Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 23.07.2009 18:10

Dzięki, a ja już myślałam, że jestem wyrodną matką, bo zamiarzam mojej małej 19 miesięcy) robic jedzenie na zwykłęj wodzie, oczywiście po przegotowaniu.
A o mineralną pytałam w celu picia jej prosto z butelki.
pozdrawiam.
Tomasz Antkowiak
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz Antkowiak » 29.07.2009 15:13

Nasz Smark (rok i 11 miesiecy) znosil podroz zdecydowanie lepiej niz jego mama a moja kochana malzonka Gosia (wiosen 28;)).
Pierwszej nocy na miejscy urzadzil nam wprawdzie niezla awanture (obudzil sie wyspany ok 2 w nocy i koniecznie chcial isc na spacer:/) ale potem bylo juz normalnie:)

Wyjazd do Chorwacji z dzieciakami to naprawde super sprawa...a jakie piekne zdjecia potem na pamiatke:)

Polecam wszytskim! :)
w0jtek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) w0jtek » 10.08.2009 07:31

Byliśmy z naszą córką (15 miesięcy) przez 2 tygodnie w Chorwacji- z przystankami Budapeszt i Medugorie). Noclegi na kempingach w namiocie, zmian a miejsca co 2 dni lub codziennie. Pierwszy raz z nami podróżowała. ŻĄDNYCH problemów. Jako jedyna na nic nie narzekała, z wszystkiego zadowalona. Woda w kranie jak wszędzie zdatna do picia, przeważnie dla niej gotowaliśmy.
Oto dowód :)
Obrazek
maman
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maman » 10.08.2009 08:26

Nasz syn (3.5 ) na drugi dzień po przyjeżdzie do Cro dostał jelitówki: gorączka, wymioty. Na szczęście miaąłm odpowiednie leki i po 3 dniach wszystko minęło. Myslę że to własnie od wody, która z naszego kranu leciała mętna. Ale potem się już przyzwyczaił.
Loucipher
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loucipher » 18.08.2009 15:32

Co do wody, to mam swoją teorię:

W wielu miejscowościach na Rivierze Makarskiej woda z kranu ma metaliczny posmak i nieco mętne zabarwienie. Podejrzewam, że nie jest to woda "z rury", tylko odsolona i uzdatniona chemicznie woda... z Jadranu.

Na logikę: ciągnięcie wody z najbliższej rzeki dziesiątki kilometrów od Riviery Makarskiej może być w tym ciężkim, górzystym terenie większym i kosztowniejszym problemem niż zamontowanie na wybrzeżu stacji odsalania i uzdatniania wody oraz pociągnięcie relatywnie krótkiego wodociągu do pobliskich miejscowości nadmorskich. Nie mówiąc o kosztach utrzymania.

Na potwierdzenie tej teorii mam zdjęcie kubka herbaty zrobionej na tej wodzie. Po przegotowaniu pojawiły się nia powierzchni płynu charakterystyczne białe grudki, przywodzące na myśl wytrącający się osad z nierozpuszczalnych soli.

Na szczęście nikt nie chorował, ale w trosce o ew. zaburzenia żołądkowe, naszemu synkowi (pojutrze kończy 3 lata) podawaliśmy do picia wodę butelkowaną. Chorwacka jest równie dobra jak polska, więc nie trzeba nawet gotować (choć można).
exit
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) exit » 28.08.2009 13:30

taka mala uwaga do rodzicow z malymi dziecmi.

Dzieci niekoniecznie muszą kąpać się w pampersach do wody ale sa fajne kąpielówki dla takich malych dzieciakow.

Pozwoli to uniknąć sytuacji kiedy dziecko zrobi kupkę ( czesto rodzice tego nie sa w stanie zauwazyc) a potem niestety reszta w tym pływa unikając zderzenia-)))

pozdrawiam
exit
Zielina74.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zielina74. » 30.08.2009 00:55

exit napisał(a):taka mala uwaga do rodzicow z malymi dziecmi.

Dzieci niekoniecznie muszą kąpać się w pampersach do wody ale sa fajne kąpielówki dla takich malych dzieciakow.

Pozwoli to uniknąć sytuacji kiedy dziecko zrobi kupkę ( czesto rodzice tego nie sa w stanie zauwazyc) a potem niestety reszta w tym pływa unikając zderzenia-)))

pozdrawiam
exit


Właściciele z apartamentu w którym mieszkaliśmy (Mimice), w ogóle dziwili się, ze turyści kupują lub przywożą wodę z Polski. Oni po prostu piją kranówę.
Ja osobiście zdecydowanie wolę wodę z butli.
Zielina74.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zielina74. » 30.08.2009 00:56

sorry, odpowiedz oczywiście dotyczyła wody, a nie pampersów!
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 30.08.2009 16:47

Zielina74. napisał(a):Właściciele z apartamentu w którym mieszkaliśmy (Mimice), w ogóle dziwili się, ze turyści kupują lub przywożą wodę z Polski. Oni po prostu piją kranówę.
Ja osobiście zdecydowanie wolę wodę z butli.


Jak nazywał się Wasz apartament? Ja też za tydzień wybieram się do Mimic. Rzeczywiście z tą wodą tam kiepsko?
YoanaK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) YoanaK » 30.08.2009 17:26

Byliśmy w Mimicach po raz czwarty w tym roku. Nie zauważyłam żadnych problemów z wodą. Wprawdzie nieprzegotowanej kranówy nie próbowałam, jakoś nie było potrzeby, ale przegotowana nadawała się zarówno do herbaty czy kawy jak i do mleka, gdy dzieci były jeszcze małe. Bez paniki więc :)
Zaskoczeniem może być w większości apartamentów brak... czajnika ;-) Wodę na kawę gotuje się w małym garnuszku z długim uchwytem.
exit
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) exit » 30.08.2009 18:32

Zielina74. napisał(a):
Właściciele z apartamentu w którym mieszkaliśmy (Mimice), w ogóle dziwili się, ze turyści kupują lub przywożą wodę z Polski. Oni po prostu piją kranówę.
Ja osobiście zdecydowanie wolę wodę z butli.


a co w tym dziwnego jak woda z kranu w HR jest pitna poniewaz w wiekszosci jest zrodlana i w niektorych miejscach jest lepsza niz nasza butelkowana?

exit
Zielina74.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zielina74. » 30.08.2009 20:41

PETERENZO napisał(a):
Zielina74. napisał(a):Właściciele z apartamentu w którym mieszkaliśmy (Mimice), w ogóle dziwili się, ze turyści kupują lub przywożą wodę z Polski. Oni po prostu piją kranówę.
Ja osobiście zdecydowanie wolę wodę z butli.


Jak nazywał się Wasz apartament? Ja też za tydzień wybieram się do Mimic. Rzeczywiście z tą wodą tam kiepsko?



Był to apartament państwa Zeleny i Ante Mimica.
Jedziesz w ciemno, czy masz juz coś zarezerwowane?
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 01.09.2009 11:37

YoanaK napisał(a):Zaskoczeniem może być w większości apartamentów brak... czajnika ;-) Wodę na kawę gotuje się w małym garnuszku z długim uchwytem.

Też tak mieliśmy. :)
Muszę przyznać, ze wiedząc, że w Cro woda kranówka jest zdatna do picia, zrobiłam na sobie test. Zero problemów trawiennych, smakowo zadowalająca (choć Żywiec lepszy :twisted: ). Po tych doświadczeniach, zdarzało nam się wszystkim pić awaryjnie "kranówkę" (np. z wodopojek podczas zwiedzania) - wszystkim -tzn. także 6 letniemu synkowi i 2,5 letniej córeczce. No problem.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 01.09.2009 13:01

Zielina74. napisał(a):Był to apartament państwa Zeleny i Ante Mimica.
Jedziesz w ciemno, czy masz juz coś zarezerwowane?


Ja mam zarezerwowany pobyt w Apollo 11. Może masz jakąś mapkę Mimic? Nigdzie takiej nie ma.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.09.2009 17:54

Mimice z lotu ptaka - plan nie potrzebny :wink: :D

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone