś wspominał coś o piwie?
My szukaliśmy chleba na trasie :D

Ale to i tak było lepsze niż nocleg w zgliszczach schroniska na Szczelińcu :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 17.09.2010 15:12

weldon napisał(a):Ale to i tak było lepsze niż nocleg w zgliszczach schroniska na Szczelińcu :D


Czy aby coś z tym Szczelińcem nie namieszałeś? :wink:

Może chodziło Ci o Bronka Czecha?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.09.2010 15:24

Na pewno Szczeliniec.
Schodami w górę, skała pęknięta na pół, po prawej stronie schronisko,
a właściwie jego resztki, częściowo zapadnięte, częściowo spalone.
Schronisko było piętrowe, na górze miało taka galeryjkę
i tam właśnie znaleźliśmy jakieś pomieszczenia, w których można było zanocować.

Za schroniskiem marnie, jakimiś przegniłymi balikami, zabezpieczony punkt widokowy
z wystawionym posterunkiem, żebyśmy za dużo się na wolną Czechosłowację nie napatrzyli,
nie mówiąc o tym, żeby się komu nie zachciało przez granicę "skoczyć" :lol:

Po drugiej stronie Szczelińca jest zarośnięte lasem zbocze,
którym zeszliśmy do pobliskiej wsi, w poszukiwaniu czegokolwiek do jedzenia.
Dostaliśmy dwa bochenki na jakieś 20 osób.

Jak podchodziliśmy to zmierzchało, a elektryfikacja okolic była dopiero w planach ...
Dobrze, że się domyślili i jakiś ogień zaczęli palić.
Sądząc po schronisku, nie pierwszy raz w tym miejscu :D

No widzisz, budzisz wspomnienia z mroków pamięci :lol:

Błędne Skałki w pobliżu zwiedzaliśmy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Do Szklarskiej Poręby na piwo. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone