Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Szklarskiej Poręby na piwo.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 16.09.2010 18:57

alessandro1977 napisał(a):
Jacek S napisał(a):Jan - czy wiesz co kiedyś było w tym budynku z reklamą?


Huta szkła...ten budynek straszy w bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscu...


Dopiero teraz dorwałem się do komputera i bardzo dobrze, bo miałbym kłopot. Czasem mi się zdarza, że robię jakieś zdjęcie, sam nie wiedząc, co robię. :lol: Szybka i zdecydowana interwencja alessandro uratowała mnie przed kompromitacją, za co wyżej wymienionemu dziękuję. :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 16.09.2010 19:00

Tymona napisał(a):To teraz gdzie "na piwo" (no - niektórzy "na kawkę")?

pozdrawiam
:D


Azaliż jestem prorokiem? :lol:

Również pozdrawiam. :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 16.09.2010 19:07

Marek73 napisał(a):
jan_s1 napisał(a):

Obrazek



Nawet nie wiesz jaką satysfakcję mi tym zdjęciem zrobiłeś. Na 90% to są drzewa, które sadziłem przed laty :D I rosną :lol:


Nawet nie wiesz, jak przyjemnie mnie zaskoczyłeś. :D
Kapitalna sprawa. Człowiek cyka sobie jakieś byle jakie zdjęcia, nawet nie podejrzewając, że stanowią one ważny materiał dokumentujący ludzkie dokonania. :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 16.09.2010 19:10

Aldonka napisał(a):Co nie znaczy, że piwka z przyjemnością z Wami nie wypiłam :)


Cała przyjemność po naszej stronie. :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.09.2010 19:26

A'propos Szklarskiej Poręby i Szrenicy. Tak było przy górnej stacji kolejki w maju 2008 roku:

Obrazek

To naprawdę zdjęcie z maja :D Na straganie w Szklarskiej kupiłam ten stylowy kapelusik i rękawiczki, żeby na górze nie zamienić się w sopelek :lol: Temperatura na szczycie wynosiła około 2 stopni, w plusie na szczęście :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 16.09.2010 19:46

maslinka napisał(a): Na straganie w Szklarskiej kupiłam ten stylowy kapelusik


Śmiem powątpiewać, czy równie ładny drobiazg udałoby Ci się nabyć na straganie w Karpaczu, lub Harrachovie. Może ta Szklarska nie jest taka szara? :lol:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.09.2010 20:34

maslinka napisał(a):A'propos Szklarskiej Poręby i Szrenicy. Tak było przy górnej stacji kolejki w maju 2008 roku:

Obrazek

To naprawdę zdjęcie z maja :D Na straganie w Szklarskiej kupiłam ten stylowy kapelusik i rękawiczki, żeby na górze nie zamienić się w sopelek :lol: Temperatura na szczycie wynosiła około 2 stopni, w plusie na szczęście :D


Maslinka II sekcja w Szklarskiej to już niestety dla co niektórych, nieco mało wyobrażalne klimaty... Zwłaszcza w sezonie... :lol: Chociaż nawet same zjazdy nartostradami są właściwie dla początkujacych. My wówczas podobnie jak Ty ubieramy się w czapeczki, kapelusiki, kurteczki, etc... Jesteśmy w zasadzie wyposażeni od góry do dołu...; chociaż kapelusika, podobnego do Twojego niestety nigdy sobie nie zafundowałam; cóż poznanianka...
Gdy dojeżdżamy jednak na Szrenicę II sekcją, mamy przed sobą niewyobrażalne trasy i pejzaże... Czasami jednak pogoda nas trochę unicestwia i osadza w realiach... Ponad wszystko jednak lubimy Szklarską, a w szczególności Halę Szrenicką, być może z powodu niewielkiej odległości od Poznania. :papa:
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 16.09.2010 20:38

Jak już tak wspominamy to dorzucę zdjęcie z okolic Szklarskiej ale chyba z grudnia. Z lat kiedy te drzewa sadziłem :D


Przepraszam za jakość, ale to skan z analogowego aparatu.

Obrazek
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 16.09.2010 20:46

Marek73 napisał(a):Jak już tak wspominamy to dorzucę zdjęcie z okolic Szklarskiej ale chyba z grudnia. Z lat kiedy te drzewa sadziłem :D




Jak to jest zdjęcie z sadzenia drzew, to dziwię się, że jeszcze rosną. :wink: :lol:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.09.2010 21:09

Pal sześć powyższe zdjęcia, czyli następny Wasz pobyt w Szklarskiej na piwku nastąpi mniej więcej kiedy?
Proponuję weekend 1-3. X. :?:
Wówczas powrócę ze Szwajcarii Czeskiej i na pewno zahaczę o Szklarską :papa:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 16.09.2010 21:29

majeczka napisał(a): następny Wasz pobyt w Szklarskiej na piwku nastąpi mniej więcej kiedy?
Proponuję weekend 1-3. X. :?:


Taki mam ostatnio mało komfortowy układ, że nie wiem, co będę robił pojutrze, a co dopiero w początkach października i jest to niezależne ode mnie.

Pozdrawiam. :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.09.2010 21:49

jan_s1 napisał(a):Taki mam ostatnio mało komfortowy układ, że nie wiem, co będę robił pojutrze, a co dopiero w początkach października i jest to niezależne ode mnie.Pozdrawiam. :D


Cóż w takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Cię wraz z żoną do Poznania. Być może Brovaria na Starym Rynku, ewentualnie pomyślę nad czymś rzeczywiście dla Was szczególnym. A tak a props kiedy byliście gośćmi Pyrlandii i ostatnio zwiedzaliście Poznań? :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.09.2010 22:03

Marku, zarąbiste zdjęcie :lol:
Ale była impreza!

Majeczko, na trasach narciarskich w Szklarskiej nie znam się kompletnie, chociaż byłam tam kiedyś zimą. Ale wtedy pełniłam zaszczytną funkcję wychowawczyni na zimowym obozie i jeździłam (to za dużo powiedziane!) tylko na stoku poniżej dolnej stacji kolejki, bo akurat trafiła mi się grupa "słabo jeżdżących" :wink:

Janie, dla mnie Szklarska Poręba wcale nie jest szara! Mam fajne wspomnienia z różnych okresów życia. Podobno byłam tam na pierwszych w moim życiu wakacjach, gdy miałam półtora roku :lol: Jakoś niewiele pamiętam, a zdjęć nie wrzucę :twisted:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.09.2010 22:30

maslinka napisał(a):Majeczko, na trasach narciarskich w Szklarskiej nie znam się kompletnie, chociaż byłam tam kiedyś zimą. Ale wtedy pełniłam zaszczytną funkcję wychowawczyni na zimowym obozie i jeździłam (to za dużo powiedziane!) tylko na stoku poniżej dolnej stacji kolejki, bo akurat trafiła mi się grupa "słabo jeżdżących" :wink:


Hmm, Puchatek to rzeczywiście poniżej wszelkich opcji...
Bywamy w Szklarskiej co roku; świetne są zjazdy ze Szrenicy w dół Lolobrigidą ewentualnie Śnieżynką. :lol:
Moim dzieciom to niestety nie wystarcza... :wink: Bardzo często mając wówczas niedosyt galopują góra, dół..... My z mężem wówczas z reguły odpuszczamy i czekając na nie degustujemy piwo, czy winko, ewentualnie podjadamy pieczone grule z czosnkiem, które uwielbiam... :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.09.2010 22:50

majeczka napisał(a):Hmm, Puchatek to rzeczywiście poniżej wszelkich opcji...

No wiem, wiem. Ale ja nie chciałam "się licytować" :wink: Nie byłam wtedy w Szklarskiej na wakacjach, tylko w pracy i niestety o szusowaniu dla przyjemności tam, gdzie bym chciała, mogłam tylko pomarzyć...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Do Szklarskiej Poręby na piwo. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone