Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 31.05.2009 15:03

fakt na Basce była smażalnia.tylko przytrafiła mi się tam dziwna przygoda...
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 02.06.2009 11:40

cóż za przygoda?
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 02.06.2009 18:54

spytałem panią czy mówi po niemiecku.odpowiedziała,że tak.zamówiłem rybę smażoną a otrzymałem kalmary.nie zjadłem ponieważ nie lobię a przy tylu klientach nie chciało mi się konwersować.tak czy inaczej na baszce nie było problemu porozumieć się po niemiecku.nawet obecnie dzwonie i zamawiam lokum w tym języku
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 03.06.2009 09:19

Znalazłam ciekawą stronę o podróżowaniu z dziećmi
http://www.wakacjezdzieckiem.pl/podroz-z-dzieckiem.html

pozdrawiam :D
gosa12
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 17.03.2008
podróż nocą - dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosa12 » 17.06.2009 18:44

Witam!
Po raz drugi jedziemy z dziećmi do Chorwacji - tym razem na Pag - więc bliżej niż w ub roku (Orebic).
I tu mamy dylemat - wtedy jechaliśmy z noclegiem - teraz chcemy pojechać ciurkiem.
Nie wiemy tylko jak zareagują dzieci w wieku 3,5i 5,5lat - bo nigdy nocą nie jeździliśmy - najwyżej dojeżdżaliśmy nocą.
w Ub roku - drugi dzień mimo noclegu i odpoczynku był kiepski - zwłaszcza dla młodszej.
Jak wasze dzieci reagowały po nocy przespanej w foteliku - nie miały dość??
Drugi dzień to prawdopodobnie ok max 6 godzin jazdy.
Trasa to Puławy - Słowacja -Węgry- i potem już Pag :lol: - Szczegóły trasy dla mnie jeszcze nie znane- GPS się grzeje_ :wink:
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009
Re: podróż nocą - dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 17.06.2009 21:24

gosa12 napisał(a):Witam!
...Jak wasze dzieci reagowały po nocy przespanej w foteliku - nie miały dość??
..._ :wink:


tez mnie ciekawi jak dzieciaki roczne ,dwulatki wytrzymuja taka jazde?

pozdrav
monika2277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika2277 » 17.06.2009 23:31

cześć
powiem wam ze właśnie mniejsze lepiej znosza super przesypiają mój miał 1,5 roku jak bliśmy pierwszy raz z nim w CRO. I prawie co roku jeździmy, Nie ma sie co obawiac pochylamy foteliki a maluchy smacznie śpią a rano jużgranica z CRO potem jeszcze pare godzin do zniesienia przez dziecko i już na miejscu. Rodzice tylko gorzej po takim maratonie bo wiadomo dziecko wyspane chce sie bawic i wogule a my padamy, ale ja osobiście polecam ten schemat jazdy noc, my tak juz 4 razy byliśmy i jest ok.
Wszystkim życze bezpiecznej i szcześliwej podróży no i oczywiście miłego odpoczynku. :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2009 00:02

9 miesięczna w zeszłym roku nasza mała prawie całą drogę spała. Budziła się na jedzenie i na postojach, przy czym zamontowana ponownie w foteliku po chwili zasypiała.
Tegoroczna podróż przed nami.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.06.2009 07:42

Nic odkrywczego - każdy maluch inaczej znosi takie długie podróże.
Piotrek bez większych problemów wytrzymuje 24 h w aucie ( Francja w wieku 3 lat). A Maja? No cóż - zaczynamy ją już hartować na przyszły rok. Z dotychczasowych obserwacji wynika, że ma zadatki na podróżnika :) (odpukać...)
gosa12
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosa12 » 18.06.2009 08:04

Dzięki za odpowiedzi! ale moje dzieciaki jeżdzą juz w fotelikach z grupy III - czyli od 15 kg - czyli mało rozkładane - mimo że mają Cybexy, które się trochę odchylają do spania - to nadal jest pozycja siedząca. I tu mój głowny zgryz.
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 18.06.2009 09:28

ja mam tą samą zagadkę...
w tamtym roku były dwa foteliki odchylane a teraz to już starsza córcia się na taki "nie załapie".
czasem jak uśnie w takim pionowym foteliku to aż żal patrzeć: na "dzięcioła".
czy ktoś ma jakiś na to patent? poduszka samochodowa w kształcie litery "C" jakoś jej nie pasuje.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2009 09:44

Hmmm, my urzędujemy w foteliku z grupy 9-18 kg, dodatkowo podłożona jest pod fotelik specjalnie zrobiona podkładka i fotelik się super "kładzie". Wiadomo, płaskie leżenie to to nie jest.
W zeszłym roku nasi znajomi jechali z nami ze swoim trzylatkiem. W nocy wyjęli go z fotelika i spał na kolanach mamy - dla mnie to karygodne zachowanie i nie do przyjęcia.
gosa12
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosa12 » 19.06.2009 09:07

Wyjęcie z fotelika tez myślałam , ale naszych jest dwoje- dwa foteliki - to chyba koło samochodu musiałabym je zostawić - i to tylko na 2-3 godziny postoju 8O .
Ja te rogale mam - one trochę pomagają - ale nadal to siedzenie a nie leżenie - ja moje zaliczaja trochę wieczornego snu w samochodzie - przed dojazdem na miejsce - to po jakiejś godzinie zaczynają się próby ułożenia w innna lepszą pozycję.
My jeszcze naszym pod nogi wkładamy torby lub coś innego żeby nogi miały na czym się opierać.
Ale nadal to za mało .
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 19.06.2009 09:17

gosa12 napisał(a):Ja te rogale mam - one trochę pomagają


Mój syn ma Cybexa, tam oparcie głowy odrobinę się pochyla, a rogal w trasie zakładałam mu na szyję ... od przodu... :)
Kwiotek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 22.06.2009 16:54

dychy4 napisał(a):...takich jak w Polsce nie ma, ale czasami się trafi - w Basce na Krku znaleźliśmy smażalnię, gdzie były takie pyszne Oslici i kalmary, że ehhh...
Fakt że wyglądała obskurnie - plastikowe widelce i papierowe talerzyki, a miejsca do siedzenia prawie wcale - ale przecież liczy się to co na talerzu.
A moje dzieciaki (1,5 i 4 lata) wsuwały te rybki aż miło, a są wielce wybredne!


Proszę o podanie namiarów gdzie jest ta smażalnia (nazwa) oraz inne ciekawe miejsca w Baśce. Proszę o kontakt mailowy adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone